Türkiye Kupası (Play-off) GS-Bucaspor 2-1 (Kewell, Arda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: Türkiye Kupası (Play-off) GS-Bucaspor 0-0 (Kewell)

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:Elano en geride topu kaptirip son adami dusurunce kirmizi kart gordu... Ne isin var oralarda - sonra niye riske giriyorsun hadi girdin ne gerek var adami dusurmeye :evil:
Brezilya da isi cikmis gitmesi lazimmis. Lincoln'u aratmadi masallahi var. Geciniz bu herifi.
Bu bana gore birinci strike'dir Cengiz abi -- 3. strike da benim icin de biter - bu laubaliligi umarim devamli bir ozellik degildir - bir defalik olmustur.

Eren Gumrukcuoglu

Re: Türkiye Kupası (Play-off) GS-Bucaspor 0-0 (Kewell)

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:Elano en geride topu kaptirip son adami dusurunce kirmizi kart gordu... Ne isin var oralarda - sonra niye riske giriyorsun hadi girdin ne gerek var adami dusurmeye :evil:
Brezilya da isi cikmis gitmesi lazimmis. Lincoln'u aratmadi masallahi var. Geciniz bu herifi.
Bu bana gore birinci strike'dir Cengiz abi -- 3. strike da benim icin de biter - bu laubaliligi umarim devamli bir ozellik degildir - bir defalik olmustur.
Ben ilk golu Elano sayesinde attik gibi gordum. Orta sahanin saginda 3 kisiyle bogusurken sol ust capraza ileri pas atti milimetrik ve Arda aldi sanirim o pasi o da gitti Kewell'a verdi ve gol.
Umariz bir defalik bir dangalakliktir bu zira oyun gorusu Lincoln'dan genis ve onun kadar fantezici degil.
Eren Gumrukcuoglu

Mert Tokman

Re: Türkiye Kupası (Play-off) GS-Bucaspor 2-0 (Kewell, Arda)

Post by Mert Tokman »

Buca'nin ataginda top direkten dondu... :oops:

Ikinci yarida maci kendi sahamizada kabul ediyoruz... gol yememeye oynuyoruz ama bunu da pek iyi becerdigimiz soylenemez... Buca kisitli bir takim olmasina ragmen pozisyon buluyor GS kalesinde.

Linderoth cikti Gokhan zan girdi - Topal orta sahaya cikacak herhalde...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Gungor penalti yapti... kredisi tukeniyor Gungor'un... golle alakasi olmayan bir pozisyondu...

Neyseki adamlar penaltiyi auta atti...

Kewell cikti Nonda girdi...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Allahtan Buca'nin verecegi bir sey yok. Battal da isi battalayinca bittiler. Bu Emre Gungor de gidicilerden geldiginden beri yatiyor ve ustleki bu sekilde adamin zarari var. Ben bu herifin maca girip 5 dakikada iki sari ile atildigini da gordum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sonunda becerdik golu yedik... 2-1 Dk. 87

Mac 2-1 bitti... gecmis olsun... :roll:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Sonunda becerdik golu yedik... 2-1 Dk. 87

Mac 2-1 bitti... gecmis olsun... :roll:
Su horuntuye bakip basin one egilmemesi mumkun mu? Bu ne bicim takimdir boyle. Bugun ASY'de gunun adami Aykut birader. AP'nin yine TD'den gizli kapakli toplanti yapmasinin zamani geldi herhalde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Re: Türkiye Kupası (Play-off) GS-Bucaspor 2-1 (Kewell, Arda)

Post by Murat Biricik »

Macta begendiklerim Aykut ve Linderoth. Hayal kirikligi Emre Gungor, M. Topal ve ozellikle Caner. Toplara bu kadar kontrolsuz girmesi, bu kadar kademe hatasi yapmasi hayra alamet degil. Ilk 11 oyuncusu ile yedegi arasinda bu kadar fark olmamali. Caner in Balta yi zorlamasi soz konusu degil. Alparslan bu kadar mi formsuz da A takimda kendine yer bulamiyor?

Topal in yeri stoper kesinlikle degil. Zorunlu nedenlerle ancak stoper oynar. Formunu bir turlu yakalayamadi. Ayhan, Hasan nin gozlemlerini yine dogrular nitelikte oynadi.

GS in mac 2-0 giderken verilmeyen bariz bir penaltisi (Baris a ceza alani icinde atilan dirsek) ve sayilmayan net bir golu (Kewell in tactan gelen topu degerlendirdigi pozisyon) var.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote: ..
GS in mac 2-0 giderken verilmeyen bariz bir penaltisi (Baris a ceza alani icinde atilan dirsek) ve sayilmayan net bir golu (Kewell in tactan gelen topu degerlendirdigi pozisyon) var.
Penalti olmasina penalti. Cakarda tekrarda oyle dedi ama bunu inadina vermedi diyebilmek icin hakemin gorup gorememesi ve yan hakemin yan bayragini kaldirip kaldirmamasi onemli idi. GSTV'deki Arif efendi (bu futbolcu olani degil, kim oldugunu bilmiyrum) bu olaya bakip Sarvan'in MHK AP tarafindan uzaklastirilmasini savundu. hakemlerin gaddarligi GS'ya isliyor dedi. Bu kafada devem etsinler. Sarvan bu laflar uzerine hakemlere (acikca dedigini sanmiyorum adami tefe koyarlar cunku. Onun da hakemler icinde dusmani vardir.) teredutunuz varsa bile acaba halinde hic durmayin ve GS'yin aleyhine her turlu karari verin derse kimsenin bir sey diyebilecegini sanmiyorum.

Neyse Baris da dirsegini artik isteyerek artik istemeyerek (orasini o biliyor) atip adamlarin bir oyuncusunu son bes dakikada gozunu morartip cikartarak oyuna dengeyi 10'a 10 getirdi. GS'yin yine bunladigi anlardi o anlar. Hakem art niyet olmadigini hukmedip kart filan dahi gostermedi. Bu ilahi bir adalet mi idi orasini bilemeyecegim ama adamin gozu morarmisti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ayhan dun aksam geriye pas vermek icin rakip oyuncuya bizim kaleye taraf calim atti orta sahada. :) Baska bir yorum yazmiyorum.

Elano'ya da NeLanO diyorum, Brezilya milli takiminda boyle oynamiyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mert Tokman wrote:Gungor penalti yapti... kredisi tukeniyor Gungor'un... golle alakasi olmayan bir pozisyondu...

Neyseki adamlar penaltiyi auta atti...

Kewell cikti Nonda girdi...
Yapma Mert, ne kredisi varmis cocugun. Sakatlanmadigina dua edin, ve birkac mac daha sans verin.

Tobias zayif rakibe karsi cok iyi bir mac cikardi. Sahanin en dikkatli ve akilli oyununu sergiledi. Takim arkadaslarina örnek bir davranis ile.

Mehmet Topal'a yazik cocugu satsinlar...yok artik solbek mi ne oynadi gibi me geldi.

Ugur gene iyi oynadi, birkac top cikardi, hatta ilk yari topu kornere attigi 100% bir pozisyon var. Bravo Ugur.

Emre Gungör, diri gözuktu, ikili mucadelere saglam giriyor. Sakatlanmadigina sevindim. Penalti pozisyonu Mert'in belirttigi gibi gereksizdi, ama istekli olmasina vuruyorum, akillanir. Göbege Emre gibi suratli oyuncu gerek.

Elano maca iyi basladi ama sansizlik yakasini birakmiyor. Kirmizi karta kendisi sebep oldu.

Arda bitkin, nedenini bilmiyorum. Golun disinda pek birsey yapmadi.

Kaleci Aykut önemli toplar cikardi.

Ben Aydin'i begeniyorum, ama son derece savurgan bir oyun yapisina sahip. Aydin, topu öyle ayagindan cikarma, zora gitme, basit oyna, zaten zoru asmissin kendi gucun ile.

Mac öylesine bir mac oldu. Antrenman havasinda basladi, sonra hircinlasti. Rakip kan kokusunu almisti :-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Murat Fahrioglu wrote:Ayhan dun aksam geriye pas vermek icin rakip oyuncuya bizim kaleye taraf calim atti orta sahada. :) Baska bir yorum yazmiyorum...
Mercek altina alin, daha neler göreceksiniz. Hatta gecmis sezonlarin kasetlerine bakin. Ben iyi oynadigi bir mac hatirlamiyorum. "Sol af" oynarken iyiydi, Hagi zamaninda yanlis hatirlamiyorsam...orada oyuna negatif anlamda etkisi yoktu ama ileriye dönuk katkisi oluyordu. Ayhan ayagina hakim oyuncu ama onu kalene yakin oynatmayacaksin, oyun kurucu olarak asla. Defansif görevde vermeyeceksin...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Ayhan dun aksam geriye pas vermek icin rakip oyuncuya bizim kaleye taraf calim atti orta sahada. :) Baska bir yorum yazmiyorum...
Mercek altina alin, daha neler göreceksiniz. Hatta gecmis sezonlarin kasetlerine bakin. Ben iyi oynadigi bir mac hatirlamiyorum. "Sol af" oynarken iyiydi, Hagi zamaninda yanlis hatirlamiyorsam...orada oyuna negatif anlamda etkisi yoktu ama ileriye dönuk katkisi oluyordu. Ayhan ayagina hakim oyuncu ama onu kalene yakin oynatmayacaksin, oyun kurucu olarak asla. Defansif görevde vermeyeceksin...
Hasan cok dogru soyluyorsun, en iyi zamani sol orta sahadaki zamani idi. Zaten Ayhan Gaziantep'te ofansif orta saha oynuyordu. Besiktas da onu ofansif ozellikleri icin almisti, bizde de hucuma yakin oynadiginda basarili oldu.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Selim Ugur wrote:Ben maca gittim. Yorumum asagida:

http://galatasarayantreman.blogspot.com ... r-2-1.html
Sevgili Selim - blogunda soyle demissin... "Diger bir uzucu durum ise sene basinda tikir tikir oynadigimiz 4-3-3'ten uzaklasip 4-2-3-1'de karar kilmamiz."

Bu benim de icimde bir burukluk yaratiyor. Ikisi cok farkli sistemler ve Rijkaard'in elindeki oyuncu niteliklerine bakip 4-3-3 te israr etmemesi beni uzuyor acikcasi.

4-3-3 te orta 3 uclunun yapmasi gereken iki yonlu defans-ofans gorevini 4-2-3-1 de 5 kisiye paylastiriyorsun... 2 kisi defansif oynuyor 3 kisi ofansif... dolayisi ile 6 kisi ile defans yapip 4 kisi ile ofans yapiyorsun ve iki blok arasinda kopukluk oluyor - en azindan bugun GS'da olan bu. 4-3-3 dogru uygulandiginda ise 7+ oyuncu ile defans, 6+ oyuncu ile ofans yapiyorsun ve arada buyuk ornada kopukluk olmuyor - takim daha bir blok halinde hareket ediyor.

GS'da 4-3-3'un orta 3lusunun gorevlerini ustlenecek yuksek kalitede adam yok - bu dogru - o zaman Emre Colak'i dene, Serdar'i dene, Sabri'yi orada dene - biraz daha uzun vadeli dusun - eger bu isleri Rijkaard gibi markasi ve kredisi olan bir adama bile yaptiramazsak ben umidi kesecegim. Tasima suyla degirmen dondurmeye devam edecegiz.

Post Reply