D.Bucuresti-GS 0-3 (22 KEWELL, 24 Nonda,55 Topal)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Re: D.Bucuresti-Galatasaray 0-2 (22 KEWELL, 24 Nonda)

Post by Ozgur A. Boztepe »

En fanatik fenerli disinda herkezin su anda en iyi sag bekin Sabri oldugunu dusundugune eminim.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Re: D.Bucuresti-GS 0-3 (22 KEWELL, 24 Nonda,55 Topal)

Post by Cengiz Akgun »

Topal muthis vurdu birader. Fuze gibi gitti o sol ayakla vurdugu top.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Sadece yarim yamalak canli mac anlatimlarina bakabiliyorum.
Mactan once kadroyu gorunce "Nonda gununde olursa 0-5 alıriz" diye yazasim geldi ama rakibe saygisizlik etmeyeyim diye kendimi tuttum :)

Yeniden hos geldin Mehmet Topal!

Yedeklerimiz su oyunculardan olusuyor (Nazar degmesin):
1. Aykut
2. Emre Güngör
3. Uğur Uçar
6. Linderoth
9. Elano
11. Keita
18. Ayhan Akman

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adamlar 10 kisi kalinca daha iyi top cevirmeye basladilar. Nonda sakatlanir gibi olunca aldi yerine cambaz girdi. Yine cambazliga devam. Simdi de M. Sarp'i alip yerine sahtekar giriyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cambaz ile Sahtekar takimin ayarini bozmaya devam ediyorlar. Insallah goruyordur bunlari Frank. her takim Dinomo Bukres degil. Onlar bile 10 kisi ile bir tane atkim bizi rahat ettirecekler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Herkese yanilen su Sturm'a iki puan vermek bizi yine birincilige mal olmasa bari. Pana yine bir tane atmis Isvicrede. Yatarlar ustune.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Topal boyle oynasin ve Baris ta bu sekilde eslik etsin Ayhan forma yuzu biraz zor gorur.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Balta cok pas hatasi yapiyor. Biraz ayi duzgun oynasa bu takim sagli sollu gidecek rakibin ustune.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Biz ve Pana bir ust tura cikti. PANA yi burada yenersek grup liderligi garanti. Gecenin maci Prag da oynaniyor. S.Prag Valencia karsisinda 47 dk da 2-0 geriye dusup 48 dk da on kisi kalmasina ragmen maci 2-2 ye getirdi.

GS in hem PANA yi hem Strum Graz i tepelemesi lazim. Avrupa Ligi nin ilk senesinde futbol kulturu ve basari tatmis takimlar bir ust tura cikiyor. Hem Avrupa Liginden gruplardan iyi takimlar geliyor hem CL den kalbur ustu takimlar partiye katilacak gibi duruyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Pos. Team Pl W D L GF GA +/- Pts
1 Galatasaray .......4 3 1 0 11 3 8 10
2 Panathinaikos..... 4 3 0 1 4 3 1 9

3 Dinamo Bucuresti. 4 1 0 3 2 8 -6 3
4 Sturm Graz ......... 4 0 1 3 1 4 -3 1

Gruptan çıkmayı garantiledik.

Salih Bora

Re: Avrupa Ligi Dinamo Bucuresti-Galatasaray 5-11-2009 TSI 20:00

Post by Salih Bora »

Ozgur A. Boztepe wrote:leo
sabri
gokhan
servet
hakan

topal
sarp
baris

arda
kewell
nonda

vay anasina sayin seyirciler

rijkaard'in sakasi yok
Maçı seyretmedim.
Bana sorarsanız Hakan Balta dışında doğru kadro çıkarmış Rijkaard.
Baros'un sakatlanması da bir bakıma hayrımıza oldu diyebiliriz.
Şimdi Teknik Ekibimize düşen, Balta dışında bu kadroyu olduğu gibi Diyarbakır karşısına çıkarmak.
Doğru sistemi geç bulduk, umarım hovardaca yitirmeyiz.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi Harry son maclar iyi oynuyor, FB macinda neden oynatilmadi diye sitemde bulunmustum hatirlarsan. Ondan beklentim oyunda initiatif almasi. 100% oynamiyor, ama gayretli.

Dun Mehmet ve Baris'i begendim. Takimin bu ikiliye ihtiyaci var.

Ayrica Ayhan'siz top nasil cevirilir gördunuz mu (Mehmet'e dikkat edin).

Takim kendinden emin oynadi, biraz daha tempolu oynayabilirlerdi (rakip pes etmisken) ;-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selim Ugur

Post by Selim Ugur »

Belki 1,5-2 aydan beri surekli yaziyorum 4-3-3 ustune. Sezon basinda Rijkaard bu sistemi oturtmaya calisirken birden ruzgar ters esmis 4-2-3-1'e donmustuk, bir turlu anlamamistim Rijkaard'in esas sistemini bir anda degistirip savunma blogunda 6 defans, hucum blogunda ise 4 ofansa donmesine. Bu duzen sahada surekli olarak siritiyor, hucum ile defansin boyu uzadikca uzuyor 60-70 metreyi buluyordu. Takim basamaz ve isiramaz olmustu, aynen Skibbe doneminde oldugu gibi.. Teknik ekibimiz belki de FB yenilgisi sonrasinda a 4-2-3-1'in bu takima kulliyen zarar verdigini gorduler ve adam gibi 4-3-3 oynamaya basladik. Dualar kabul oldu sanki..

Ilk deneme Buca onunde yapildi, arkasinda Sivasspor ile 4-3-3'e resmi olarak geri donduk ve son olarak dunku Dinamo Bukres maci.. Rijkaard sanirim bir deneme daha yapmaz ve dunku mactan sonra takimin ana oyun duzeni taktik icabi degismedikce 4-3-3 olur..

Leo
Sabri- Gokhan- Servet- H.Balta
Baris- Mehmet Topal- M. Sarp
Arda- Nonda- Kewell

Dun maca bu onbir ile ciktik. Bloklararasi uyum ve 3'lu orta saha sayesinde Bukres'e pozisyon bile vermeden ilk yariyi 2-0 onde gectik. Ikinci yarida Mehmet Topal'in super golunden sonra (Florya'da sol ayagi ile surekli calisiyordu tesaduf degil) 3 farki bulunca, ustune de Bukres 10 kisi kalinca herkes buyuk fark olur diye bekliyordu ama takim bunu yeterli gordu.

70'den sonra yapilan Keita ve Elano degisiklikleri tikir tikir isleyen sistemi hafiften bozdular ki onumuzde surklase olmus bizden bir kisi eksik oynayan bir takim vardi. Elano'nun sezon basindan beri asisi tutmadi ve bu gidisle ne olacak belli degil (ki kendisinden ilerleyen zaman icinde umutluydum). Keita 'ya gelince.. Surekli olarak geriden top alip dripling veya sprint ile rakibini gecmeyi kendine huy edinmis bir oyuncu olarak takimin duzenine zarar verdigini kimler goruyor bilemiyorum ama ilk devre onun pozisyonunda oynayan Arda'nin akil dolu oyununu Keita'nin spektakuler hareketlerine tercih ederim. 4-3-3'un kanat adami olarak, kafasini calistirarak oynasin yetecek ama bu sekilde oyun kurgusunda zararli cikan biz oluyoruz.

Mac sonunda Rijkaard'in "hedefimiz final" aciklamasi da cok erken ve yersiz oldu kanisindayim. Gecen seneki "Metrobusle geliyoruz" olayina donmesin bu. Bu takimin gercekten final oynayacak kapasitesi var ama buyuk konusmak icin simdilik cok erken.. Once bir ceyrek finali gorelim, sonrasinda konusulacak cok vakit var bu isler icin.. Son 32'den baslayarak finale kadar olan takvimi verelim tatilini, benim gibi mac programini yapacak olanlar varsa simdiden yardimci olalim..

Son 32 takim: 18 Subat - 25 Subat 2010
Son 16 takim: 11 Mart- 18 Mart 2010
Ceyrek finaller: 1 Nisan- 8 Nisan 2010
Yari finaller: 22 Nisan- 29 Nisan 2010
Final: 12 Mayis 2010

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Sivas maçı başlığında orta üçlü için düşündüklerimi,gördüklerimi yazmıştım.Orta üçlüde 3 farkı tipte oyuncu olunca ve en önemlisi takım 4-1-2-3 şekline dizilince işler yolunda gidiyor.
Hatta geçen sene takım neden noel ağacı (4-3-2-1) formasyonunda oynamıyor diye bir başlık açmıştım.Eldeki oyuncuların özellikleri buna imkan veriyor hatta mecbur kılıyor.Daha önce de Topal-Sarp ikilisi orta üçlüde görev almıştı ve “abi bu ikisi olmuyor” deniliyordu.Şimdiki düzende,defansın önünde Topal tek başına oynamaya başladı ve bunun etkisi hemen kendini gösterdi.
Topal’ın istatistiklerine bakın dünkü maçta ( yanlış hatırlamıyorsam sıfır top kaybı,77 isabetli pas, 1 gol,10 civarı da top çalma ),bu sadece Topal’ın “kendine gelmesiyle” açıklanabilcek bir durum değil sanki?

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Selim Ugur wrote:Daha önce de Topal-Sarp ikilisi orta üçlüde görev almıştı ve “abi bu ikisi olmuyor” deniliyordu.Şimdiki düzende,defansın önünde Topal tek başına oynamaya başladı ve bunun etkisi hemen kendini gösterdi.
Topal’ın istatistiklerine bakın dünkü maçta ( yanlış hatırlamıyorsam sıfır top kaybı,77 isabetli pas, 1 gol,10 civarı da top çalma ),bu sadece Topal’ın “kendine gelmesiyle” açıklanabilcek bir durum değil sanki?
FB'li olabilir sevmeyebilirsiniz, ama gecen seneden beri Ridvan Dilmen'in bir iki kez dile getirdigi bir yorumu var. "Mehmet Topal'i on liberoda tek oynatin, ikili oynatirsaniz verim alamazsiniz. Mehmet Topal oynarken yaninda genis alan isteyen, kendi inisiyatif ve sorumluluk almayi seven bir oyuncu, on liberoda ikili ya da tandem oynayinca konsantrasyonunu kaybediyor." demisti. Dedikleri dogru cikti gordugum kadariyla.

Post Reply