2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Image

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Guti'nin yanina da BJK'dan Serdar ozkan'i aliyorlarmis. Yine at kuyruklu ile at hirsizi el ele. Bu arada Zan'i ne yapacaklar. Cok oynadi adam bu sezon. 1.5MAvroya degdi yani.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Taraftarin sevgilisi Harry'i unutmayalim Cengiz abi. Cocuk cok sanssizdi bu sezon. Bence mukavelesini 3 sene uzatmalilar. Böyle centilmen, sevecen insan zor bulunur. Bulent'in mac öncesi yorumlarini dinlediniz mi? Gulmekten kirildim. Senelerce GS kaptanligi yapmis insanin agzindan bu sözler ciksin hayret. Neredeyse Avustralya ya tasinacakti. Konusurken biraz icerik lutfen.

GS'in paralari bu sezonda cöpe atildi desem abartmis olmam herhalde.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Bence transferde asıl mesele teknik direktör meselesi.

Aslında Rijkaard'ın kısa vadede çok başarılı olamıyacağını tahmin etmek zor değildi. Ya Rijkaard ile oldukça uzun süreli (+3 yıl gibi)
bir anlaşma yapılsın ya da yollar şimdiden ayrılsın.

Uzun vadeli bir plan olmadan Avrupa'da başarının hayal olduğu ortada. Türkiye'de ise zaten öyle ya da böyle şampiyon olunur.
Takımın başında camianın güvenebileceği bir teknik adamı uzun süreli görmek istiyoruz. Artık şu istikrarsızlığa bir son vermeli.

Ali Kaya

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Taraftarin sevgilisi Harry'i unutmayalim Cengiz abi. Cocuk cok sanssizdi bu sezon. Bence mukavelesini 3 sene uzatmalilar. Böyle centilmen, sevecen insan zor bulunur. Bulent'in mac öncesi yorumlarini dinlediniz mi? Gulmekten kirildim. Senelerce GS kaptanligi yapmis insanin agzindan bu sözler ciksin hayret. Neredeyse Avustralya ya tasinacakti. Konusurken biraz icerik lutfen.

GS'in paralari bu sezonda cöpe atildi desem abartmis olmam herhalde.
Hasan bildigim soyle bir deyim var. "Sen esek olmayi kabul edersen ustune binecek cok olur" diye. Kewell meselesi de bu. Bu adam sakatti. Bunu biliyorlardi. Oynadiginda GS'a Avrupa maclarinda da faydasi oldu ama herkez gibi o da esekleri gorunce ustune bindi. Cunku adam son bir Dunya kupasinda oynamak istiyor. Sakatligini ekmegine katik yapip dolandi. Gel hele buraya parani aliyorsun neren sakat diye soracak yerine klupte koca bir esek var. Ben o yuzden ayiplamiyorum Kewell'i de Zan'i da. Yani ayni sey Zan icin de gecerli. Yalniz Zan'dan ne koy olur ne de kasaba. Bundan sonraki durak bir Anadolu takimi.

Antalya macinda at hirsizi ile at kuyruklu yan yana maci seyrediyorlardi. Herhalde marifetleri ile gurur duyuyorllardi. Onlarda bu arada esege binmis durumdalar. Koca esegin kim oldugunu soylememe luzum yok herhalde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

mustafa pektemek,serdar özkan,ali turan ve eger dogruysa guti... ya bunlarin fizigi o kadar güclü degil, bu tip oyuncuya ihtiyacimiz yokki, olsaydi zaten emre colak oynardi. nerede fizigi güclü, ikili mücadelerde rakibi bezdirecek ama azda olsa topla oynama kabiliyeti olan transferler?
aslan her zaman aslandir

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Mehmet Topal ın Valencia ya transferi bugünde görüşülüyormuş. Valencia yetkilileri burdaymış ve büyük bir ihtimalle Mehmet Topal gidiyor. Guti getirilip gerçekten kaptanlık teklif edilecekse Arda gözden çıkarılmış demektir. Öyle birşey varsa bile kaptanlık en çok Kewell a yakışır. Bence yeni sözleşme yapılmalı. Önümüzdeki sezon kadroda büyük bir değişim olacağı kesin gibi görünüyor. Bu arada Guti alınırsa cinsel tercihi konusunda FB liler tarafından alay konusu olabiliriz. Gutinin geçmişte çıkan erkeklerle öpüşürken fotolarını bilen veya hatırlayan varmı.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/6952.php

Mehmet Topal'ın Valencia'ya transferi gerçekleşmiş. Kendisi adına hayırlı bir adım olmasını dilerim.
Yaklaşık 4 sene boyunca bizde oynadı. Kimi zaman sakatlıklar yaşadı. Sakat olmadığı zamanlarda, şampiyon bitirdiğimiz 2007-08 sezonunda Linderoth'un yokluğunda formayı kapmış ve sezon boyunca bırakmamıştı.
Benim gözümde defansif yönü adam karşılama bakımından vasatın biraz üzerinde bir oyuncu. Mesela M.Sarp'a kıyasla bu özelliği biraz daha gelişkin.
Ama aynı zamanda da istikrarsız... Sezon boyunca aynı çizgiyi tutturamıyor. Birkaç maç 8'lik performans gösterebiliyor, ondan sonra 3'e düşüyor performansı haftalar boyunca.
Öte yandan hücum kurgulama ve topla oyun başlatma nitelikleri zaten Galatasaray gibi bir takım için oldukça yetersiz idi.
Valencia gibi İspanyol futbolu'nun en büyük 4 takımından birinin Mehmet'i beğenip takip edip alması ilginç bir durum. Demek ki benim göremediğim bir yetenek gördüler kendisinde. Fakat Türk futbolcularının Avrupa takımlarındaki CV'sine bakılırsa, Valencia bir Türk oyuncusuna güvenerek hata yapmış da olabilir. Bunu ileride göreceğiz.
AYRILMAZ İKİLİ

Mehmet Berkmen

Post by Mehmet Berkmen »

Ben Antalya macini izlerken, yahu Mehmet Topal nasil oluyorda dikine temiz paslar veriyor, kesin Valencia onu izliyordur dedim. Cogu maclarda yan ve geri paslari ile beni cildirtmisti, ama Mehmet Topal'in oynadigi cok guzel maclarda var. Bence Valencia Mehmet Topalin Turk futbol yorumcularin goremedigi ve bu forumda cok az kisinin gordugu potensiyeli gordu. Iyi bir ortam ve sistem icinde Mehmet Topal tavan yapabilir. Bunun Turgay ve Nihat gibi ornekleri de var.

Yolu acik olsun ve Ispanya kapisini acan Nihat'dan sonra Mehmet Topal ile devami gelsin. GS icin guzel bir zamanlama transferi. Milli takim icin de, guzel bir sans.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Hürriyet'te yazıldığına göre €5.5 milyon bonservis almış kulüp. Fena para değil. Herkes için hayırlısı olsun. Topal bu sezon başında yurtdışına gidememesinin verdiği moral bozukluğunu performansına yansıttı, berbat maçlar çıkardı. Genel olarak en kötü sezonuydu diyebiliriz. Gitmek isteyeni tutmaya çalışmak büyük bir zaman, para ve enerji kaybı kulüpler için. En son örneğini Kayserispor verdi Ali Turan olayında. O halde, M.Topal'a İspanya'daki kariyerinde başarılar. İspanyol futbolundan öğreneceği çok şey de olacaktır, bunun da faydasını umarım Milli Takım'da görürüz.
Tan Erten

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Tan Erten wrote:Hürriyet'te yazıldığına göre €5.5 milyon bonservis almış kulüp. Fena para değil. Herkes için hayırlısı olsun. Topal bu sezon başında yurtdışına gidememesinin verdiği moral bozukluğunu performansına yansıttı, berbat maçlar çıkardı. Genel olarak en kötü sezonuydu diyebiliriz. Gitmek isteyeni tutmaya çalışmak büyük bir zaman, para ve enerji kaybı kulüpler için. En son örneğini Kayserispor verdi Ali Turan olayında. O halde, M.Topal'a İspanya'daki kariyerinde başarılar. İspanyol futbolundan öğreneceği çok şey de olacaktır, bunun da faydasını umarım Milli Takım'da görürüz.
Kesinlikler katılıyorum. Buna bir çok örnek verebiliriz. Mesela geçen sezon Servetin Marsilyanın kapısından dönmesi ve ardından bu sezon yarattığı hayal kırıklığı. Geçmişte Hasan Şaş ın yanlış hatırlamıyorsam İntere transferi son anda yatmıştı ve 2003 ten sonra Hasan Şaş Galatasaraya hiçbir katkı sağlayamadı. Gitmeye istekli olan ve şartlar oluştuğu zaman oyuncuyu tutmak takıma çok büyük zarar veriyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence Genclerden Harbuzi yi almalilar. Arnavut asilli Isvec'li. Kendisi bircok mac izledim, takimi ayakta tutanlardan. Caliskan ve teknik. Ondan iyi yabanci bulacaklarini zannetmiyorum. Malieti ne olur bilemem, yasi genc.

Servet'e de bir kismet isterimdim. Kalmasindan yanayim ama FR kalacak ise onun gitmesinden yanayim. Gönderileceklerin arasinda Ayhan da var. Ayhan'in pazari var, bunu iyi degerlendirebilirler, takasta olabilir mesela.

Mustafa iyi transfer, Serdar da.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

iyi güzel, topalin yolu acik olsun ama 5 Mio. euro az degilmi? mademki valencia istiyor bu genc oyuncuda potensial var, mademki potensial var en azindan bir 8 Mio. verilmesi gerekiyordu, ispanya veya baska ülkelerde 5 Mio.na yedek kulübesinde oturan oyuncuyu bile alamasin. simdi bizimkiler topalin yerine 5 Mio.na kimi alacaklar acaba? yoksa yerini baris özbeklemi doldurmayi düsünüyorlar?
aslan her zaman aslandir

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Topal'iiyi okutmuslar. Valencia bir iki duzgun macinigormus olmali. Orada bir sene dayanabilirse sapkasini goge atsin. Bizimeski Arif ile Fatih'in Ispanya macerasi gibi olacak. Degil 5.5M pound 5000 YTL bile etmez. Servet'de zavalli tercumanin kurbani. FR kendine kufur etti saniyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Topal'in gidecegi belli idi durusundan. Herkez hala inanamiyor cunku sirk cambazi degildi Topal, topu biliyordu. Sasilicak sey Turkiyeden bu yasta topu bilen bir futbolcunun cikmasi.

Galatasaray icin buyuk kayip. Basarili olucagida cok bariz.

Gelicek sezonda topalin boslugunu doldurup, ayni yedek takviyesi ile ayni kadro ile mucadele edersek, basarili oluruz.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Post Reply