TSL 18. Hafta:GALATASARAY - GAZIANTEPSPOR 1-0 (Mustafa 75)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

TSL 18. Hafta:GALATASARAY - GAZIANTEPSPOR 1-0 (Mustafa 75)

Post by Ozgur A. Boztepe »

Leo

sabri-topal-servet-balta
------sarp---elano----
baris------arda-----caner
----------Nonda--------

seklinde bir kadro bekliyorum.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Fahrioglu

Re: TSL 18. Hafta:GALATASARAY - GAZIANTEPSPOR 24.01.2010 20:00

Post by Murat Fahrioglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:Leo

sabri-topal-servet-balta
------sarp---elano----
baris------arda-----caner
----------Nonda--------

seklinde bir kadro bekliyorum.
Bildigim kadari ile Sabri hala daha sakat. Onun yerine herhalde yine Ugur oynar.

Caner'in formda olmasi iyi oldu, en azindan Kewell'in yerini doldurabilir. Bence de Ozgur'un yazdigi en ideal kadro. Zayif yonumuz ise, yedekten girip katki yapacak biri yok. Ya da benim aklima gelmiyor. Emre Colak belki katki yapabilir. Kewell, Keita falan gelene kadar isimiz var.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Sabri yi yanlislikla yazdim. aklimda ideal kadro olan

leo
sabri-- neil--servet--caner
-----topal-----elano-----
keita-----arda--------kewell
---------baros------------

vardi. Ufuktan cok umitliyim ayrica, ama karakterini bilmedigim icin simdi kaleye gecse kaldirirmi kaldiramazmi bilemiyorum.

ayrica rijkaard topali pek tutmuyor, daha hareketli bir adam istiyor orda, ayrica bu sezon topal eskisi gibi degil.

Tahminim gelesek sezon hamit gelir oraya. bu sezon ise baros'un sakatliginda buyuk isimli bir santrafordan cok, sistemi tamamliyacak cabuk bir adam alinicak. Umarim dos santos olur.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Cumartesi günü Istanbul'da cok yogun bir kar yagisi bekleniyor. Kar yagisinin araliklarla Sali gününe kadar sürecegi söyleniyor.
Sahayi temizlemeye baslamak icin 20 cm karin yagmasi beklenmemeli. Cumadan brandalar-naylonlar serilmeli zemine. Böylelikle hem temizlemesi daha kolay olur, hem de temizleme islemi sirasinda zemin zarar görüp agirlasmaz. Meteoroloji simdiden bas bas bagiriyor; dilerim hazirliklara simdiden baslar yetkililer. Sanirim ASY'de sorumlu Beden Terbiyesi Gen Müdürlügü ama bizimkilerin de dalgaya düsmeyip simdiden hazirliklara baslamasi gerek.
Su ülkede lig fikstürünü düzenlemek icin alim olmaya gerek yok, acip Meteoroloji Isleri'nin web sayfasindaki aylik sicaklik ortalamalarina baksinlar yeter. Anlasilir gibi degil; ligi sicakligin 40 C oldugu Agustos ortasinda baslatirlar (bu cografyada ideali ligin Eylülde baslamasidir). Aralik ayi ortalamalari ise Ocak ve Subattan 2-3 C daha yüksektir. Ama sen 5 haftalik devre-arani Aralik ve Ocak basinda verirsen, karakista mac oynatmak zorunda kalirsin. Ligi Mayis ortasinda bitirmek de bir baska sacmalik. Mayis ve Haziran bu ülkede futbol oynamak icin en uygun aylardir. Dünya Kupasi ve Avrupa Sampiyonasina denk gelmeyen yillarda, karakista top oynatacaklarina ligi Haziran ortasina kadar uzatmalari gerekir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak evladim ne cabuk unuttun. 2010 Dunya kupasina gidecektik ya. Terim yine doldurup bosaltacakti futbolculari gitmeden. Evdeki hesap carsiya uymadi. Bu arada o kahrolasi Afrika kuipasida var isin icinde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Burak Ayyildiz wrote:Cumartesi günü Istanbul'da cok yogun bir kar yagisi bekleniyor. Kar yagisinin araliklarla Sali gününe kadar sürecegi söyleniyor.
Sahayi temizlemeye baslamak icin 20 cm karin yagmasi beklenmemeli. Cumadan brandalar-naylonlar serilmeli zemine. Böylelikle hem temizlemesi daha kolay olur, hem de temizleme islemi sirasinda zemin zarar görüp agirlasmaz. Meteoroloji simdiden bas bas bagiriyor; dilerim hazirliklara simdiden baslar yetkililer. Sanirim ASY'de sorumlu Beden Terbiyesi Gen Müdürlügü ama bizimkilerin de dalgaya düsmeyip simdiden hazirliklara baslamasi gerek.
Su ülkede lig fikstürünü düzenlemek icin alim olmaya gerek yok, acip Meteoroloji Isleri'nin web sayfasindaki aylik sicaklik ortalamalarina baksinlar yeter. Anlasilir gibi degil; ligi sicakligin 40 C oldugu Agustos ortasinda baslatirlar (bu cografyada ideali ligin Eylülde baslamasidir). Aralik ayi ortalamalari ise Ocak ve Subattan 2-3 C daha yüksektir. Ama sen 5 haftalik devre-arani Aralik ve Ocak basinda verirsen, karakista mac oynatmak zorunda kalirsin. Ligi Mayis ortasinda bitirmek de bir baska sacmalik. Mayis ve Haziran bu ülkede futbol oynamak icin en uygun aylardir. Dünya Kupasi ve Avrupa Sampiyonasina denk gelmeyen yillarda, karakista top oynatacaklarina ligi Haziran ortasina kadar uzatmalari gerekir.
Hic dusunmemistim bunu, guzel bir post.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Saha sartlari ne fark eder, Lucas Neilllll miz var artik, maci tek basina alir. Yagsin yagmur, yagsin kar, buz kaplansin yesil sahalar...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Neill başarılı olursa kahrolacakmışsın gibi bir halin var. O kadar tedirgin olma, futbol bu, keyif al.

Kewell gol attığında üzülüyor musun bu arada ?

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hasancim merakimdan soruyorum. Geçen yillarda Türkiye'de bir yilda 3 tane iyi
yabanci transfer etmis olarak kabul ettigin takimlari yillari ve isimleri ile soyleyebilirmisin?
3 tane yerli ?
Ya Avrupada basarili buldugun isimlerle birlikte?

Begeni citani somut orneklerle anlamaya calisiyorum.

Ben kotu dedigim adam kotu cikarsa degilde,
iyi dedigim adam iyi cikarsa keyif aliyorum.
Birinde bilincaltı ''ben ne buyuk adamim, yonetimdekiler ise kelek''
tatmini var, oburunde ise ''Ben futboldan bak nasil anliyorum,simdi Cimbomumdan ne
kadar cok keyif alacagim ''tatmini ve sevinci varki ben her zaman
ikincisini tercih ederim.

Hasan Tezcan wrote:Saha sartlari ne fark eder, Lucas Neilllll miz var artik, maci tek basina alir. Yagsin yagmur, yagsin kar, buz kaplansin yesil sahalar...
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay Dedeoglu wrote:Hasancim merakimdan soruyorum. Geçen yillarda Türkiye'de bir yilda 3 tane iyi
yabanci transfer etmis olarak kabul ettigin takimlari yillari ve isimleri ile soyleyebilirmisin?
3 tane yerli ?
Bu soruya hemen "bana ne diger takimlardan" diye cevap vermek geliyor icimden. TR'nin sorunu neden GS'in olsun diye tepkim olur ayrica. Allah sana akil vermis kullan kardesim, enayi olma. Bikmadin mi saga sola para sacmaktan. Kendi sirketin olsaydi böyle mi davranirdin. Yayin haklari parasi nerelere gidecek önumuzde ki seneler görecegiz. Bunlardan ne bag olur ne bahce. GS'a Cavcav gibi bir yönetici lazim, yoktan var eden.

Bu gune kadar basarili buldugum transferler: Milan, Elano (dislanmaz ise) ve belki Keita. Hepsi ayni sene gelmesede piyasasi olan oyuncular, kalitesi bizim ligi asar. GS'i bir adim ileriye göturecek oyuncular. En rezil transferden en cok para kazandi bu yönetim ayrica, olayin bu yani da var (kazmaoglukazma Meira).

Nokta atislar isabetli olmadi, kasadan paralar ucup gitti. "Belesten aliyoruz ne iyi oldu" diyebilirler mi? En iyi nokta atisi zamaninda KHF yapmisti...Stumph, Göts ve Gutshow u alarak.
Ya Avrupada basarili buldugun isimlerle birlikte?
Futbolu eskisi gibi izlemedigimi itiraf etmeliyim, ama ben oyuncu alacaksam arastirmami iyi yaparim, isim yapmis oyuncu almam bu kesin. GS avrupada ilk siralara oynayan takim degil, onlarin butcesine sahip degil. Ingiltereden oyuncu almak 2 acidan hatali olur, daha önce de belirttim; oyuncular kendilerini bir mok zannedip iyi para aliyorlar (taraftar + yönetim hazir zaten vermeye, destek ve para), ayrica körle yatan sasi kalkar diye bir laf vardir, yani oraya giden iyi bir oyuncu bozulur diye bir inancim var benim. Kewell, Neillll diye tutturanlar, Avustralyanin nasil bir futbol oynadigini ve nerelerde oldugunu dusunmenizi isterim, TR'e ile kiyaslandirin, ve aldiklari paraya bakin.
Begeni citani somut orneklerle anlamaya calisiyorum.
Istikrar, zeka ve kabiliyet, ayrica adam olacaksin. Sizlerin tabiri ile taktigim oyuncularin basinda Ayhan geliyor mesela. Kewell istikrardan uzak bir oyuncu. Tobias'a basindan beri karsi ciktim. o 2 hususta sinifta kalmis bulunmakta.
Ben kotu dedigim adam kotu cikarsa degilde,
iyi dedigim adam iyi cikarsa keyif aliyorum.
Siz yazdiklarimdan bunu cikartiyorsaniz diyecegim yok. Ben Neilllll kötu demedim, biraz denge saglamak istedim. Ben bekle gör politikasi uygularim her zaman. Haksizliklara dayanamam. O sahis kötu oynuyor, ve baska bir oyuncunun önunu kesiyor ise bunu dile getiririm.
Birinde bilincaltı ''ben ne buyuk adamim, yonetimdekiler ise kelek''
tatmini var, oburunde ise ''Ben futboldan bak nasil anliyorum,simdi Cimbomumdan ne
kadar cok keyif alacagim ''tatmini ve sevinci varki ben her zaman
ikincisini tercih ederim.
Yok bence yanlisin var. Futboldan anliyorum iddiasini baskalari atti gecmiste, benim futbol bilgimi sorgulayarak. Hatirlayan hatirlar, önemli olan benim hatirliyor olmam aslinda. Ben burada birseyler anlatmak istiyorum. Herkesin görusu farkli. Kimseyi gözumde buyutmem ben, insan yaptiklari ile bir yere gelir, o dedi bu dedi ile degil. Neilllllll i hepberaber görecegiz, insallah iyi nokta atis olur. Insallah baskalari zarar görmez bu transferden.

Ufuk sen beni sevme ama ben seni seviyor ve sana saygi duyuyorum :-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hasan Tezcan wrote: Bu soruya hemen "bana ne diger takimlardan" diye cevap vermek geliyor icimden.

Bence yanlış önerme. Ortada bir realite var. İçinde challange olan bir şeyde karşı takımı umursamamak saçma. Elbette sen de bizim gibi önemsiyorsun, ne yani FB'nin Guiza'yı alması, Aragones'i göndermesi, Carlos'un gitmesi falan hiç mi dikkatini celbetmiyor. Ki öyleyse bireysel sporlara yoğunlaşman daha doğru olur, Andy Roddick hayranı ol gitsin, o zaman banane diğerlerinden demen daha tutarlı olur belki.
Hasan Tezcan wrote: GS'a Cavcav gibi bir yönetici lazim, yoktan var eden.
Cavcav ne yaptı ? Hiçbir seyirci baskısı yokken 25 küsür yılda Ajax mı yarattı? Yaptığı, yıllarca Afrika'dan adam getirip soslayarak 3 büyüklere satmak. Aldığı paraları da kendi özel işlerinde kullandı; stad mı yaptı, alt yapı mı kurdu, futbol akademisi mi açtı? Ne yaptı, neyi yoktan var etti? Bırak onu kaç hoca ile üstüste 2 sezonu bitirebildi.
Hasan Tezcan wrote: Bu gune kadar basarili buldugum transferler: Milan, Elano (dislanmaz ise) ve belki Keita.
Lincoln'u unutmuşsun :wink:

Bu konuda seninle hemfikirim ama ayrıldığım nokta şu, bir transfer birçok nedenden tutmayabilir. Bu ille transfer edilenin kabahatini gerektirmez, adamın uyum süreci kısaltılamamış olabilir, yerli oyuncu mafyası onu dışlamış olabilir, sağlık ekibi dandik olabilir, yönetici kriz yönetimini yapamamış olabilir. Ve bunların hepsi Galatasarayda var.

Bak FB Carlos'u futbol oynasın diye getirmedi, yurtdışına propaganda yapsın, alemler Roberto Carlos sayesinde FB'yi duysun, yurtdışı pazarlar açılsın diye getirdiler. Şimdi en istemediklerini yapıyor Carlos, hergün Brezilya'dan Fener'e sallıyor. Kısacası çok fazla değişken var bir transferin tutmasında.

Ben iyisini, kişiliklisini (Ayhan Işık mı bu ?) ve ucuzunu ararım, bulurum diyemezsin.
Hasan Tezcan wrote: Nokta atislar isabetli olmadi, kasadan paralar ucup gitti.
Gitmedi. Baros, Keita, Elano, Franco, Neill ve hatta Lincoln piyasada hala değeri olan adamlar. Nonda da Sercan'ın herhalde dörtte bir maliyetine oynuyordur.

Üstelik Keita'nın falan kattığı şeyler var, kombine fiyatları, sponsorluk gelirleri. Bugün Digiturk 2 küsür milyar doları gömdüyse bunda Rijkaard'lı, Keita'lı, Elano'lu kadronun bir katkısının olmadığını mı sanıyorsun?

Kaldı ki yerli piyasası bu kadar zivanadan çıkmışken yapabileceğin çok fazla birşey yok, Sercan yerine Jo; 5 milyon Euro'dan kapı açan kıçı kırık bir yerli stoper yerine Neill'i seçmek zorundasın.

Altyapı fetişizmi de bir yere kadar, kimse altyapıdakiler şans bulamıyor diyemez ortada Mehmet Güven ve Aydın Yılmaz örnekleri varken.
Hasan Tezcan wrote: Futbolu eskisi gibi izlemedigimi itiraf etmeliyim, ama ben oyuncu alacaksam arastirmami iyi yaparim, isim yapmis oyuncu almam bu kesin.
Sonra o oyuncular tutmaz ve gelirlerin düşer.

Seyirci kaçar, kombine satamazsın, sponsorların fiyatını indirir, yayın gelirin düşer.

Carrusca ve Inamoto'da bu araştırmalar yapılmıştı, geçmişte Fatih Terim bu merakı yüzünden Muhammed Sarr'ı, Almaguer'i, Lutu'yu falan denedi durdu.
Hasan Tezcan wrote: Ingiltereden oyuncu almak 2 acidan hatali olur, daha önce de belirttim; oyuncular kendilerini bir mok zannedip iyi para aliyorlar.
Bu iyiymiş :mrgreen:
Hasan Tezcan wrote: Kewell, Neillll diye tutturanlar, Avustralyanin nasil bir futbol oynadigini ve nerelerde oldugunu dusunmenizi isterim, TR'e ile kiyaslandirin, ve aldiklari paraya bakin.
E işte Sercan örneği orada. Veya Gökhan Ünal gibi bir kazmanın Trabzon'a nasıl kazıklandığı. Veya Mehmet Yıldız'a daha 1 sene önce neler istendiği.

Senin mantığa göre Togo'lu Adebayor gelirse de almamak lazım.
Hasan Tezcan wrote: Kewell istikrardan uzak bir oyuncu.
Tersine çok istikrarlı, bu sezon ligde 16 maç oynadı, 9 gol attı, 3 gol pası verdi. Avrupa'da da 9 maç oynadı 4 golü var, 1 gol pası verdi.

Çok iyi bir profesyonel olduğunu da sakatlıktan dönüşündeki ciddiyeti ile gösterdi. Bucaspor'a kadar oynadı ve gol attı yahu.
Hasan Tezcan wrote: Tobias'a basindan beri karsi ciktim. o 2 hususta sinifta kalmis bulunmakta.
Sakat olduğunu bilerek karşı çıktıysan ve "bu adam sakat, oynamaz" dediysen, İsveç'e gelip elini öpeceğim. Salladın ve tuttu. Sorry.
Hasan Tezcan wrote: Neilllllll i hepberaber görecegiz, insallah iyi nokta atis olur. Insallah baskalari zarar görmez bu transferden.
Neill yazarken bile önyargılısın.
Hasan Tezcan wrote: Ufuk sen beni sevme .. :-)
Ve tabii bunda da yanılıyorsun.

Sadece senin de Galatasaray'ı sevmeni istiyorum. Bu kadar nefreti hak etmeyecek kadar iyi şeyler oluyor bu sene. Keşke Türkiye'de olsan ve bir maça gitsek; bunu yaşarken daha farklı hissedebilirdin.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bence alinan oyunculari degerlendirirken sadece kalitelerini ve performanslarini degil alinan riskide degerlendirmek lazim. Kewell ve Nonda cok buyuk oyuncular, Turkiye standartlarini cok asarlar. Gecmislerini ancak Turkiye’ye gelmis Hagi ve Anelka gibi diger ust duzey oyuncularla karsilastirilabilir. Ikiside Turkiye’ye bir sans eseri dustuler. Aynen, Kewell ve Nonda uzun sure ciddi sakatliklar yasamamis olsalar hayatta Turkiye’ye gelmezlerdi. Biri tutdu biri kisa sure tutdu simdilerde surunuyor.

Yukardakilerden sonra, bir alt kalite Elano, Lincoln, Keita ve Jo ilk aklima gelenler. Bu tur oyuncular takimi sirtlayip yukardakiler gibi bir ust yuzeye cikaramaz. Ellerinden gelebilecegin en iyisi devamli iyi oyniyarak takimin genel kalitesini yukseltmek. Tabi bu uzun lig maratonu icin cok onemli. Yanliz bunlar yukardaki birinci kalite gibi tek baslarina maclari ceviremezler.

Ben yonetici olsam ilk gurubun risklerini kabul eder ikinci gurupdan oyuncu alirken yogurdu ufleyerek yerdim. O yuzden Jo transferinden cok tedirginim.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hasancım en basta soyleyeyim, Ufuk seni takdir eder ve sever,
Neo Smyrna'lida aramizda iken seni anariz ucumuz, bahsin gecer.
Aslinda Ufukla ikinizinde insan olarak birbirinizden farki yok,
ortak yonleriniz daha coktur. Sen gelsen yerlessen Istanbul'a ''GS ne bicim
transfer yapiyor '' dersin, Ufuk gitse Isvec'e yerlesse karli ve karanlik ,bitmeyen gecede disari bakip '' Olurmu boyle transfer der''.
Kirk yillik GSli Kerem bile Isvece yerlesince GS ile kafa yapiyorsa artik sarkastik sarkastik,
kabahat sizde degil , bulundugunuz memlekette.
Neo-Smynrali bu durumu ''Agbi cocuklar iyi ama Isvec bozdu onlari'' olarak nitelendirebilir nitekim.

Jo'nun disiplinsizliginden bende cok huzursuz oldum. Gorgen gucsuz demis, ama Rus liginde kar buzda, iri yari kasap defans oyunculari arasinda
40 kusur golu, gucsuz olarak atamazsin. Ben bu adami Moskovada begenirdim, Ingilterede tirt olmus anlasilan. Adamin gollerini seyrettim bir defa. Atletik, kafaya rahat cikiyor ,iyi zipliyor, savruk, ozelikle sol bilek iyi ama sag ayak vuruslarida var, genis alanda fulesi var, kanatta oynar.
Keita ile gununde olurlarsa atletik olarak durduracak defans yok karsilarinda.
Rakip takimin en az 4-5 adami mesafe birakmamak icin kendi sahasina civilenir, karsiya cikamaz
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Alpay Dedeoglu wrote:Hasancım en basta soyleyeyim, Ufuk seni takdir eder ve sever,
Neo Smyrna'lida aramizda iken seni anariz ucumuz, bahsin gecer.
Aslinda Ufukla ikinizinde insan olarak birbirinizden farki yok,
ortak yonleriniz daha coktur. Sen gelsen yerlessen Istanbul'a ''GS ne bicim
transfer yapiyor '' dersin, Ufuk gitse Isvec'e yerlesse karli ve karanlik ,bitmeyen gecede disari bakip '' Olurmu boyle transfer der''.
Kirk yillik GSli Kerem bile Isvece yerlesince GS ile kafa yapiyorsa artik sarkastik sarkastik,
kabahat sizde degil , bulundugunuz memlekette.
Neo-Smynrali bu durumu ''Agbi cocuklar iyi ama Isvec bozdu onlari'' olarak nitelendirebilir nitekim.
Neo Smyrnali daha denizi gormedi be
Ulan Izmir'de deniz var diyen yalan soyluyor.
Ben Bornova-Doganlar arasi gidip gelmekten daha saat kulesini gormedim.

Bu arada yemisim Jo'yu sogudum futboldan
Bayanlari izlemeye EKATERINBURG'a gidelim mi ?
Isvec'ten daha sicak diyolar :D

http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/5959.php
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan soylememe gerek yok; sen daha iyi biliyorsun ama yine de sevmeden ve sevilmeden filan bahsetmissin. Bu sevme baska sevme bildigin gibi. Severlerken tepilen cinsten. He de gitsin yahu. Halep orda ise arsin burada. Hep beraber Jo'yu da Neil'i de gorecegiz. Ayni Lincoln, Elanor, Lindy, ve Nonda'yi gordugmuz gibi.

Elbette Kewell filan saglam olsa Turkiye'ye gelmezdi. Deli mi bu herifler. Bak hala icinde bir kipirdama var acaba mi diye kontrata yanasmiyor bu sakat hali ile bile. Kendi de biliyor EPL gunun bittigini ama son debelenme 2010 Dunya kupasi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply