ALİ TURAN GALATASARAY'DA

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Erdal Tüter

ALİ TURAN GALATASARAY'DA

Post by Erdal Tüter »

Kayserispor'un, Ali Turan'ın transferi konusunda Galatasaray ile anlaştığı bildirildi. Kayserispor Basın Sözcüsü Yücel Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezon sonuna kadar mukavelesi olan Ali Turan'ın transferi konusunda Galatasaray ile anlaşma sağlandığını belirterek, şunları söyledi: ''Kayserispor, Galatasaray kulübü ile 125 bin avro ve A-2 takımından bir futbolcu karşılığında anlaşmıştır. Medyada görünenin aksine, asırlık kulübümüz olan Galatasaray, transferde uyulması gereken kanun ve etiğe tamamen uymuştur.Hassasiyetinden dolayı Galatasaray yönetimine teşekkür ederiz.''
rdan açıklama geldi.

Ismail Gezer

Re: ALİ TURAN GALATASARAY'DA

Post by Ismail Gezer »

Yönetimi tebrik ediyorum. Akıllıca bir transfer.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

HANİ HURMA VERMEYECEKTİ.

ANLAŞILAN VATANDAŞ HURMA DİZ ÇÖKTÜ.

1983 KAYSERİ DOĞUMLU ALİ TURAN, 1998-2000 YILLARI ARASINDA FENERBAHÇE SÜPER GENÇ TAKIMINDA OYNAMIŞ SONRASINDA KAYSERİ'YE DÖNMÜŞTÜR.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bakalim bu yuncun bu kadar munakasaya degecek mi? Bu adamlara laf söyletiyorlar ya, yaziklar olsun. Sonra gidip, tek söz etmeden, Alparslan'i Ilhan Cavcav'a verirler.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alparslan'a yeterince sans verdiler. En son TS macinda bile son kez bir daha gorelim denmis. Alparslan da GS da oynayacak bir isik gorulmez ise onunu kapamamak lazim. GB de parlarsa ilersi icin dusunulur belki. Bu adamlar bu firsatlari teperlerse yapilacak fazla bir sey yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Benim kisisel tercihim Orhan Sam'di. Ali Turan'a gore topu oyuna sokma yonu daha gelismis ve liderlik ozelligi olan daha genc bir oyuncu Orhan. Ali Turan ise daha cok Emre Gungor tarzi topa sert giren klasik bir stoper ama cabukluk yonunden en azindan Servet'i tamamlar.

Belki Alparslan jesti ile Cavcav'a Orhan icin bir altyapi hazirlaniyordur - en azindan ben oyle umit ediyorum.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Mert Tokman wrote:Benim kisisel tercihim Orhan Sam'di. Ali Turan'a gore topu oyuna sokma yonu daha gelismis ve liderlik ozelligi olan daha genc bir oyuncu Orhan. Ali Turan ise daha cok Emre Gungor tarzi topa sert giren klasik bir stoper ama cabukluk yonunden en azindan Servet'i tamamlar.

Belki Alparslan jesti ile Cavcav'a Orhan icin bir altyapi hazirlaniyordur - en azindan ben oyle umit ediyorum.
Orhan Sam Temmuz 2009'da sozlesme yapmis, 2013'e kadar. GS'in gozunu dort acip Hacettepe'de iken kesmetmesi lazimdi Orhan Sam'i. Cavcav verir vermesine de kapiyi 3 milyon euro'dan acar. Ali Turan'in sozlesmesi bitiyordu, o yuzden eli zayifti Kayseri'nin.

Alt kume takimlarindan alinip parlayan oyuncu (Mehmet Topal disinda) yok. Alt yapidan yetisip yeni gelen oyuncu yok. Boyle olunca transferlere cuvalla para saciliyor. Ornek, Serkan Kurtulus icin Bursa'ya dunyanin parasi verildi, adamin dogru durust oynadigi tek mac yok. Ufuk daha da kotu, daha takimda dakika bile alamadi. Transfer politikamiz cok kotu, hic yildiz adayi kesfedemiyoruz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

At hirsizi Adnan Sezgon'den cok seyler bekliyorsuinuz. Su an GS AS basinda yem kesiyor. Bu tur firsatlari gormek icin oyunculari daha diger takimlarin alt yapisinda iken takibe alacaksin. Bucaspor da bile GS alt yapisindan daha iyi olanlari Turkiye kupasi on eleme macinda bile gorduk. GS icin calisan en az bir 10 kisi yurt ici ve disini tarakla sac tarar gibi tarayacak. Bir kere gormekle de olmaz. Goze girenler dort bes mac izleyip peylemeleri lazim.

Sercan filan nasil bulundu saniyorsunuz. Arayan belasini da mevlasini da bulur demisler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Kayseri resmi sitesi haberi yalanlamis ve Lig TV'ye yeni bir gelisme yok Antalya kampina goturmuyoruz hala kafasi karisik bizde oynamak istemiyor GS'i istiyor biz de kafasini toplamasi icin zaman verecegiz gibi bir aciklama yapilmis. Kayseri saniyorum 3 degisik kisi araciligi ile degisik aciklamalar yapti, internet sitesi de bir baska alem. Sonuc olarak boyle bir transfer yok.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kendi sitemizde görmeden inanamayacağız galiba.

Neyse, karşılık olarak Berkin'in verildiğini duymuştum tv'den ve üzülmüştüm açıkçası. BJK'lı bir arkadaş çok methetmişti bu çocuğu. Bonservisiyle verilmesi hata olur...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu olay size ders olsun gazete haberi ile transfer haberi komusu acmayin. Hem aceleniz ne?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kayserili baskan Adnan'na papucu ters giydirecegim demis.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/13369088.asp

Ali Turan' Ankaragucune vermisler ama bu da kurallara aykiri. Ali (uran gitmem demis. O zaman kadro disi bile etseler maasini verecekler. GS yaptigi yine de ayip. Once kluple konusmalari gerekmekte idi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yakin gecmiste Sezer ve Manisaspor olayi var.

Ayip mi tartismasina girmeyecegim. Alparslan'in verilisi uzerine birseyler yazdim. Bu kuluplere baska turlu davranilmali. Alim satimda dikkatli davranmalari gerekiyor. "Gunahimi bile vermem" anlayisi ile yaklasmalilar. Acinacak durumda degiller, Turk futbolunun iyiligini, sagligini hic ama hic dusunmuyorlar. Babamin oglu degil ucuza getireyim. Onun icin oyuncu almadan önce sonrasini dusuneceksin. Laf olsun diye oyuncu alinmaz, sonra kici kirik icin agiz dökme,laf isitme durumuna gelirsin.

Ali Turan medyada yer aldigi kadar oyuncu degil. Ustelik transfer dedikodusu, akabinde söylenen sözler GS'i kucuk dusuruyorlar.

Bugun Portekizli defans oyuncusu uzerinde duruyorlar diye okudum. Yeni bir Meira mi geliyor diye dusunmedim degil...gerci adam para kazandirmisti kulube :-D
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ali Turan cok iyi adam adama oynayabilen iyi bir stopper. Top kullanma becerisi kisitli, saglam bir Emre G'den daha iyi degil. Gelirse bize Emre Gungor kadar faydasi olur masrafida onun kadar olmali.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Her seyin bir usulu var. Adamin hala mukavelesi var. Gerci 6 ay kala istedigi k;uple gorusebiliyor. Ama adama hadi git bonservisini alda gel diyeceklerine Kayserispor'a Ali Turan bize gelmek istiyor. Biz kendisi ile gorustuk mumkunse alalim size de birseyler kazandirsin degilse kafasi karisik bize sizle mukavelesini uzatmayacagini soyledi deyin. Neden kacak guresiyorsun. Kayseri olmaz derse o zaman bizden gunah gitti biz kendisine eger sizi ikna ederse alacagimizi soyledik ve olmazsa sezon sonunda mukavele yapacagiz dersin ne sis yanar ne de kebab. Boyle oyuncu ayartma ayaklarina ve yuz goz olmaya ne luzum var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply