Joao Alves Galatasaray'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: Joao Alves Galatasaray'da

Post by Ismail Gezer »

GS'den başka kimsenin doğru dürüst transfer yaptığı yok şu devre arasında. Belki FB bir tane yapar. Ama esasen bizim kadro sakatlıklarla daralmış haliyle bile diğerlerinden aşağı kalmaz. Yönetim baktıki bu seneki şampiyonlukta geçen seneki gibi kötüler arasında en az kötü olanın hanesine yazılacak. O yüzden devre arasında hem takımın iyi hazırlanması hemde gerekiyorsa trasfer yapılması lazım. Geçen sene devre arasında bunların hiçbiri yapılmadı, sonuç ortada...

Mehmet Akif Karamızrak wrote:İyi herif almışlar hayırlı olsun. Bana kalırsa bizmkilerin öncelikli amacı avrupa'dan ziyade lig şampiyonluğu. uefa'da turda geçsen çok birşey gelmiyor ama sezon sonu şampiyon olunduğu taktirde yeni yayın ihalesiyle birlikte 1.nin alacağı eşek yükü para var 40-50 kağıt arası(milyon dolar). Onun dışında CL'den de ayak bastı parası 10 mılyon gruptan çıkarsak 15 20 ediyor. Kaba hesapla 70 miyon dolar civarı.. bu seneki şampiyonluğun maddi getirisi çok feci ve yönetimde buna güvenerek risk alıyor haklı olarak. Hem mart'ta ki seçime şampiyonluğu garantilemiş takımla girmek hemde borçları kapamak için 2.yarıyı dömine amaçlı bu son transferler. santos transferi yerine adam gibi bi önlibero alsalar süper olur. Geri kalan avrupa maçlarını kewell'da rahat çıkartır forvette ama ayhan-sarp-topal üçlüsüyle bi halt yapamayız ileri hücüm hattı ve defans sağlamlaştı ama aynı kalite orta sahanın ortasında yok. Umarım sezon sonu satın alma opsiyonunu kullanıp bu jo'yu alırız, ali turan ve önlibero transferleride olursa bu yaz, gelecek sezona bomba bir kadroyla gireriz. Ayrıca bu kiralama formulüde çok iyi beğenirsen alırsın kesmece karpuz hesabı. Birileri gibi kejman'a 7 verip 4'e satmak yerine(oda satılınca göbek ata ata) böylesi daha mantıklı.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Youla GB beri Turkiyede golcu olarak taninan bir oyuncu. GS bu adami Denizli'ye kaptirincaya kadar alsa Avrupada da oynatirdi. Problemli derseniz bu Jo ondan asagi kalir yeri yok. Riza Calimbay'a yamuk atmis. Olabilir.

Kewell ve Baros sezonu kapattilar diyorlar. Youla serbest idi. kac para isterdi acaba GS da oynamak icin?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Jo imzaladı. 32 no'lu formayı giyecek. sezon sonu alma opsiyonlu sözleşme imzalanmamış(Murat yalçındağ imza töreninde söyledi).
Gelmeden önce 3 gün antreman yapmamış. Yarınki maçta oynaması mümkünmüş.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gorgen wrote:Jo imzaladı. 32 no'lu formayı giyecek. sezon sonu alma opsiyonlu sözleşme imzalanmamış(Murat yalçındağ imza töreninde söyledi).
Umarim basarili olur. Bana gore forvet hattimiz citi piti bir takim huviyetinde. Ileride ortada oynayacak fizigi guclu, rakip stoper ile bogusacak ve alt edecek oyuncuyu bir kenara koyun, 90 dk killer instinct ve amansiz mucadele edecek temel futbolu bilen averaj bir oyuncu bence daha iyi olurdu. Yada bu kisa donem icin aradigimiz eleman diye dusunuyorum.

Su Roman Pavlyuchenko icin acaba hic girisimde bulunduk mu, ne cevap aldik? Bu sezon icin degil, Aslantepe icin dusunulecek bir oyuncu.

Dos Santos - eldeki kadro yapisi dusunuldugunde- bence Jo dan daha iyi bir secim olurdu. Meksika lilar genelde sert oyun ve fiziksel devamlilik uzerine kurulu bir futbol anlayisina sahipler.

A. Madrid macina uc haftamiz kaldi, Neill tahmin ediyorum takima katki saglayacak, forvet icin dualarimiz Nonda ile
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gorgen wrote:Jo imzaladı. 32 no'lu formayı giyecek. sezon sonu alma opsiyonlu sözleşme imzalanmamış(Murat yalçındağ imza töreninde söyledi).
Mehmet, sen imza torenini izledin mi? Ben izleyemedim, maraton.com.tr'de soyle bir cumle var:

''Transferde büyük payı olan başkan yardımcımız Haldun Üstünel'e de katkılarından dolayı yönetim kurulu adına teşekkür ederiz'' diyen Yalçındağ, ''Sezon sonu için Manchester City ile oyuncunun bonservisi konusunda herhangi bir anlaşma sağlandı mı'' sorusu üzerine, ''Hayır, sağlanmadı'' dedi.

Su anda haberlerde izliyorum, kendisi de oncelikle buraya 4 aylik kiralik olarak geldim, sezon sonunda ne olacagini ilerleyen gunlerde konusuruz dedi.

Yani tek kesin olan, adamin 4 aylik bizde olacagi. Opsiyon bizde mi, bizdeyse de fiyat belli degil gibi celiskili bir durum var gibime geliyor. Sen ne dusunuyorsun? Kesin olarak bu isi anlayan varsa bize de anlatsin.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bu opsiyon olayi icin asagidaki linki buldum, bayagi bir aciklamislar ama gercek anlasmanin icerigini kulup aciklamadan bilemeyiz:

http://www.turkspor.net/default.asp?o=1&id=56842

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Murat Yalçındağ'ın klübün resmi internet sitesindeki zorunlu açıklaması:

Bugün Habertürk gazetesinde Erhan Telli imzasıyla ‘Bu Nasıl Bonus?’ başlığı altında
yayınlanan ve yeni transferimiz Joao Alves’in toplamda maliyetinin 2 milyon Euro’yu
bulduğunu ve bunun tarafımdan doğrulandığını iddia eden haber tamamen asılsız ve hayal
ürünüdür..

Haberde imzası bulunan Erhan Telli ile bu maliyeti doğrulayan herhangi bir görüşmem ve
de kendisine bir açıklamam olmadığı gibi söz konusu edilen ücretler de gerçeği
yansıtmamaktadır.

Kulübümüzü yıpratmaya yönelik bu tip yayınları yapanlara yasal yollardan gereken
prosedürün uygulanacağını belirtirken daha önce de bu tarzda haberlere imza atan
anlayışa da şahsen ‘Bu nasıl gazetecilik?’ diye sormaktan kendimi alamıyorum..

Murat Yalçındağ
Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi

Post Reply