Basketbol ve Voleybol Dallari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Re: Basketbol ve Voleybol Dallari

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cok zor bir durum, ve utanc verici. Sorumlu Galatasaray'dir, bireylere indirilemez.

Yonetim ve karar mekanizmasi icin zor olan durum, eskisi gibi amator bir spor degil artik basketbol. Galatasaray degil, Galatasaray Cafe Crown takimin adi.

Diger sponsorlarda cabasi.

Basketbol takimi ligden cekilebilir, profesyoneller isten atilir. " Atilmadim istafe ettim" denir kamuoyuna. Sponsorlarla bir orta yol bulunur, veya...

Adnan Polat istifa eder. Tekrar secim yapilir. Tekrar secilir veya secilmez.

Veya ikisi birden.

Dedigim gibi, bu isin profesyonel olarak yapiliyor olmasi sponsorlara karsi elini kolunu bagliyor Galatasaray'in. Calisanlar, basketbolcular dahil isten atilir, ve mahkemelerde bu usulsuzluk yuzunden taziminat odenmez, fakat diger sponsorlarla cift tarafli anlasilmazi lazim.

Bu arada, Ahmet Dedehayir nerde? Atilanlarin isimlistesinde adini goremedim.

Mikrofon onunde basarilarda tek yetkili olarak cok gordum kendisini. Mehmet bey'in soyledigi gibi bir davranis sart.

Ozel macta bunu yapmak gercekten cok aptalca, sene 1930 degil. Olaylara gercekci bakarsak olaydan cok bu kadar aptalca is yapan insanlarin, insiyatif sahibi bir insanin gozetiminde olmadan Galatasaray'in bu kadar goz onunde olan bir bolumunde calismasi sikinti verici.

Galatasaray klubunun artik benim kafamdaki ve kalbimdeki Galatasaray olmasini beklemiyorum, ama boyle bir olay olmamali, olsada bundan cok once halledilmeliydi, medya ve federasyona birakmadan.

Utancimi anlatmam yersiz tabiki. Ama biliyorumki, bugun toplantida Galatasaray rozeti takicagim. Yabanci memlekette kimse anlamiyacak tabii, ama onemli olan nokta o degil.

Edit: Dogru hareket yapilmazsa, hatta bir kac hareket dogru yapilmazsa dogucak prestij kaybinin yaninda para kaybida cok olur.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ozgur'un vurguladigi konu cok onemli bence. Aptallik. Kesinlikle tasvip etmesem de mesela 100m sprinteri olimpiyatta doping yapsa anlarim. Yanlis bir hareket ama en azindan kendisine getirisi buyuk.

Ama GS kulubune en ufak cikari olmayan bir konuda boyle aptalca gerizekalica yapilan disiplindisi bir hareket insani derinden yaraliyor. Ustelik federasyon ve diger kulupleri aptal yerine koyan bir hareket, inanilir gibi degil. Yahu ozel mac, birak adam otursun kenarda, ne gececek eline, cezasini cekip zaten yetisecek lig maclarina ve derbiye.

Profesyonel sporlarda tepeden tirnaga butun sistemin profesyonel yoneticilerden olusmasi lazim. Halbuki kuluplerdeki tepe yoneticilerin cogu isadami kokenli ve amaclari orda reklamlarini yapmak ve egolarini tatmin etmek. Kulube karsi bir sorumluluklari (accountability) olmadigindan, kendi sirketlerinde almayacaklari sacma sapan kararlara imza atabiliyorlar, ve kendi altindaki maaslari calisanlari da dogru durust denetlemiyorlar (monitoring), ya da ahbap-cavus iliskisi icinde olduklari kisilerin hatalarini gormezden geliyorlar. Bu carpik sistem de Ribery olayi, DelBosque'un kovulmasi gibi olaylari ya da en son olan olaya benzer durumlarin ortaya cikmasina yol aciyor.

Bu olaya izin verip destekleyenlerin IQ seviyesi kactir acaba. Sifir kazanc getiren bir sahtekarlik, ve gizlenip saklanmasi zor, kameralar, resimlerle herseyin kaydedildigi ortada oldugu bir durum var. Nelerine guveniyorlardi, cok merak ediyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu parmak gosterisi icin $250 bin odeyecek Tenesee Titans futbol klubunun sahibi.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Adam biliyor SIKINTIDAN cok sigara icilecegini....
GS Lisesinde okul binasi disinda acik havada bile olsaniz sigara icmek yasak. Sanirim Milli egitimin vermis oldugu bir karar bu kulupte uymaya calisiyor. 104. yil icin gittigimizde bu konuda bir cok kisi uyarilmisti.

25 Kasim'a olaganustu toplanti koydular, o tarihe kadar sukunet icinde olmamiz lazim.

Konu ile ilgili goruslerimi buraya da geciyorum..

Cemal Nalga Olayi..
Galatasaray taraftarlari olarak ortak kaderimizi sevincimizin kursagimizda kalmasi olarak gorurum. UEFA kupasinin almanin sevincini bile yasatmadilar bu ulkede, haftasonu FB'yi basketbolda sahadaki provakatorlerin esliginde yenmisiz akabinde mutlaka bir sey cikacak derken bu olay patlak verdi ki son bir aydan beri konusulan itirazi gunler once Oyak Renault tarafindan yapilan bir hadise..

Fenerbahce yenilginin acisi ile bu olayin mutlaka uzerine gidecektir, tetikcileri Hurriyet'in esliginde hemen calismalara baslanmis, bugun Hurriyet'in anasayfasindaki haber metni su sekilde:

Image

Ellerine bir firsat gecmistir, simdi tam vur abaliya taktigi ile Galatasaray linc edilene kadar bu durum surecektir. Hurriyet'e gore buyuk bir rezalete imza atilmistir, Galatasaray sahtekarlik yapmistir, rezildir, rusvadir. v.s v.s.

Gazeteye bakanlar Hurriyet logolu fotograflar gorurler, aynen asagida oldugu gibi..

Image

Sporun ahlak bekcisi Hurriyet(!), internet uzerinden bulmus oldugu, baskasinin cekmis oldugu resimlere Hurriyet logosunu koyup sanki bu olayi kendileri ortaya cikarmis gibi gostermektedir. Ahlaksizlik ile sucladiklari bir olaya karsi daha buyuk ahlaksizligi ve hirsizligi yapmaktadir. Ama bunlari hic kimse gormez, gorse de ses cikarmaz.

Galatasaray'in simdilik kume dusurulme durumu olmadigi gibi, Hurriyet logolu fotograflar da bu gazeteye ait degildir. Iclerinden gecen belki Galatasaray'in kume dusurulmesidir ama bunu bu sekilde yanlis ve yalan haber yaparak yapmalari kendi etik degerlerinin ne oldugunu gostermektedirler.

Cemal Nalga'ya tekrar donecek olursak.. Bu konuda yonetimin yapmis oldugu zehir zemberek kamuoyu duyurusunu ve gorevden almalari cok acele olarak verilmis bir karar olarak goruyorum. Bir muddet uzerinde dusunulup ve olayin neden bu sekilde oldugunun arastirilip ondan sonra boyle bir aciklama yapilmasi gerekirdi. Neyse artik olan oldu..

Taraftara gelince.. Herkes yandik bittik, hayatimda yasadigim en rezil olay, rusva olduk, v.s modunda. Ortada bir suc varsa yonetmelikler onunde bu cekilir, basketbol subesinin icinde gelisen bir vukudur, sonucu neyse katlanilir ama kimsenin bos yere kendini ve kulubunu kucuk dusurmesine gerek yoktur.

Turkiye'de amator sporlarin icinde bunun benzeri yasanan bir cok vaka vardir. Altyapilardaki takimlarda oynayan sporcularin yaslarina bakin vucutlarinin anormal gelistigini gorursunuz, cogunun yasini kulup kucultmustur. Bir cok kulubun altyapisina ait olan sporcularda yapilacak bir kemik yasi testi sporcularin gercek yaslarini gosterecektir, Cemal Nalga olayina asrin rezaleti diye bakanlarin, etik ve ahlak bekcilerinin bu olaya hic bir tepki vermeyeceklerini size garanti ederim.

Butun mesele olaylarin zamanlamasi ve nasil gundemde tutulmasi teknigidir. Bundan bir sene once yuzme bransinda baska bir rezillik meydana gelmis ve yasanan bu rezalet bugunku Nalga olayinin cok otesindedir. Fenerbahce kulubu 100.yilda butun kupalari her ne pahasina olursa olsun almak ugruna yuzme federasyonunun butun yonetmeliklerini cignemis, apar topar Turk vatandasi yaptiklari Ukrayna'li iki yuzucuyu Turkiye'de yuzdurmus, bu sayede kuluplerarasi sampiyon olmuslardir. Bu iki yuzucunun Demir Atasoy (Dimytro Cherkasov) ve Deniz Nazar'ın (Dimytro Nazarenko) gercek adlari ile ulkelerindeki yuzme kuluplerinde de 14 tane yarisa katildiklari belli olmustur. Yuzme federasyonumuza gore bir sporcu ayni sene icinde ayri iki takimda yarisamaz derken bu oyunculari gormemezlikten gelmistir. Olay punduna getirilip her zamanki gibi ortpas edilmistir. Daha fazla detay okumak isteyenler icin o gunun Milliyet gazetesindeki haberin linkini geciyorum:
http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... eID=502478

Cemal Nalga'yi Tufan'in formasini giydi diye linc edenler, iki tane Dimytro'yu ayni sene icinde Turkiye'de Demir ve Deniz yaptiklarini unuturlar veya hic hatirlamazlar..Bu sekilde sahtekarliklar yapan, basari icin hersey mubah yolunda ilerleyen bir camianin bundan sonraki oyuncaginin Cemal Nalga olacagi aciktir, ki olayin gercek yuzunun ne oldugu bilinmeden vur abaliya denmistir. Bu olay arkasina aldigi ruzgarla nereye kadar gidecek hep birlikte gorecegiz.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Iyi bir konuya deginmissin Ozgur.

"Dogru hareket yapilmazsa, hatta bir kac hareket dogru yapilmazsa dogucak prestij kaybinin yaninda para kaybida cok olur"

Demissin.

Bu adamlar daha dun Galatasaray Bonus Card lansmani yaptilar. Zaten kredi karti olayina supheli yaklasan benim gibi bir suru adam simdi iki kere dusunecektir.

1-Bu adamlar guvenilir mi?
HAYIR. Ustelik finansal acidan guvensizligin en tehlikeli sonuclar doguracagi bir zaman

2-Bu adamlar akilli mi ?
HAYIR. Yine ustelik yatirimina balta vuracak kadar geri zekali bir davranis bicimi sergiliyorlar.

3- Bu isten siyirabilirler mi ?
HAYIR. "Haberimiz yoktu bizi de kandirdilar" martavalini kimse yutmaz. Icimizdeki en saglam Adnan Polat savunucusunu bile supheye dusuren bir olay bu.Galatasaray'da baskanin haber olmadan hic bir sey olmaz.Federasyon hemen ustune atilan boktan silkindi ve "bize evragi boyle verdiler bizde dogru kabul ettik" dedi.Yani biz ne soylersek soyleyelim bu ulkede evrak konusur. Adamlar evragi almislar. Yarin TV'lerde gosteririler durum daha rezil bir hal alir.

4-Bu is ustumuze kalir ve yillarca pacamizdan bizi ceker mi ?
EVET. Dogan Medyasi bu isin ustune full gaz gidecektir. Bokunu kurutmaya calisan Ercan SAATCI ve tayfasina resmen istedigi ortam saglandi.AY'nin olayi kizistirmasina gerek bile yok, ortami biz isittik.Hep agizlarina konusacaklari konuyu biz veriyoruz.Bacagina kursun SIK sonra fellik fellik doktor ara durumu.

Tek care ne onlem alinacaksa (ki topyekun bir istifa bence gundemde olmali ) hemen alinmali ve necip Turk Milletinin balik hafizasina guvenilmelidir.Ben bu kongreden sonra HELVACI'nin cikip karsi savunma yapacagina ihtimal vermiyorum.Brans sorumlularini aslanlara (Burda medya ve FB oluyor) atacaklar yemegi ve beraber seyredecekler.

Bana gore senaryolar,

Bu isin FIBA'da bir cezasi yoksa (konuya vakif degilim ama iskembeden atmayi cok severim) hoca ve yardimcilari bir muddet calismaz.NALGA ve ERSOZ'de gidebilecegi bir Avrupa klubune gider.Gozlerden uzaklasir.

Federasyon ihrac vermezse oynanan KSK ve FB maclarinda hukmen maglup sayiliriz.
FB macinda Koray MINCINOZ'un yakasinda official Galatasaray karti vardi Herhalde halen klupte.Klubun icinden biri takimin basina gecer.

Sponsorun ne karar alacagini merak icinde beklemekteyim. Cunku burasi bir bati ulkesi olsaydi su an imajlari ayaklar altindaydi.Ve cok ciddi agir sartlarla karsimiza gelirlerdi.Hadi cok buyuk komplo teorisi yapayim. (Neyim eksik) Seyrantepe'de ULKER'e bazi tavizler verilebilir.(Hayal gucunuzu kullanin)

Ama biz bir bati ulkesi degiliz ve burada sistem boyle islemiyor.

Bakarsiniz hersey Pazartesi yeniden baslar ve biz Turkiye'nin gundemini degistiren baska bir sey konusuyor oluruz. (Bu en kotu teori ALLAH KORUSUN)
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Merhaba Selim,

O yuzuculer konusunda yanlis hatirlamiyorsam konu TURKIYE idi.(Yani boyle empoze edildi ve boyle kamuoyuna sunuldu)
Haklisin ortpas edildi.

Asrin rezaleti ; o gazetelerinin sahibinin

AYDIN DOGAN

Devleti dolandirmasi sahtekarlik yapmasi, vergi kacirmasi, cezaya carptirlmasi, bu hukumet tarafindan pazarliklar sonunda (PETROL OFISI ALIMI VE SATISINDAN BAHSEDIYORUM) azad edilmesi ve sonra buna benzer bir dolandiriciligi tekrar yapmasidir.

Bazen akintiya karsi kurek cekerken suya yenilecegimi saniyorum.

"Bir muddet uzerinde dusunulup ve olayin neden bu sekilde oldugunun arastirilip ondan sonra boyle bir aciklama yapilmasi gerekirdi. Neyse artik olan oldu..

Taraftara gelince.. Herkes yandik bittik, hayatimda yasadigim en rezil olay, rusva olduk, v.s modunda. Ortada bir suc varsa yonetmelikler onunde bu cekilir, basketbol subesinin icinde gelisen bir vukudur, sonucu neyse katlanilir ama kimsenin bos yere kendini ve kulubunu kucuk dusurmesine gerek yoktur. "

Ya sorumlu herkes ise ?

Iki yanlis bir dogru etmiyor
TRUST GALATASARAY
MGC

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Yigit Sardan istifasini vermis..

25 Kasim'daki olaganustu toplantida hersey belli olacak, simdilik sakin olmak lazim..

Ozgur A. Boztepe

Spartanin krali Leondis'e Termapolis savasinda gelen Pers elcisi " O kadar cok okcumuz varki, ok attigimizda gunes bile kapanicak" der. Leonidis'in cevabi " Daha iyi golgede savasicagiz." olur.

Adolf Hitler'e savasin son gunlerinde " Ruslar ve Ingilizler Berlin'e girdi, butun binalarimizi topa tutuyorlar" dendiginde cevabi " Iyi, yeniden yapmamiza yardim ediyorlar" olmustur.

Iki ornektede savas kaybedilmis olabilir, ama sonuc ne olursa olsun, lider kim olursa olsun; bir lider'in bakis acisi en kotu durumdan bir yarar cikarmak olmalidir.

Umarim bu durum, bolunmus camiyanin son 1 senede baslayan bir araya gelme surecini hizlandirir.

Mehmet bey, seninde tahmin edicegin gibi su anda Ulker'e ne telefonlar ediliyordur hepimizin bildigi insalar tarafindan. Dusunsene Ulker cikicak " Ben sahtekarlik yapan bir kurumla calismam diyecek" ne kahraman olur.

Ama kazin ayagi oyle degil. Siz emin olun Ulker yonetim kurulunun gonlundeki renk ne sari-kirmizi, nede sari-lacivert; o renk yesil, dolar yesili. Galatasaray 500 senelik bir kurum degil, ustunden para kazanilicak bir sirket onlar icin. Tipki Fenerbahce gibi. Dogru olanda bu.

Selim abi, soylediklerine katiliyorum; ama bu durumun utanilicak bir durum oldugu gercegini degistirmez. Basketbol , Yuzmeden daha populerdir, ve islenen suc daha buyuktur, tipki Galatasaray isminin bu ulkedeki en buyuk isim oldugu gibi. Medyada, ozlellikle bu medyada Uefa kupasindan bile daha cok yer almasi dogladir. Ama Galatasaray, Galatasaraylilari baglar. Tabiki benim icin soylemesi kolay, ben icinde yasamiyorum, uzaktan sakin olmak cok daha kolay.

FAKAT.

GALATASARAY KUME DUSURULUYOR basligi bana cift tarafli hancerdir.

1. Seninde soyledigin gibi verilmiyen bir cezayi verilmis gibi gosterip haber verilmesi.
2. GALATASARAY BASKETBOL TAKIMI yerine GALATASARAY lafinin kullanilmasi.

Bu olayin iyi yani, medya'da ve federesyonda lobi olarak nerde, oldugumuzu gormek.

Yigit Sardan'in bu isle alakasi olmadigini adim gibi biliyorum. Olsa istifa etmezdi zaten, olanlardan ses yok cunku.

Isin acikcasi Baba 2'deki "temizlik sahnesindeki" muzigi duyar gibiyim, gerekli keller ucacaktir. Yigit Sardan Micheal Carleone gibi sicilyaya gitmistir sadece, hepsi bu.

Tek dilegim camia'mizin kalbi kirik olan agir toplarinin onlara yanlis yapan bireyleri unutup, Galatasaray'li olduklarini hatirlamasidir.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sardan erdemlik etmis istifa ederek ama sadece o olmamaliydi elbette.

Hurriyet'deki deyyus o basligi oyle atmasinin sebebi acip icinde ne var acaba GS futbol takimi mi Ankaraspor gibi kume dusen diye merak etmezse bakan olmaz o habere korkusu. Amac basketbol takimini degil futbol takimini konu yapar gibi yapip aptal kaziklamak. Artik bunlari anlayacak halde olmalisiniz. Bunlar Turkiyede rating adina yapilan sacmaliklar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Bence yönetimin en büyük yanlışı Yiğit Şardan'ı yönetim kuruluna alıp,ona aktif bir
görev vermek olmuştur.Böylesine Fenerbahçe'ye özgü ali cengiz oyunlarını ancak bu
kafadaki adamlardan beklerdim.Kendi başkanlığa aday olduğu zamanlarda,başkan olabilmek
için Galatasaray lisesine bir takım serseriyi musallat edip kongre üyeleri üzerinde sözüm
ona baskı kurmaya çalışmıştı.(Faruk süren ve Mehmet cansun'un gölge adamıydı)
Yönetimin onun görevine son vermeden kendi istifa etmesi,bu iş soruşturuldukça kendi
isminin ne kadar ön plana çıkacağının göstergesi.

Bırakın Adnan Polat ve diğer yöneticileri, sanıyorum Galatasaray camiasından hiç kimse
böylesine salakça bir işi, hiçbir teknik heyetten beklemezdi.Bu olayın yaşanacağını
önceden bilip sorumlu yere iletmeyen herkesin, görevlerine son verilmesi yönetimin
en doğru kararı olmuştur.Böylesine bir olayın tekrar yaşanmaması için yeterince
soruşturma yapılıp,yeni baştan yapılanmaya gidilmelidir.

Bencede bu olay Galatasaray camiası için prestij kaybı olacaktır.Böylesine güzide bir
camianın böylesine ucuz işlerle birlikte anılması hiç de hoş olmamıştır.Juventus ve Milan'ın
zamanında belki bu olayla karşılaştırılamayacak bir takım kirli işlere bulaştıktan sonra
bırakın kendi marka değerlerini,koca bir italyan liginin değerinin ve prestijinin ne kadar
düştüğünü düşünücek olursak,insanların bilinçaltında ne kadarda etkili olduğunu fark
edebiliriz.

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Katilmiyorum..

Yigit Sardan bu yonetim icinde Isin Celebi ile birlikte ise yarayan iki isimden birisidir. Hatalari vardir, ama Nalga konusunda bir hatasinin oldugunu sanmiyorum, yapmis oldugu aciklamada hic bir sekilde bu isten haberinin olmadigini soylemis zaten.

Sardan'in istifasi suyun obur tarafini sevindirir bize zarar verir. Umarim Adnan Polat kabul etmez istifasini..

Illa birisinin istifasi gerekiyorsa istifa etmesi gereken kisi Ercan Saatcidir.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Doğan grubu gazetelerinin yaptığı şeref yoksunluğudur hiç tartışmıyorum. Ama bir de kurallar var. Cezalı oyuncu oynatmanın tek karşılığı var o da hükmen mağlubiyet... Eğer federasyon Cemal Nalga'nın ligde oynadığı 2 maçta aslında cezalı olduğuna karar verirse bu iş bitmiştir.

Çünkü futbolda da basketbolda da aynı sezon içinde 2 kere hükmen mağlubiyet alan takım otomatikman küme düşürülür.

Ozgur A. Boztepe

Hurriyette yeni internet basligi

" Tarhin en buyuk skandali"

2 saat sonra cekildi baslik.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bok cukurunda yuzup bunu kaniksamis bir ulkenin necip insanlariyiz biz.
Ne demistik: det hänger ihop! Hersey birbirine bagli. Bir ulke en basindaki insanindan sokaktaki insanina boylesi sekilde cururse, etik deger adina hersey paspas olursa, politikadan, adalete, spordan gunluk yasama artik her rezalet kaniksanir: deniz fenerleri, envai cesit yolsuzluk (dokunulmazlik kalksa 419 milletvekillinin dosyasi bekliyor hey yavrum hey necibim milletimin vekilleri bunlaaarrr), sikeler, gemicikler, es dost akrabalarin zengin edilmesi, testere ile baba ogul bir olup ayin yapilamalar, yan baktin diye adam dogramalar. Kaniksayin civisi firlamis bu ulkeyi ey millet! http://w9.gazetevatan.com/Turk_futbolun ... 907/5/Spor

Ammmaaan ne var. Kadrolari yapiyoruz. Kalede Cenap, sag bek Muttalip, sol bek Kursat, stoper Recep....vs. Hocamizin takimimizi 4-3-1-2 sistemi ile oynatmasini bekliyor, gevis getirdikten sonra takimimiza bu macta basarilar diliyorum. Haydi aslanlar!
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Doğan grubunun haysiyetsizlerinin boşverin. Onların kuyruk acısı yeni, elbette bu fırsatı değerlendirecekler. Bu birinci derecede önemli bir mesele değil. Esas olan Galatasaray'ın ve Galatasaralılığın lekelenmemesidir. Eğer "Galatasaralılık" diye birşey varsa; bir takımın taraftarlığından öte anlamlar ifade eden birşeyler varsa, bunun gereğini yapmak için dış faktörlerin iteklemesini beklememk lazım. Öyle şeyler yapacak ve söyleyeceksinizki, "vay be helal olsun" dedirteceksiniz. Yanlış yapanlar heryerde olabilir, ama buna en sert tepki gösteren Galatasaray camiası ve klup yönetimi olmalıdır.

İşte bu yüzden, küme düşmeleri falan beklemeden bu takımın ligden çekilmesi lazım. Hemde vakit geçirmeden çekmek lazım.

Post Reply