Gule Gule Nonda...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Seckin Tascioglu

Re: Gule Gule Nonda...

Post by Seckin Tascioglu »

Hasan Tezcan wrote:Nonda mi Kewell diye sorsaydiniz Kewell'i secerdim. Nonda sorunsuz bir oyuncu, maliyeti daha dusuk olduguna inaniyorum, ustelik forvet. Alinan oyuncular göz önune getirilirse Nonda secimi hatali, bence. Nonda daha istikrarli bir oyuncu gibi me geliyor ayrica. Yanlis hatirliyor olabilirim. Milan Baros'un gölgesinde kalmak insani istikrarsiz kilmiyor. Nonda zaman zaman sakatliklar gecirdi, ama Kewell kadar degil. Kewell'i elden cikarmak ustelik ekonomik anlamda daha mantikli.

Olaya irkci bakmiyorum, beni yanlis anlamayin. Mantikli yazmak istiyorum.
Hasan bey, hangi Nonda ve hangi Kewell'den bahsediyorsunuz aciklik getirirseniz sevinirim. Neye gore bu yukaridaki gorusler belirtilmis anlasilsin.

Asagida Galatasaray'da oynayan Nonda ve Galatasaray'da oynayan Kewell, oyuncu ve oyun bilgileri.

Kewell Sozlesme baslangici olarak 29 Temmuz 2008, yani 2008/2009 sezonundan beri.
Sadece Turkiye maclari:

Türkiye Süper Kupası 1 mac 1 gol
Türkiye Kupası 3 mac 1 gol
Turkcell Süper Lig 42 mac 17 gol

Nonda Sozlesme baslangici olarak 2007/2008 sezonundan beri

Türkiye Süper Kupası 1 mac 1 gol
Türkiye Kupası 8 mac 0 gol
Turkcell Süper Lig 61 mac 23 gol
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Seckin Tascioglu wrote:Hasan bey, hangi Nonda ve hangi Kewell'den bahsediyorsunuz aciklik getirirseniz sevinirim. Neye gore bu yukaridaki gorusler belirtilmis anlasilsin.
Verdigin istatistik beni dogrular nitelikte. Nonda forvet olarak geldi GS'a, Harry forvet olarak gelmedi. Nonda'nin oynadigi 62 mac var, ve yedek oturdugu diger maclar. Harry bulundugu dönem icinde kac mac hazir durumdaydi, onun da bir dökumu var mi? Sonra olayin ekonomik boyutu var, Harry'nin aldigi maas Nonda ile kiyaslandirildiginda ne cikar, bunu merak ediyorum.

Haldun dun yapti yapacagini, rengini belli etti. Ingiltere'yi kusatmaya aldi, sadece bu sene degil gecen senelerde oldugu gibi. Harry kalsin bakalim, sezon iyilestikten sonra giderse sasirmayin....oynayabilen Nonda'yi yolla, sakat Harry'i tut...bu sorumsuzlugun, isbilmezligin daniskasi. Bundan takim zararli cikacaktir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Serdar Beyazyurek wrote:Baros cok yakinda iyilesecekti, yalnis mi hatirliyorum? Devre arasinda oyle bir haber okumustum sanki. Bilgisi olan var mi?
Epey geriden geliyorsun. Acibadem yine yapacagini yapti ve adami tedavi edemeyince kampada calismlar sirasinda yeniden ameliyat olmasi gerektigine hukum verilmesi (daha dogrusu yollandigi Almanyada tekrar maeliyat edilmesine karar verilmesi) yuzunden adam tekrar ameliyat oldu. Yeni saat tekrar geriye alindi ve iki ay daha sahalarda yok.
Aci bademi yine yedik. Bir degil iki kemik kirilmis ayni ayak taraginda, bunu kendi basina birakip beklemek ne mantiga sigardi zaten. Doktor olmaya gerek yok biraz mekanikten anlayan bunlarin platin destegine ihtiyaci oldugunu bilir. Adam kosacak ziplaycak ve en onemlisi topa vuracak. Baris ve Servet ayak taragi tek kemik catlaktan 2 ayda dondulerdi. Bu adam da catlak degil kirik vardi, bence artik Baros icin perde kapandi, iyilesse bile pisikolojik olarak isi cok zor. Bir de bu platinler orda devamli mi kalacak yoksa cikarilmasi mi lazim? Umarim bunun kararini da Acibademe birakmazlar. Cok yazik oldu, Baros cok iyi bir golcuydu. Emre'nin bize verdigi zarar maddi ve manevi cok buyuk, kasitli vurmamis bir de! Isi baslatan onu Acibadem sadece islemi tamamladi.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Shabani Nonda’ya Plaket

Galatasaray’da forma giydiği dönemde büyük başarılara imza atan Shabani Nonda’ya Galatasaray’a yaptığı hizmetlerden dolayı bir plaket verildi.

Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yalçındağ ve Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin tarafından Florya Metin Oktay Tesisleri’nde takdim edilen plaketin ardından Nonda eski takım arkadaşlarıyla ve kulüp çalışanları ile vedalaştı.

Galatasaray’da çok güzel bir dönem geçirdiğini belirten Shabani Nonda, kulüp yöneticilerine ve takım arkadaşlarına teşekkür etti.

Galatasaray taraftarına da ayrıca teşekkürlerinin gönderen Nonda, “Onların bana gösterdikleri yakınlık sayesinde, küçükken Afrika’da yaşadığım güzel futbol ortamını burada yakaladım ve bana verdikleri desteği hiçbir zaman unutmayacağım” dedi.

Shabani N
onda, “Bu yıl da şampiyon olmak için hep beraber” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Bizde böyle şeyler pek olmazdı ama...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Olmazdi. Nonda'yi yaglamak lazim. Oynarken yolluyorsun.

Amerikada kucuk sirketlrin kotu bir huyu vardir. Atacaklari adami maas odeme gunun saat 17'sine kadar calistirip adama son cekini verip kovarlar. Bazilari iki haftalik idare parasini bile vermiyebilir. Issizlik sigortasinin baglanmasi iki hafta surer cunku.

Nonda'nin carsamba gunu o karda oynatilip ertesi sabah kovulmasi buna benzedi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi, TR'de is etigi diye birsey var mi, ne bekliyordun. Sonra sen tut saglam adami yolla...sonra cik bunu Harry'e yapamazdik diye demek ver :-) Isterim sene sonunda, iyilestikten sonra gitsin...I love you Hariiiii diye bagirmalarini, plaket vermelerini bekliyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Cengiz Akgun wrote:
Serdar Beyazyurek wrote:Baros cok yakinda iyilesecekti, yalnis mi hatirliyorum? Devre arasinda oyle bir haber okumustum sanki. Bilgisi olan var mi?
Epey geriden geliyorsun. Acibadem yine yapacagini yapti ve adami tedavi edemeyince kampada calismlar sirasinda yeniden ameliyat olmasi gerektigine hukum verilmesi (daha dogrusu yollandigi Almanyada tekrar maeliyat edilmesine karar verilmesi) yuzunden adam tekrar ameliyat oldu. Yeni saat tekrar geriye alindi ve iki ay daha sahalarda yok.
Cengiz,

Evet ben bu haberi kacirmisim, bilgilerin icin tesekkurler. Iki ay sonra Nisan falan gibi en iyi ihtimal sahalara donecek demek ki. Avrupada isimiz o olsaydi cok daha kolay olurdu. Ligde zaten rahat goturecek bir kadromuz var. Sahsen, Avrupada bu kadro akilli kullanildigi takdirde gercek bir forvetimiz olmasa da basarili olabilecegimizi dusunuyorum.

Post Reply