Ziraat Turkiye Kupasi:Orduspor-GS 0-3 (Arda, Nonda(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Ziraat Turkiye Kupasi:Orduspor-GS 0-3 (Arda, Nonda(2))

Post by Cengiz Akgun »

Caner iki gol attirisi guzel bir haber. Nasil oluyor da adam bir yarim sezon yanlis yerde oynatiliyor orasi da ayri bir konu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Caner iki gol attirisi guzel bir haber. Nasil oluyor da adam bir yarim sezon yanlis yerde oynatiliyor orasi da ayri bir konu.
Sabri senelerdir yanlis yerde oynatiliyor, simdi onu gercek yerinde oynatsan bocalar :-)

Sabri'nin sansizligi takimda ki sagbek sikintisi, eksiklik cocugun basini yedi, onu gercek yerinden etti. Her hali ile, durusu, surati, giriskenligi onu forvete yakin oynamasi gereken bir oyuncu (idi).

2. golde Ayhan pasina/topu sektirmesine nedersiniz :-D

Caner yanlis yerde oynadi, belki kendisi bunu istedi diye. Yabanci TD sormustur ona, veya gecmiste nerede oynadigina dikkat etmistir. Frank'in bu yanlistan dönmesi olumlu.

Simdi de "Elanor" sudur budur diyenlere sesleniyorum (Cengiz abi kizma :-D)...o is yapar, yapacak.

GS'in su an yerli bir forvete (bu Özgurcan olabilirdi ama nerede o akil) ve stopere ihtiyaci var, ya da yok, bakalim yönetim nasil bir karar alacak, ne karari ise...gerci paralandilar biraz. Alacagi parayi kirdirmis akillilar, Halkbank yasadi. MGC bak ben senin kadar agir konusmuyorum ;-)

Not: Portegiz'li kazmanin gelmemesi olumlu bir transfer kadar sevindirdi beni.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Kırmızı kart pozisyonunda,yandan seyredince oyuncu ilk topa değmiş ama üstüne doğru gelen oyuncu varken yerde kayarak,tabanla yapmış bunu.Kuralları kitabına göre yorumlayanlar önce topa değdi diye faul olmadığını bile iddia edebilir ama kontrolsüzlük ve sakatlamaya yönelik hareket ortada...

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Can Ergun wrote:Kırmızı kart pozisyonunda,yandan seyredince oyuncu ilk topa değmiş ama üstüne doğru gelen oyuncu varken yerde kayarak,tabanla yapmış bunu.Kuralları kitabına göre yorumlayanlar önce topa değdi diye faul olmadığını bile iddia edebilir ama kontrolsüzlük ve sakatlamaya yönelik hareket ortada...
Kurala göre dogrudur da, biz süper ligde cok daha vahsi faullere sari kartin bile cikmadigini görüyoruz. Zira rakip Besiktas ya da Fenerbahce olsaydi yine sarik kart bile zor cikardi, hele macin ilk dakikalariysa. O yüzden buna kirmizi kartin cikmasi biraz sasirtici.
Quo vadis, Galatasaray?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:...
Simdi de "Elanor" sudur budur diyenlere sesleniyorum (Cengiz abi kizma :-D)...o is yapar, yapacak.
....
Sen benim soyledigime ya da fikrime karsi adam gibi cevap vermis birine kizdigimi sinirlendigimi gordun ya da duydun mu? Niye kizayim. Halep ordaysa arsin burda. Oynasin, faydali olsun, aldigini versin canim kurban. Ordu'ya goturmediler neden bilmiyorum.

Bu arada Sabri artik sag bek oyuncuyum diyor GSTV'de bile. Sag acikliktan vazgeceli cok oldu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakemlerde sasirdilar. Tabanla girmis cikarmis gostermis kirmiziyi. Karsimizda FB ya da BJK olsa idi cikarmazdi diyenler hakemlerin serefsiz oldugunu iddia ediyor demektir. Gordugunu calamiyor deniyor yani. Bir iki "yahu nasil goremez" dedigim pozisyon oldu ama seyrettigim onca macta kotu niyetli ve GS'i yendirmek icin ugrasan bir hakem gordugumu iddia edemem. Avrupad liglerinde de hakem hatalari goruyorum cunku. Oradada sert hareketler yapiliyor. Cok kolay adam karaliyorsunuz gibime geliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Ziraat Turkiye Kupasi:Orduspor-Galatasaray 10 Ocak TSI 13:30

Post by Cengiz Akgun »

Omer K. KOCAOGLU wrote:
Nezih Gunal wrote:DFH deki TRT1 bugun tum kupa maclarini yayinladi.
Tamam. Bunu da kabul.
Lig TV, hem DFH'te var, hem de Digiturk'te.
Gecen sene ikisi de yayinliyordu.
Bu sene ne degisti ki?
Sonucta yayin hakki ne DFH'in ne de Digiturk'un.Yayin hakki TRT'nin.
Sampiyonlar Ligi'ndeki Turk takimlarinin maclarinin yayini icin 3-5 kurusu esirgeyen DFH'in, Turkiye Kupasi yayini icin herhangi bir yere para odemeye yanasacagini hic sanmiyorum.
Bunda bir terslik var ama nedir anlayamadim.
Sonucta soyledigim gibi yayin hakki TRT'de.
Anlattiklarina bakilirsa TRT ABD'deki hakkini DFH satmisa benzer. TRT yurt disina TRT International'dan yayin yapiyordu diye biliyorum. TRT-1 yurt ici yayini. Boyle ozellikle spor programlari alinip satildigina gore TRT-1'in internet yayinindan kaldirmis olabilirler. Sadece bir teori elbette. Bu SETANTA midir ne karin agrisi cok seyler ogretti DFH'ye bu yayin hakki satin alma konusunda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://gayin-sin.net/2010/01/10/orduspo ... #more-1706

Don Carleone benzetmesi ilginc olmus :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply