TSL 10. hafta: FB-GS 3-1 (Balta)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

Poll ended at Mon Oct 19, 2009 11:42 pm

FB kazanır
13
34%
Berabere biter
6
16%
GS kazanır
19
50%

Total votes: 38

Kenan Atak

Re: TSL 10. hafta: FB-GS 3-1 (Balta)

Post by Kenan Atak »

Ben Adnan Polat'a ve yoneticilere kiziyorum. Orda binbir rezalet dönuyor sen gidip yuzunde tebessumle birsey olmamis gibi rakip takimin kahkahalar atan diktator yuzlu baskaninin elini sIkIp mac izliyorsun. Göze lazer tutuluyor, dun Hasan'la da konustuk benim bildigim adami kör bile eder. Gitmeyin su stada ya da en ufak olayda cek takimi sahadan. Bizim taraftarda da kabahat her sene kör salak gibi 'geliyoruz' diye yazip gidip morariyorlar. Gitmeyin bu stada, takimi da goturmeyin ya da en ufak olayda cekin sahadan. Bu kadarcik zeka yoksa ben ne yapayim, ne taraftar ne yoneticilerde zeka yok belli. Su kadarcik seyi yapamiyorlar. Simdi bazi arkadaslarimin 'bu olaylarin hesabini federasyon sormaz. Deniz Feneri gibi yuzyilin skandalinin ustu örtuldu bu ulkede bu macin mi soracaklar' dedigini duyar gibi oluyorum. Siz de haklisiniz.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

dün akşam maçı daha heyecanlı olsun diye yaklaşık 300 kişinin bulunduğu bir ortamda izledim. oradaki fenerlilerin de düşüncesi aynıydı. ortamda dile getirilenler klasik "fenerin futbol oynamasına gerek yok, rakibi sinirlendirsin yeter goller peşpeşe gelir" ve türevleri şeklindeydi. Amaç o kadar bariz ki, futbolcusu, teknik heyeti, yönetimi taraftarıyla bir bütün olmuşlar hepsinin gözünden aynı gaye okunuyordu. bunu en net şekilde carlosun kırmızıyı yedirttikten sonra tedavi yerine öpücük istemesiyle görmüş olduk (amaca ulaşmanın verdiği haz ile). yahu sen futbolda zirveye çıkmış bir adamsın, seni bu kadar küçültebilecek nasıl bir hırstır. İnanın ki keitaya hiç kızmadım. maçı izlediğim ortamda benim sinirlerim boşaldı, futbolcuları hiç düşünemiyorum bile. bunlar maç içinde gelişen anlık olaylar değil, bizim futbolcular stada gitmeden nelerle karşılaşacaklarını biliyorlar, oraya futbol oynamaya değil sinir harbine gittiklerini ve karşı takımın yıllık başarısının bu maçla ölçüldüğünün pekala farkındalar. maçı kazanmak için her türlü pisliği yapabilecek şekilde mankurtlaştırılan insanlara karşı mücadele etmenin imkansızlığını yaşıyorlar her yıl.

daum da dersine iyi çalışmış. kazım gibi kişiliksiz ingiliz şımarığını koymuş forvete, görevi de gökhan yada servetten birini oyundan attırmak. özellikle ilk yarıda fenerbahçe defanstan şişirmelerle kazıma uzun toplar atıyor, pozisyon bulsun diye değil gökhan ve servetten birini oyundan attırmak için. keitanın kırmızı kartında fenerbahçe taraftarı o kadar zevk alıp tatmin yaşadılar ki gollerde bile o coşku yoktu. bu bir futbol maçında bir tarafın diğer tarafı yenip galip gelmesi olayı değil kesinlikle. bu ev sahibinin topyekün seferberlik ilan edip futbol dışı yapabilecekleri ne varsa ortaya koyma çabasıydı.

fenerbahçe gibi taraftar, futbolcu, yönetim ve teknik heyetiyle başarısını bu maça endekslemiş bir takımın sahasından galip gelip elini kolunu sallayarak ayrılmak diye birşey sözkonusu değil. son olarak tekrar üstüne basmak istiyorum, carlos gibi futbol kariyerinde zirve yapmış, görmüş geçirmiş biri bile rakibi futbolla değil de farklı yollarla alt etme çabasına girmişse, biz 10 değil 100 sene de geçse kadıköyde maç kazanamayız.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu arada sağda solda,gazetelerde herkes Kazım'ı övüp duruyor,ben mi futbol bilmiyorum bunu söyleyenler mi karar veremedim...

Kazım kazım kazım bütün maç boyunca 4-5 kere faul yapıp bir o kadar da ofsayta düşmekten başka birşey mi yaptı?

Belki maç heyecanı ile gözümden kaçmıştır diye soruyorum.Bu ülke insanının futboldan anladığı bu,mücadele etmek,rakibi sinir etmek,futbol budur çünkü.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Arkadaşlar, bu kadar sinirinizi bozduğunuza değmez. Alt tarafı bir lig maçıdır; yensek çok iyi olurdu o ayrı. Ama hem orada, hem ASY'de ortam futbol ortamı değil saçma sapan bir kavga dövüş olayı. Ben açıkçası keyif almıyorum, bu derbi denilen zırvadan. Gözümüz açıldı artık, her haftasonu Digitürk İngiltere ligini canlı gösteriyor. Futbol isteyen de derbi heyecanı arayan da zaten bu ligden 2-3 maç izlesin yeter. Bir kaç hafta öncesinin Manc Utd- Man City maçı hala hafızamda. O yüzden geçeceğiz bu FB'yi yendik, 6 yedik, 5 attık muhabbetini.

Biz neye bakacağız? Çok basit. Ali Sami Yen'in kulübü kurarken çizdiği hedef belli. Galatasaray'ı en üst düzeyde uluslararası takımlarla mücadele edecek düzeye çıkarmak. Bitti. Yani sen Man Utdla, B. Münih'le, Barcelonayla bir rekabet ortamı oluşturabiliyor musun ona bakacaksın? Yoksa FB'yi yeneceğiz diye biz de onlara benzemeye kalkarsak, yandı gülüm keten helva. Yönetim yukarıda söylediğim hedef için iyi bir adım attı. Rijkaard'ı getirdi. Hiç bir hamlenin sonucu garanti değildir ama hamle olarak doğrudur. Bazı forumdaşların bir FB yenilgisi üzerine "kariyerine tahammül ediyoruz" demesi bu hocaya ve yönetime haksızlık olur. Gördüklerimizi, Rıdvan'ın şahane analizlerini, emin olun ki Rijkaard da görüyordur. Eldeki imkanlarla gerekli önlemler alınır, yolumuza bakarız.

Yalnız dün maçla ilgili tek yorumum Arda hakkında. Hocası kendisini hafta için dinlendiyor, Arda ise saçma sapan itiş kakış olaylarına giriyor, maçta da o kadar kötü oynuyor ve takımı yalnız bırakıyor ki hocası oyundan alıyor. Arda kendini Galatasaray'ın unutulmaz kaptanları arasından saydırmak istiyorsa çeki düzen verecek kendine.

Kalın sağlıcakla.
Tan Erten

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Frank'in Ugur saplantisi var, ben öyle göruyorum, ona önyargi ile bakmiyordur insallah.

Dun ilk gole dikkat edin, Hakan Balta'nin pozisyona gösterdigi alaka, durusuna. Bu tarz hareketler GS'in basini yiyecek (yiyor).

Frank'in ayrica Ayhan yanlisi var. GS formasi altinda oynadigi en berbat maci belki. 90 dakika oynatti!

Gunah kecisi Elano bu sezon harcanmaz umarim. Kadro aciklandiginda söyledim, Elano icin zor bir mac olacak diye. Elano ve Ayhan mac icinde bir mevzu yasadi bilmem farkina vardiniz mi...free-kick de. Bakin benim Ayhan saplantim yok, hic olmadi ama bu hali ile GS'a gercekten zarar vermekte. Adam agir, bu mac bilhassa bircok topa hamle yapamadi, gecikti.

Arda'in gecen mac neden yedek oturdugunu gördum bu mac. Ölu topragi var ustunde. Sertligi bosverin. Dususte, ustunde ki "yuku" azaltsin...kendisi. Akilli ol biraz Arda.

FB oyuncular macin ciddiyetini kavramis, elinden geleni yaptilar. Milan'in sakatligi sansizlik bana sorarsaniz...sonra FB daha hirsli bir takim. Ben bir cirkinlik görmedim, demek istedigim cirkinlikler plan ve programli degildi. Mac icinde olan hareketler bunlar. Buna karsilik Keita'nin yaptigi o hareket, mac öncesi ettigi dua ile bagdasmayan bir hareketti. Biraz fazla sinirli galiba. Derdi ne ögrensinler.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Benim anlamadigim Kadikoy'de de Sami Yen'de de oynasak, hep daha sinir icinde olan bizim oyuncular. Daha yeni bu sene gelmis Keita bile kendini kaybetti. Profesyonel futbolcunun bu kadar kolay tahriklere kapilip kendini kaybetmesi yeterince profesyonel olmadigini gosteriyor bence. Su takima karsi bir gun de cikip sakin sakin toplarini oynamayi beceremiyorlar maalesef.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Fener sert oynadi. Ama Emre nin topa girisi her macta olan bir giris. Yandan topa kaydi. Bunu karsiliginida ikinci yari Kewell'in dizinden aldi. Ayrica gecen sene Servetin Semihe arkadan daldigini ve sakatladigi faulden cok daha hafif bir fauldu.

Carlos'un yumrugu hakettiginide inanmiyorum. Keitayi tuttu indiridi. Tekme atmadi, canini yakmadi. Keitanin kizdigi carlos degil durumdu.

Hakemin kafasinin yarildigi yerde mac oynanmaz, bunu herkez bilir. Oyuncuda yaralanirsa hic oynanmaz, durum bu kadar basit.

Duygulardan arinmis bir sekilde bakinca durum cok acik. Koskoca galatasaray takimini koruyamiyorsa soylenecek baska birsey yok.

Ayhan gercekten cok gerekesiz seyler yapti. Herseyi kendi yapmaya calisti, Baris'in sagdan iceri kat edip sol ayagiyla diregin ustunden attigi sutlar gibi buda baydi.

2. gol zaten ne kadar salakca anlatmaya luzum yok.

Elano yeteri kadar topla bulusamiyor. Bulusunca topa sahip oluyor ve vermiyor, ama nerde oldugunu goren olmadigi icin sadece kosmakla kaliyor.

Gokhan, Servet, Sabri, Kewell, ve Sarp iyi idi. Nonda orta saha oyuncusu gibi oynadi, Baros'un degerini bilmek lazim, umarim cabuk iyilesir.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Belki Polyannacılık gibi gözükecek, ancak ne kadar sistem dün tamamen aksasa, herkes genel disiplinsizlikten yakınsa da gayın-sin sayfasında okuduğum güzel bir yorum, sistemin içselleştirilmeye başlanması açısından en pozitif şeyi yansıtmaya yetiyor, futbolcuların bazılarının Rijkaard sistemine yeterince uygun olmamasına rağmen... özellikle de son satır çok şey ifade ediyor...

Rüzgarın FB adına arkadan estiği bir gündü.
Baroş’un ilk dakikada sakatlanması ve Lugano ve Bilica tandeminin daha kolay eşleşebileceği Nonda ile oynama şansı gibi.
L.Franco’nun belki de sezon boyu tekrarlanmayacak kritik top kayıpları gibi.
Günlük performansların ötesinde yakın gelecekte uluslararası rekabet edecek bir takım olabilme penceresinden bakarak GS’ın FB’den çok daha fazla şey vaad ettiğini düşünüyorum hala.
Pres altında birinci bölgede ve kalecisi de dahil olmak üzere öncelikle pası düşünüyorsa bir takım ve skor olarak geride ve eksikken bile oynatmamayı değil oynamayı deniyorsa bugün ne kadarını yapabildiğinden bağımsız olarak büyük bir takımdır.
Skor olarak önde ve sayıca fazlayken sahada kalecisi ve stoperlerinin yegane yaptığı topu uzaklaştırmak için rastgele vuruşlar yapmaksa ve bu koşullarda bile oyuna hükmedilemiyorsa ve reaktif olunuyorsa o takımda lokal ve geleceği olmayan bir takımdır.
Benim ölçülerim bu.
Bu anlamda FR’ın yapabileceklerinin yaptıklarınından çok daha fazla olacağına inancımda hiç bir eksilme yok.
Bir sistemin maksimumunun başka bir sistemin minumumunu aşması olarak bakıyorum dün geceye.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Arda'nin macin basindaki itilme olayini buyutmesi aptalca. Takimlar isinirken sahanin bir yarisini secerler. GS'li isinma suresinde bu taraftarimi selamliyacagim diye FB tarafindami idi bilmiyorum. Bizim koca kafa geri geri giderken kendinini sinsince GS'li futbolcularinin arasina sokup sonrada kendine carpmasini bahene eden Christiano soyle bir itelemis Ardayi. Ortada vurma yok carpma yok. Yeri opturmek yok. Buna bu kadar tepki gosterip ortaligi karitirmakla ellerine oynamis koca kafa.

Yabanci madde ile yan hakemin kafasi yarildiktan sonra GS yonetimin ilk yapacagi is biz bu sartlar altinda sahaya cikmayiz siz buyrun oynatin bu maci biz 3-0 yenilgiye raziyiz demesi gerekirdi. Hakem de buna gore tadbirini alir ve GS takimina guvence verilme babindan ilk anons yapilirdi. Bunu da yapmayinca sen sahadaki emniyetten memnunsun anlamina gelir. Elbette bugun sana yarin bana. FB'de aynisini ASY isteyecktir. Kufur konusunda ayni ASY de yapilan orada da yapilmis. Kimsenin bu konudan utanmanin disinda soyleyecek lafi yok. Tencere dibin kara seninki benden kara. Sen kac haftadir baska macta FB'ye kufur ediyorsun ASY'de o zaman Saracoglu'nda da seni kalaylayacaklar.

Bokum kadar sevmesem de ben Emre'nin Baros'a kasdi bir hareketle sakatladigini gormedim. Topa diye girismis. Bu soylediklerimin aynisini bugun Baros'da soyluyor. O zaman mesele nedir? IIlk gol ofsayt olabilir. Ilk defa olan bir sey degil.

Keita'ya gelince. Madem gozun yarildi. Sedye istersin cikartirlar seni oyundan kenera gidersin sedye ile. Kaptanligi bilen adam maci baslattirmaz. GS teknik Heyeti ve yonetimi icin ikinci firsat cikmistir. Onceden konusulup anlasildigi gibi Hasan'in kafada su sisesi patlarken korner atmaya calismasindaki sacmaliktan ders alinsa kaptanin derhal hakeme gider ve bu sartlar altinda futbol oynayamayacaklarini eger guvenligi saglamaz ise takimin sahadan cekilecegini soyler. Takimini orta saha yuvarlaginda toplar ve beklenir. Ayni seyler teknik yonetim tarafindan dorduncu hakeme bildirilir. Maci asla baslattirmazsin anons yapilana kadar. Bu kadar. Bunyamin Gezer mi gezmez mi oarasini bilemem. Gidip hakemin yapacagini yapip sise toplayip gozlemciye goturmeye ve sari kart almaya filan luzum yok. Anons yapilmaz ise GS takimi sahadan cekilir. Gerisini Aziz ve federasyon dusunur. 3-0 hukmen mi maglup olurlar yoksa Gezer anons mu yaptirir bunlari kendisi bilir.

Elbette Carlos'un guresi anlamsiz ama buna boks ile cevap verirsen atilirsin. Frank sinirinden havalara ucmus. kac kere ben bunu bunlara soyledim maci 11 kisi bitirmek cok onemli idi diyor. Keita madem sahada hakem yok cezayi ben verecegim derse sonu boyle olur.

Sonucta yine evire cevire yenildik. Bu kacinci ders. Yoneticilik bilmiyen adamlar ne zaman ogrencekler ne yapilacagini. bunlarin olacagi belli idi. Yine ellerini kollarini sallayip gitmisler. Diyorum ya bunlardan hela bekcisi bile yapmam ben diye. iste eline gecmis bir firsat kullan kulanabildigin kadar. Ama elbette ayni seyleri senden de ASY isteyecekler. Kiclari yemedigi icin boyle suklum puklum oturup geldiler yine.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cengiz Akgun wrote:Arda'nin macin basindaki itilme olayini buyutmesi aptalca. Takimlar isinirken sahanin bir yarisini secerler. GS'li isinma suresinde bu taraftarimi selamliyacagim diye FB tarafindami idi bilmiyorum. Bizim koca kafa geri geri giderken kendinini sinsince GS'li futbolcularinin arasina sokup kendine carpmasini bahene eden Christiano soyle bir itelemis Arda'yi. Ortada vurma yok carpma yok. Yeri opturmek yok. Buna bu kadar tepki gosterip ortaligi karitirmakla ellerine oynamis koca kafa.

Yabanci madde ile yan hakemin kafasi yarildiktan sonra GS yonetimin ilk yapacagi is biz bu sartlar altinda sahaya cikmayiz siz buyrun oynatin bu maci biz 3-0 yenilgiye raziyiz demesi gerekirdi. Hakem de buna gore tadbirini alir ve GS takimina guvence verilme bababindan ilk anons yapilirdi. Bunu da yapmayinca sen sahadaki emniyetten memnunsun anlamina gelir. Elbette bugun sana yarin bana. FB'de aynisini ASY isteyecktir. Kufur konusunda ayni ASY de yapilan orada da yapilmis. Kimsenin bu konudan utanmanin disinda soyleyecek lafi yok. Tencere dibin kara seninki benden kara. Sen kac haftadir baska macta FB'ye kufur ediyorsun ASY'de o zaman Saracoglu'nda da seni kalaylayacaklar.

Bokum kadar sevmesem de ben Emre'nin Baros'a kasdi bir hareketle sakatladigini gormedim. Topa diye girismis. Bu soylediklerimin aynisini bugun Baros'da soyluyor. O zaman mesele nedir? IIlk gol ofsayt olabilir. Ilk defa olan bir sey degil.

Keita'ya gelince. Madem gozun yarildi. Sedye istersin cikartirlar seni oyundan kenera gidersin sedye ile. Kaptanligi bilen adam maci baslattirmaz. GS teknik Heyeti ve yonetimi icin ikinci firsat cikmistir. Onceden konusulup anlasildigi gibi Hasan'in kafada su sisesi patlarken korner atmaya calismasindaki sacmaliktan ders alinsa kaptanin derhal hakeme gider ve bu sartlar altinda futbol oynayamayacaklarini eger guvenligi saglamaz ise takimin sahadan cekilecegini soyler. Ayni seyler teknik yonetim tarafindan dorduncu hakeme bildirilir. Maci asla baslattirmazsin anons yapilana kadar. Bu kadar. Bunyamin Gezer mi gezmez mi oarasini bilemem. Gidip hakemin yapacagini yapip sise toplayip gozlemciye goturmeye ve sari kart almaya filan luzum yok. Anons yaptirmaz ise GS takimi sahadan cekilir. Gerisini Aziz ve federasyon dusunur. 3-0 hukmen mi maglup olurlar yoksa Gezer anons mu yaptirir bunlari kendisi bilir.

Elbette Carlos'un guresi anlamsiz ama buna boks ile cevap verirsen atilirsin. Frank sinirinden havalara ucmus. kac kere ben bunu bunlara soyledim maci 11 kisi bitirmek cok onemli idi diyor. Keita madem sahada hakem yok cezayi ben verecegim derse sonu boyle olur.

Sonucta yine evire cevire yenildik. Bu kacinci ders. Yoneticilik bilmiyen adamlar ne zaman ogrencekler ne yapilacagini. bunlarin olacagi belli idi. Yine ellerini kollarini sallayip gitmisler. Diyorum ya bunlardan hela bekcisi bile yapmam ben diye. iste eline gecmis bir firsat kullan kulanabildigin kadar. Ama elbette ayni seyleri senden de ASY isteyecekler. Kiclari yemedigi icin boyle suklum puklum oturup geldiler yine.
Abi ister inan ister inanma su yazdiklarini bugun telefonda bir forum mudeavimi ile konustuk. Anlattiklari neredeyse ayni seylerdi. Yaziyi okuyunca inanamadim.

Demekki hepimiz ayni seyleri gormusuz.
Yonetim bu isi yapamiyor bende buna kanaat getirdim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Benim seyrettigim bolumde, Galatasaray hic varlik gosteremedi. Oyun kontrollu diye birsey yoktu. Ne hakemin kafasinin yarilmasi, ne Keita gelen su sisesi, ne de Arda'nin mac baslamadan luzumsuz kavgasi GALATASARAY top oynamadi gerisi bos. Hakem icin soylenecek tek olay ilk golde R. Carlos ofsayti.

Galasaray yonetimi orta sahadaki Ayhan ve M. Topal'a herhalde cok guvendiler ve oyuncu alinmadi o bolgeye. Ayhan eskisi gibi degil, gerkesiz isler yapiyor. Orta sahada toplar Elano'da toplanmali ve onunla baslamali ataklar, Ayhan'la degil. Baros'un sakatlanmasi kotu oldu, defansi rahatsiz edecek baska onde oynayan oyuncu kalmadi.

Soylenecek birsey yok, yenildik o kadar, gerisi hikaye.

Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,
ben Galatasaray maclarinda futbolcularimizin sahaya cikip futbolunu oynamasini beklerim, rakipden cekinirim. Ama bu Kadiköy'de oynanan futbol maci icin gecerli degildir.

Davulun sesi uzaktan hos gelir.Kadiköyde rakip tek Fenerbahce takimi degildir. Kolaymi o sahada Galatasaray'a kin baglamis 50 000 seyirci önünde top oynamak, oynatmazlar,oynayamazsin.

Daha mac basinda Arda tahrik edildi. Mac yeni basladi, Baros bicildi ne ikaz ne bir özür Emre'den. Kazim oniki defa faul yapti bir sari kart yok.

Mac öncesi yan hakemin basi kanlar icersinde, dikis atiliyor mac 15 dakika gec basliyor. Kolaymi o sahada hakemlik yapmak yapamazsin yaptirmazlar. Hani nerede, iki hafta önceki macta oyuncu degisikliginde, cik dedigi yerden cikmayan Arda'ya sari kart gösteren Bünyamin Gezer. Fenerbahceli futbolcular oyuncu degisikliginde merasim ile disariya ciktilar.
Mac baslamadan önce, hem dövecekler hem yenecekler dedim.

Alman is arkadaslar mac ne oldu dediklerinde mac sonucunu , hakem ve Keita'ya yapilan olayi anlattim. Nasil bir hakemmis ki maci oynatti dediler ve üzücü olan ise, ama orasi Türkiye normaldir dediler.

Hosca Kalin
Birol Önder

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kadikoy'de ki FB maclari oynayacagimiz baska maclar icin kesinlikle olcu degil --- bu takim her sene Dolmabahce'de de mac oynuyor ama hic boyle ezilmiyor - demek ki var birseyler.

GS dogru bildigi yolda ilerlemeli bana sorarsaniz - amac belli bir sistem oturtup ona uygun oyuncularla sistemin uygulanmasinda en iyiye dogru ilerleme ve bunun devamliligini saglamak icin altyapiya yatirim yapip sisteme uygun oyuncular yetistirmek. Cunku ancak boyle bir sistem oturtulursa uzun vadeli, devamliligi olan, rastlanti olmayan basarilar elde edilecek - hem Avrupa'da hem de Turkiye'de. Ve bu basarilar alinan kupalar ve sampiyonluklarla olculur, kazanilan tek bir macla degil.

Gozumuzu karatip bu yoldan sapmak cok yanlis olur. Eger basariyi sistem disina cikip FByi yenmeye endekslersek - cok buyuk degisikliklere ihtiyac olacak ve tamamen ters yone ilerleyecegiz. Kadikoy'de olanlar ne yazik ki bazi kurumlarin uzerine korku salinmasi ve zora hukmedilmesi ile gerceklesiyor - bunu yapan da belli - Aziz Yildirim. Adamlar AY korkusundan o kosullarda bile mac oynatiyor - bir Avrupa kupasi macinda sikiyorsa atsinlar ellerinde ne varsa yan hakeme ve kafasini yarsinlar bakalim o mac oynaniyor mu? Buna ragmen mac oynatiliyorsa sporcuya verilen mesaj nedir? Kafani da yarsalar bu mac oynanacak diyorsun - ondan sonra hadi cik oyna diyorsun - ve hakikaten kafana cisim gelmesine ragmen mac oynanmaya devam ediyor - sonra da ne diye sinirleniyorlar bu kadar diye soruluyor :evil: Hakemler bir golu saymadim simdi ikinciyi de saymazsam gote gelirim korkusu ile bariz ofsayt golu veriyor. Zaten sisteme uymamasina ragmen zorunlu olarak sistem uygulansin diye oynattigimiz adamlar var takimda - 5 metreye pas atmayi beceremeyen tahta bacaklarla total futbol oynamaya calisiyoruz - o ortamda iyice bir ayaklari dolasiyor tabii.

GS buna endekslenip degisikliklere gidebilir - ne yapar mesela... Gider getirirsin Mehmet Agar'i bir sonraki kongrede GS'in baskani yaparsin - yonetim kuruluna da Ergun Gursoy yada oglunu, Yurdesen Karahasan'i, vesaireyi toplarsin - bak bakalim kim kimden korkuyor ondan sonra. Stadlar ve cevresi savas alanina doner, yoneticilerin adamlari birbirini oldurur ama GS FB'yi Kadikoy'de yener. Deger mi?

Bence degmez - dogru bildigimiz yolda yuruyelim - varsin senede bir Kadikoy'de bir mac kaybedelim - acisini IBB'den cikaririz - nede olsa onlar beceriyor FB'den puan almayi :roll:

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Maglubiyet, maglubiyettir.
Hazmetmesini biliriz...Ama FB'de yonetim-teknik heyet-futbolcularve taraftar ne kadar organize calistigina bir ornek...
Daum hafta ici aciklama yapti.
Arda ve Keita'ya ozel onlem alacagiz diye.
Taraftara da hedefteki isimler soylendi.
Arda daha mac baslamadan demoralize edildi.Ipi Baroni cekti.Birileri birsey soylesede bahane hazir.Baroni yeni.Ilk defa FB-GS macina cikiyor.Atmosferi, gerilimi bilmiyor.Bilse idi yapmazdi.Soyledigi ayagima basti yalani herseyi soyluyor.Iddia ediyorum o olay olmasa idi, baska planlar vardi zaten.
Kasimpasa macindan sabikali Keita'nin once kafasina bir seyler atildi.Taraftar ipi Keita'nin boynuna gecirdi.R.Carlos'ta altindaki sandelyeyi cekiverdi.Okkali Osmanli tokadinida yedi..Carlos'u tedaviye gelenin opusu herseyi soylemiyor mu?
Az evvelde Lig TV'de kameramanin kafasina vodka sisesi gelmis, tesadufen Keita'nin kanadindaki...Keita'da cekimlerde gorunuyor zaten.1 saniye sonra kameranin onunden kosarak geciyor.

Bunlar bizde olmuyor mu?
OLUYOR...
Bizimde bu isleri profosyonelce yapmayi ogrenmemiz gerekiyor...
Iste bu yuzden futbolculara kizamiyorum...Hak veriyorum...Kolaysa kizanlar bu tur olaylarin cereyan ettigi stadda nasil top oynanir ona cevap versinler...
Last edited by Omer K. KOCAOGLU on Tue Oct 27, 2009 4:02 pm, edited 1 time in total.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Post Reply