Ocak 2010 Transfer gündemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: Ocak 2010 Transfer gündemi

Post by Ismail Gezer »

Kewell'ın gönderilmesinden bahsedenler var.
Yönetimin böyle bir aptallık yapmayacağını umuyorum. Tam tersine sözleşmesini uzatıp, Almanyaya göndermek, adam gibi tedavi olup dönmesini sağlamak lazım. Bu takımın oyuncularının daha Kewell'dan öğreneceği çok şey var.
Bu takımda bütün yabancıları gönderebilirsiniz, Keita dahil. Ama Kewell gönderilmaz!

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ismail Gezer wrote:Kewell'ın gönderilmesinden bahsedenler var.
Yönetimin böyle bir aptallık yapmayacağını umuyorum. Tam tersine sözleşmesini uzatıp, Almanyaya göndermek, adam gibi tedavi olup dönmesini sağlamak lazım. Bu takımın oyuncularının daha Kewell'dan öğreneceği çok şey var.
Bu takımda bütün yabancıları gönderebilirsiniz, Keita dahil. Ama Kewell gönderilmaz!
Dun Adnan Polat, bu hafta golcu almayi dusunuyoruz ama bu arada Kewell'in sakatligi bizi cok uzdu, su anda Avustralya'da
ve ameliyat olma durumu var olursa Nisan'da donecek sadece 4-5 mac oynayabilecek gibi laflar etti. Ben bundan en azindan
Ismail'in yazdigini kulubun de dusundugunu cikariyorum. Bu haber epey gazetede var. Bir de Nonda'yi herkesin korudugu
yazilmis, Arda'nin da penaltiyi ona attirmasi, Rijkaard'in da onu oyunda tutmasi Nonda'nin kalici oldugu yonunde gostergeler.
Eger Dos Santos alinacaksa bosuna olacak cunku o adam golcu degil en fazla kanat forvet olur. Oyle adamlarimiz zaten var,
Caner ve Keita gibi. Eger bir gercek golcu alinacaksa ve bu da yabanci olacak, gidecekler icin secenekler Kewell, Nonda ve Baros.
Bu durumda Gorgen'in de dedigi gibi yerli bir forvet lazim onu da bulmak cok zor gibime geliyor, bulsak da bizim durumu bildikleri icin fiyati cok yuksek olur ve de bu oyuncu Avrupa yukunu ceker mi bilemiyorum.

Yonetimi ve Rijkaard'i cok zor bir karar bekliyor. Gecen mactan sonra hocamizdan rapor bekliyoruz dediler, Haldun hala donmedi, bir haber de yok. Benim anladigim, Dos Santos icin anlasma saglandi ama Kewell olayi durumu degistirdi. Bir de ameliyat olacak mi yoksa bir ay sonra oynayabilir mi onun cevabini bekliyorlar.

Benim icin secenek kolay, Nonda'nin ayaklari yerden zor kalkiyor. Dizleri artik onu tasimiyor, ayaklarini surerek kosuyor, guc yok, gecen macta attigi penaltiya ve suta bakin cok zayif vuruslar. Adam bitmis. Elimizde forvet kalmaycak diyorlar ama maca onunla cikip 10 kisi oynamak daha mi iyi, hatta o var diye pozisyon geregi ona verilen paslara yazik adam bos kale veya raslanti olmasa gol atamiyor artik. Varsin forvet olmasin, Nonda olacagina A2 takimindan forvet alsinlar. Transfer yapacaklarsa da gercek bir golcu alip Nonda'yi gondersinler. Simdi vefa zamani degil, sampiyonluk da cok onemli bu yil bir tek sampiyon CL'e gidiyor ve bizim gelen yil yeni stad acilacak.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cengiz Akgun wrote:Formu duser elbette. Tansiyonu kaca cikiyordur Allah bilir.
:D Abi sabah sabah bayilttin.
GORGEN sen de oyle :D

abicim nasil bir alem bu boyle !
Mujde AR'in bu adda bir filmi vardi.
Yas itibari ile degerli forum uyeleri cok iyi hatirlar

Tottenham forumlarinda aslinda cocugu cok tutuyorlar, REDNAPP'in adama sans vermedigini soyluyorlar.
Bak elemana sans verince neler yapiyor. :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Haber Lequipe'de cikti kaynak Daily Mirror'mis.

Galatasaray suit Benayoun - 10:56 Le Daily Mirror rapporte lundi que le Dynamo Moscou veut s'offrir les services du milieu offensif de Liverpool Yossi Benayoun. Le club russe serait prêt à mettre 8 millions d'euros sur la table pour l'Israélien.

Haldun fiyat sormus, ama ruslar 8 milyon euro vermisler.

USTUNEL Ingiltere'den daha donmedi herhalde..
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

USTUNEL cadir kurup, orayi kusatmaya almis.

Ustunel Caner'in isini bitirsin. Camiayi cocuktan sogutma operasyonu baslatti serefsiz medya. Neymis efendim FB'liymis... ne fark eder. Cocuk neticede bir Metin OKtay olmayacak, hicbir zamane futbolcu olmaz zaten. Nerede o taraftarlik...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Premier Ligin resmi yayinci kurulusu SKYSPORTS 'da haberi yazmis. Olasiliklar yakinda gercege donusecek gibi. Sanirim oyuncu gelmeye dunden razi. RIJKAARD onemli etken bu iste.

Sky Sports News understands Tottenham winger Giovani dos Santos is set to join Galatasaray.

The Turkish giants have lined up a loan deal for Giovani, who has struggled to establish himself at White Hart Lane since arriving from Barcelona in the summer of 2008.

The Mexican international enjoyed a loan spell at Ipswich last season and Tottenham are ready to loan him out again.

The 20-year-old has made only three appearances for Spurs this season and he is keen on a move away in search of regular first-team football ahead of this summer's World Cup finals.

Galatasaray are believed to have the option to make Giovani's move permanent if he impresses during his loan spell in Turkey.

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 46,00.html

Bu arada YILDIRAY BLACKBURN ROVERS ile gorusmek icin bugun Ingiltere'ye gidiyormus.

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... overs.html
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bu herifler de bu haberleri bizim gibi forumlardan gorup yazmadiysa adam degilim :D

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=229904
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Halil Altıntop sezon sonuna kadar Eintracht Frankfurt takımına kiralandı, uzatma opsiyonu varmis. Skibbe istemis, Lincoln olmayinca uzulmus ama simdi morali duzelmis. Biz alsak iyi olurdu hem de kim gonderilecek sorunu ortadan kalkardi. Saniyorum ya Halil istemedi ya da Rijkaard.

Murat Fahrioglu

Dos Santos gelecek mi bilmiyorum ama asagidaki link gozume carpti ilginc bilgiler var:

http://soccernet.espn.go.com/players/pr ... 95&cc=5739

Bu linkten biriki ilginc alintiyi asagiya geciyorum:

Style: A daring player who makes great use of his left foot, he is able to attack from both sides of the field, and is explosive in the last 30 metres.

Quotes: "He has speed and can change the course of a game with his genius. He can in two, three or four years be one of the best players in the world if he wants." Thierry Henry, June 2008.

Trivia: His popularity grew exponentially after the Gold Cup, not only because of his performance on the field, but also because of his relationship with popular young singer Belinda, who has showed up at Estadio Azteca wearing the green shirt of the national team.

Soccernet says: Giovani dos Santos is the most important man in the Mexican offensive, and he will bear the weight of the attack due to the lower physical condition of Cuauhtemoc Blanco.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Dos Santos gelecek mi bilmiyorum ama asagidaki link gozume carpti ilginc bilgiler var:

http://soccernet.espn.go.com/players/pr ... 95&cc=5739

Bu linkten biriki ilginc alintiyi asagiya geciyorum:

Style: A daring player who makes great use of his left foot, he is able to attack from both sides of the field, and is explosive in the last 30 metres.

Quotes: "He has speed and can change the course of a game with his genius. He can in two, three or four years be one of the best players in the world if he wants." Thierry Henry, June 2008.

Trivia: His popularity grew exponentially after the Gold Cup, not only because of his performance on the field, but also because of his relationship with popular young singer Belinda, who has showed up at Estadio Azteca wearing the green shirt of the national team.

Soccernet says: Giovani dos Santos is the most important man in the Mexican offensive, and he will bear the weight of the attack due to the lower physical condition of Cuauhtemoc Blanco.
Bunlar guzelde Murat bu adam neden boyle iskartaya cikti o zaman. Ingilterdeki diger klupler uyuyor mu idi? Hadi onlar uyudu. Bu tip bir adami Ispanyollar basta olmak uzere italyan ve Almanlar da kapar. Bu adamin GS'ya fit olmasi sacma gozukuyor bu yazilanlar dogru ise. Ustelik isin icinde bu kari kiz klup olayi da var. Ucuncu Dunyadan geldiginin baska bir isaretii bu. Gozleri ac oluyor ayni bizim gencler gibi. Ali Baba'nin haramilerin magrasina girmis gibi oluyorlar cepleri iki cirrik para gorunce.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote: Bunlar guzelde Murat bu adam neden boyle iskartaya cikti o zaman. Ingilterdeki diger klupler uyuyor mu idi? Hadi onlar uyudu. Bu tip bir adami Ispanyollar basta olmak uzere italyan ve Almanlar da kapar. Bu adamin GS'ya fit olmasi sacma gozukuyor bu yazilanlar dogru ise. Ustelik isin icinde bu kari kiz klup olayi da var. Ucuncu Dunyadan geldiginin baska bir isaretii bu. Gozleri ac oluyor ayni bizim gencler gibi. Ali Baba'nin haramilerin magrasina girmis gibi oluyorlar cepleri iki cirrik para gorunce.
Cengiz abi, burda bir arkadas asmisti elemanin kiz arkadasini gorduk, senin yorumun da tam yerindeydi. Adamin tansiyonu yukselip formu dusmus haliyle. Bence olay cok karisik degil, Meksika dunya kupasinda ve bu adam ilk 11 oynamak istiyor dolayisiyla Ingiltere'de degisik pozisyonlara onem verdigi anlasildi, bizde yeni bir baslangic yapip futbol pozisyonlarina konsantre olmak istiyor. Biz de ya tutarsa deyip faydalanmak istiyoruz, herhalde Rijkaard bizzat istedi.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu adam gelirse kimin yerine oynayacak?
Hadi bir ayıp edildi ve Kewell yolladı ve bu adam alındı diyelim. Keita'nın yerine mi oynayacak Canerin mi? Keita'nın alternatifi olması aptallık olur. Canerin yerine geliyorsa, Kewell gitsin Canerin önü açılsın diyenler, bundan sonra dos santos gitsin canerin önü açılsın mı diyecek? :D
Dün Skytürk'te total futbol vardı. Total geyik aslında ama bu adamın karakteri hakkında hiç iyi şeyler söylenmedi... Adamın lakabı "Çakal" :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

VE ÇAKAL GELMİŞ..

Resmi site öyle diyor..

Bakalım kim gitmiş!

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Murat Fahrioglu wrote:Halil Altıntop sezon sonuna kadar Eintracht Frankfurt takımına kiralandı, uzatma opsiyonu varmis. Skibbe istemis, Lincoln olmayinca uzulmus ama simdi morali duzelmis. Biz alsak iyi olurdu hem de kim gonderilecek sorunu ortadan kalkardi. Saniyorum ya Halil istemedi ya da Rijkaard.
Transfer sonuçlanmamış...''fakat hafta sonuna kadar sonuçlanabilir.'' diye Frankfurt un Başkanı açıklama yapmış.

Halil adına çok sevindim. GS da Halil in işi çok zor olurdu! Bunu büyük bir ihtimalle Frank da tespit etmiştir, ki transferine gerek duyulmamış.

Mehmet Gurdal Cetin

Ankaragucu ROTHEN adinda bir elemani almis.
Cahillimiz bagislayin ben adami bilmiyorum. Rangers ve PSG de oynamis herhalde.

http://www.lequipe.fr/Football/breves20 ... iciel.html
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply