ALİ TURAN GALATASARAY'DA

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

turgut uyar

Re: ALİ TURAN GALATASARAY'DA

Post by turgut uyar »

Cengiz Akgun wrote:
turgut uyar wrote: Bu işi ilk ve tek yapanın Kayserispor yöneticileri olmadığını bende biliyorum.Haberde benim
kastettiğim şey Kayserspor'lu yöneticilerin Ali Turan'ı kadro dışı bırakmasının yanında
sezon sonuna kadar alması gereken parayı,aklı sıra uyanıklık yapıp vermemesi.Ondan
önce Galatasaray'lı yöneticilere neyin etik olup olmadığı hakkında atıp tutmayı çok iyi
biliyorlardı ama.
Yani bu is tersi olsa GS klubu kasadaki mukaveleyi goz onune alir ve Ali'yi oynatmadigi halde asil vermeyi kabul ettigi verir mi idi dersin?

Bak burada bir haber var.
http://m.milliyet.com.tr/ArticleDetail. ... ID=1198446
Daha önce bizim yöneticilerin herhangi bir oyuncuya bu şekilde bir uygulaması oldu mu?!!
Ben hatırlamıyorum, eğer böyle bir şey yapmış olsaydık basın haddinden fazla bu konuyu
işler ve beyinlerimize kazırdı.(Alper Tezcan'ın uefa madalyasını satmış olmasını bile bizim
yöneticilerin vefasızlığına bağlayan bir medya var)

Kayserispor'lu yöneticiler, bir sonraki sene için başka bir kulüple anlaşan oyuncusunu
hiç hak etmediği halde hem kadro dışı bırakıyor hem de hakkı olan parayı da katakulliye
getirerek vermiyor ve burada olan malesef Ali Turan'a oluyor.Devre arasında bonservisiyle
almak istediğimizde önerilen parayı da beğenmiyorlar.Burada Ali Turan'ın ne kabahati var
ki bu cezayı hak ediyor.Kayserispor yöneticileri şark kurnazlığı yaparken etikler ama
kendi menfaatlerine gelmeyen herşey etik dışı, anlayışları bu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

turgut uyar wrote:...
Daha önce bizim yöneticilerin herhangi bir oyuncuya bu şekilde bir uygulaması oldu mu?!!
.
Soruna cevap vermeye calisiyorum ama bir turlu anlamak istememekte israr ediyorsun. Uefa'da yabanci oyuncularla mukavelesinde ihtilaf cikarip para odememek yuzunden dosyasi en kabarik Turk klubu GS. Turk futbolcular konusunda Hakan Unsal'dan tut Umit Karan'a kadar ayrildiginda icerde parasi kalmamis oyuncu yok gibi. GS yonetimi para konusunda durust mu diye sana verdigim ornegi de gordun. Yangin sonrasi oderiz dedikleri 26 bin avroyu odemeyip kenera sIkIstIginda mecbur kalan rezil bir yonetim. Boyle bir unu olan klubun basina Ali Turan gibi bir olay gelse Kayser'nin yaptigini yapacagi gibi buyuk bir ihtimal ile daha da kotusu o 175 bin lirayi da odemez. Herifle mahkemelik olur o parayi da pic etmeye calisacaklarina benim hic suphem yok.

Ali Turan'a ve onun gibi diger Turk oyunculara bu olay kupe olur mu bilmem. Boyle micirik kontratlar yapip vergi kacirdiklari halde macera aradiklarinda yiyecekleri kazik kulaklarindan cikar. Madem GS'a gidecen kontratinin sonunu bekle ya da araya girip kotu olma birak GS hal etsin edebiliyorsa.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kayserispor'un gözden çıkarttığı ve sezon sonunda bonservis bedelsiz olarak Galatasaray'a gidecek eski kaptan Ali Turan'ın, sezon bitmeden serbest kalıp kalmayacağı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Uyuşmazlık Çözüm Kurulu ( UÇK) kararı ile netleşti.

Kurul, 9 maç başı transfer ücretini alamadığını belirten Ali Turan'ı haklı bulup mukavelesini fesih etti. Bu kararın ardından 3 aydır tek başına antrenman yapan Ali Turan, 4 günlük tatile çıktı.

Galatasaray'a gitmek istediği için Kayserispor yönetimi tarafından ikinci yarı hazırlıklarına alınmayan ve Antalya kampına götürülmeyen Ali Turan, tek başına antrenmanlarını sürdürürken, sarı kırmızılı kulüp yapılan uyarıya ragmen eski kaptanının Ankaraspor hükmen galibiyeti dışındaki 9 maç başı birikmiş transfer alacaklarını ve maç başlarını 17 Mart Çarşamba gününe kadar TFF'ye yatırmadı. Bunun üzerine Ali Turan konuyu avukatı ve menajerleri vasıtasıyla Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na götürdü. Kayserispor'un eski kaptanın UÇK'ya yaptığı başvurusu haklı bulunarak, mukavelesi tek taraflı olarak fesih edildi. Bu kararın ardından kulüpteki eşyalarını toplayıp 4 günlük tatile çıkan Ali Turan yakınlarına "Kayserispor'dan sezon başından bu yana sadece 8 maçlık transfer ücretlerimi aldım. Kalan aşağı yukarı 200 milyarlık maç başı paralarım ödenmedi. Sözleşmemde yazılı bedeller ödenmediği için mukavelemin tek taraflı fesihi ve alacaklarımın tahsili için Futbol Federasyonu'na başvurduk. Federasyon da konuyu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na gönderdi. Kurul de beni haklı bulup serbest bıraktı" dedi.

Tecrübeli oyuncunun Kayserispor ve Erciyesspor kulübünde eskiden genel kaptanlık yapan babası Mehmet Turan, "Adalet yerini buldu. Oğlum Ali yarından itibaren yaşadıklarıyla ve son gelişmelerle ilğili bir açıklama yapacak" şeklinde konuştu.

ALİ TURAN YENİ SEZON İÇİN GALATASARAYLA SÖZLEŞME İMZALAYACAK

Önce İstanbul ardından da Ankara'ya giden Ali Turan tatilin ardından gelecek sezon için geçerli olacak bir mukavele imzalayacağı Galatasaray kulübünde sürdürecek

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Kayseri Moritz ile "prensipte" anlaşmış...

http://www.fotomac.com.tr/SuperLig/2010 ... _kayseride

Ali Turan konusunda bi tarafını yırtanlara bakın.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Kayserispor yaptığı bu büyük ayıpla hem kendini yaktı, hem de büyük ihtimalle futbolcular nezdindeki prestijinden yedi. İlk yarı az daha lider bitiren, gol yemeyen Kayseri takımı, Ali Turan'ı kadro dışı bırakmaları sebebiyle tepetaklak oldu. UEFA'ya da gidemeyecekler büyük ihtimalle. Makakula olmasa kimbilir ne halde olurlardı bilmiyorum ama küme düşüyor olmalarını can-ı gönülden arzulardım. Kısmetse seneye artık. Zira bu tip kulüpler başarılı giden bir sistemi kurcalayıp içine etmeden duramıyorlar. Sivas bunun en yakın örneğidir. Geçen sene şampiyonluğa oynayan takımın en kritik oyuncularını sattılar, doğru dürüst transfer yapmadılar ve bu sene ecel teri döküyorlar. Kayseri de Tolunay Kafkas'ı yollayarak aynı yolda ilerlemeye başladı.

Not: Kayseri'li ve bu takımın sempatizanı arkadaşlar kusura bakmayın. Özgür'ün kulakları çınlasın.
Tan Erten

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ali Turan gelmisken, Genclerden Harbuzi'yi de getirseledi. Ligde en cok begendigim oyuncu. Kökeni Isvec/Arnavut diye söylemiyorum ;-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Ali Turan gelmisken, Genclerden Harbuzi'yi de getirseledi. Ligde en cok begendigim oyuncu. Kökeni Isvec/Arnavut diye söylemiyorum ;-)
Daha imza toreni filan yapimadi. Ali Turan nasil geldi ki?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Belki de gelmeyecek Cengiz abi, nereden bileyim :-D Baslik acilmis, bende fikrimi belirteyim dedim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote:Ali Turan gelmisken, Genclerden Harbuzi'yi de getirseledi. Ligde en cok begendigim oyuncu. Kökeni Isvec/Arnavut diye söylemiyorum ;-)
Daha imza toreni filan yapimadi. Ali Turan nasil geldi ki?
Resmi sitede takimdan ayri calisma yaptigi yaziyor, kontrati 1 Haziran'dan itibaren resmi hale gelecekmis. Hatta antreman resimleri bile var bizim meshur antreman gunlugunde. Herhalde takimdan ayri olursa calisabilir diye bir kural falan vardir, ilginc bir durum.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ortada cok buyuk bir yanilgi var. Galatasaray kaptani olgun ve sakin olur diye. Arda olgun ve sakin degil diye kaptan olmamali deniyor. Asagilamalar ve hor gormeler arasinda biraz mantikli olabilicek gorus bu en azindan.

1.si, arda bir cok oyuncudan sakin ve olgun bir oyuncu, ama bunu tartismanin bir anlami yok Galatasaray kaptanliginda. Cunku Galatasaray kaptanligina bu yuzden getirilmedi bu adam. Gercek kalpten galatasarayli oldugu ve sahada futbolu ile takimi tasidigi icin yapildi. Yenide degil bu, Bulent Korkmaz cokmu sakin ve olgundu. Hayir, kalpten galatarayli idi. Kolunda bant olmasada kaptan Hagi cokmu olgun ve sakindi. Eger olgunluk ve sakinlik kaptanlik icin kistas olsa idi GS'de, Hakan Sukur gibi bir adam olurdu Bulent Korkmaz varken. Turgay Seren kac yasinda kaptan oldu, cokmu olgundu?

Ardanin performansini elestirenlerede anlam veremiyorum. TFF.org da istatislikleri var. Istatisligin hersey olmadigini bilenler ise maclari bir daha izlesin bastan sona.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:Ortada cok buyuk bir yanilgi var. Galatasaray kaptani olgun ve sakin olur diye. Arda olgun ve sakin degil diye kaptan olmamali deniyor. Asagilamalar ve hor gormeler arasinda biraz mantikli olabilicek gorus bu en azindan.

1.si, arda bir cok oyuncudan sakin ve olgun bir oyuncu, ama bunu tartismanin bir anlami yok Galatasaray kaptanliginda. Cunku Galatasaray kaptanligina bu yuzden getirilmedi bu adam. Gercek kalpten galatasarayli oldugu ve sahada futbolu ile takimi tasidigi icin yapildi. Yenide degil bu, Bulent Korkmaz cokmu sakin ve olgundu. Hayir, kalpten galatarayli idi. Kolunda bant olmasada kaptan Hagi cokmu olgun ve sakindi. Eger olgunluk ve sakinlik kaptanlik icin kistas olsa idi GS'de, Hakan Sukur gibi bir adam olurdu Bulent Korkmaz varken. Turgay Seren kac yasinda kaptan oldu, cokmu olgundu?

Ardanin performansini elestirenlerede anlam veremiyorum. TFF.org da istatislikleri var. Istatisligin hersey olmadigini bilenler ise maclari bir daha izlesin bastan sona.
Takimin kaptaninina hadi len oradan sen de adam misin diyebilecek baska bir oyuncu cikarsa o adam o takimin kaptani degildir. Diger futbolcularin takim kaptanin tecrubesine ve bilgisine saygisi olmasi gerekir. Liderlik bu sekilde tescil edilir. Degils hadi len daha dun bir bugun iki sen ne biliyorsun da konusuyorsun derler adama. Yumruk atar o da.

Bulent'e kaptan oldugunuda bunu diyecek adam var mi idi takimda. Hagi gelince Bulent kenera cekildi. Kendiliginden. Cunku Hagi'nin bilgisi gorgusu ve tecrubesi Bulent'le kiyas kabul edilemezdi. Yine de Hagi Bulent'le cok iyi gecindi. Avrupa Kupasi finalinde Bulent ne oldugunu herkese gosterdi. Diger takimlara karsi itici biri idi kisilik olarak ama takiminda Bulent'e o halinde goren Hagi bile saygi gostermistir. Sonra ne oldu biliyoruz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ali Turan Galatasaray ile ilk idmanına çıktı

http://www.milliyet.com.tr/ali-turan-g- ... efault.htm

Hayırlı olsun. İstanbul'a uyum sorunu yaşamazsa (daha doğrusu fazlasıyla iyi uyun sağlamazsa) Galatasaray'a çok faydalı olacağını düşünüyorum.
Tan Erten

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eh iyi olmus. Ama bu adamin Kayseri parasini vermedi ise bu adamin kontrati dusmemis miydi? Herhalde mahkemeye verdi. Bu da Kayseriye ders olmustur. Gidecem denen adamin yakasini birakacan. Pustluk etmenin bir alemi yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Cengiz Akgun wrote:Eh iyi olmus. Ama bu adamin Kayseri parasini vermedi ise bu adamin kontrati dusmemis miydi? Herhalde mahkemeye verdi. Bu da Kayseriye ders olmustur. Gidecem denen adamin yakasini birakacan. Pustluk etmenin bir alemi yok.
Mahkeme değil de galiba Federasyonun bir birimine başvurdu ve tabi ki haklı bulundu. O sayede şu an bizim antrenmana çıkıyor. Aslında adam sezon sonuna kadar oynayıp görevini de yapabilirdi ve büyük ihtimalle Kayseri bu düşüşü yaşamazdı. KS yönetimi büyük bir hayinlikle adamın kariyerini bozmaya çalıştı. Ali Turan'a Galatasaray'da başarı dolu sezonlar.
Tan Erten

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Emre Aşık,Servet,Emre Güngör,Neill,Hakan B. 'dan sonra en çok ihtiyacımız olan stoper mevkiine adam aldık...

Önümüzdeki sene Emre Aşık ve Servet olmayacak diye yorumluyorum.

Aslında Servetteki iş ahlakı ve özveri birçok oyuncuda bulunmuyor.2 sezon önceki katkıları aklımda ama malesef özellikle bu sezon futbol oynamayı unutmuş ve tamamen güreşçi olmuş.FR'da bu yüzden istemiyor takımda.Bu sezon seyrettiğim hiçbir maçta düzgün 1 tane pas verdiğini,akıllıca bir hareketini görmedim.Varsa yoksa boğuşma,taça vurma,topa istediği gibi vuramama gibi yetersizlikler ve hatalar gördüm tüm sezon Servet'ten...

Toplu oyunda bu kadar yetersiz olup, üstüne ciddi bir maaş alıp bir de yedek kaldıkça somurtan ve konuşmaya başlayan bir Servet'i hocanın istememesi kadar doğal birşey olamaz.

Tamam 2 sene önce ve geçen sezon özverili oynamış olabilir ama karşılığını da birçok insanın ömür boyu kazanamayacağı ücreti de 1 sende cebine atarak aldı zaten.GS hayır kurumu değil ve geçmiş sezondaki performansına bakmak birini kadroda tutmak için yeterli olmamalı.

Post Reply