TSL 18. Hafta:GALATASARAY - GAZIANTEPSPOR 1-0 (Mustafa 75)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: TSL 18. Hafta:GALATASARA -GAZIANTEPSPOR 24.01.2010 TSI 19:00

Post by Ismail Gezer »

Mecidiyeköyden bildiriyorum:

Bugün maç falan oynanmaz! Oynatılırsada bizim için hiç iyi olmaz. Puan kaybı ihtimalinin artması bir yana, sakatlık yaşanmasıda muhtemel! Artık kimseyi bu sağlık ekibinin güvenli ellerine emanet etmek istemeyiz heralde...
Image

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Maalesef oynaniyor Ismail ama saydigin tüm bu risklerin bas sorumlusu (puan kaybi, sakatliklar vs.) yönetimdir. Karin Istanbul'a C.tesi günü siddetli yagacagi ama Pazar günü etkisini kaybedecegi hafta ortasindan beri belliydi. Yani macin zamaninda oynanmasi kacinilmazdi. Ama ne yaptilar? Hic bir sey. Karin zeminie 20 cm birikmesini ve C.tesi gecesi -5C'ye varan sogukta iyice yapismasi beklendi. Yagistan önce branda, naylon ya da her hangi bir sentetik yüzey serilmedi. Böyle bir önlem alinsaydi:

* Temizleme calismalari 20 kisilik bir ekiple 1 saat icerisinde biterdi,
* Yagis zemine infiltre olmaz ve oyun alanini agirlastirmazdi,
* Temizleme sirasinda kullanilan yöntem ve alet-edevat (kürek, tahta küreme kalaslari) zemini tarlaya cevirmezdi! (Temizlemenin Sisli Belediyesi'nin temizlik ekipleri tarafindan, normalde cadde ve sokaklari temizlemede kullanilan, oyun alanina zarar vermesi kacinilmaz alet edavatla yapildigini gördüm)

Olasi sakatliktan da zeminin bozulmasindan da korkan biziz ama gel gör ki hic bir önlem alinmamis. Aklim almiyor bazi seyleri :x

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Burak,
Konya da ve Sivas ta GS i buz zeminde oynatmaga yeminli zihniyetin bu kar firtinasi firsatini pas gececegini dusunuyorsan yaniliyorsun. Tabii ki oynanacak ve tabii ki sakatliklar yasanacak. Pazar dan tipinin en noktasina ulastigi Ctesi gunune almadiklarina sukur etmek lazim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

MARATON'da başka resimlerde var. Sabahki kar yağışına bakıp, oynatılmaz diye düşünüyordum ama hem kar yağışı hafifledi hemde, sahada, yeşillik görüntü olarak ağır basıyor. Akşama doğru kar yağışı nasıl olur, kar olmasa bile zeminde buzlanma olmaz mı, ve bu şartlar altında bu stada kim gelir? Sorucuklarıda insanı düşündürmüyor değil! Günler öncesinden yaşanacağı belli bir hadise için yönetimin birşeyler yaptığına yada düşündüğüne dair bir emare olmaması esef verici! Gerçi muhtemelen aynı şey BJK içinde geçerli ama kendilerini Demirörenle aynı ayarda görüyorlarsa istifa etsinler daha iyi...

Murat Fahrioglu

Re: TSL 18. Hafta:GALATASARAY - GAZIANTEPSPOR TSI 19:00

Post by Murat Fahrioglu »

Ozgur, su basliga el atip sonuncu harfi eklesen, biliyorum takim bizi bu sene bizi sara ediyor ama boyle bayagi komik olmus.

Macin oynanmasini gercekten istemiyorum ama sahanin son goruntusu oynanacak gibi duruyor, ayrica kulup kapilarin 5:30'da acilacagini aciklamis.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Basligi edit ettim...

Turkiyedeki arkadaslar durumu daha iyi bilirler ama benim bu TFF, hakemi, gozlemci kurumuna hic guvenim yok.

Hic bir isi tam anlami ile kurulani gore islemine gore yapmiyorlar.

Konya macini hatirlayin Allah askina...Yerde buz kar var, TFF gozlemciye bakiyor, gozlemci hakeme macin oynanip oynanmayacagini birakiyor. El alem birbirinin suratina bakiyor ne yapalim diye. Sonrasi malum...Arkadan taban girenlere sari kart cikaramiyan tipler sonra kalkip "ayy uzerimde baski hissettim oynattim" diyor...

Umarim iki takimda da sakatlik olmaz...

Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Murat Gökcigdem wrote: Turkiyedeki arkadaslar durumu daha iyi bilirler ama benim bu TFF, hakemi, gozlemci kurumuna hic guvenim yok.

Hic bir isi tam anlami ile kurulani gore islemine gore yapmiyorlar.

...
Benim anlamadigim... bu isin kurali "Bir mac hava muhalafetinden dolayi oynanmazsa otomatik olarak 24 saat sonraya ertelenir, bu surede sahada oynanmasi icin temizleme calismasi yapilir, 1 gun sonra ayni saatte yine oynanmayacak surumda ise TFF tarafindan ileri bir tarihe ertelenir." seklinde degil miydi ? Kasimpasa ve Besiktas'in dun oynanmasi gereken maclari kardan ertelendigi gibi hemen TFF ileri bir tarihe erteledi dendi ve 24 saat bekletmedi temzilemeye de calismadilar.
Madem boyle ertelenebiliyordu da biz niye o Konya'da 24 saat otelde bekletilmistik ?
Bu isin kurali degisti mi ?
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK ve Kasımpaşa'nın hafta içi kupa maçı olduğu için ileri bir tarihe erteleme yapılmıştır büyük ihtimal. Aynı durum bizim içinde sözkonusu tabi, erteleneceğe benzemiyor ama kar yağışı artarda hakem maçı ertelerse bizimde yarın maç yapmamız sözkonusu olamaz...

Yönetim uyuyormu dedik ama ShowTV muhabirie göre dün öğleden itibaren statta temizlik çalışmaları başlamış, gece de devam etmiş. Temizlemesine temizlemişlerde, saha ne hale geldi kimbilir... Ayrıca BJK yönetimi bu konuda ne yapmıştı ben şimdi de onu merak ediyorum :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

http://www.freedocast.com/forms/PopOut. ... E02141109B

Bu şartlar altında maç yaptırılmaması lazım. Manzara hiç iyi değil!

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Caner ve Elanor dokturuyor. Arda ve Neill iyi, Nonda ve Baris dokuluyor. Digerleri debeleniyor. Sartlara gore iyi mac oluyor, Antep 10 kisi...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Murat Fahrioglu

Re: TSL 18. Hafta:GALATASARAY - GAZIANTEPSPOR 0-0

Yuregim agzimda mac izliyorum, nabiz 180. Her an kotu birsey olacak diye korkuyorum, yani sakatlik bakimindan. Bir de mac heyecani tabii. Ama bu mac oynansin diye bizimkiler cok ugrasti, Besiktas dun birakti yigilsin ve mac iptal oldu. Bizimkiler niye bu kadar oynamak istiyor anlamadim.

Nonda dikkatli olsa 2 tane atmisti. Arda da iki tane bariz assist yapamadi, cizgiye inip kaleciye verdi. Caner cok is yapti, her an oyunun kaderini degistirebilir, Elano da oyle. Ugur'u takdir ettim, hic korkmadan oynuyor, boyle bir sahada sakatlanmisti ama pisikolojiyi tamamen duzeltmis gorundu.

Antepli oyuncu yan hakeme sovdu, sarisi vardi ama direk kirmizi yedi kufur okkali olsa gerek yan hakem hemen siddetle bayragini kaldirdi.

Sahadan korkmasak Jo girer oynar, Nonda ile biz de 10 kisi oynuyoruz daha kotu olmaz herhalde ama adami bu patinaj icerisine sokmak ne kadar dogru bilemem. Su anda isiniyor.

Murat Fahrioglu

Caner dusuruldu penalti.

Nonda gelip kalecinin uzerine vurdu!!!

Elanon duruken niye Nonda atti???

Murat Fahrioglu

Macin yildizi Elano cikti Jo oyuna girdi!!!!!! Nonda bile kenara kosuyordu o da Elano da bu ise inanamadi.

Ismail Gezer

Re: TSL 18. Hafta:GALATASARAY - GAZIANTEPSPOR 1-0 (Mustafa 75)

Post by Ismail Gezer »

Bu Sarp aldığı her kuruşu hakediyor...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Caner dusuruldu penalti.

Nonda gelip kalecinin uzerine vurdu!!!

Elanon duruken niye Nonda atti???
Frank Juventus'a gitmeyi aklina koymus herhalde. Nonda'yi kazanacak aklinca. Ama o sersem de birakin bende Lindy gibi oturdugum yerde para kazanatim diye elinden geleni ardina komuyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply