TSL 19. Hafta: Denizlispor-Galatasaray 1-2 (Arda,Jo)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

TSL 19. Hafta: Denizlispor-Galatasaray 1-2 (Arda,Jo)

Post by Cengiz Akgun »

Neyse ki biraz sicak bir yere gidiliyor. Yeni transferler sahada olacaktir insallah. Denizli'nin otomatik kazandigi Ankara macindan baska daha galibiyeti olmamis. FB onunde son 10 dakikaya kadar iyi idare etmislerdi.

Youla'ya dikkat. Bu herif bir zamanlar Nobre'nin yaptigi gibi GS gol atamkta zorlanmiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Re: TSL 19. Hafta: Denizlispor-Galatasaray 31 Ocak TSI:19.30

Post by Ismail Gezer »

Evet Youla'ya dikkat! Neil için fena bir sınav olmayacak :D Diğer arkadaşlar aynı sınavdan daha önceden çakmıştı..

Keita ne oldu yahu? Elendiler diye sinsice sevindik ama ortalıkta yok..

--------Franco-------
Uğur--Neil--Servet--Hakan
Barış--Elano--Sarp--Caner
-------JO---Arda------

Bir sakatlık olmazsa bu kadro çıkar heralde. Tabi bilmediğimiz bir kart cezası yoksa..

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Keita yarin gelecek diye duydum. Hakan Balta tam olarak iyilesmedi saniyorum. Sabri ne durumda bilmiyoruz. Hakan oynayamazsa Ugur orda oynar. Sagda kim oynar Sabri'nin saglik durumuna bagli.

Murat Fahrioglu

Kafile Denizli'de:

Leo Franco
Aykut Erçetin
Ufuk Ceylan
Servet Çetin
Emre Güngör
Lucas Neill
Emre Aşık
Uğur Uçar
Serkan Kurtuluş
Çetin Güngör
Mustafa Sarp
Barış Özbek
Ayhan Akman
Arda Turan
Giovani Dos Santos
Elano Blumer
Caner Erkin
Emre Çolak
Joao Alves

Goruldugu gibi Sabri yok, antreman raporlarina bakilirsa tedavi de gormuyor!!!

Keita da daha donmedi, eger Afrika kupasinda oynadi diye izinliyse en azindan aciklanmasi lazim gayet de normal ama hicbir aciklama yok. Drogba falan takimlarina donduler hem de adamlar ilk 11 oynuyordu bizimki toplam 40 dakika falan oynadi. Drogba bugun oynamiyor ama en azindan takima donmus Sali gunku macta oynayabilir dediler. Bizim de hafta arasi Antalya maci var gelseydi de en azindan o macta oynardi. Belki de Kewell gelir gelmez Ordu'da falan oynatip sakatladilar ben hemen donmeyim de saglam kalayim demistir.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İsmi geçmeyen tek kişi Sabri değil, Aydından da bahsedilmiyor.

Zaten ikisi hakkında son yazılan cümle şu şekilde :"Aydın Yılmaz ve Sabri Sarıoğlu tedavilerinin ardından fizyoterapistler tarafından salonda ve takımdan ayrı olarak çalıştırıldılar". Ve bu cümle 10 gün öncesinden..

Zaten, tv'de yada gazetelerde kim GS hakkında konuşacak olsa, sakatlıkların bol ve uzun süreli yaşanmasını garipsiyor. Nedir yani bu işin aslı? Sağlık ekibi gerçekten başarısız mı, işinin ehli değil mi yoksa iftiraya mı uğruyorlar? Birilerinin bunu açıklaması gerekmez mi? Yada Galatasaray klubüyle organik bağı olan, yada bir şekilde sözü geçen başka birilerinin bunu sorgulaması gerekmez mi?

Sakatlanan futbolcunu emanet edebileceğin bir sağlık kurulun yoksa, bu gençlerin canını dişine takıp mücadele etmesi biraz zorlaşmayacak mı?

2009-2010 sezonu itibariyle Adnan Polat yönetiminin en önemli eksiği bu konuda gösterdiği yada göstermediği tavırıdır! Futbolcuların hayatı kararıyor, takım çok zor durumda kalıyor, klubün milyon dolarları ziyan oluyor.

Adnan Polat bu akşam Başbakandan randevu aldı ve muhtemelen görüşmüşlerdir. Stat işinin peşinde olduğu belli. Olmasıda lazım. Bu konudaki çabaları takdir ediyorum. Transferler konusunda GS tarihinin en başarılı performansını gösteriyorlar. Çoğu konuda sevapları hatalarından çoktur diye tahmin ediyorum ama bu sağlık ekibi meselesi artık çok ciddi bir mesele halini aldı ve her sakatlıktan dahada ciddileşiyor! Tribünlerden msj mı verilmesi gerekiyor illa?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

GS resmi sitesinin Acibademden farki yok ki. Coca Cola takim gunlugunde ayni yaziyi gunu degistirip astiklarinin farkinda degilseniz yapilacak fazla birsey yok. Bazen onu da beceremiyip tarihi degistirip gunu degistirmeyi unuttuklarini bile gordum.

Antreman isinma ve gerilme hareketleri ile baslayip soguma hareketleri ve kosusu ile bitiyor. Gunluk bu kadar. Ha bir de topluca yemekhaneye geciyorlar. Ben artik acip icini bile okumuyorum. Coca Cola'yi boyle kazikliyorlar. Ben olsam bunlari sictiklari delige kadar kovalarim bu tembellik ve lagarliklari yuzunden. Yani gunluk masa basinda yaziliyor.Ama herhalde Coca Cola basimizin gozumuzun sadakasi olsun diye onlerine bir kemik atiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:GS resmi sitesinin Acibademden farki yok ki. Coca Cola takim gunlugunde ayni yaziyi gunu degistirip astiklarinin farkinda degilseniz yapilacak fazla birsey yok. Bazen onu da beceremiyip tarihi degistirip gunu degistirmeyi unuttuklarini bile gordum.

Antreman isinma ve gerilme hareketleri ile baslayip soguma hareketleri ve kosusu ile bitiyor. Gunluk bu kadar. Ha bir de topluca yemekhaneye geciyorlar. Ben artik acip icini bile okumuyorum. Coca Cola'yi boyle kazikliyorlar. Ben olsam bunlari sictiklari delige kadar kovalarim bu tembellik ve lagarliklari yuzunden. Yani gunluk masa basinda yaziliyor.Ama herhalde Coca Cola basimizin gozumuzun sadakasi olsun diye onlerine bir kemik atiyor.
:D

Coca cola değil abi, Cola turka..

Coca cola sadaka falan vermez :D İsrail'e gönderdikleri sayılmaz tabi..

İsteseler okuması çok zevkli antreman raporlarıda hazırlatırlar belki. Ama sakatlıklar konusunda bilgi versinler o da yeter...

Murat Fahrioglu

Cengiz Akgun wrote:GS resmi sitesinin Acibademden farki yok ki. Coca Cola takim gunlugunde ayni yaziyi gunu degistirip astiklarinin farkinda degilseniz yapilacak fazla birsey yok. Bazen onu da beceremiyip tarihi degistirip gunu degistirmeyi unuttuklarini bile gordum.

Zaten gunlugun bir tek kim tedavi gordu tarafini okuyorduk Cengiz Abi. Onun da suyunu cikardilar artik okumayiz herhalde.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Acip bakmadigim yani artik kaale almadigim icim Cola Turka olusuna bile dikkat etmemisim. Bosuna orada yer kapliyor iste.

Zaten Coca Cola olsa canlarini yakardi. Israil'in bu kuresel sirketlerin gozunde ozel bir yeri oldugunu nereden cikardin ismail. Ben bir evvelki lafimi Coke'un basinda Turk oturuyor diye soylemistim ama sen simdi ona da donme diyerek isi yine Yahudilige baglayacaksin gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Acip bakmadigim yani artik kaale almadigim icim Cola Turka olusuna bile dikkat etmemisim. Bosuna orada yer kapliyor iste.

Zaten Coca Cola olsa canlarini yakardi. Israil'in bu kuresel sirketlerin gozunde ozel bir yeri oldugunu nereden cikardin ismail. Ben bir evvelki lafimi Coke'un basinda Turk oturuyor diye soylemistim ama sen simdi ona da donme diyerek isi yine Yahudilige baglayacaksin gibi.
Yok daha neler :D

Birkaç sene evvel buna benzer haberler vardı; Coca-cola karının bilmem ne kadarını israile vereceğini açıkladı, falan şeklinde. Gerçi internet aleminde rakiplerine çamur atmak için "prof dr. bilmem ne" imzalı iftira mailleri çok dolaşmıştır ama o zamanlar bunun doğruluğuna bir şekilde kanaat getirmiştim. Genel olarak küresel firmaların israil sevdası olup olmadığına dair kesin bir kanaatim yok, ama varsa kimsenin şaşıracağını sanmam..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: Yok daha neler :D

Birkaç sene evvel buna benzer haberler vardı; Coca-cola karının bilmem ne kadarını israile vereceğini açıkladı, falan şeklinde. Gerçi internet aleminde rakiplerine çamur atmak için "prof dr. bilmem ne" imzalı iftira mailleri çok dolaşmıştır ama o zamanlar bunun doğruluğuna bir şekilde kanaat getirmiştim. Genel olarak küresel firmaların israil sevdası olup olmadığına dair kesin bir kanaatim yok, ama varsa kimsenin şaşıracağını sanmam..
Daha neleri var mi canim? Bazen oyle seyler soyleyip nelere inandiginizi gorunce moral bozulmamasi elde degil. New York borsasinda her is gunu milyonlarca tahvili el degistiren sirket karini hissedarlara dagitma yerine bir kismini Israile verecegini acikadigi halde ortalik toz duman olmamis ve hissedarlar versinler biz zaten bu borsayi Israil icin kurduk afiyet seker olsun dediler demek.

Vakti ile Bogaz koprulerinden toplanan paranin bir kismini da Israil'e verdiklerini aciklayan olmadi mi hala?
"Van minut" diye bunlari da aciklamak lazimdi halbuki.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Mac kadrosu aciklandi:

Leo Franco
Ugur
Neill
Servet
Caner
Mustafa
Baris
Emre Colak
Arda
Elano
Jo

Yedekler arasinda Dos Santos da var. Hakan Balta, Sabri ve Mehmet Topal sakatmis diye belirttiler. Caner'i sol beke cekip oraya Emre Colak'i koymus, ilginc bir hamle.

Bir de Ustunel Kewell ile telefonda gorusmus ve mujdeli bir haber var dedi sunucu (Bahri), 6 hafta sonra sahalardaymis. Bunun neresi mujdeli anlayamadim. sakatlandiktan sonra denildigi gibi 2 ay alacak geri donmesi. Ameliyat olmusmu belirtmediler.

Keita da yarin Antalya'da takima katilacakmis.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Maçın ilk 10 dakikasında Emre ve Jo'ya yapılan 2 ayrı kartlık faul var ve hakem izliyor,yine...
Arkadan kayarak adamın tendonuna yapılan faullere ne zaman kart verilecek çok merak ediyorum.Topu almasının imkansız olduğunu bile bile sırtı kendisine dönük adam topu almaya kalkarken yerde kayarak,topa değmeden,rakibini sakatlamaya yönelik hareketlere faul bile veremiyor bu hakemler.

"Allah belanı versin" diyen futbolcuya ise direkt kırmızı çıkarabiliyorlar veya üstüne su sıçratana...

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Sezon başına göre % 50 yenilenmiş bir kadroyla çıkıyoruz, Sabri-Balta-Zan-Keita-Nonda'nın yerlerinde Uğur-Caner-Neil-Emre ve Jo var.

Zemin ve hava iyi, Denizli ilk dakikalarda sert oynamaya meyilli. Özellikle Emre'yi çok dövüyorlar.

Servet devre arasını iyi geçirmiş. Arda ise biraz top eziyor, umalım ki yeni transferler onun kafa sağlığını bozmamış olsun.

Denizli'nin kalecisi Özden çok iyi bir kalecidir bana göre, umarım bizim maçta oynayacağı tutmaz...

Murat Fahrioglu

1-0 Arda atti. Baris guzel ortaladi Arda kafa ile doksana takti, hafif sandel bir kafa sutu.

Post Reply