Basketbol ve Voleybol Dallari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: Basketbol ve Voleybol Dallari

Post by Selcuk Samli »

Ilk maci 3-2 kaybetmisiz maalesef.Umitliydim bu maclardan,uzuldum.
nefvakfi.org

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

FB bugun nerdeyse tarih yazacakti ve turk sporunun gelmis gecmis en buyuk basarisina imza atacakti kizlar voleybolda. CL finalinde İtalyan Bergamo'ya karsi enfes oynadilar maci 3-2 Bergamo aldi. Bana göre bu ikincilik bizim UEFA kupasindan bile degerli. Keske kupayi alsalardi cok yazik oldu. Dörduncu set hafizamdan kolay kolay silinmeyecek. Bu erkek ve futbol egemen toplumda kizlarin basarisini cok istiyordum acikcasi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kerem Tezic wrote:FB bugun nerdeyse tarih yazacakti ve turk sporunun gelmis gecmis en buyuk basarisina imza atacakti kizlar voleybolda. CL finalinde İtalyan Bergamo'ya karsi enfes oynadilar maci 3-2 Bergamo aldi. Bana göre bu ikincilik bizim UEFA kupasindan bile degerli. Keske kupayi alsalardi cok yazik oldu. Dörduncu set hafizamdan kolay kolay silinmeyecek. Bu erkek ve futbol egemen toplumda kizlarin basarisini cok istiyordum acikcasi.
Bergamo bence komple bir takim; defanslari ve tecrubeleri farki yaratti. Piccinini MVP secildi, kendisini tebrik eder yanaklarindan operim.

FB de Osmokrovic muhtesem oynuyor, bu oyuncunun ritmine ve kazanma azmine ayak uyduran bir iki oyuncu daha olsa bence FB son sette maci alabilirdi. Tahmin ediyorum 20 nin uzerinde sayisi var. FB yi surukleyen isimdi.

Avrupa 2.ligi cok buyuk bir basaridir. FB nin kaybettigi musabaka sonrasi bu kadar uzuldugum bir mac hemen hemen olmamistir. Piccinini yi tekrar tebrik ederim.

Maci TRT 1 naklen verdi, diger spor/haber kanallarinda bu basari ne kadar yer bulacak bekleyip gorecegiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray, bir ara 20 sayı geriye düştüğü maçta, Beşiktaş'ı
95-84'lük skorla yenmeyi başardı

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yenilmis olsaydi yazarmiydik ;-) Neyse önemli bir basari.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Basket takımı ligde kalmış. Bütün o rezilliklerden ve cezalardan sonra bu bir başarı sayılır. Yeni yönetimde basket takımıyla kim ilgileniyor acaba? Kim ilgileniyorsa doğru düzgün ilgilenir inşallahda, böyle tarihi rezillikler yaşanmaz bir daha...

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Basket bayanlarda FB'e yenilmisiz. Ha diyeceksiniz FB'i hangi bransta ne zaman yeniyoruz. Onu da kupa ile ilgili FB geyigi yapan arkadaslarimiz dusunsun :lol: Adamlar butun branslarda dolu dizgin. Transfer mransfer hemen her bransta sirtimiz yerlerde gezerken onlar kupalari topluyor. Neydi 28,29, 30....kupa degil ezeli rekabetteki durum :lol:
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kadinlar da FB'ye yenilip kupayi vermisler basket'de. Boylece Ridvan'in dedigi gibi FB klubu bu sene altin devrini yasiyor. Ne voleybolu kaldi ne basketbolu ne de TSL'i. Aziz efendi AP'nin haline epy bir guluyordur. Bir zamanlar kendi de bu yollardan gecti bilir bu duyguyu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Yonetim rezaletleri bitmek bilmiyor. Erkek basketbol takiminin en iyi yerli oyuncusu, takim ruhunun olusmasinda ve bu seneki maclardaki basarilarimizda birinci derecede pay sahibi Evren Buker lige yeni cikan Trabzonspor'a transfer olmus. Jasaitis'i elde tutamamalarini bir dereceye kadar anlayabilirim. Seneye Avrupa'da oynayamayacak olmasinin yaninda lig kalitesi dusuk bir memlekette basketbol kulturu 0'a yakin taraftarlara sahip bir takimda oynamak istememis olabilir, ama Evren Buker'in elde tutulamamasi, bu senenin en buyuk yonetim rezaletlerinden birisidir. Forma skandali olmasaydi (Hatta buna ragmen FB-Ulker 10 gun sonra 30 sayi fark attigi ve 3-0 ile playoff'tan eledigi Bornova Belediyesi'ne ligin sonunda yenilmeseydi -ki o siralarda basinda GS Bursa'ya yatar mi tartismasi yapiliyordu) sampiyonlugu zorlayacak bir takimimiz vardi ama anlasildigina gore yine her sezon oldugu gibi takim 1 senelik anlasmalarla bastan kurulup piyangonun tutmasi beklenecek.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mahmuti ile birlikte Rancik(tekrar) ve Ermal Kurtoglu (Kuqo) ile anlasildi.
Hasan sevinir simdi bu ise. Kariyerinin basinda manasiz FBye
bulastigi icin biraz gerileme devri yasadi.
Cok sevdigim , yurekli bir oyuncu.
5 numara nihayet dolduruldu. İcerideki pivot hareketleri
en dogru yapan oyunculardan biri. Biraz kilo sorunu var sanki.
Bundan sonra Ömer Asik, Kerem Gönlüm ve Engin Atsür bekliyorum.
Jasaitis ve Evreni elde tutabilseydik keske.
NO ADNANS, NO CRY !!

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Evren Buker Trabzonspor'la olan anlasmasini alacaklari odenmedigi gerekcesiyle fesh etmis. Jasaitis'in ise Malaga'yla veya Roma'yla oldugu soylenen anlasmalari hakkinda kesin bir bilgi edinmek zor.
Yunan takimi Maroussi mali sorunlar yuzunden elemelere katilamayacakmis ve haklar devredince bizim takima da on eleme firsati dogmus. 29 Eylul'de St. Petersbourg'la ilk macimiz var.
Evren Buker ve bir ihtimal Jasaitis'i takima geri dondurmek icin ne gerekiyorsa yapilmali.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bayan Voleybol Milli takimimiz Italya ile Dunya besinciligi icin oynayacak. Takimimizi gonulden tebrik ederim. Ilk altiya girmemiz kesinlesti.

ABD-Japonya ucunculuk macina cikiyor. Final maci Brezilya-Rusya arasinda 14 Kasim Pazar gunu NTV Spor kanalindan naklen yayinlaniyor.

Takim sporlarinda yapilan yatirimin karsiligini aldigimiz hemen hemen tek brans bayan voleybolu. Eczacibasi nin bu ekolun olusmasinda ve gelismesinde katkisi buyuktur. Bayan sporcularimizi tekrar tebrik ederim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote:Bayan Voleybol Milli takimimiz Italya ile Dunya besinciligi icin oynayacak. Takimimizi gonulden tebrik ederim. Ilk altiya girmemiz kesinlesti.
...

Italya'ya yenilmisler sen de haberi orada kesmissin. Voleybol'de daha cok para donmedigi icin biraz ekmek biraz kofte ile idare ediliyor saniyorum. Yapanlarda kulturlu insanlar. O yuzden bir kipirdanma olmustur. Erkekler ve kadinlarda bir zamanlar Kuba firtinasi eserdi. Sonra olayi Brezilya aldi. Cin ve Japonya ne zamandir bu ise merak sardi bilemiyorum ama herhalde dislerine gore buldular bu spor dalini. Bize de demirperde siyrilanlar bu isi ogrettiler sanirim.

Para "plaj voleybolu" denen de var. Isin icine elcip kadar bikiniler de girince tam seyirlik oluyor. Iki kisi ile bes kisilik alanda kum ustunde oynamak tam bir profesyonellik isi. Gerci erkekler de oynuyor ama goz banyosu yapmak ve kadin cigligi duymakla spor adi ile baska bir seyi pazarliyorlar orada. Ayni tenisteki olan mini etekle inleyerek court dedikleri sahada sadece goze degil kulaga da hitap edilip dolayli yoldan bazi uyarimlar hedef secilmis. Eski lezbian kart karilarin yerine taze Rus dilberleri tenisi de kudurttular. Boyle olunca destekci (sponsor degil bunun Turkcesi var o da destekci) kuruluslar da bol oluyor.

Neslihan denilen bayan sayi kralicesi olmus. Pek gazetelerde fillerin sultanlar i filan diye gozume carpmadi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Hakemin aleyhimize çaldığı onca düdüğe rağmen Fenerbahçe'yi 67-56 gibi bir skorla
yenmeyi başararak lider olduk.

Tutku Açar maçın tartışmasız yıldızıydı.

Fenerbahçe'li oyuncuların(bilhassa Ömer Onan) seyircimizi tahrik edip maçı tatil ettirmeye
yönelik provakasyonları sonuçsuz kaldı.Kaçınılmaz sonun geldiğini anladıkça vazgeçtiler.

Post Reply