Kewell Kalmalı

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Levent Guntay

Re: Kewell Kalmalı

Post by Levent Guntay »

Yunus Isik wrote:
Caner'in bonservisi kimde? Uzun vadede ne performans sergileyeceğine dair -sadece- umudumuz var, hepsi o! Daha ciddi bir maç bile oynamadı.
abi, caner 21 yasinda ve yasina göre cok tecrübe kazanmis, özellikle rusyaya giderek. kolay degil 19 yasinda oraya gidip futbol oynamak. sol kanata gectikten beri cok saglam oynuyor, devamli oynarsa cok büyük yildiz olacak. 3,5 Milyon Euro verirsek bizim diye biliyorum...
Bir takım'ın karakteriyle böyle pat diye oynanmaz. Şu takımda gençlere örnek olabilecek bir tane büyük futbolcu yok! Var mı? Kewell da büyük futbolcu sayılmaz ama eldekilerin en iyisi o.
Bu opsiyon olayi nasil calisiyor tam anlamiyorum.GS opsiyonu isletmek istediginde Caner GS ile sozlesme imzalamak istemezse nolacak? Diyelim FB cikti dedi ki Caner'e "sana GS kac veriyorsa, bir milyon euro daha fazlasini vericem." Caner de bu durumda GS ile sozlesme imzalamak istemezse opsiyon hakki yanar. Yani 3,5 Milyon Euro verirsek kesin bizim mi, emin degilim. Bence opsiyon Galatasaray almak ister, ve Caner bize gelmek isterse 3.5 milyon euro olarak gecerli. Bence Caner bir kac mac daha boyle oynarsa simdiden sozlesme imzalamak gerekli.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Sezon sonunda takımdan gönderilmesi gereken yabancılar listesi yapacak olsak birinci
sıraya çoğumuzun(ben de dahil) Nonda'yı koyacağımızı düşünüyorum.Nonda'nın
son zamanlarda Galatasaray'a oynamadan para kazanmak için gelen yabancıların son
temsilcisi olduğunu düşünüyorum.Nonda bu zamana kadar sadece en son yapılan
sözleşmesinden önceki maçlarda gerçekten kendini tam anlamıyla göstererek oynadı.
Sözleşmeyi imzaladıktan sonra kendini rölantiye aldı.Deplasmanda oynadığımız Benfica
maçında, 90 dakika oyunda olan oyuncular bile maçın son dakikalarında koşup mücadele
ederken,Nonda son on dakikada oyuna girmesine rağmen koşup ,pres yapmamış diğer
arkadaşlarına yardımcı olmamış olması hala gözümün önünde.Bu gibi oyuncuların
Galatasaray'da yeri olmaması gerekir.Bir çok arkadaşımızın da belirttiği gibi her şeyden
önce karakterli oyuncuya önem veren bir kulüp olarak kalmalıyız.

Dos Santos'un gelecek olmasından dolayı karar verme süremizin kısıtlı olduğu bu
dönemde bence önce Nonda'yı bir gönderelim.Kewell'ın akibetini sonra tartışalım derim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:...
Bu opsiyon olayi nasil calisiyor tam anlamiyorum.GS opsiyonu isletmek istediginde Caner GS ile sozlesme imzalamak istemezse nolacak? Diyelim FB cikti dedi ki Caner'e "sana GS kac veriyorsa, bir milyon euro daha fazlasini vericem." Caner de bu durumda GS ile sozlesme imzalamak istemezse opsiyon hakki yanar. Yani 3,5 Milyon Euro verirsek kesin bizim mi, emin degilim. Bence opsiyon Galatasaray almak ister, ve Caner bize gelmek isterse 3.5 milyon euro olarak gecerli. Bence Caner bir kac mac daha boyle oynarsa simdiden sozlesme imzalamak gerekli.
Bana burada avukatlik yaptiriyorsunuz. Levent ustunde durup biraz dusunseniz cevabini bulacaksiniz. Opsiyon (bunun Turkcesini de sen bul soyle. Secenek anlaminin disinda burada). kontrat sonunda taraflardan birine karsi tarafin itiraz etmeyecegi kontratin uzatilmasindaki sartlardir. Orada opsiyon verdik diye bir cumlede gecmez. Eger klube futbolcu kontrati uzatma hakki veriyorsa bunun ne cercevede olacagi yani parasi ne kadar olacagi kontratin uzamasi ne kadar olacagi orada belirlenir. Maasi ayni mi olacak enflasyona gore artacak opsiyon bir senelik mi iki seneli mi uzatma olacak bunlar tek tek belirlenir.

Kiralama durumunda da bu opsiyon hem oyuncuya hem de kiralayacan kabul ettirlmedigi takdirde opsiyon olmaz. Kiralayan klubte eger GS alma opsiyonu vermis ise o zaman kontrat bitince gel konusalim diye degil kira suresi bitiminde kac paraya satacagini kabul edecegini taahhut ederek verir. Eger boyle bir durum yoksa GS klubu de bu kadar salaksa bunun adi opsiyon degil baska sey our. Alma opsiyonum var dediginde bunun hangi sartlarda alma olacagi ilk kontrat yapilirken belirtilir. Degilse bu havagazi olur. Opsiyonunda isleme girmesi konusunda zaman sureci vardir. Kontrat bitiminde opsiyon islemi yapilmamis ise opsiyon isi bitmis demektir. Yarin Caner'in sakatlanip sakatlanmayacagina kimse garanti vermedigine gore kiralik kontratinin bitimine birkac hafta kala karsi tarafa ve oyuncuya opsiyonu isleme koyuyrum ve cekinizi postaya verdim derler Ruslarla is biter. Caner'de eflasyon filan ile maasi artirilmayacak ise ayni parayi alir. Yapmis ise yeni maasini alir. Ustune ustluk bir de bu arada kendisi ile opsiyonunun disina cikan yeni bir mukavalede yaptirilmalidir. Iyi cikarsa bir sene sonra baskasina kaptirmakta var. Caner bunu sezerse zaten iyi bir para istiyecektir buna yanasmak icin.

Kanunlar mantik cercevesinde tutarli seylerdir. Osuruktan muz cumhuriyeti degilsen kanunu tam olarak bilmekte pek gerekmez normal insan icin. Sag duyu ile insanlar arasinda iliskileri duzenleyen bu kanunlarin yaptirimini tahmin edebilirsin. bunlar fanatik egoist insanlar icin gecerli degil. bunlarda sag duyu nerede. Onlar her zaman kendi menfaatlatini dusundukleri icin kanunlarin bosluklarini bulmaya kalkarlar. Kanunlar mantikla celismezler. Hazrilanirken uzerlerinde yeteri derecede bir calisma yapilir. Ama kanunlar o kanunun icerigine girecek her durumu aciklayamazlar. Oyle olsa idi kanun cikaramazlar kanun koyucular. O yuzden de mahkeme hakim savci ve avukata ihtiyac var. Keske olmasa. Onlar boyle durumlarda o kanunun yorumunu yaparak karar verirler kim hakli kim haksiz diye. bunlar da biliyorsun kayitlara gecer. Avukatlar ve savcilar bunlari iyi bilmek zorundadir. Hakime bunlari ornek verip yeni durumda hakli cikmalari icin referans gosterirler. Hakimler bu eski verilmis kararlari dikkate alirlar. Goz ardi edemezler onlar yanlis karar vermis diye.

Hincalvari olmus olabilir bu aciklamalarim. Ama hayat tecrubem var bu konuda. Hergun mahkemelerde surunmedim ama ticari isler yaptim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz abi,yazdiklarin icin tesekkurler. Benim finansal opsiyonlar uzerine oldukca bir akademik calismam var, ama contract olayi farkliymis. Finansal opsiyon bir mali (asset) belirli bir donemde kaca alabilecegini soyler. Ornegin 15-Haziran-2010'a kadar IBM hisse senedini 50 dolara alma opsiyonu (call option). IBM hissesi 70'e cikarsa, opsiyonu isletir 20 dolar karla hisseyi alirsin. 30'a inmisse de opsiyon ise yaramaz elde patlar. Yoneticilere verilen opsiyonlar yuzunden gecmiste sirketlerin bayagi bir basi agridiydi. Ben benzerlikler kurmustum, mal = oyuncu bonservisi seklinde, ama hem oyuncu hem kuluple onceden anlasma isin farkli yani, ve dinamikleri degistiriyor.

Bu opsiyon olayi oldukca avantajli, eger bir oyuncuyu ara donemde kiralamak istiyorsan. Bonservisini alma durumuna gore riski bayagi bir azaltiyor. Bizimkiler bu ise ogreniyorlar mi acaba?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:Cengiz abi,yazdiklarin icin tesekkurler. Benim finansal opsiyonlar uzerine oldukca bir akademik calismam var, ama contract olayi farkliymis. Finansal opsiyon bir mali (asset) belirli bir donemde kaca alabilecegini soyler. Ornegin 15-Haziran-2010'a kadar IBM hisse senedini 50 dolara alma opsiyonu (call option). IBM hissesi 70'e cikarsa, opsiyonu isletir 20 dolar karla hisseyi alirsin. 30'a inmisse de opsiyon ise yaramaz elde patlar. Yoneticilere verilen opsiyonlar yuzunden gecmiste sirketlerin bayagi bir basi agridiydi. Ben benzerlikler kurmustum, mal = oyuncu bonservisi seklinde, ama hem oyuncu hem kuluple onceden anlasma isin farkli yani, ve dinamikleri degistiriyor.

Bu opsiyon olayi oldukca avantajli, eger bir oyuncuyu ara donemde kiralamak istiyorsan. Bonservisini alma durumuna gore riski bayagi bir azaltiyor. Bizimkiler bu ise ogreniyorlar mi acaba?
Finans olayinda opsiyon kumar. Az para ile buyuk para vurma isi.

Evet kontrat opsiyonunda alici ya da kiralayici durumunda olan acisinda avantaj var. Adamin kaybedecegi bir sey yok. Iyi cikarsa bir sene ya da iki sene daha kontrati devam ettiriyor bonservisini alarak. Ama sartlar belli. Oyle havada bir sey yok. Ruslar aslinda Zico Caner'i begenmedi ve kanlari uyusmadi diye verdiler. O yuzden elden cikartmak istediler. En azindan su kadar paraya satariz diye de opsiyona parayi koymuslardir. Onu da siz biliyorsunuz 3.5M Avro diye soyluyorsunuz. Bunu Amerikada ev alirkende yapiyorlar. Pesin verme gucu olmayan once kira ile oturuyor ve kiranin bir kismi pesninat kabul ediliyor. evin kirasi normalde bin ise evi almak isteyen 1,750 veriyor. 750'si bankada alma opsiyinu suresinde birikiyor. Iki sene sonra o pesinat uzerinden (18-19 bin ediyor cunku) bankadan borc alip evi almaya calisiyor. Alamaz ise o pesinatta kiraya sayiliyor. Akilli ise anlasmada belli bir kismini geri istiyor. Cunku ev sahibi bu adam alacak diye beklemis. Bunlar anlasmanin cilveleri. Ev sahibi akilli ise ve ev fiyatlari artiyorsa ben evi o gun degeri uzerinden satacagim diyebilir. Ev fiyati yukari cikarsa avantajli degilse almazsin ama verdigin fazla paranin bir kismini istersin alma opsiyonuna koydurdu isen. Ev sahibi kabul eder etmz burasi baska. Ama ne olursa olsun dersen getirir verirsin parayi alirsin. Akilli olanlar ev fiyati cikacak diye bu ise girdikleri kiraya girdikleri gunku degerini kontrata koyduruyorlar. Ev sahibi de riski bildigi icin bunu kabul edebilir ama o da ben alamaz isen pesinat dedigin o parayi geri vermem onlarda benim riskimi karsilar der. kimseden hicbir sei zorla alamazsin. Anlasma yapilmis ise ve anlasmada karsi tarafin goz gore cahiliginden, yasindan (bunamis olabilir mesela), hile ya da tehditle yapilmadigi surece kontratlar gecerli olur. O yuzden opsiyon neyin opsiyonu detayli olarak bu durumlari kapsamasi lazim. Bu yuzden avukat tutulur kontrat islerinde. Degilse bunun icinde hile hurda oldugunu magdur durumda olan ispat etmek zorunda.

Ruslar kiralik donemin sonunda getirin 3.5M Avroyu alin demislerse is bitmistir. Sen Caner bu kadar para ediyorsa verir alirsin. Etmiyorsa alin geri bu vatandasi dersin is biter. Artik bunun pazarligi olmaz. Bunu Caner de bilyordur. Ben opsiyon filan anlamam diyemez bonservisini GS parayi bastirip aldiginda. O da o kontratin parcasi cunku. Bonservisini aliyorsun cunku. Caner o opsiyon isletildiginde eline kac para geleceginide bilmek zorundadir. Degilse bonservisi bende ama futbolcu ile anlasamiyorum olursa is Ali Turan isine doner is. Bu yuzden de caner'in ne yapacagi opsiyon isletilmeden eger acik degilse acikliga kavusturulmali. Degilse Caner'e GS'dan fazla para teklif eden bu ise girip ortaligi kizistiracaksa GS'dan da Caner'in bonservisini almak zorunda kalacaktir. Caner bana FB sizden 1M daha fazla teklif etti oraya gidecem diyemez; elinde satin aldigin icin bonservisi var cunku. FIFA kurali islemeye baslar. Ama teklif guzel olur Caner'den kar yapip satmak isterse bu da GS bilecegi is. Bunlar cocuk oyuncagi degil. O yuzden acik kapi birakmamak lazim. Kimin ne halt edecegi belli degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Umarım Kewell de biliyordur ki durum gerçekten çok vahim...
''Yukarı tükürsen sakal aşağı tükürsen bıyık''
Yine de Kewell durumunu Profesyonel olduğu için kararı yönetime bırakacaktır!

Çünkü kontratını askıya almaktan başka bir seçenek şimdilik yok! Ama Kewell gibi efendi ve işini yapan bir oyuncu bunu hakettimi o başka bi soru...

Bana göre Kewell e GS ın altyapısında gençleri yetiştirmek için bir görev vermek lazım.
Hem Türk genç oyuncularına futbolculuk hemde birazcık futbolcu olarak efendi olmayı öğretecek.
Buna GS da yetişecek gençlerin çok ihtiyacı var, ki ilerde o yetenekleri bir işe yarasın...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mesele tamamen yönetimin beceriksizliği. Tabi işin içinde sağlık ekibide var ama onunda sorumlusu yönetim.

İnternet forumlarında, gazetelerde anketler yapılıyor, GS'den kimin gönderilmesi gerektiği, memleket meselesi haline geliyor. Tabiki ezici çoğunluk Nonda gitsin diyor. Bende dahil.. Ama bu takım UEFA'da ne yapacak forvetsiz? Gerçi Nonda'dan kimsenin bi beklentisi oldugunu sanmıyorum. Baroş sakatlandığından beri kaç ay geçti, adam gram top oynamadı. Önceleri sonradan girip işe yaradığı oluyordu. Rıdvan çakalı az propagandasını yapmadıydı. Şimdi ligin en kötü, en verimsiz en etkisiz forveti!

Yönetim yönetim olsa, bir yerli forvet alır alternatif yaratırdı. Gelmesini istemem ama Necati bile Nonda'dan iyi durumda. Süperligin ilk 10'undaki herhangi bir takımın forvetini alsak yeterdi. Şimdi, hiçbir halta yaramayacağını bile bile birkaç UEFA maçında, sahanın ileri ucunda dolansın diye bu adamı tutacaz, ve sakatlığından da istifade ederek Kewell'ı gönderecez! Bir tane yerli forvet almış olsak, Nondayı rahatlıkla yollar, Kewell'ında dönmesini bekleyebilirdik. Kaldıki Kewell 2 ay sonra dönse kalan sürede takıma vereceği katkı çoğu topçumuzun 4 ayda vereceğinden fazla olur gene...

Evet yine bir yönetim garabetiyle daha karşı karşıyayız kısacası...

Şimdi yabancılara yer bulamıyoruz, bakalım sezon sonu kim kalacak geride! Kewell yada Nondadan biri şimdi gidecek, 2 tanede kiralık var gidici.. 5 yabancı kalır geriye, tepetepe kullanırız..

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Kral oldu, yasasin kral...
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Haldun abi daha dönmemis herhalde, bir yabanci forvet oyuncusuda nondanin yerine yolda derim...
ama bu yabancilarin gitmeleri icin ödenen para beni üzmüyorda degil...
aslan her zaman aslandir

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yunus Isik wrote:Haldun abi daha dönmemis herhalde, bir yabanci forvet oyuncusuda nondanin yerine yolda derim...
ama bu yabancilarin gitmeleri icin ödenen para beni üzmüyorda degil...
Nonda'ya tazminat odenecek galiba. Tazminat degil de kontratinin ssuresi kadar alacagi para bu aslinda. Lindy'e bir kurus vermemeleri lazim. Kewell'i yollarlarsa ona bir uc dort aylik maas verilecek.

Bunlar hep ucuz etin yahnisi. Adamlarin sakat oldugunu bilip alirsan bu riski de aliyorsun iste boyle. Bu arada resmi siteye gore Santos ile bu aksam donuyormus Haldun bey. Yani yeni biri filan yok artik. Bu arada yerli konusunda Ali Turan'dan cok bir forvete ihtiyac kaldi. Kabze ve Yaser'i ariyorlarmis simdi. Kabze Yaser'den daha iyi idi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Australia 4-4-2 dergisinden en son haber.
Adamlar yalniz bizden daha yakindan takip ediyorlar,
yada bir türk yaziyor bu yaziyi. Subat sonu oynayacakmis.

http://au.fourfourtwo.com/news/121399,h ... r-all.aspx

Harry Stays At Gala After All

HARRY Kewell will stay at Galatasaray until the end of the season at least after his Australian surgeon gave him the all clear on his latest injury.

Gala boss Frank Rikjaard was reportedly given an update on Kewell's latest groin injury after he saw the Sydney-based physio yesterday afternoon.

And the medical report reassured him enough to dump disappointing 32-year old striker Shabani Nonda and hang on to 31-year old Kewell instead.

The Socceroo legend had been in the firing line after fears his injury would lead to an extended lay-off, despite Kewell's camp insisting he would only be out of action for five weeks.

With Kewell's contract set to expire in June and fears he would be recovering until April, missing most of the vital last half of the season, Rikjaard looked set to bring an early end to Harry's Turkish revival.

Kewell's career has been reborn since joining Gala in 2008, after leaving Liverpool under a cloud following an expensive injury-plagued, five year stint at Anfield.

But at Gala, he's barely missed a game, scoring 17 goals from 42 appearances.

Galatasaray were forced to choose a player to sack after a transfer window spending spree - including Australia skipper Lucas Neill - saw them hire nine foreigners which was one more than local league rules allow.

Leading candidates for the axe were the injured Kewell, Nonda and underperforming Argentinean goalkeeper, Leo Franco.

Rikjaard admitted he was concerned by Kewell's latest injury but yesterday promised to make a decision within 48 hours while he reportedly awaited the physio's report from Harry's medical in Sydney.

Meanwhile angry Galatasaray fans launched a furious campaign to persuade the club to hold onto Kewell, including setting up the website staywithusharry.com.

The axe could have left injured Kewell stranded without a club or regular game time in the lead up to the World Cup, potentially jeopardising Australia's South Africa campaign.

But early this morning, Gala confirmed Congolese striker Nonda would be exiting the club immediately instead. A statement on the club's website thanked him for his service and added: "We wish him success in the future."

Kewell is expected to be back playing for Gala at the end of February.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Taraftarın tepkisinden çekindiler, yada kısacası "yemedi" diye düşünmüş olanlar çoktur, benimde ilk aklıma gelen buydu :D
Ama belliki yönetim için Kewell kolayca vazgeçilebilecek bir adam değilmiş ki avustralyadaki doktordan rapor istemiş ve ona göre davranmışlar.

Ama yinede, Kewell gönderilip Nonda kalsaydı, Nonda'nın üzerinde çok ciddi bir baskı olacaktı. Aynı performansı göstermesi halinde de, tribünlerde tepki çekme ihtimalide çok yüksekti. Tabi, Kewell'la sözleşme uzatılmaz ve bunun sebebi Kewell olursa, onun da arkasından hayır duaları edilmeyecektir!

Netice itibariyle bir yerli forvet de alınırsa teoride bütün taşlar yerine oturmuş olacak...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Giovani Dos Santos transferi sonucunda Harry Kewell’ın takımdan ayrılacağı konusunda çeşitli spekülasyonlar yapıldı ama sonuç olarak takımdan ayrılan isim Shabani Nonda oldu. Bu konuya bir açıklık getirebilir misiniz?
Harry Kewell taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kuran bir oyuncu ve 4-6 hafta arasında sürecek olan talihsiz bir sakatlıktan dolayı onunla yolları ayırmamız Galatasaray etiğine ve duruşuna kesinlikle yakışmazdı. Kewell’ın Galatasaray’a kattığı değerler tartışılmaz. Onun gönderilme durumu hiçbir zaman gündemimizde olmadı. Sakatlığı ne kadar zaman alırsa alsın, Galatasaray’dan ayrılışı tıpkı gelişi gibi olacak. Onunla sözleşmemiz sezon sonuna kadar devam ediyor. Başarılı bir ameliyat geçirmesini temenni ediyoruz. En kısa sürede takıma olan büyük katkısını yeniden sergileyeceğine eminiz. Nonda’nın sözleşmesinin feshedilmesi konusunda almış olduğumuz kararsa, teknik heyetten aldığımız rapor doğrultusunda verilmiştir.

Resmi sitedeki Üstünel röportajından.
Doğru söylediğine inanıyorum. Yönetim Kewell'ı göndermekten ziyade sözleşmesini askıya alıp sezon sonu tekrar görüşmeyi planlamıştır. Bu alternatifi değerlendirme haklarıda var..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Giovani Dos Santos transferi sonucunda Harry Kewell’ın takımdan ayrılacağı konusunda çeşitli spekülasyonlar yapıldı ama sonuç olarak takımdan ayrılan isim Shabani Nonda oldu. Bu konuya bir açıklık getirebilir misiniz?
Harry Kewell taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kuran bir oyuncu ve 4-6 hafta arasında sürecek olan talihsiz bir sakatlıktan dolayı onunla yolları ayırmamız Galatasaray etiğine ve duruşuna kesinlikle yakışmazdı. Kewell’ın Galatasaray’a kattığı değerler tartışılmaz. Onun gönderilme durumu hiçbir zaman gündemimizde olmadı. Sakatlığı ne kadar zaman alırsa alsın, Galatasaray’dan ayrılışı tıpkı gelişi gibi olacak. Onunla sözleşmemiz sezon sonuna kadar devam ediyor. Başarılı bir ameliyat geçirmesini temenni ediyoruz. En kısa sürede takıma olan büyük katkısını yeniden sergileyeceğine eminiz. Nonda’nın sözleşmesinin feshedilmesi konusunda almış olduğumuz kararsa, teknik heyetten aldığımız rapor doğrultusunda verilmiştir.

Resmi sitedeki Üstünel röportajından.
Doğru söylediğine inanıyorum. Yönetim Kewell'ı göndermekten ziyade sözleşmesini askıya alıp sezon sonu tekrar görüşmeyi planlamıştır. Bu alternatifi değerlendirme haklarıda var..
Kisa donemde olacak sakatligi anladik da uzun surecek ve Linderoth gibi olacak bir durumda Kewell ile yol ayirmamayi anlamadim. GS at kuyruklunun ciftligi mi? Babasinin sirketi olsa sakatlanmis ve artik takima fayda getiremeyecegi belli olmus birine kontratini donduracgiz kabul etmezsen tek tararfli bozacagiz demez miydi? Neden profesyonel bir klup olan GS'in etigine yakismiyor Kewell'in raporu beklendigi gibi bozuk ciksa idi? Ikincisi bu raporda Avustralya'dan geldi. Gerci Avustralyalilarda meslek ahlaki bizimkine gore usttedir. Ama ben olsam raporu ucuncu elden gormek isterdim. Kewell Avustralyaya gitmeden Almanyada muayene ettirirdim.

Eminim ki bu laflari taraftarlar ve Kewell'i memnun etmek icin soylenen laflar. Ama hala kasaba tuccari akli. Ustelik karsindaki adam zavalli bir futbol garibani degil. Oynadigi profesyonel futbolla milyonlari kazanmis. Sahaya cikamayacak hale gelirse ve serefi de varsa zaten buna ihtiyac duymaz. Bu laf aslinda Nonda'ya hakaret. Gerci Nonda'nin GS'a bir Kewell kadar yararli olmadigi soylenebilir. Ama iyi kotu sakat makat elinden geleni yaptigi soyleniyor. Ben adami tanimadigim icin gecmisi ile bugunu karsilastiramiyorum. GS'daki hale cok kotu idi. Her seyrettigim macta sansima adamin en kotu durumunu gordum (Kasimpasa maci haric).

Her neyse. Kewell kendini Kewell yapan Leeds'e ve taraftarina ne yaptigini gordunuz. Bunu kendini kinamak icin degil aklin yolunun bir oldugunu soylemek icin soyluyorum. Birakin artik bu gonul monul gibi Avrupaliya hicbir sey ifade etmeyen ve ticarette yeri olmayan cocuksu duygulari. Kewell ne yapti ise karsiligini alarak yapti. Elbette bir durustluk protocolu olmali ticarette Aldigini vermeye calisacak durust olan insan. Ama hatir gonul diye bir tarafin zarari ustune almasi ticarette degil olsa olsa aile icinde olur.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bak simdi doktor var doktor var.

http://www.smh.com.au/sport/football/ke ... -n8yk.html

HARRY KEWELL'S agent believes the football world was never able to see the best of the striker at Liverpool because of the ineptitude of the British medical system, which repeatedly failed to correctly diagnose and treat Kewell's injuries.

Bernie Mandic, who has enjoyed a career-long association with Kewell, revealed that his star client was repeatedly denied access to the world's leading medical authorities, who he believes are found in Australia, where Kewell now receives treatment.

The Galatasaray star is in Sydney to have his injured groin assessed. The good news came yesterday that the injury - which some had speculated could keep him sidelined for months - would keep him from training for just two weeks, with a full comeback thought to be about a month away.

While Kewell, 31, has largely managed to resurrect his career in Turkey, Mandic and his marquee client have been left to ponder what might have been had Liverpool's medical staff allowed Kewell to be assessed elsewhere during what should have been the peak years of his career.

''The reason he gets treated out here now is because we have the best medical staff in the world,'' Mandic told the Herald yesterday.

''He lost 3,5 years of his career at Liverpool because the guys over there in England had, quite literally, no idea what they were talking about.

''You have to wonder what they're doing over there. Perhaps they're trying to protect their reputations, but they're certainly not trying to protect their players. I think it's a disgrace, as I think it was a disgrace the way Harry was treated. What goes around comes around, and people are now wondering, 'How has he recovered like that?' when everyone in England thought he was a broken toy …

''It's a damn shame we didn't … come here earlier. If nothing else, the last World Cup would have seen a far better Harry and maybe they could have avoided the [foot] injury he suffered in the end. But that's life, you learn from it, move on, and that's exactly what Harry's done. Now he doesn't take any chances. He likes to get second opinions, and the bottom line is that Australian doctors have never let him down.''

Ironically, Liverpool - who are believed to have thought Kewell would never make a full recovery - are now trying to track down the Australian specialists who brought him back to full health.

''We had Rafa Benitez call him the other night inquiring who these guys were because Fernando Torres has got such major problems now,'' Mandic said. ''Then we've had Jonathan Woodgate's physio, Dave Hancock, who used to work at Chelsea and before that worked with Harry and Jonathan at Leeds, inquiring about Jonathan, who is apparently almost unfixable.

''Look at Liverpool - why is it that over so many recent years, usually around November, lots of their key players are injured? … It's always soft-tissue injuries. How come other clubs, like Arsenal, don't have that sort of a dilemma? And why do their players recover quicker? There's logical reasons for all of this.''
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply