2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Kaya

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Ozan Kaya »

Mehmet Topal: Istikrar yakalarsa basarili olur. Bircok Turk futbolcusu gibi sakatliktan ciktiktan sonra "futbolu unutmus bu adam" dedirten cinsten. Cabuk dusunmeyi adet edip - hizli davranmayi ogrenirse muthis basarili olacagina inaniyorum. Elindeki firsatin ALTIN'dan degerli oldugunun farkindadir umarim. Arabesk depresyonlara girmeyip kendini isine verirse yolu acik. Bence sansi 50-50. Yetenegi var. Hersey kendi elinde. Kendini gelistirebilirse Milli takimimizda Aurelio ile muthis maclar cikarir. Basarilar diliyorum.

Geriye kalan transferler... Artik bu takimda butun yuku defansa birakmayan, rakip takimin gozunden yas getiren, macin sadece 10 dakikasinda gorunup, "oh top ayagimdan cikti kurtuldum" deyip birbirine yardim etmeyen, bir iki futbolcunun agzina bakmayan ve futboldan zevk alan, KARAKTERLi bir orta saha gormek istiyorum. Formanin altinda ezilenleri (isim vermeyelim cunku bu onlarin sucu degil) cok gorduk son yillarda ve artik kabak tadi verdi.

Sansasyon yapmak icin degil - takimi guclendirmek icin alin bu futbolculari artik. Teknik adam forvet istiyorum diyorsa, istedigi ozellikleri iyice kafaniza yerlestirin ona gore yapin. Sirf Premier Lig'de oynadi diye Jo gibi sisteme uymayacak adamlara hic gerek yok.

Gidin bakin Afrika'ya, Izlanda'ya, Misir'a ya da bilmem nereye. Bu George Weah'lar, Toure'ler ve Drogba'lar uzaydan gelmedi. Gelecege saglam yatirim yapilacaksa kurun saglam bir scout ekibi. Arastirtsin yurtici ve disini.

Daha fazla soze ya da isme gerek yok cunku gundemde cok isim var.

Getirin kiradaki genclerimizi. Kamptan biraz once baslasinlar antremanlara ki "agabeylerinin" altinda ezilmesinler. Hazir olsunlar. Zaten bir cogu gittikleri takimlarda yedek beklediler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kewell - Serbest birakilmasinda fayda var. Bence sagligi bu takimda ve ligde oynamaya elverisli degil. Muthis bir futbolcu ve insan fakat yabanci kontenjanimizi biraz olsun forma girmeye basladiginda sakatlanip ona en cok ihtiyac duydugumuz maclari kacirmasiyla ziyan ediyoruz. Zaten kendisi de Dunya Kupasinda biraz fiyaka yapip istedigi parayi verebilecek bir takima ya da PL'e donmeyi istiyor.

Gio - Bonservisi alinmali. Bence cok yetenekli.

Elano - Dunya Kupasindan sonra piyasasi olursa satilabilir. Yonetim karari FR'a birakir mi bilinmez.

Servet - Gidici diyoruz... Kim alir sizce bu sezon ki performansina bakildiginda? Bursa, Kayseri ya da Trabzon? Kafamda gidebilecegi yer soru isareti. Orta ayar bir Belcika ya da Alman takimina gidebilr (kafasina taktiysa yurtdisini).

Uzun lafin kisasi... yabanci transferini az ve oz.
Yerli transferini de karakterli, ayagi yere basan ve yetenekli oyuncularla bitirmeliyiz.

Herkese saygilar.

(kesin kendi yazma rekorumu kirdim bu arada :mrgreen: )

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Galatasaray Futbol A.Ş. ile futbolcular, Beşiktaş A.Ş.’den Serdar Özkan ve Bucaspor’dan Mehmet Batdal arasında, Haziran 2010’dan itibaren üç yıl boyunca geçerli olmak üzere sözleşme imzalanmıştır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur,
Galatasaray Futbol A.Ş.

Ne diyelim hayırlı olsun. Ben Serdar Özkan ı beğeniyordum açıkcası. Yetenekli biri. Hızlı ve çalışkan.

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Bu arada GS nin bütün defans oyuncuları milli takım kadrolarına çağırılmasına rağmen bizim defansta sorun yaşıyor olmamızda çok ilginç geldi bana.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bucaspor'un forveti Mehmet Batdal ve eski BJK'lı Serdar Özkan'ın transferleri açıklanmış. Hayırlı olsun.

''Galatasaray Futbol A.Ş. ile futbolcular, Beşiktaş A.Ş'den Serdar Özkan ve Bucaspor'dan Mehmet Batdal arasında, Haziran 2010'dan itibaren üç yıl boyunca geçerli olmak üzere sözleşme imzalanmıştır''
Tan Erten

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Şimdiye kadar 4 adam alindi. İnceleyelim:

1-) Musa(Altay): Defansif orta saha . Yası cok genc,20alti ,paf takimdan Cumhurla ayni yasta olmasina ragmenfizigi cok kuvvetli ve ayagina hakim. ''Ben GS'ye gelirsem formayi alirim, Topal, Sarp, Baris, düz oyuncular'' gibi iddiali bir demeci vardi gecen sene. 1 milyon ytl? bonservis parasi verildi Altay'a.Eski antrenoru Feyyaz kendisi icin cok övgü dolu konusuyor.

2-)ALi Turhan(Kayseri): Sag stoper ve sagbek. Kayseriden problemli alinan ligin iyi stoperlerinden. Mücadeleci, ayagina hakim. Karakterli oldugu soyleniyor. Erciyes genc takimdan yetisme ve babasida antrenor.

3-)Serdar Özkan - Besiktas (Orta saha kanat): 15 yildir BJKde butun alt yapi takimlarinda oynamis,
cok buyuk yetenek diye bahsedilirken simdilerde besiktaslilarin kendisinden kurtulduklari icin bayram yaptiklari oyuncu. Ardanin en yakin arkadasi ve yasiti. Calim atma yetenegi muthis . Ama bu forumda kesinliklee sevilmeyecek oyuncu. İkinci bir Hasan Sas olayi. Topu ezme uzmani. Sigara icer, sabaha kadar kumar oynar.

4-)Mehmet Batdal (Bucaspor) : Pivot santrafor. 1.95 boyunda , 16 golu var, solak. 24 yasinda.
Sanilanin aksine kafa hakimiyeti eksik ve top surme fundamentali zayif. Cok suratli ve agresif degil.
Kosuyor, ayakta kaliyor ve gollerini 18 civarindan sert sutlarla buluyor.

Birde tabii Meksikali Marquezin (ki bu santosun tekrar kiralanması olasiligini arttirir) gelmesi gündemde, Barcelonanin 31 yasindaki tandem stoperi,2 ayagina bayagi hakim.
NO ADNANS, NO CRY !!

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Takımda Caner kalacak mı ? Kalacaksa bile sol bek kesinlikle lazım.

Hakan Balta hiçbir zaman bek gibi oynamadı topla hızlı değil,çizgiye inme gibi bir derdi yok,atağa katkısı yok ama stoperde iyi görünüyor ve hiçbir zaman belli bir kalitenin altına düşmüyor.Kondisyonu arttırsa defansif orta saha bile oynar.Hava hakimiyeti,pas verme becerisi M.Topal'dan daha iyiyidi hatta şutları da.Sabri gibi bir sağ bek varken Hakan gibi bir sol bek de şart. Etkili rakipler karşısında,i.q toplamlarıı 140 etmeyen Caner-Sabri beklerinin yaptıklarını gördük.Yeni adamlar gelince Hakan hala stoper oynar mı bilmiyorum. Neill ile beraber teknik kapasitesi en yüksek defansçımız.

Topal'ın yerine kim gelecek "as oyuncu" olarak merak ediyorum, Musa bakalım neler gösterecek ama sadece ona bel bağlayamayız.M.Sarp da yeterli değil o bölge için,en azından as oyuncu değil.
Neill'i görmek isterdim aslında orda ama o da tek başına o bölgeyi toparlayamayabilir... Çok koşu gerektiren bir pozisyon.

Santrafor Baros ve Batdal var şu an ama 1 kişi daha gerekecek,Kewell'da olmayacak önümüzdeki sene. Bir yabancı santrafor da alınacak gibi.Bunun dışında orta saha için de transfer şart.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ali Turan, Serdar Özkan... Ne müthiş transferler ama.
Rijkaard denen herif her defasında "Bizim sorunumuz kalite sorunu" derken, aldırdığı iki oyuncu "Acaba bu adamın şuuru yerinde mi" sorusunu sorduracak nitelikte.
Ali Turan'ı konuşmaya bile gerek görmüyorum. Eğer bu Yönetim gelecek sezonun defansif planlarını ona güvenme üzerine kurmuşsa, başka stoper transfer etmesin bakalım.
Servet'i ve hatta Emre Güngör'ü haklı sebeplerle takımdan kestikten sonra bu ikiliden pek bir farkı olmayan bir kazma stoperi -hem de bulunmaz Hint kumaşıymış gibi devre arasında- anlaşıp getiriyorsun.
Bu, 2010-11 sezonunun aptallıklar dizisinin birinci bölümü.
İkinci bölümde ise Beşiktaş'ın kurtulmak istediği bütün çapsızları G.Saray'a doldurma projesi yatıyor.
Bir zamanlar Demirören'in izlediği politikayı şimdi Polat-Üstünel-Rijkaard üçlüsü takip etmekte.
Dünyanın en savruk, en istikrarsız, oyun zekası en düşük, saha içinde bir var bir yok, skora katkı yeteneği hiç yok... Böyle bir adamı kapıp getirmek olsa olsa "Beşiktaş'a yardım etmek istiyorlar" diye açıklanabilir. Tıpkı geçen sezon Gökhan Zan'ı alarak yaptıkları gibi.
Geride bıraktığımız sezon boyunca Yönetim ve basındaki Rijkaard lobisi, Rijkaard'ın henüz kendi takımını kuramadığından bahsetmişti ve bu yüzden başarısızlıktan onun sorumlu tutulamayacağını öne sürmüştü.
Peki bu yeni sezonun müthiş transferlerini de başkası mı yaptırıyor acaba?
Ali Turan ve Serdar'ı Rijkaard'a emrivaki yoluyla mı kabul ettirdiler?
Yemezler...
Yine dünyanın en çapsız adamlarını takıma dolduracaklar ve yine takımı ilk 2'ye sokamayacaklar.
AYRILMAZ İKİLİ

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Şu transferle ve Rijkardla ilgili yorum yaparken biraz GS forum sayfasinda
oldugumuzu göz önüne alarak bilgiye dayali, medeni ve ölcülü yorum yapsaniz?
Sonra 3 kisinin karsilikli GS'ye giydirdigi kompleksliler mailing listi oluyor burasi.
Ille oyle olsun istiyorsanız bu geçmişe ve altyapiya yazik. Primitif bir formatta karsilikli yazisin
o zaman. Ne yazan ne okuyan kaldi, anlamiyorsunuz !!!
Pikniğe gittiğinde şahane doğayı pisletip , ateş yakan, gürültüye boğan,
kıran döken maganda ailelere benziyorsunuz.

Gelelim GSnin olası yeni transferlerine:
Asagidaki siteden alinmistir ve bu adamlar önceden isabetli tahmin ediyorlar:
http://fossacimbom.blogspot.com/2010/05 ... yasin.html

Linke gitmeyenler icin:
''Galatasarayımız yerli transferde şova devam ediyor. Daha evel yazdığımız gibi Serdar Özkan ve Mehmet Batdal'ı renklerine katan ekibimiz yerli, genç ve kaliteli oyunclar ile sözleşmeye imzalamaya devam ediyor. Gençlerbirliği takımında bu sezon iyi bir grafik çizen Mustafa Pektemek'in yanı sıra Rapid Wien formasını terleten Avusturya milli takım formasını giyen iki Türk oyuncumuz Veli Kavlak ve Yasin Pehlivan'ın transferini ekibimiz gelecek sezon adına resmen bitirmiş durumda..

Üç oyuncu ile 5 (beş) yıllık sözleşme imzalanması bekleniliyor. Genç oyuncularımıza hoşgeldin diyor ve uzun yıllar boyunca başarıyla, gururla formamızı terletmelerini temenni ediyoruz.''

2010-2011 | Mustafa Pektemek
Galatasarayımızda yerli forvet için arayışlar, alternatifler devam ediyor. Genç, potansiyeli yüksek ve iyi bir forvet almak isteyen ekibimizin ilk hedefi Gençlerbirliği takımının genç yıldızı Mustafa Pektemek. Daha evel bir çok kez oyuncu için teklif yaptık fakat devre arasında takım kimyasını bozmak istemedikleri için genç oyuncu için görüşmeleri sezon sonuna sarkıtmıştı başkent ekibi.. Son günlerde epey ayyuka çıkan Barış Özbek<-->Mustafa Pektemek takası yavaş yavaş gerçekleşmeye doğru gidiyor. En son Ankara ekibine Barış + para olarak bir teklifimiz oldu. Gençlerbirliği takımı ise bu teklifi sıcak karşıladı ve onlarda kendi aralarında görüşmelere başladılar.

Genç golcünün hiç kuşkusuz en büyük artısı hücumsal anlamda forvetin heryerinde oynayabilmesi. Sağ/sol kanatta oynamasının yanı sıra forvetin ortasında oynaması genç oyuncunun çok yönlü bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Genç ve yüksek potansiyelli olmasıda transfer edilmesinde yarar sağlayacağına bir gösterge.. Yedek kalmayı dert etmeyecek, görev verildiğinde oynayacak veya alternatif olarak ilerideki üçlüye iyi bir yedek olacak bir isim Mustafa Pektemek. Hava toplarındaki hakimiyeti, top tekniği gibi artı özellikleride mevcut. Türkiye'de alınabilecek en ideal forvet olarak göze çarpıyor Pektemek. Avrupa Kupaları'na gidecek olan Bursaspor'dan Sercan-Volkan-Ozan üçlüsünü kopartmak için en az 15 milyon euro lazım Türkiye şartlarında. Bursa vermez bu oyuncuları artık kolay kolay, Mustafa ise iyi bir alternatif, geleceği parlak bir forvet olabilir. Barosvari bir oyuncu olması sisteme uyum sağlaması ve sistemin çarklarının dönmesine engel olmaması adına sevindirici. Zaten bu sene ki transfer politikası, Frank Rijkaard'ın kafasındaki sisteme uyan isimlerden ve bu sistemin çarklılarının dönmesine katkı sağlayacak isimlerden oluşacak. Pektemek'te bu tanıma birebir uyan bir isim hiç kuşkusuz..

2010-2011 | Veli Kavlak
Rapid Wien ve Avusturya'nın altın çocuğu Veli Kavlak transferi bitmiştir. Bugün tam hakkında yazı yazmayı düşünüyorduk, transfer haberini girmek nasip oldu. 1988 doğumlu, Avusturya'lı ortasaha oyuncusu ile 5 yıllık sözleşme imzalandı. Genç oyuncu ortasahanın her bölgesinde forma giymesinin yanı sıra iki ayağınıda çok iyi kullanabiliyor. Hayırlısı diyelim, oyuncu hakkında detayları birazdan girelim..

"Öncelikle Galatasaray'ın sistemine uygun futbolcu transferlerini yaptığını söylememiz lazım. Yabancı kontenjanını göz önüne alarak orta sahanın yerli kadrosuna alınacak isimler önemliydi. Veli Kavlak da sisteme uygun bir transfer, üstelik genç bir isim olması transferin başarısını gösteriyor. Veli Kavlak, orta saha oynamasına rağmen repertuarının genişliği sayesinde kanatlarda da oynayabilen, mücadeleci bir futbolcu olduğunu söylememizde fayda var. Musa Çağran'la birlikte ikinci orta saha transferi oldu ama her zaman dediğim gibi hazırlık kampını görmek lazım."

2010 - 2011 | Yasin Pehlivan
Galatasarayda ortasahaya ve savunmaya genç, yetenekli ve potansiyelli oyuncu takviye çalışmaları devam ediyor. Yeni gözdemiz Avusturya'nın bir diğer genç yeteneği olan Yasin Pehlivan. Rapid Wien takımında forma giyen 21 yaşındaki genç oyuncu için bir kaç teklifimiz bulunuyor, gelecek yıl için oyuncu takıma kazandırılmak isteniliyor. 1 Nisan 2009 tarihinde Avusturya-Romanya karşılaşmasında A Milli Takım forması giyen genç oyuncunun en büyük özelliği hiç kuşkusuz fundamental olarak çok iyi bir durumda olması.. Bir savunma (stoper/önlibero) oyuncusu olarak nerede, nasıl, ne zaman duracağını çok iyi bilen; sezgi, ilk müdahale ve pozisyon algısının yanı sıra hava hakimiyeti olan bir oyuncu Yasin.. Genç oyuncu Avusturya'da 2009 yılının en iyi genç oyuncusu ödülünü kazandı. Oyuncu için hem menajeri hemde takımıyla görüşmeler sürüyor, oyuncu adına 2 milyon euroluk bir bonservis teklifimiz var Rapid Wien ekibine..
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

[quote="Alpay Dedeoglu"]Gelelim GSnin olası yeni transferlerine:

Linke gitmeyenler icin:
''Galatasarayımız yerli transferde şova devam ediyor. Daha evel yazdığımız gibi Serdar Özkan ve Mehmet Batdal'ı renklerine katan ekibimiz yerli, genç ve kaliteli oyunclar ile sözleşmeye imzalamaya devam ediyor. Gençlerbirliği takımında bu sezon iyi bir grafik çizen Mustafa Pektemek'in yanı sıra Rapid Wien formasını terleten Avusturya milli takım formasını giyen iki Türk oyuncumuz Veli Kavlak ve Yasin Pehlivan'ın transferini ekibimiz gelecek sezon adına resmen bitirmiş durumda..

Üç oyuncu ile 5 (beş) yıllık sözleşme imzalanması bekleniliyor. Genç oyuncularımıza hoşgeldin diyor ve uzun yıllar boyunca başarıyla, gururla formamızı terletmelerini temenni ediyoruz.''
[quote]

2010 - 2011 sezonu icin olmazsa olmaz transferler “yonetim/idare” ve “yonetebilmek” dir. Bu iki olmazsa olmaz transferin yapilacagina inanmak istiyorum.

Yukaridaki iki elzem transferin yapilacagi inanciyla, yeni sezon hazirliklarini/transferlerini degerlendirmek icin GS in gecmisteki basarili donemlerinde anahtar rol oynayan oyuncu mevkilerine bakmakta fayda var. Benim degerlendirmeme gore takima direkt katki yapan, GS in basarilari ile ic ice gecmis uc temel oyuncu mevkisi var:

1. Kaleci ( Simovic, Taffarel, Mondragon)
2. Stoper ( Erhan Onal/ Cuneyt Tanman, Falco/Stumf, Buyuk Kaptan/Popescu)
3. Santrafor ( Tanju Colak, Hakan Sukur)

Bu uc mevkide oynayan oyuncular muhtesem yetenekleriden daha ziyade o mevkilerin gorev tanimlarini – istikrarli bir performans ile - uzun vadede basari ile yerine getirmis profesyonnel oyuncular. Bu temel yapiya Hagi gibi olaganustu bir yetenegi eklediginiz zaman kupalari zorluyorsunuz/kaldiriyorsunuz, Prekazi gibi bir ustayi koydugunuz zaman oyunu domine ediyorsunuz.

Elimizdeki kadroya baktigimiz zaman stoper Lucas ve Santrafor Baros bize sadece yeni sezon icin degil orta ve uzun vade icin umut telkin ediyor. Benim oncelikli sorularim Lucas in bundan sonraki surecte partner i kim olmali, GS in kalesi kime emanet edilmeli?

Alpay in astigi linkten bilgileri derleyerek yeni sezon kadrosunu olusturmaga basladim.

Kaleci: X1, Ufuk, Aykut

Sag Bek: Ali Turan, Sabri, Ugur Ucar
Stoper: Ali Turan, H. Balta, Neill, X2, Emre Gungor
Sol Bek: H. Balta, Y3 (Belhadj), Ugur Ucar

Orta Saha: Veli Kavlak, Yasin Pehlivan, Sarp, Musa, Serdar Ozkan, Y4

Forvet: Arda, Keita, Baros, Mehmet Batdal, Y5 (Chevanton), Mustafa Pektemek

Ozetle, orta saha yeniden yapilaniyor. Caner ve Elano takimda kalma ihtimali olan oyuncular. Ayhan ve Kewell buyuk soru isareti, birinin sozlesmesi digerinin ise muzmin sakatligi mevcut. Ben bu dort oyuncudan da verim alamayacagimizi dusunuyorum.

X1, X2, Y3, Y4, Y5 yabanci transfer listem. Mutlaka yapilmasini istedigim iki oyuncu transferi kaleci (X1) ve stoper(X2). Elano ve Kewell gonderilirse ikincil onemdeki diger uc yabanci icin adaylarim

Solbek Belhadj,
Forvet Uruguayli Chevanton.

Orta saha icin Ambrosini ( Milan ile sozlesmesini 2011 e kadar uzatti) yada Brighi (Roma ile sozlesmesi 2012 de bitiyor) tipinde bir oyuncu. GS bu noktada nicin Mehmet Auerilo ya sicak bakmiyor, anlamiyorum.

Alpay in paylastigi genc transferlere sans verilsin, yeni sezonda sadece iki yabanci transferi yapilsin, mevcut kadromuzdan sadece Lucas, Keita ve Baros kalsin diye bir opsiyon olsa ( bana iyi bir alternatif gibi gozukuyor) sadece kaleci Dida ve Seedorf un pesinden kosar, olmasi durumunda Lucas in yanina mevcut kadrodan ideal partner yaratmaga calisir, transfer sezonunu kapatirdim.

Dida, Lucas + mevcut kadrodan partner, Baros temel yapi/iskelet. Seedorf ( Yeni GS Kaptani) ve Keita. Yeni genc transferler ve mevcut kadrodan gelen Arda, Sabri, Ugur, Balta, Emre Gungor, Sarp.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat,Alpay selamlar,

Alpay senin Serdar ile ilgili yazdiklarini okuduktan sonra bir gazete haberi gozume carpti:Serdar ile mukavele bir iskembecide imzalanmis :lol: :lol: ,dogru mu bilmiyorum ama acayip guldum.Senin verdigin bilgilerle birebir uyusuyor :lol: :lol: :lol:
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selcuk, selamlar,
Serdar in asagidaki linkteki resmine bir goz atarmisin?
http://www.transfermarkt.co.uk/en/serda ... _8487.html

GS da oynayacak ucuncu Meksikali oyuncu tanimindan sadece cat pat Ispanyolca konusabilme uzakliginda. Adi ve soyadi kismina Rodrigues Jose Cabrera yazmak yeterli. 8)

Alpay in dedigi gibi bu elemana tatli sert takilacagiz, bununla beraber bence bize yar olacak bir transfer. Bu elemandan ben umutluyum, transferini olumlu buluyorum. Serdar in hucum yonunden ne Caner den ne Gio dan eksigi yok. Ucu arasinda bir tercih yapmam gerekse ben Serdar i secerdim.

Iskembecide imza atilmis demek. Cevirmen Mert in bu olayi Rijkaard ve Neeskens e anlatmasini isterdim. GS Klubunde yada medeni bir ortamda el sikisilsa GS ve BJK acaba ne kaybederdi? Seviyoruz boyle avam ve arabesk olaylari. Ingiltere de Kewell a acaba hangi Pub da imza attirilmistir? Ya da basketbolcularimiza ABD de hangi Diner da? Morgan a unlu bir Trattoria da imza attirmadigimiz icin isler iyi gitmedi desem. GS a yapilacak bir transfer icin GS i temsil eden kisinin iskembeciye gitmesini mi, yoksa transferini iskembecide konusmaga razi futbolcuyu mu elestirmeliyim, karar veremiyorum. Bu suregelen zihniyet ve tasarruf secimi yuzunden, elin adami ortami gorup koklayip ona gore tavir aliyor, ulkesine tuyunce arkasindan " Vay ahlaksiz" diyoruz. Boyle basa boyle simsir tarak. Cok mu zordur temiz bir takim elbise, bir kravat ve en onemlisi itibar ve sayginlik uyandiracak bir tavir giyinmek ve yaptigin transferi takindigin uslup ve ortam ile olumsuzlestirmek. Futbolcu olsam ve GS Klubune transferim soz konusu olsa seneler sonra hep itibar ile yagedecegim bir mekan ve ortam secmek ilk onceligim olurdu.

Herneyse, takilmayalim boyle onemsiz ayrintilara. Seyrantepe hizmete girecek, gelirler artacak, dertler bitecek.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:Şu transferle ve Rijkardla ilgili yorum yaparken biraz GS forum sayfasinda
oldugumuzu göz önüne alarak bilgiye dayali, medeni ve ölcülü yorum yapsaniz?
Sonra 3 kisinin karsilikli GS'ye giydirdigi kompleksliler mailing listi oluyor burasi.
Ille oyle olsun istiyorsanız bu geçmişe ve altyapiya yazik. Primitif bir formatta karsilikli yazisin
o zaman. Ne yazan ne okuyan kaldi, anlamiyorsunuz !!!
Pikniğe gittiğinde şahane doğayı pisletip , ateş yakan, gürültüye boğan,
kıran döken maganda ailelere benziyorsunuz.
..
Sen kime benziyorsun peki? Maganda konusunda konusacak son adam da sensin. Kompleks demek? Bunun ornegi ortada iste. FB sampiyon olamayinca keyfin yerine gelmis ve yine cenen acilmis donmusun buraya. GS ise 11 puan geriden zar zor 3. olmus; ama ne gam? Atip tutup sonra tukurdugunu yalamak kalinca geriye, tabanlari yaglayip ortadan kaybolmak son caren. Bos ver burayi once kendine bak sen. Al iste sana kompleks. Asagida bunlari yazan da sensin ustelik.

3-)Serdar Özkan - Besiktas (Orta saha kanat): 15 yildir BJKde butun alt yapi takimlarinda oynamis,
cok buyuk yetenek diye bahsedilirken simdilerde besiktaslilarin kendisinden kurtulduklari icin bayram yaptiklari oyuncu. Ardanin en yakin arkadasi ve yasiti. Calim atma yetenegi muthis . Ama bu forumda kesinliklee sevilmeyecek oyuncu. İkinci bir Hasan Sas olayi. Topu ezme uzmani. Sigara icer, sabaha kadar kumar oynar.
Kalite yok diye aglayan ve takimda uc kurusluk disiplini kuramayan adamin "topu ezme uzmani, sigara icip sabaha kadar kumar oynayan" adama he diyecegi transfer mi bu? Eldeki son uc kurusu ota boka dagitildigi gorunce adam nasil olculu olsaydi? Transfer bombasini patlattik mi deseydi? Yoksa uyduruyor musun bunlari yazdigina inanmiyarak?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sen gene hapini almamışsın, ya da ne iciyorsan onu fazla kaçırmışsın.
Topla kendini. Transferle ilgili aktardigim o kadar bilgiden,
yaptigim benzetmeden cikara cikara maganda kismini cikardigina
gore sende ciddi problemler var. Aklını başına topla, orasi Amerika, gozunun yasina bakmazlar,
koyarlar kapıya
surum surum surunursun sokaklarda.
Su kadarcık forumda insanlarin bu kadar sinirini bozabildiğine göre kimbilir cevrene ne eziyet çektiriyorsun.

Deniz Baykal gibisin. Kuruttun bitirdin bu forumu. Kuyrugunu kistirip defolup
gitsen bu forumdan , hem nicelik hem nitelik olarak
tekrar eski kalitesine ve canliligina kavusacak.

Hakkettigin tarz bu iste. Iste bu sekilde yazmamak ve kimsenin
keyfini kacirmamak icin uzun zamandır girmiyordum.
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

[quote="Alpay Dedeoglu"]

Gelelim GSnin olası yeni transferlerine:

quote]

Alpay in paylastigi siteye goz attim, bir guzel haber daha okudum.
http://fossacimbom.blogspot.com/2010/05 ... erkin.html
Caner Erkin ile sozlesme yenilenmeyecek. Su malum site umarim bu haberde 100% isabet oraini saglar.

Serdar Ozkan bence hem Caner hem Gio dan hucum yonunde daha etkili. Solbek icin Denizli den oyuncu bakiyorduk. Tahmin ediyorum, bu transfer de gerceklesecek.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay'in paylastigi site muthis bir site olabilir, futbol baglaminda buraya cok "katki" yapmis olabilir, cok zeki, fevkalade basarili, bilmemnerede CEO olmus da olabilir hatta benim lisemden olmus da olabilir, ayni ortami paylasmis da olabiliriz ve bana daha evvel iyi seyler de demis olabilir ve saygi duydugum bir aileden geliyor da olabilir ama acikcasi hicbirsey olmamis gibi ustte bir insana daha evvel yaptigi gibi 'hapini almamisssin' vesaire gibi (seviyesiz demek istemiyorum cunku sacma ikiyuzlu burjuva etiginin bir getirisi olan seviye lafindan falan da hic haz alan biri degilim) son derece acimasiz laflardan son derece rahatsizlik duydugumu burda dile getirmezsem kendimi hamamböceginden farksiz görurum. Daha evvel de defalarca dile getirdim herseyi kabul edebiliyorum ama bu linc kulturunu bu acimasizligi asla. Alpay'dan da ricam bana cevap verecegine cok ciddi bicimde yazdiklarindan dolayi bir vicdan muhasebesi yapsin, cunku yapacak akli var hala. Sadece o degil tabii, hicbirsey olmamis gibi yazan sizler de. Bu vicdan muhasebesi de derin dusunmeyi gerektiren bir egzersiz. Lanet olsun bes paralik futbola da. Falanca siyasi lidere bok atmak kolay ve isin kolayi peki bizler insan olarak nerdeyiz bir de onu sormak lazim. Bizlerin yuzunden cok izlenen cok "degerli" futbol programlari yuzunden Ridvan gibi futbol yorumcularinin aldigi para ortada gene biz cok herseyi bilen ve purussuz siradan vatandaslarin yasadigi ama sadece medya ve politikacilarin suclu oldugu ulkede bilmemkacinci defa insanlar iki kilo sogan parasi kadar az paraya ragmen o berbat sartlarda, taseron firmalarin denetim bile yapmadigi yerlerde bilmemkacinci defa gocuk altinda kalip sevdiklerinden ilelebet kopuyorlar ama nasil bir yerse ulusal maatem bile ilan edilmiyor 'allah sevenlerine sabir versin' -cok verdi cok- nakaratlari arasindan ölen ölur kalan saglar bizimdir, asayis tamam yola devam sabah kahvaltida peynir pekmez, sahanda yumurta yenir yeni transferler dusunulur, bu vurdumduymazligin, acimasizligin, ikiyuzlulugun, aptalligin dort nala at kosturdugu yerde. Bu carpikligi sindirelim bakalim, migdemiz olmus araba plakasi yiyen kaplan köpekbaligi gibi, vicdan olmus zimpara tasi. Hepimizi toplasan bir vidanjör etmeyiz, etsek bizlerin duyarliligi bir matem ve olan bitenle hesaplasmayi getirir ama yok, konu futbol denen sacmalik olunca basliyor ciddiyet ve bu ugurda ne kalpler kiriliyor ne laflar ediliyor, ustelik diplomali en iyi yerlerde okumus insanlar tarafindan. Linc kulturu heryerde matah olmus, Engin Ardic tarzi 'adamim beee ne oturttu lafi' olmus. Okumamis cahil insan en az suclanacak ve maganda kaategorisine girecek insan aslinda. Magandanin önde geleni bizleriz. Alpay'dan da ricam hiiic alinip bozulmadan bir dusunsun dedigim gibi, kendini vicdaninda mahkum ederse ve pismanlik duyarsa kardesim gibi görurum onu, yok mahkum etmezse ortak hicbir yanimiz kalmamis demektir.
Last edited by Kenan Atak on Mon May 24, 2010 5:59 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Post Reply