Basketbol ve Voleybol Dallari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Re: Basketbol ve Voleybol Dallari

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Marsan wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bu kararın ardından, Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi'nde 13 maç sonunda 14 puana yükseldi.
http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.ns ... enDocument

14 puan bizi dusme hattindan kurtarmiyor.

ustumuzdeki uc takim cok zayif takimlar.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mihriban Oguz, gorevinden alinmis. Bayan basketbolun menejeri idi. Acaba nede?
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yine GS yendigi maclarda sevke gelip haber asiyorsunuz. Yenilgiler olunca tis yok. Voleybolda yine olayli gecen bir macta FB maci 3-2 almis. GS taraftarlarin salonda sahaya yabanci maddeler attigi ve FB taraftarinin asiri kufur ettigi soyleniyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Avrupa'da Erkekler yenmis ancak kizlar yenilmis.
Artik FB ile yasmis kurumu oynasak kavga cikacagi belli, hala maclara seyirci aliyorlar.
Iki takima da bir sezon seyircisiz oynama cezasi ver is bitsin, subeler kapansin.

Can SIKMAYA basladi artik.
TRUST GALATASARAY
MGC

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Galatasaray , Beko Basketbol Ligi 14. Hafta maçında, Abdi İpekçi Spor
Salonu’nda Aliağa Pektim ile karşılaştı. Takımımız mücadeleden 87-69 galip ayrıldı.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

6 maclik galibiyet serisi bugun noktalanmis. Bornova Belediyesi gibi adi sanini duymadigim bir takima yenilmis erkekler. Kadinlarda da Ispanyada Valencia'dan fark yediler. Macin baslarinda biraz baktim ama ortada koskoca bir kalite farki vardi. Daha ikinci period;da 29-12 geridelerdi. 30 fark yemisler. Allahtan Avrupa kupaslarina kalmislar. Yeni bir Amerikali gelmis ama maca yetistirilememis. Izmir'in Bornavasinda eskiden kisa sureli aekerlik yapilirdi. Nerden nereye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Mahallemin takimi abi.
Isten zamaninda cikabilseydim maca gidecektim. Eve varmam gece 10'u buldu.
Son macta da biraz titremislerdi.Artik beklenirdi bu maglubiyet.

Valla aslinda takim fena degil.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Oncelikle Lakers'a 1,2 saniye kala cok onemli faul atislarini sayiya cevirip takiminin maci kazanmasini saglayan Hidayet TURKOGLU'nu tebrik ederek baslamak istiyorum.

Birakin LAKERS'a karsi kazanmayi 10-15 sene once NBA de bir turk oynayacak deseler herhalde hepimiz ruya goruyoruz muamalesine ugrardik.

Yeni jenerasyona ornek insanlar bunlar asil bu insanlarin heykeli dikilmeli. Spor salonlarina adlari verilmeli.

Galatasaray Oyak Renault'u yendi yenmesine de yedigimiz sayi miktari urkutucu. Gerci 100 barajini astigimiz bir mac oldu ve bir cok kisinin basketbol sayi ile guzel (futbol taraftari gibi futbol gol ile guzel ornegi gibi) dusuncesine ben malesef katilamiyorum. Bence basketbol savunma ve sayi yememekle daha heyecanli oluyor boylece SIKI savunmalara karsi atilan basketler ciddi bir mucadele sonunda kazaniliyor.

Evren BUKER eski takimina karsi oynadi. Bu arada eger ablam yanilmiyorsa bu cocuk bizim aileninde tanidigi birinin oglu imis. Bursa'dan bizi ziyarete gelen ablam soyledi. Bu cocugun abisi Trabzonspor'da basket oynuyorsa kesin dogru adam hakkinda konusuyorum. Aslinda abisi daha iyi basketbolcu imis sonra boynuz kulagi gecmis.

Neyse goz ucu ile baktigim bir macti fazla ilgilenemedim. Mahallemin takimi Bornova Karsiyaka'yi da yenmis. Bayag sevindim, bizi yenmeleri tesaduf olmadi yani.

Azicik gayretle biz play offu zorlariz gibi geliyor. Cidden play off ve belki daha ilerisine ulasabilecek bir takima sahibiz.

Bayanlardan Ceyhan Belediyesi oyuncusu SEDA cok kotu bir trafik kazasi gecirmis. Agir yarali ve durumu kotu deniyor. Gecmis olsun diyip acil sifalar diliyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Galatasaray Cafe Crown, ULEB Erkekler Avrupa Kupası J Grubu'ndaki ilk maçında bugün Rusya'nın Unics Kazan takımını ağırlayacak.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma saat 20.00'de başlayacak.

ULEB Avrupa Kupası ilk turunda iç sahada oynadığı tüm maçları kazanan Galatasaray Cafe Crown, karşılaşma başına ortalama 92 sayı üretmeyi başarmıştı.

ULEB Avrupa Kupası (A) Grubu son hafta maçında BancaTercas Teramo'yu 87-80 mağlup ederek son 16'ya kalan sarı-kırmızılı ekipte Simas Jasaitis, 25 sayı ile bu sezon Avrupa Kupası'ndaki en skorer gecesini yaşadı.

Dokuz haftası geride kalan Rusya Ligi'nde altı galibiyet ve üç mağlubiyetle CSKA Moskova (9-1) ve Khimky'nin (7-2) arkasında üçüncü basamakta yer alan Unics Kazan ise ULEB Avrupa Kupası birinci turunda dış sahada oynadığı tüm maçları galibiyetle kapadı.

Rusya Ligi'ndeki son maçında CSKA Moskova'yı deplasmanda 94-88 mağlup eden rakibimiz, ULEB Avrupa Kupası ilk turunda Beşiktaş Cola Turka ile aynı grupta mücadele etmiş ve evindeki karşılaşmada rakibine 101-76 üstünlük kurarken, deplasmanda da 98-70 kazanmıştı.

ULEB Avrupa Kupası (D) Grubu'nu 5 galibiyet ve 1 mağlubiyetle zirvede tamamlayan Unics Kazan'ın en skorer oyuncusu maç başına 20,0 sayı üreten Marko Popovic. Hırvat oyun kurucu, 4,7'lik asist ortalaması ile bu kategoride de takımın lideri konumunda. Bir diğer Hırvat Kresimir Loncar ise pota altındaki etkinliğini maç başına 6,5 ribaunt ortalaması ile kanıtlıyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kazan agir geldi. Tencere ile oynamak lazimdi. Macin son 3 dakikasini canli izliyorum. GS cok caylakca hatalar yapiyor. Sayi bulmasi gerektigi halde topu cabuk oynayalim diye kaciriyorlar. Adamlara zaman calmalari icin firsat veriyorlar. Karesida da top eline gecince karsi potada sayi yazan adam var. Koc kotu olmali. Ya da adamlar dinlemiyor.

Bu Marco Popovic kimdir bilmiyorum ama adam son dakikaya kadar her faulu atip durdu. Maci anlatanlar memnun ama. GS kafa kafaya oynamis onlara gore. Nasil oynamissa adamlar son saniyelere 9 sayi farkla girdiler. Sonunda 6 sayi farkla yenildiler. Galiba ilk yari ondelermis. Son ceyrekte geriye dusmusler. Yerli oyuncular zayif kalmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.galatasaray.org/basketbol/er ... r/6084.php

Erkek basketciler yenilmisler.
Rakip takimda POOH adinda bir eleman varmis.
Eminim kendi dilinde iyi bir anlami vardir.
Kalin bok lakapli birini tanirdim yillar once. Cussesine gore cok hizliydi :D

Gorunen o ki bizimkiler ikinci periyotta dagilmislar.

Hapoel Jerusalem 100-87 Galatasaray Cafe Crown

Galatasaray Cafe Crown, ULEB Eurocup J Grubu ikinci maçında Hapoel Jerusalem'e 100-87 mağlup oldu. Karşılaşmanın ilk yarısını ev sahibi ekip 51-41 önde kapamıştı.

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta takımımız ilk çeyreği 21-24 önde bitirdi.

İkinci çeyrekte istediği tempoyu yakalayamayan takımımız oyuna tutunamadı ve rakibimiz çeyreğin bitimine 3 dakika kala skoru 44-36’ya getirdi. Oyunda devam eden süreçte rakibimiz daha etkili oldu ve devreyi 51-41 önde bitirdi.

Maçta ikinci devre Darius Washington’un sayıları ile başladı ve skor 51-43’e geldi. Oyun karşılıklı basketlerle devam etti ve çeyrekte 2,5 dakika dolarken daha etkili olan rakibimiz skoru 58-47’ye getirdi. İlerleyen bölümde iki takım da skor üretti ve çeyrekte son 3 dakikaya 63-51 girildi. Galatasaray Cafe Crown kalan bölümde daha etkili oldu ve son çeyreğe 73-65 girildi.

Son çeyrekte de temposunu yakalayamayan takımımız müsabakadan 100-87 mağlup ayrıldı.

PERİYOTLAR:
1. PERİYOT: 21-24
2. PERİYOT: 30-17
3. PERİYOT: 22-24
4. PERİYOT: 27-22

Hapoel Jerusalem

Uri Kokia: 6 S, 1 R
Sharon Shason: 9 S, 1 R,1 A
Kevinn Pinkney: 4 S, 2 R, 1 A
Tre Simmonos: 12 S, 2 R, 2 A
Yuval Naimy: 14 S, 5 A
Leo Lyons: 13 S, 8 R, 2 A
Dijon Thompson: 13 S, 6 R, 3 A
Yogev Ohayon: 18 S, 5 R, 8 A
Pooh Jeter: 5 S, 2 A
Brandon Hunter: 6 S, 6 R

Galatasaray Cafe Crown

Darius Washington: 29 S, 2 R, 5 A
Caner Topaloğlu: 2 S, 1 A
Murat Kaya: 6 S, 1 A
Mike Wilkinson: 14 S, 8 R, 4 A
Radoslav Rancik: 20 S, 7 R, 1 A
Evren Büker: 4 S, 3 R, 1 A
Simas Jasaitis: 12 S, 6 R, 1 A

J grubunun bu akşam oynanan diğer maçında Unics Kazan evinde İspanyol ekibi Valencia'ya 68 - 72 mağlup oldu. Takımımız ULEB Eurocup J Grubu ilk maçında UNICS Kazan'a İstanbul'da 79-85 mağlup olmuştu.

ULEB Eurocup ilk turunda C Grubu’nu üç galibiyet ve üç mağlubiyetle ikinci sırada tamamlayan Hapoel Jerusalem, karşılaşma başına 83,8 sayı üretmeyi başarmıştı. ULEB Eurocup J Grubu’ndaki ilk maçında ise Power Electronics Valencia takımını deplasmanda 79-75 mağlup eden İsrail ekibinde ABD’li gard Tre Simmons, 17 sayı ve 6 ribauntla yıldızlaşmıştı.

12 haftası geride kalan İsrail Ligi’nde 9 galibiyet ve 3 mağlubiyetle Maccabi Tel-Aviv’in (11-1) arkasında ikinci sırada yer alan Hapoel Jerusalem, son hafta maçında Maccabi Rishon’u 101-95 mağlup ederken Dijon Thompson’tan 25 sayılık katkı aldı. Eurocup’taki ilk dört karşılaşmada rotasyona kenardan dâhil olan Pooh Jeter, maç başına bulduğu ortalama 16,7 sayı ile takımının en skorer oyuncusu konumunda.

Galatasaray Cafe Crown’da ise, takımın skor yükünü dört yabancı oyuncu çekiyor: Radoslav Rancik (19,9 sayı), Darius Washington (18,4 sayı), Simas Jasaitis (17,4 sayı) ve Mike Wilkinson (17,4 sayı). Takım bazında da 86,3’lük sayı ortalaması ile en başarılı ekip konumunda Galatasaray Cafe Crown.
TRUST GALATASARAY
MGC

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://www.galatasaray.org/basketbol/er ... r/6084.php
...
Radoslav Rancik (19,9 sayı), Darius Washington (18,4 sayı), Simas Jasaitis (17,4 sayı) ve Mike Wilkinson (17,4 sayı). ...
5 sene kadar sonra, gecmisin mirasini tukettigimizde milli takimda kimi oynatacagiz merak ediyorum. Efesin son Avrupa macinda da butun kadroda sadece 4 Turk oyuncu vardi.
Ayni sey futbol icin de gecerli. Yapilanlarin ulke sanayisini guclendirmeden gumrukleri kaldirmaktan bir farki yok.

Ek: Siena karsisina cikan Efes'in kadrosu:

Mario Kasun 17 (9 ribaund),
Charales Smith 11 (2 ribaund, 4 asist),
Igor Rakocevic 8 (1 ribaund, 4 asist),
Preston Shumpert 9 (3 ribaund, 1 asist),
Kerem Tunçeri 5 (1 ribaund, 3 asist),
Bootsy Thornton 7 (6 ribaund, 3 asist),
Kaya Peker 13 (5 ribaund, 3 asist),
Bostjan Nachbar 6 (3 ribaund, 1 asist),
Ermal Kurtoğlu 8 (6 ribaund, 1 asist),
Bojan Popovic 4 (3 ribaund, 2 asist),
Daniel Santiago,

Ek2: Bu da Korac kupasini alan, 14 sezon oncesinin Efes Pislen Kadrosu:

Petar Naumoski,
Conrad McRae,

Ufuk Sarıca,
Volkan Aydın,
Tamer Oyguç,
Mirsad Türkcan,
Murat Evliyaoğlu,
Mustafa Kemal Bitim,
Hüseyin Beşok,
Bora Sancar,
Alpay Öztaş,
Erdal Bibo
Last edited by Eray Tunç on Thu Feb 04, 2010 7:43 pm, edited 3 times in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dunku maca biraz baktim. GS'in bu kupada yenecegi takim yok gibi. Kotu oynuyorlar ve koclarinda da is yok. Valencia'da portakal gibi sularini cikaracaktir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kayanlar kurtlmus ve elenerek Avro ligine veda etmisler. Gelecek sene daha iyi olacaklarmis oyle diyorlar. Sansizlik ve hakemlerinde kotu olmasi ile Ruslara yenilmisler. Hep boyle oluyor yenildik mi illa bir hakemlere vurulacak. Kazanildiginda hekemler sayesinde kazandik diyeni duymadim daha.

Sira beyler de onlarida Valencia gagalayarak bu isi bitirecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

New York'daki Madison Square Garden'da yapılan Milwaukee Bucks'ın deplasmanda
New York Knicks'i 114-107 yendiği maçta Ersan İlyasova 25 sayı atarak kariyerinin en
yüksek sayısına ulaştı.

Hürriyet spordaki bilgilere göre "New York'daki Madison Square Garden'da yapılan maçta
ilk beşte başlamayan, ancak 30 dakika sahada kalan İlyasova, 25 sayı ve 9 ribauntla
oynayarak takımının galibiyetine büyük katkıda bulundu.

İlyasova, attığı 25 sayıyla NBA kariyerinde bir maçta attığı en yüksek sayıya ulaştı.
Maçta takımının en skorer ismi de olan İlyasova, ilk çeyrekte migreni tutan Andrew
Bogut'un yerine girdi. Maçta 4 serbest atış kullanan İlyasova, bu atışların 3'ünde başarılı
oldu. 3 kez üç sayılık atış kullanan Ersan İlyasova, bu denemelerin 2'sinde de isabet
sağladı.
New York Antrenörü Mike D'Antoni, maçtan sonraki açıklamasında, Bizi öldüren İlyasova
oldu. Onu durdurmaya yetecek heyecana sahip olamadık” dedi.

Hidayet'in, NBA'de ışığı yavaş yavaş sönerken yerini (NBA'de seyredilmesi gereken Türk
oyuncular listesinin en başına) Ersan İlyasova alacak gibi görünüyor.Görünen o ki Ersan
ileriki yıllarda NBA'de kendinden daha çok söz ettireceğe benzer.

Post Reply