Ocak 2010 Transfer gündemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Ocak 2010 Transfer gündemi

Post by Mehmet Gorgen »

http://sydsvenskan.se/sport/article6165 ... saray.html
(isveç gazetesi)

Harbuzi on his way to Galatasaray

December 28, 2009 0:19 | Updated December 28, 2009 0:49

. Labinot Harbuzi makes success in the Turkish league for his Genclerbirligi. . Now there are rumors of a move to big club Galatasaray.

I do not know that much. We'll see when I get back how much truth there is in it, "said Labinot Harbuzi.

According to Turkish media buying Genclerbirligi 23-year-old from MFF for 750 000 euros, but Galatasaray have indicated shell out three million euros for the technical midfielder.

Something that even Labinot Harbuzi have read about in the newspapers.

- Of course it is flattering, but it is just to sit back and see how much truth there is in it - and if so, when the time comes, "said Labinot Harbuzi.

He has had his Turkish mobile switched off.

The season has been slow, it began in January with MFF and then it's a good non stop: League, Under-21 Championship and then to Genclerbirligi from August.

– Especially in big matches against Galatasaray, Besiktas and Fenerbahce, I have done well to me - and it's the games that needed to be managed.

Galatasaray showed no interest already this summer?

– Jo, men jag vet inte hur starkt intresset var då. - Yes, but I do not know how strong the interest was then. Jag gjorde en bra match mot dem senast - och det har jag hört att även de tyckte. I made a good game against them last - and I have heard that even they thought.

När kan det bli aktuellt med en flytt? When may come with a removable?

– Helt ärligt, det är inte ofta man lämnar en klubb redan efter ett halvår, men det är klart att får klubben de pengarna som det skrivs i tidningen, tre miljoner euro, och är nöjda med det så blir det affär, säger Labinot Harbuzi. - Frankly, it's not often you leave a club after only six months, but it is clear that the Club may be the money which it provides in the newspaper, three million euros, and are happy with it so it will be business, "said Labinot Harbuzi.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Ocak 2010 Transfer gündemi

Post by Hasan Tezcan »

Ilginc bir haber. Kendisi hakkinda hicbir bilgim yok, yabanci uyruklu, Isvec genc milli takimda basarili maclar cikarmis, diye okudum. 3 milyon euro böyle bir oyuncu icin fazla degil mi?

Ben BOULAHROUZ'un transferi daha iyi olur diye dusunuyorum. Fas asilli, Hollanda milli takimda oynayan defans oyuncusu...galiba. O ise super olur. Avrupa sampiyonasinda cok iyi maclar cikardi. Bonservisi 3 milyon euro, habere göre.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/178725/?takim=108
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Labinot Harbuzi

2006 senesinde dizinden amelyat gecirmis...cok genc yasta.

Arnavut asilli.

Isvecce lakabi "Labbe".

15 yasinda Feyenoord macerasi olmus.

...ve YouTube

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Önemli bir isim oldugu rakiplerinden belli degil mi. Lincoln bile var rakipleri arasinda :-)

Khalid Boulahrouz karsinizda.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Yukarda isimleri geçen adamlar en ihtiyacımız olmayan mevkiye aitler.

İlk aşamada iq sahibi bir veya iki stoper ve Baros tipinde bir forvet ihtiyacımız var.En az ihtiyacımız olan bölge orta saha,en gereksizi ise "oyun kurucu" tipinde bir oyuncu.
Kewell'ın takımda kalıp kalmayacağına ve ne şekilde değerlendirileceğine karar verilip transfer de ona göre yapılmalı.

Harbuzi bizim maçta oldukça göze çarpıyordu ama Arda,Elano,Kewell gibi adamların olduğu yerde pek lazım olmayan biri.Elano maliyetinden dolayı dünya kupası sonrası elden çıkarılacaksa düşünülebilir.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

UZUN BOYLU SANTRAFOR dedikodusu
Paraguay ABC gazetesi
http://www.abc.com.py/abc/nota/61149-Ga ... 3%A1zquez/

Paraguay ultimahora gazetesi
http://www.ultimahora.com/notas/286116- ... rqu%C3%ADa

haberin türkçesi
http://www.sporx.com/futbol/superlig/17 ... &takim=108

Bu da benim Temmuz 2009'da önerdiğim transfer öneri listelerimden biri
Image

Image

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gorgen su isi layiki ile senelerdir oturdugun yerden yaparsin. Insanin akli almiyor bu heriflerin nasil transfer yaptiklarini gorunce bu kadar salak olmayi. Ne yazik ki at hirsizi ile at kuyruklu akliyla yapilan isler sonucudur bu elde patlayan Elano, Lindroth, Lincoln gibi sacmaliklar. Emre Gungor filan gibi ic piyasadan toplanan curuk cariki filan hic saymiyorum. Adamlar oturduklari yerden para kestiler. Sirada Gokhan Zan var bunlar sepetlendikten sonra. Biraz da o yiyecek elbette.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Berkmen

Post by Mehmet Berkmen »

Burayi bizden baska Zilliyet'in de okudugunu gosteren guzel bir baglanti.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Gokhan Zan bence senenin en skandal transferi. Tekrar sakatlanacagini bile bile, bonservissiz geldi diye yillik 2milyon euro vermek inanilir gibi degil. Bu rakam transfer doneminde ve sonrasinda bir iki kaynaktan teyit edildi. Yanlissa bilemem.

Takimdaki dengeleri de bozmustur Zan'a verilen para. Arda'yi dusunun, cocuk hem GS'yi hem milli takimi sirtliyor, her mac oynuyor. Ote yanda devamli sakat, BJK tarafindan istenmeyen ve de kotu oynayan Gokhan Zan ondan daha fazla para aliyor. Gokhan Zan saniyorum Baros, Keita, ve Elano'dan sonra en cok kazanan takimda.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Gorgen su isi layiki ile senelerdir oturdugun yerden yaparsin. Insanin akli almiyor bu heriflerin nasil transfer yaptiklarini gorunce bu kadar salak olmayi. Ne yazik ki at hirsizi ile at kuyruklu akliyla yapilan isler sonucudur bu elde patlayan Elano, Lindroth, Lincoln gibi sacmaliklar. Emre Gungor filan gibi ic piyasadan toplanan curuk cariki filan hic saymiyorum. Adamlar oturduklari yerden para kestiler. Sirada Gokhan Zan var bunlar sepetlendikten sonra. Biraz da o yiyecek elbette.
Yönetim tam zamaninda satmis mis...hem para kazanarak :-D Meira kalsaydi onu da listeye eklerdik...ama Elanor icin biraz erken konusuyorsun Cengiz abi. Sonra Emre Gungör curuk mal degil, muzmin sakat.

http://fanatik.ekolay.net/Tam-vaktinde- ... 158231.htm

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:.ama Elanor icin biraz erken konusuyorsun Cengiz abi. Sonra Emre Gungör curuk mal degil, muzmin sakat.

http://fanatik.ekolay.net/Tam-vaktinde- ... 158231.htm
Ben GS'a verip aldiklarina bakarak konusuyorum. Isterse Maradona olsun. Kac mac oynayabildi kac gol atabildi ve attirdi bir hesabini yap bakalim Hasan. Bir de verdigin paraya bak konusmak erken mi gec mi gorursun o zaman.

Bu arada gor dedik. Emre Gungor curuk degil muzmin sakat demissin. Muzmin sakat ile curuk arasinda ne fark var? Bak Lindroth'da muzmin sakat. Ne guzel kendini tedavi ettirdi pasa pasa. Simdi gider baska bir yerde dokturur. Sen Tilki ile agzina peynir alip dala cikmis karga hikayesini bilmiyor degilsin. Turkiyede cok mutlu oldum cok iyi gunler gecirdim diye dalgasini da geciyormus. bunu da duydun mu bilmem. Bir allah razi olsun demedigi kalmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote: Bak Lindroth'da muzmin sakat. Ne guzel kendini tedavi ettirdi pasa pasa. Simdi gider baska bir yerde dokturur. Sen Tilki ile agzina peynir alip dala cikmis karga hikayesini bilmiyor degilsin. Turkiyede cok mutlu oldum cok iyi gunler gecirdim diye dalgasini da geciyormus. bunu da duydun mu bilmem. Bir allah razi olsun demedigi kalmis.
Linderoth'un "turkiye'de misyonumu tamamladim" seklinde bir aciklamasi da vardi Isvec gazetesinde, bundan bir kac ay once. Cok ciddi terbiyesizlik. Linderoth kapi gibi mukavele yapmis, o yuzden bizimkiler bozmaya cesaret edemiyorlar. Adam gormus bol para var, "GS'in mali deniz yemeyen domuz" diyor.

Linderoth ilk geldiginde Cengiz abi hemen yazmisti, "bu adamin teknigi,fizigi, tecrubesi iyi. Tam Ingilizlerin sevdigi tarzda futbolcu. Bu kadar mukemmel olsa, hayatta bize birakmazlardi, mutlaka altinda bir sey vardir." diye. Ne yalan soyliyim, ben de Cengiz abinin fazla karamsar oldugunu dusunmustum. Fakat hem sakat hem de ahlaksizmis.

Daha once yazmistim sanirim. Beyzbolcular uzerinde yapilmis bir arastirmada, sakatliktan iyilesme suresini etkileyen en onemli faktor, sozlesme yenilenmesine ne kadar kaldigiymis. Yani yeni sozlesme imzalayan oyuncu sakatliktan kurtulmak bilmezken, sozlesmesi bitmek uzere olan cabucak iyilesiyormus. Mac basina parayi artirip, garanti parayi azaltmadikca, bu durumdan kurtulmanin caresi yok.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Futbolcuların kontratlarının sigortalanması düşünülemez mi ? Ama sakatlıklarının sigorta edilmesi değil, sakatlık başta olmak üzere kulüp açısından haklı bir nedenle "sporcu kontratının uygulanamaz hale gelmesinin" sigortalanması ?

Risk primi elbette çok yüksek olur ama yabancı oyuncularda bu sistem çalışabilir. Sigorta daha sonra sporculara veya sporcuyu o hale getirenlere (mesela yanlış tedavi uygulayana, zemini bozuk olan ve UEFA kriteri taşımayan saha sahibine, kötüniyetli ise oyuncunun kendisine) recourse action yapabilir. Bu da aslında mükemmel bir iç denetim olur.

Böyle bir sistem olsaydı, UEFA kriteri taşımayan Konya stadı zemini yüzünden sakatlanan Uğur'un tedavi giderlerinden, kulübün mahrum olduğu kazanca ve ödediği sporcu ücretine kadar birçok kalem sigortadan alınabilir, sigorta aynı kalemleri Konyaspor'dan, Beden Terbiyesinden -yani her kim sorumluysa- çıkartabilirdi.

Yurtdışında nasıldır bilmiyorum, daha çok bilinen tenisçilerin, bazı basketbolcuların falan kendi organlarını sigorta ettirmesi, kulüplerin kendi potansiyel zararlarını ve oyuncu kontratlarını sigorta edip etmediklerini bilmiyorum.

Sigortacılar için de iyi bir ürün olabilir bu, nasılsa primleri yüksek olacak, ceplerinden para çıkacağı için uyarı mekanizmalarını harekete geçirecekler -mesela Linderoth'u almayın, ciddi risk içeriyor, buna poliçe yapmayız diyecekler, kulüp bundan sonra o oyuncuyu almak konusunda menejer tuzağına düşmeyecek-, birçok kurum rücu davalarından korkacağı için zeminine, oyuncusuna ayar verecek, hastaneler kasaplık yapmayacak.

Lincoln ve Linderoth iki farklı örnek bizim açımızdan. Ders alınmalı.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Ben GS'a verip aldiklarina bakarak konusuyorum. Isterse Maradona olsun. Kac mac oynayabildi kac gol atabildi ve attirdi bir hesabini yap bakalim Hasan. Bir de verdigin paraya bak konusmak erken mi gec mi gorursun o zaman.
Ne aldi Cengiz abi, kac para verdiler? Allahin sarlosunu getiriyorlar kimsenin giki cikmiyor, Meira gibi keresteleri...ustelik ondan iyisi yok. Emre Gungör'un futbol kariyeri sona erdi belki...keske hic gelmeseydi. GS, FB gibi olmasa da, futbolcu harciyor. Sakin bana ona yterince sans verildi, ilgi gördu demeyin. Sakatliginin nuksetmesini tedavi hatasi olarak göruyorum. Bu ilerde ortaya cikacak, tipki Alper Tezcan olayinda oldugu gibi. Buna yabanci TD'lerin yaratici gucunun olmadigini eklersek netice ortada.
Bu arada gor dedik. Emre Gungor curuk degil muzmin sakat demissin. Muzmin sakat ile curuk arasinda ne fark var?
Muzmin sakat lafini "sansizlik" anlaminda söyledim, fark orada. Aslinda sansizlik degil, ispatlayamam ama gecmiste örnekleri var.
Bak Lindroth'da muzmin sakat. Ne guzel kendini tedavi ettirdi pasa pasa.
Bak ne guzel söylemissin, yabanci oyuncuyu sakat sakat sikiysa oynat bakalim.
Turkiyede cok mutlu oldum cok iyi gunler gecirdim diye dalgasini da geciyormus. bunu da duydun mu bilmem. Bir allah razi olsun demedigi kalmis.
Yok duymadim, ve gazetelerde buna benzer demecini okumadim. Serefsiz medyanin urunu olmasin Cengiz abi?

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Levent Guntay wrote:Linderoth'un "turkiye'de misyonumu tamamladim" seklinde bir aciklamasi da vardi Isvec gazetesinde, bundan bir kac ay once. Cok ciddi terbiyesizlik.
Yalan haber Levent, o anlamda bir demeci yok. Ne misyonu?
Linderoth kapi gibi mukavele yapmis, o yuzden bizimkiler bozmaya cesaret edemiyorlar. Adam gormus bol para var, "GS'in mali deniz yemeyen domuz" diyor.
Kapi gibi mukavele yapmis ise Tobias'in sucu ne? Yönetimde ki sorumlu kisilere bakalim arkadaslar.
Linderoth ilk geldiginde Cengiz abi hemen yazmisti, "bu adamin teknigi,fizigi, tecrubesi iyi. Tam Ingilizlerin sevdigi tarzda futbolcu. Bu kadar mukemmel olsa, hayatta bize birakmazlardi, mutlaka altinda bir sey vardir." diye. Ne yalan soyliyim, ben de Cengiz abinin fazla karamsar oldugunu dusunmustum. Fakat hem sakat hem de ahlaksizmis.
Adamin teknigi berbat, kasap lakabi var, sert oyunu ile taktir kazanmis oyuncu (Dunga gibi degil ama, onun parmagi olamaz), sonra anlamadim ne teknigiymis?!! Fizik statu konusunda ben o zaman aciklik getirdim. Mukaveleyi imzalamadan önce, hatirlarsaniz. Adamin boyun, bel ve kalca ile sorunu var...dedim...basladiniz bana oynadigi mac adetini saymaya :-) Simdi sayan yok ama.
Daha once yazmistim sanirim. Beyzbolcular uzerinde yapilmis bir arastirmada, sakatliktan iyilesme suresini etkileyen en onemli faktor, sozlesme yenilenmesine ne kadar kaldigiymis. Yani yeni sozlesme imzalayan oyuncu sakatliktan kurtulmak bilmezken, sozlesmesi bitmek uzere olan cabucak iyilesiyormus. Mac basina parayi artirip, garanti parayi azaltmadikca, bu durumdan kurtulmanin caresi yok.
Oyuncu kaytariyor demeye getiriyorsun...bizimkiler bunu Turk oyuncu kaytariyor diye okur ama ;-)

Daha nice Emre'ler yok olmaya aday. Biz bu kafa ile ancak cepten yeriz (cepte para mi kalmis, ne cebi :-) ). Ilhan Cavcav gibilerini bu yuzden cok seviyorum. Yoktan var eden adam. Bizimkiler haramzade. Her transferi yuzune gözune bulastiran cinsten. Haldun mus, Adnan Sezgin mis...bosverin.

Post Reply