TSL 18. Hafta:GALATASARAY - GAZIANTEPSPOR 1-0 (Mustafa 75)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Re: TSL 18. Hafta:GALATASARAY - GAZIANTEPSPOR 1-0 (Mustafa 75)

Post by Ozgur A. Boztepe »

Keita elendi...:):(...

Attigi gol super, baros un gecen sene attigi gol gibi tam doksana takmis...
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Elanor'da dise dokunur bir duzelme var. Bakalim ne derece surekli olacak. Mermet Gorgen'nin dedigi ekuri isi mi bu acaba?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende Caner'in perfromansini, ozellikle topla yon degistirme, hizini ve "yere saglam basmasini" begendim. Kewell'in boslugunu fazlasi ile dolduracaktir.

Ben Elano'yu da bu mac cok begendim. Adam bir oasi ile rakibin 4 kisisini etkisiz hale getiriyor.

Nonda'nin ilk yarida kalecilerinden seken topa ulasamamasini konstantre problemine bagliyorum. Bu maca tam endekslenememis. PK vurusuda onu gosteriyor. Ben onun bu kadar bitik, fizik olarak zayif olduguna inanmiyorum.

Cengiz agabey ustte hakemlere yonelik elestirelere karsi bir yorum yapmis. Ikinci yarida hangi Antep'e pemalti yapildi mi bilemiyorum. Tekrar bakmam lazim. Ugur'un kacirdigi rakibe arkadan bir foulu var..Ama hakem Galatasaray'a yapilan foullere bir sey calmadi ama hemen sonra ortada bir sey yokken caldigi fouller var.

Antep'li simarik bir oyuncuyu attiktan sonra atilan oyuncu gitip hakemin gogsunu ittigini gormussunuzdur. Bakalim cezasi ne olucak?

Saka maka adamalr ilk yarida bize cok rahat atabilirlerdi. Atsalardi cok zor olabilirdi...

Eger Arda kimin PK aticagina karar veriyorsa cok yazik. Cengiz agabeyn dedigi gibi bu isler onceden kararlastirilir. Veya mac kopmusken moral olsun diye baskasi atar.

Neill'i cok begendim. Disiplinli fazla riske girmeden oynadi ama bir kere ogle bir kademey girdiki Antep'in cok tehlikeli atagini cok sogukkanli bir sekilde onledi. Ayrica kalecimizide tebrik ederim. O sogukta diger bir arkdasin dedigi gibi son dakikada ona gelen sert bir topu yakalamak yerine yumrukla uzaklastirmasini takdir ettim.

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

nondayi gönderip derhal bir golcü almaliyiz. dos santos önümüzdeki sezon düsünülebilir.

caner ve mustafa sarp macin yildizlariydi ve elanoyla neill iyi mac cikardi. Jo'da cok iyi isik var. ayrica ugur ucara helal olsun demek istiyorum.
baris ve nonda cok kötüydü. bir insan penalti kacirir ama böyle kötü penalti olmaz. barisda top kullanamiyor, sadece savasmak yetmiyor, bence almanyaya kiralik verilsin, talibi cok olur.

yanliz bu takima kisa zamanda daha mehmet topal, keita ve avrupada basari icin mutlaka alinmasi gereken bir golcü gelecek, o zaman kimseyi küsdürmeden nasil oynicaz merak ediyorum, hele birde kewell ve barosun dönüsünü düsünecek olursak...
müthis bir kadro ama yönetilmesi zor bir kadro.
aslan her zaman aslandir

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yarin ozetlerde gorursem astigimda soylerim Murat. Bu maci GSTV' de bizim saatle ogleden sonra 4'de filan tekrar verir.

Dedigim gibi penalti atisinda sira liste ile belirlenir. Ben bu isi Arda'nin keyfine birakmam. Nonda bu listede vardir ama mactan once TD listede degisiklik yapacagi gibi mac esnasinda penalti oldugunda listede onde olup atmak istemeyeni degistimede de karar onundur. Bana Arda'nin haddini asma onerisi mantikli gelmedi. Ha 4-5 sifir onde olursun boyle morali duzelsin diye golcuye bir ikram yapilir liste de alta dusmus olsa da. Adam atilacak her golu kacirirken kar yagarken ikinci yari ortasinda 0-0 da bu riski almak Frank'e hic yakismadi.
Jo sahaya surulurken beni alin diye (durumunu herkesten iyi biliyordu cunku) cikmaya hazirlanan ve can atan Nonda'nin trajedisini hem ona hem sahadakilere hem de seyirciye iskenceye cevirmesi de Frank'in kendisine gosterilen saygiyi kotuye kullanmasina hakki yoktu. Bu heriflere tapma derecesine gelen zirtapozlar da bilmelidir ki bunlar da hata yapiyorlar boyle iste ben cok bilirim diye gozle goruneni inkar etmekle. Bunu futbolcular da goruyor. Kimine gore bu vefa gostergesi. Bana gore dupeduz aptallik. Futbolcun bitmis moralman ezilmis herif hala sahada golcuye ihtiyacimiz vardi diyor. Alay mi ediyor bilmiyorum.

Zico'nun yollanmasinda buyuk rol oynayan ve FB'ye koskoca bir sampiyonluk kacirtan Kezman'in Aleks dururken penalti atmaya kalkip kacirmasini unutmayin. Aziz Zico'nun ipini o gun hakli olarak cekti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:Keita elendi...:):(...

Attigi gol super, baros un gecen sene attigi gol gibi tam doksana takmis...
Keita'nin golunun bir guzel yani da sol ayagi ile atmis olmasi. Demek ki sol ayagi ile de sert ve isabetli vurabiliyor.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Valla maci seyrettim ama biraz kufrederek seyrettim.

Simdi ben Digiturk Genel Muduru olacam ve marka degerimin agzina sicacak boyle bir sahada mac oynanmasina izin verecem. Yok oyle is.

Bugun Erman TOROGLU'nun bu sekilde bu bahane ile kovulmasina icerledim. Ulan Turk futbolunun marka degerini ayaklar altina aliyor diye iyi kotu millete sokaktaki kahvedeki aylak adama bile kural nizam nedir ogreten (agzi bozuk bir geri zekali olsa da) adami kov iyi.. Sonra cik maci bu statta oynatmak isteyen TFF'ye tavir alma olacak is mi.

Arda, Elanor, Jo, neyse fazla isim vermeden yazalim sana rating kazandiran Tum Galatasaray takimini riske at. Senin marka degerini elinde tutan , milyonlarca dolar odeyip millete pazarlamaya calistigin uc takimdan biri bu. Onlar olmazsa sen yoksun. Senin varlik amacin bu uc klup.

Bak BJK'ye oynamayalim diye baskiyi koydu DEMIROREN, neden cunku bu hafta kongre var. Yenilgi olursa DEMIROREN direk kaybediyor (yine de kaybedebilir ya)
Neden mac ertelendi diye soranlara direk cevap bu BJK klubunun kulisi sonucu.

O stad ta ASY gibi temizlenebilir di, bir haftadan beri kar yagacagini benim 4 yasinda oglum bile biliyor. BJK oynamak istemedi biz istedik bu kadar basit. Cunku sen Carsamba Ankara'ya gideceksin, mac 24 saat sonraya erteleniyor. Iki mac sikisacak.

Maca gelince , bu sahaya gore cok iyi mucadele oldu. Basta belirteyim. Ben G.Antep'in DE SOUZA'sina ben hastayim. Ama solda oynayana degil otekine (99 numara olan) uzaktan cok iyi sut atan FB'ye cok kotu o golu atan elemana.. Bir kere muthis disiplinli bir oyuncu. Itiraz etmeyen, ayrica cok akilli. Ben FB'nin Alex'ine benzetiyorum O'nu. Hala nasil Antep'te anlamis degilim.

Olcan'a FB'li diye kufrettik bayag ama cocugun kumasi iyi aslinda.

Bizim takim iyi idi. Caner'i cok begendim. Hergun ustune biraz daha koyuyor. Nonda'ya kestigi orta, oncesinde adami gecisi, penalti pozisyonundaki kivrakligi, oyunu okuyusu hep iyi.

NEIL'in boyle oynayacagi belli, hep ayni cizgide gider. Ne asagisi ne yukarisi. ELANO ilk yarim saatte muthisti. Cikarirken hem Cigdem hem ben "AAAAAAAA ???" dedik. Buyuk ihtimal futboldan hoca kadar anlamadigimiz icin.

Nonda icin soylenecek baska bir soz yok elimizdeki MAL budur. Madem hoca kalsin diyor bunun anlami Haldun SANTOS isini bitiremedi ve hocayi arayip
"Aman hocam pamuklara sarin, baska forvet yok" dedi. RIJKAARD ta pamuk deyince kar anladi o yuzden karlarda oynatti kendisini.

JO'ya biraz deginelim. Adam uzun boylu bayag bir hava topu alir. Ulan ne oluyor ben nereye geldim havasinda bir mac oynadi ama, mucadele edecek.Sut felanda atti. Dort ay mort ay, bana gore hedef sezon sonu sampiyonluk . Bizim CL'e gitmemiz lazim. Bu yuzden 15 gunluk icin hatta bir mac icin bile adam kiralamaya evet. Yok sezon sonu opsiyonunu almamislar yok bilmemne. Herifcioglu bi sakat ciksa kalsin elinde. Yok cok gencmis gelecegi varmis. Du bakalim bi 4 ay gorelim.

Ben olsam Sivas'tan Hayrettin'i de sezon sonuna kadar kiralarim. Santos'u da. (Gonder kaleciyi gecir UFUK'u kaleye bize gol lazim, masallah zaten yiyoruz kaleci olsada olmasa da :D )

Mustafa SARP hakkinda bir kac kelime etmek lazim. Efektif degilmis gibi gorunuyor, oule yan paslar bir metreye pas al ver felan bazilarimizi bozuyordur.

Herhalde CANER ile beraber ilk yari 5 km filan kostular. Mac sonunda kac KM oldu bilmem.

Hani bir laf vardir ya beylik, "Bilmem kac senelik Galatasarayli gibi oynuyor" diye
gercekten oyle , sanki SARP yillardir bu takimda oynuyor gibi. Yeni geldigi sezonda bu kadar takima uymasi ilginc yani. Ben bu isi is disiplini ve karaktere bagliyorum. Mac sonu konusmalari herhalde en duzgun adamlardan biridir. (Bursadan geldi ya biraz cocugu kayiriyoruz tab :) ) Bazi oyuncular vardir yetenekleri sinirlidir. Ama mucadele ederler. Mesela ben GATTUSO'ya bayilirim. Okuzdur felan ama hep takimimda gormek istedigim adam tipidir.

Iyi iyi boyle havada bir mac icin cok iyi skor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Iste yilin yorumu!!!! ...yukarida MGC'nin
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Maçı seyredemedim, özetleri izledim. MGC'nin bu sahada maç oynanmaz, marka değeri düşüyor fikrine katılmıyorum.

Bu havada futbolun ve her türlü sporun desteklenmesi lazım, taraftar da gerçekten futbolu ve takımını seviyorsa maça gelecek .

Burada marka değerine zarar veren başka 3 unsur var.

Birincisi stadyum konforu ve zemin.

Bu sorun aslında Cuma akşamı FB stadında patladı. FB'li arkadaşlarımızın Tibet Tapınağı mertebesinde saydıkları bu stadın altından bataklık geçtiği için, zemine 3 metre kazık soksan zemin yutuyor. Bataklık üzerine düzgün saha oturtmaya çalışıyorlar ama olmuyor.

Nitekim UEFA finalinde zemin hiç beğenilmemişti, bunun için devre arasında yenileme yaptılar ama daha beter oldu.

Şaşırtıcı olan, emektar ASY stadının zeminin İstanbul'daki tüm stadlardan çok daha iyi durumda olması. İdeal değil belki ama stad yüksek rakımda olduğu için, İnönü, Kasımpaşa, Saracoğlu gibi denize sıfır stadlara nazaran.drenaj derdi yok.

İkinci sorun (bence marka değerini bu ilgilendiriyor) Türk futbolunda çirkefliğin sertliğe tercih edilmesi.

Bunu farkeden Ersun Yanal ve androidleri o sayede bir Anadolu futbolu ürettiler, orta sahada kasti tekmeyi bas, yıldız oyuncuyu sindir, kontratakla futbol zevkini katlederek ve 3 sakat verdirerek maçı bitir.

Mehmet, senin şikayet ettiğin "soğuk havada maç yapmayalım, sakatlanırız" argümanı bu korkudan kaynaklanıyor.

Bilsen ki zemin iyi olacak, hakem çirkefliğe izin vermeyecek, bu sahalarda oynanan futbolu korku içinde seyretmezsin, büyük zevk alırsın.

Bir de stadın konforlu olduğunu varsay, içinde 1 karton bardak sıcak şarap içebildiğini düşün, bu hava koşullarında birçok maç seyretmek istersin. Yani sorun iklimde, havada değil. Diğer koşullarda.

Diğer taraftan bu hafta sonu maçlarda ben önemli bir değişiklik gördüm. FB maçında 5 FB'li oyuncu hepsi de doğru olan kartlar gördüler, bizim maçta da hakem kartlarını ve faul tercihlerini çok doğru kullandı.

Sanırım Digitürk yönetimi, Kulüpler Birliği ve hakemler arasında bir kapalı anlaşma oldu. Hakemler "bizi teşhir etmeyin, 3 şaklabanın ağzına sakız etmeyin, iyi maç yönetiriz" güvencesi verdiler. Bu hafta da Şansal-Erman kardeşlerin medya maymunlukları olmayınca çok objektif maçlar gördük, 5 sarı kart gören FB'liler bile hakem kararlarını doğru buldular.

Marka değeri bakımından üçüncü durum da yayıncı kuruluşun aklının başına gelmesi. Bugüne kadar orta düzeyin altındaki tüketiciye uygun kahvehane formatını denediler.

14 yıl sonra şunu anladılar, maçın devre arasında Fortis, HSBC, THY, Ford reklamları falan veriyorsun ve senin stada, televizyona, düzgün kalibreli seyirciyi çekmen lazım; şarapçıyı, ispirtocuyu değil.

Erman'ın sonunu bu hazırladı, çünkü söylemleri hep ispirtocu taraftara hitabendi.

Ben bir dönem medya denetimlerinde bulundum, tüm kavga dekoder sayısını arttırmak gibi görünür ama arkasında yıllık reklam bütçelerini koparmak vardır.

Abonelik ücretinden değil, abonenin artması sayesinde reklamcıyla yapacağın pazarlık gücünden kazanırsın. Dekoderin 1 milyon olursa x şirketi sana yıllık 10 milyon $ reklam bütçesi verir, 2 milyon olursa, 30-40 milyon $.

Dekoder sayısını arttırmak için Pazar gününü bir entertaintment günü yapmaları lazım. İçinde tenis, extreme sporlar, söyleşiler, gündelik yaşam, maç öncesi atmosfer, nostalji falan. Seyirciyi kıvama getirdikten sonra günün maçı. Sonra onun üzerine tartışmalar.

Bu tüketici grubunu, bütün bir Pazar günü Digitürk'e bağlamaları lazım. Ki hedef kitleleri içinde kadınlar ve çocuklar olmalı ki her iki grup da fakir erkeklerden çok harcarlar.

Bu, Erman ve Şansal'ın bin yıldır bitmeyen salya sümüklü "yaaağğğ hocammm" muhabbbetini seyredecek profil değil.

Bakma sen basındaki basındaki leş kargalarının 1 haftadır Erman güzellemesi yaptıklarına. Çevremde istisnasız herkes Pazar akşamları Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay izliyorlar.

Birinin elinde 72 kamera, 3 yayın aracı, 10 piero, canlı bağlantılar ve bizatihi ürünün kendisi varken, diğeri 2 kişi ve sıfır maliyetle bu programı kaç yıldır salladı. Bunu medyacıların görmemesi imkansız.

Sonuç olarak ben dünkü maçın oynanmasına sevindim. Sakat verebilirdik elbette ama hakemlerin Erman baskısından kurtuldukları anlarda daha dürüst yöneteceklerini gördük.

Bu maçı istemek ayrıca genele çok güzel bir mesaj verdi. "Bak ben çok formdayım, çok klas oyuncularım var, hiçbir koşuldan korkmam. Çıkar ve kazanırım".

Beşiktaş'ın mesajını da sen yaz :wink:

Mehmet Gurdal Cetin

Ufuk ben canli seyredince cabuk sinirlenebiliyorum. Bu macta takir takir oynariz ve kazaniriz buna da gucumuz var gercekten cok iyi bir fikir. Ama bu mac Gaziantep'ye oynansaydi ve yenilseydik hadi bunlari gec bunlar pek ala olabilecek
seyler , ya Caner, Arda, Elano sakatlansaydi hatta yeni transfer NEIL veya bu macta gozunu budaktan esirgemeyen BARIS ve UGUR sakatlansaydi ne olacakti.

Stadyum ve konfor kismina sonuna kadar katiliyorum. Ustelik kadin ve cocuklarin , ortadirek ustu kitlenin maclara cekilmesi fikri zaten muhtesem, benim ingiltere'de gordugum ve asik oldugum bir olay. TV de spor programlarinin daha kaliteli hale gelmesi konusuna da sonuna kadar katiliyorum.

Ama Ersun Yanal ve guruhlari kismina pek katilamiyorum. Abicim sokarsin 5 tane mac 5-0 olur kucuk anadolu takimi tozduman olur. Eskiden bu oluyordu simdilerde oynadiklari futbol da biraz gelisti. Oyle 5ler 6 lar olmuyor.

Sert oynuyorlarmis , sende sert oyna. Ingiltere ligine bakiyorsun (gerci dun kupa maciydi) Stoke City Arsenal'a 3 tane atti, tekme de atti tekmeye kafa da uzatti. Fabregas'la birisi akraba oluyordu az daha :)

Soylemeye calistigim. Boyle hava sartlarinda zeminler tehlikeli, en kucuk darbeler bile kotu sakatliklarla sonuclanabilir.

Dun penalti pozisyonunda eleman Canerin topuna daan diye koyacakti, Caner bir hoop yapti saliselik bir hareketle topu bu tarafa geciriverdi, herifcioglunun savurdugu tekme bizimkine geldi. Ceza sahasi icinde mac 0-0 ken ve 10 kisi iken boyle bir hareket yaparmisin ben yapmam.

Konudan fazla uzaklasmadan, ctesi mac oynatmayan eyyamci ve komiteci ( :D BJK) federasyon bu maci aslanlar gibi oynayin kazanin mi dedi.Bizim vermeye calistigimiz mesaj malesef kendimize gidiyor. Baskasi bu mesaji almaz almiyor.
Hava durumuna bakmadim. haftaya Sivas'ta Sivas-FB maci var.Seyredelim cumbusu.

Boyle bir sahada adamlarimiz sakatlansa biz mi daha zarardayiz yoksa Gaziantep dahil bilimum diger takimlar mi?

Ben uc kupada gidiyorum, ucun birini alma ihtimalim buyuyor, Gaziantep haftaya onundeki maclara bakacak.

Lincoln-Baros-Elano-Kewell-Neil-Jo-Keita-Nonda gibi adamlari bu lige getirip bu ligin dolayisi ile Turk Futbolunun avrupada dunyada oyle yada boyle konusulmasini saglayan benim. Bu ligin satan uc degerinden biriyim.

Yani bu konu daha cok konusulur. :D
BJK 'ye mesajimi ben sana icki masasinda vericem sen dur. Kar kalksin geliyorum.

Bu arada Hocanin resmi sitedeki mac yorumu;

Maç Sonu: Frank Rijkaard

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Gaziantepspor karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını belirtti.

Rijkaard, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, galibiyetin önemine değinerek, ''Çok önemli bir galibiyet aldık, ama kolay olmadı. Mustafa'nın attığı çok önemli bir gol var. Şartların futbol oynamak açısından ne kadar zor olacağını biliyorduk. 10 kişi kalmış, iyi organize olan bir rakibe karşı oynamak kolay değil. Golü atıp onları açmak lazım. Biz bunu uzun süre yapamadık. Ama sonunda golü atıp, önemli bir galibiyet aldık'' diye konuştu.

Bir basın mensubunun ''Türkiye'de alınacak 3 kupadan hangisi sizi daha mutlu eder?'' sorusu üzerine Rijkaard, ''lig şampiyonluğunun kendisini mutlu edeceğini'' söyledi.

Rijkaard, mücadele edilen her kupanın kendileri ve taraftarlar için önemli olduğunu belirterek, ''Galatasaray gibi büyük bir camia olarak, her kupaya iddialı bir şekilde bakıyoruz. Dürüst olmak gerekirse şampiyonluk kupasını almak beni daha mutlu edebilir. Diğerleri de mutlu eder, ama onlar sanki ekstra bir bonus gibi. Lig uzun bir maraton, istikrarlı gitmek gerekiyor'' dedi.

Yeni transfer Jo'nun takıma katkı sağlayacağını ifade eden Rijkaard, ''Bir oyuncu alırken takıma katkı sağlaması önemli. Baros'un sakatlığı var. Jo'nun Avrupa'da oynayamayacak olması üzüntü verici. Galatasaray bir transfer yapıyorsa o oyuncu katkı verecektir'' diye konuştu.

Rijkaard, yeni transfer Neill için de, ''Neill'in gösterdiği performanstan memnunum. Saha şartları ortada. Uzun süre berabere giden maça rağmen, basit, sakin oynayan, geri dörtlüyü iyi organize eden bir oyuncu olarak göründü'' dedi.

Transfer çalışmaları hakkındaki bir soruyu da Rijkaard, ''Şu an Haldun Üstünel'den gelen bir bilgi yok. Elimizdeki takımla devam ediyoruz. O yüzden gelecek oyuncunun yerine gidecek oyuncuyu düşünmüyoruz. Galatasaray için iyi bir şey olacaksa, iyi bir olasılık varsa düşünebiliriz. Ama şu an için olmuş bir şey yok'' diye yanıtladı.

Rijkaard, Türkiye'deki statlar ile ilgili bir soru üzerine, ''Sahalar, statlar, zeminler güzel. Kendilerine özgü stat yapıları da var. Bazılarının etrafı evlerle kapalı, bazılarında da bazı tribünler yok'' diye konuştu.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Daha yeni farkettim.
Gaziantepspor macinin videosunun 1.12'inci saniyesindeki olay herseyi acikliyor.

SANA GUVENIYORUM CIMBOM BOM

http://www.facebook.com/home.php?#/vide ... 646&ref=nf

http://www.youtube.com/watch?v=YE9GIVgs0hA (Bu Hasan icin, artik facebook'a girmeyecegine kanaat getirdim)

:D

Demekki bir alt kusaga bu bilinci yerlestirebilmisim.
Arkadaslar ben Galatasaray'da misyonumu tamamlamis bulunuyorum.
Camia'ya 2 tane Aslan yetistirdim.

Ucuncu de oglan olursa artik kasmayacam, isterse Fenerli olabilir :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Ufuk Sezekkaplan wrote:Maçı seyredemedim, özetleri izledim. MGC'nin bu sahada maç oynanmaz, marka değeri düşüyor fikrine katılmıyorum.

Bunu farkeden Ersun Yanal ve androidleri o sayede bir Anadolu futbolu ürettiler, orta sahada kasti tekmeyi bas, yıldız oyuncuyu sindir, kontratakla futbol zevkini katlederek ve 3 sakat verdirerek maçı bitir.

Mehmet, senin şikayet ettiğin "soğuk havada maç yapmayalım, sakatlanırız" argümanı bu korkudan kaynaklanıyor.

Bilsen ki zemin iyi olacak, hakem çirkefliğe izin vermeyecek, bu sahalarda oynanan futbolu korku içinde seyretmezsin, büyük zevk alırsın.
Bak bu resmi siteden ;

Cola Turka İdman Raporu: 25 Ocak Pazartesi
Maç sırasında oluşan çeşitli sakatlıkları nedeniyle Barış Özbek, Shabani Nonda, Hakan Balta ve Caner Erkin’in dün akşam soyunma odasında başlanan tedavilerine bu sabah sağlık merkezinde devam edildi.

Varsay ki bu elemanlar Ankara macina gidemeyecekler.
Hepsi ilk 11 elemani...

Bu durumda hem kazanan hem kaybeden biz oluyoruz.

Onlar (TFF ve rakipler) sonraki maca bakiyorlar :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Babacım, iklimi değiştiremezsin. Maç iyi havada başlar, 44.dakikada kar yağar, ne yapacaksın?

Diğerleri ile mücadele etmen lazım (hakemler, kasap futbolcular, bozuk zeminler).

Ayrıca sende bu sağlık ekibi olduğu sürece sakatlanmak için -5 derecede oynamana gerek yok.

Muhallebi yemen yeterli.

Mehmet Gurdal Cetin

Erman kadar sozum dinlenmiyor oglum :D

Bak haberi yapmislar bile..

http://kralspor.ensonhaber.com/spor-med ... masin.html
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply