2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Kaya

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Ozan Kaya »

Semih Senturk'un haftaya imza atacagi soyleniyor.
Senelik 1.3 milyon gibi rakamlar var ortada....

:?

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ali Turan, Serdar Özkan... Ne müthiş transferler ama.
Rijkaard denen herif her defasında "Bizim sorunumuz kalite sorunu" derken...
Hmmmm. Kalite sorunu? Katiliyorum... Forumdan kalite akiyor, okumaya doyamiyorum. :evil:

Gerets raus!
Feldkamp raus!
Skibbe raus!
Rijkaard raus!
Zico raus!
Low raus!
Hiddink raus! (Please come back...)
Del Bosque raus!
Tigana raus!

Turk futbolunun onundeki en buyuk engeller bu ejnebi herifler. :lol:

Hicbirseye layik degiliz...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem, eksik olma benim adima diye baslayip bir genelleme ile epey bir dil dokmussun. Ama sen de biliyorsun bunun hicbir yarari yok. Ben deger vermedigim adamin bana yaptigi hakaret denemelerine ne kiziyorum, ne uzuluyorum ne de sinirleniyorum. Oyle olsa gormemezilige gelirim densizliklarini. Ama bu tur ne iciyorsun, ne siciyorsun, hangi hapi aliyorsun gibi karaktersizliklere alisali yillar oldu. Bu tipler buraya geldiklerinde bir ayaklarimi opmedikleri kalmisti. Sonra sen degistin bunadin diye ahlaksizca saldirmalari ve burada patirdi cikarmalari yeni degil. Bak bunlar Turgay kaptani da sevmezler.
Olunce methiyeler yazacaklardir ama sagliginda son zamanlarda GS klubunu tenkit etti (onlara gore asagiliyordur Turgay Kaptan) negatif seyler soyluyor kol yen icinde kalmadi diye dusman gibidirler o adama da. Onun icin fazla ragbet bulmaz senin Turgay Seren nasil dedigin sorun, hava da kalir oyle.

Halbuki degisen ne benim ne de Turgay kaptan. Su son 10 senedir degisen GS futbol klubunun basarilari oldu. 2000'den once o zamanlar bes defa sampiyon olunuyor UEFA kupasi aliniyordu. Benim arada o zaman yine gordugumu soylediklerim keyif bozmuyordu. Simdi isler gotun gotun gidince ve bunun sonucu boyle zor durumda kalinca durum bu. Burada yenilsen de yensen de senleyiz zirvasi ile lay lay lom yapilmayinca (halbuki bu bile koca yalandir. Basarisizlikta stad yakma, stadi dagitma, agza alinmayacak en agir kufurleri etme, futbolcu dovme, klup basma da bunlardadir. Hic farketmeze klubun adi ya da renkleri, al birini vur oburune) ve sene basindaki atilip tutulma sirasinda sallananlari geri almak ya da tukurdugunu yalamak kalinca, hele FB'ye ASY'de de yenilip onleri her sene yapildigi gibi yine acilinca yapilacak en kolay is cok mesgulum diye ortadan kaybolmaK. Arkasindan FB'nin basarisizligina sevinip girilen delikten tekrar cikip saga sola aklinca ayar vermek adina satasmalara devam. Yok oyle yagma. Buna izin vermek mumkun degil. Buranin bir sahibi var. Hasan burada kimin ne yazdigini herkezten iyi takip ediyor. Ortada yuz kizartici bir dil, agiza alinmayacak kufur ve kisisel satasmalar gordugunde aninda yaziyi siliyor. Bana da moderatorluk verdi gerektiginde buna hakkim var. Ama genelde burada goruslerini iyi, kotu, negatif, positif olarak paylasmak isteyene bir forum ortami sunuluyor. Burasi GS formudur yonetime futbolcusuna teknik kadrosuna soz edemezsin diye bu herifler ikiye bir burada bu ortami zehirlemekle mesguller. Yeni forumlar acildi kafalarina gore ama yok. Amac buradakilerle ugrasmak. Hani Istanbulda cadde kenarinda bir boslugu gozune kestirip kafaya bir kasket atip isi aklinca resmiyete dokup bahsis parasi almaya kalkan kahyalar gibi bu densizlerden kurtulamadik gitti. Hadleri olmadan tum odleklikleri ile ad vermeden boyle ortaya laf atiip akillarinca senin de dedigi gibi lafi sokusturduk diye keyiflenecekler.

Surada transferler konusuluyor. Gecen sene Mustafa Sarp Bursa'dan alindiginda GS adamini buldu diyenler kalkip arkasinda Serdar Ozkan'in kumarindan sabahlara kadar aleminden topu ezmesinden bahsettikten sonra Salih Bora'nin yazdiklarina icerleyip burada uc kisi Magandalar gibisiniz herkesi kacirdiniz diye (sanki kendini burada yahu nerlerde acaba ozlettirdi diye arayan varmis gibi) bana, Hasan'a (oyle ya uc kisi kim olacak buradan adam kacirtan?) lafi sokup kacakcak karaktersizlige bas vuran gereken cevabi alir. Elbette vakti zamaninda Aylan beye de bu ahlaksizca cemkirmeyi de yapan oydu. O zaman hatir gonul ugruna bu ahlaksizca kaleme alinmis adamin bunakligini konu eden yaziyi gormemezlikten geldim. Eger hala buralarda ise burayi okuyorsa guluyordur. O gun bana yarin sana olacagini senin gibi biri gormemisse sana ne soylese yeridir diye ve haklidir da . O gun buradan ayagini kesmek vardi. Bu hatayi yaptim malasef. Ayagimin papucunu basima giydim. Ama burada bu kahyalar adam gibi saga sola satasmadan yazmalarini ogrenecekler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:
Hmmmm. Kalite sorunu? Katiliyorum... Forumdan kalite akiyor, okumaya doyamiyorum. :evil:

Gerets raus!
Feldkamp raus!
Skibbe raus!
Rijkaard raus!
Zico raus!
Low raus!
Del Bosque raus!
Tigana raus!

Bu adamlarin Turk futboluna hakikaten bir katki yapabilecegini saniyor musunuz? Yani asagilamak gibi olacak ama Ibrahim Tatlises'e bugun Dunya'nin en unlu San hocasini tutsaniz La Traviata'yi oynatabilir misiniz? Cocukken yakalansa belki diyecegim ama bugun Ibo Shov yapan adama sesin guzel gel su Alfredo Germount'u oyna deseniz Ibrahim bildiginden sasip bu rolu oynayabilir mi? Cevabiniz evet ise bu adamlara haksizlik edilmistir hakikaten. Degilse kendiniz kandirmaktasiniz. Sundan yararlanamadik bundan yararlanamadik diye.

Rijkaart dahil bu ulkeye getirlen adamlara yanlis bilgiler verilmistir. Bunlar ellerinde cekirdek bir takim bulacaklarini sanirlar ama ortada toplama ve her telden calan bir takim verilir. Arkasindan adama disiplin kurmasi icin hafiyelik edip kimin ne bok yedigini bilmesi istenir. O da bu benim isim degil der hakli olarak. Bunlar uc degil bes sene de kalsalar ancak durumu kavrarlar. Ama ati alan Uskudari gecer. Onlara verilecek bu maasi verecek bu kadar bonkor birini bulmak cok zor. Ikincisi adamlarin pazari varsa bu deli gullabilicigini neden yapmaya razi olsunlar?

Derwal gibi Kalli gibi ununu eleyip emekliliklerinde kendilerine ugras arayan birileri belki bu gorevi ustlenir. Ama Arda icin Sabri icin bilmem kim icin bunlari da kurbanlik verirsiniz.

Benim aklim yatti. Ertugrul gibi Terim ornegini alip gelirstiren genc Turk hocalari sIkI bir egitimden gecirip hoca olarak kabul etmek en dogrusu galiba. Ben FR bu sene de basarili olacagini pek sanmiyorum. Hala olayi cozmus degil cunku. Transferleri yine atkuyruklu ile AP kendi kafalarina ore yapmaktalar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kerem madem bir yazı ile seslenmiş, bizde ona cevap verelim.

Kırmamak için bekleyipte öyle yazayım dedim. Ne içiyorsun , ne alıyorsun
lafları hakaret degil, gerçektir. Fiziki ve ruh sağlığı yıllardır daha da bozulmakta
olan bir insan yılların emeği ve birikimi olan bu foruma zarar verip insanları kaçırmaktadır.
Ben ona iyilik yapıyorum kendini toplaması için. Herkese anladığı ve layık olduğu dilden yazıyorum.Şu kısıtlı satırlarla bizlere bu kadar eziyeti yapan biri kimbilir daha çok muhatap ettiği çevresine neler yapıyordur?

Kerem insanlar artık bu forumdan gidiyor, kaçıyor, güdük bir yer halini aldı.
O kadar geçmişi , standartları ve kaliteye sahip bu forum
gittikçe tenhalaşıyor. Üstelik gençleri ve yeni katılanları
cezbedecek bir yer değil. İçini sıktınız insanların, daralttınız.
Bu forum madden ve hukuken
Hasan Tezcana ait olsada, artik Galatasaray Camiasina ait bir yerdir
ki Hasanda zaten bunu her zaman istemiştir. Nasıl liseye, klübe,
cemiyete sahip çıkıyorsak, burayada sahip çıkmalıyız. En azından ben bunu
yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim. Hadi ben tarafım, yahu dünya tatlısı
Murat Gökçiğdem Ağabey aylardır yazmıyor katılmıyor?
Düşündünüz mü niye diye?

Artık bana gına getiren bir klişen var ve usanmadan tekrarlıyorsun.
Türkiyede iktidar bu kadar kötü iken ve kötü şeyler yapılıyorken,
bütün toplum apolitize olduk, milyonlarca doların havaya uçuştuğu
futbol ve din bizim uyuşturucumuz oldu, hiçbirşeye aldırmıyoruz.
Ve sen akvaryumun dışında baktığından bu durumu görüyorsun,
biz içerideki aptallar ve uyuşturulmuşlar hiçbir şeyin farkında değiliz.
1 kere, 3 kere , 10 kere, 100 kere, aynı sarkastik ve kötü ifadelerle.
Tamam Kerem , aldık mesajı , ANLADIK!!!. Unuttum mu aynı sıralarda okuduk, bir kere
söylenince anliyoruz. Sen de bizi çevrendeki iskandinav ebleklerle
karıştırıyorsun herhalde..

Burada, Türkiye'de, hem yaşam zorluklarıyla ayakta kalmaya çalışıyoruz,
hem de mücadelemizi yapıyoruz. Bu arada da tüm günlük problemlerimizden sıyrılıp bu forum kanalıyla ,çocukluğumuzdan beri sevdiğimiz
iki tutku futbolun ve Galatasarayla ilgili birşeyler paylaşmak istiyoruz. Bu amaçla
sadece ve sadece bu amaçla kurulmuş bir sitede bunu yapıyoruz.
Futbolu oyununu seviyoruz, GS'yi ve sporcularını seviyoruz ve saygı duyuyoruz.

Okul sıralarında öğretilen birşey vardır: Konu ne ise onunla ilgili yaz, bulunduğun ortamın
kuralları ne ise ona uy. Ve tabii olabildiğince bilgilen ve bilgi ile konuş.
Kerem son zamanlarda hangisini yapıyorsun? Konu ne olursa sıfır bilgiyle, kulaktan dolma laflarla Türkiyeye,Galatasaraya, futbolculara giydirmekten başka ne yapıyorsun?
Üstelikte eski bir GS'li sporcu olarak , gençlik hataları olan şu anki GSli genç sporculara
hakaret etmekten başka ne yapıyorsun? Sizlerinde genç sporcu iken yaptığınız hataları
ne çabuk unuttun? Madem her şeyi doğru yaptınızda niye hiç biriniz üst düzey ve dünyaca ünlü sporcu olmadınız? O hakaretlerde bulunduğun çocuk, bütün entellektüel
alt yapı eksikliğine rağmen, sportif olarak dünyaca başarılı bir sporcu ve birsürü
toplum kuruluşuyla milyonları ilgilendirecek projelere ön ayak oluyor.
Hanginiz bu kadar başarılı oldu, hanginiz bu kadar sosyal fayda yarattınız bu toplumda?

Yok Türkiye ile endişelerin var ise bunu yerinde yap, mücadeleni et.
Onun yeride orası değil, Türkiyedeki politik ve sosyal platformlardır. Ve yürek gerekir. Eskiden vardı. Şu zamana kadar
bu ülke ve devlet senin kişisel gelişimine şu kadar büyük katkıda bulunmuşken, şimdi verimli çağında yurtdışından
ülkeye ve insanına sövüyorsun, küçük görüyorsun? Üstelikte hiç birşey daha kötü olmadı,
20-30 sene öncede buydu insan kalitesi. Buna karşılık devlet ve hükümetten
ne sağlık nede eğitim adına birşey alamamış köy çocuklarıda
ülke adına dağda , taşta hayatlarını veriyorlar. Koy elini vicdanına Kerem.

Seni hep Tevfik Fikretin oğlu Haluk'a benzetiyorum. Ama Haluk , bütün yaşananlara ve kendisindeki önemli değişime rağmen hiçbir zaman ülkesi hakkında kötü konuşmadı.
İşte düşündüm Kerem, birazda şimdi sen düşün.

Sen belliki köprüleri atacaksin. Canın sağolsun. Dost acı söyler dersin beni öyle kabul edersin. Yoksa benim için aramızdaki dostluk açısındandan bir değişiklik yok, seni gene çok sever ve takdir ederim. Ve gene biri bu forumda sana ve ailene haksızlık yaparsa ilk cevabı benden alır.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Sat May 22, 2010 6:00 pm, edited 2 times in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cengiz, gene çoşmuşsun.
Yırt kendini yırtabildiğin kadar,
ne burada , ne
çevrende sevilmiyorsun işte.
Git artık, forum kurtulsun.
Baykal diyorum, CHP diyorum, sen anladin onu.

Hasan Tezcan ile ilgili birşey yazmadım, ima etmedim, uydurma,
olsa isim veririm. Hasanla konuşmak için senin aracılığına ihtiyacım
yok, ara bozup ortalığı karıştırma.
NO ADNANS, NO CRY !!

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Mehmet Cirak wrote:

Gerets raus!
Feldkamp raus!
Skibbe raus!
Rijkaard raus!
Zico raus!
Low raus!
Del Bosque raus!
Tigana raus!

Ben ne diyorum bu beyefendi ne anlıyor...
Neyse ki forumda yazdıklarıma bakınca vicdanımın rahat olduğunu görüyorum.
Yanıldığım noktalarda da açık açık belirttim ve özeleştirimi yaptım. Yapmasam ne olurdu? Alt tarafı bir internet ortamında sade suya tirit görüşler yazıyoruz.
Sonuç olarak hiçbir forum GS yönetimi tarafından okunmuyor. Okumaları da gerekmiyor zaten. Kimsenin kimseden akıl öğrenecek hali yok.
Burada bizim yaptığımız sadece dünyanın farklı yerlerinden Galatasaraylılar olarak birbirimizle fikir tartışmalarına girmek. Yani sanal bir dost meclisidir forumlar.
Ben sanırım bu forumun tecrübelileri arasında sayılırım. Elbette buranın kuruluşunu bilen bir çekirdek kadro benden çok daha tecrübelidir. Ama 3 yıl da uzun bir süre hani.
Öyle insanların yazılarını okuduk ki, adam megalomani çukurunda boğuluyor, farkında değil.
Kendini köşe yazarı zannedenler vardı... Kendilerini öyle zannettikleri için ve futboldan çok iyi anladıklarını sandıkları için, benim gibi "olaya esnek bakan" kişilere karşı habire saldırıyorlardı.
Futboldan anlasak ne olur anlamasak ne olur? Üslup konusunda değil ama içerik konusunda kalite avcılığı yapmanın lüzumu yok.
Üslup eleştirilebilir ama içerik (yani futbol bilgisi) eleştirilmemeli. Burası akademi değil.
Sonuçta, benim gördüğüm kadarıyla Hasan ve Cengiz beylerin kişisel tavırları buranın özgür bir ortam olmasını sağlıyor. Burada yapılan eleştirileri herhangi başka forumda yaptığınız anda üyeliğiniz silinir. Ama yönetici kadro kimseye eyvallahı olmadığı için isteyenin istediğini yazmasına bozulmuyor. Bu da bana göre olması gereken şey zaten.
Ama bunu içine sindiremeyenler olduğu açık... Burayı kongre ya da protokol üslubuyla kulübün resmi malı gibi görmek isteyenlere de şahit oluyoruz.
Alt tarafı internet denilen şu mecrada bunca kıyamet kopması anlaşılır gibi değil. Ne farkeder yani bu forum sözkonusu arkadaşların istediği çizgiye çekilse? Veya toptan kapansa ne olur? Galatasaray kulübü'nün bir yerinden birşey eksilmez. Sadece ve sadece, özgürce fikir tartışmasına girmek isteyen dünyanın her yanından G.Saraylılar için önemli bir platform eksilmiş olur. Yani zararı foruma yazan arkadaşlar görür.
Benim tavsiyem o ki herkes kendi bildiği şekilde yazsın çizsin. Kimse kimsenin yazdığına karışma hakkını kendinde görmesin. Ve kimse kendini başkasından daha zeki zannetmesin.
Buna uyulursa, bir kaşık suda fırtına yaratma gayretinden vazgeçilir.
Buna uyulmazsa, yine talihsiz sözler söylenir ve forumun tadı kaçar. Veya bölünerek yeni yeni GS forumları doğar, daha önce olduğu gibi.
AYRILMAZ İKİLİ

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

...
Last edited by Kenan Atak on Mon May 24, 2010 9:14 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

...
Last edited by Kenan Atak on Mon May 24, 2010 9:14 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Kerem Tezic wrote: Sadece o degil tabii, hicbirsey olmamis gibi yazan sizler de. Bu vicdan muhasebesi de derin dusunmeyi gerektiren bir egzersiz.
Allah askina Kerem abi. Cengiz Akgun'un senin gozunde degeri vardir anlarim. Belki bir olay, belki bir his; seni ona yakinlastirmistir, saygi duyarim. Sen bazi sebeplerden dolayi rica edersin anlayis gosterilmesini, ben sahsen uyarim, sonucta benim bilmedigin bir sebebin vardir, ve inanirim sana; seni tanimasamda. Oldugun adam yuzunden...

Ama, eger dersenki "Cengiz Akgun'e edilen sozleri neden savunmuyorsunuz" o biraz ayip olur Kerem bey. Cengiz Akgun cok yardim sever olabilir, hayatinda trajediler vardir belki, belkide saglik sorunlari. Ama bu onun bu forumdaki kabaligini degistirmez. Kusura bakma ama, nasil Cengiz Akgun burda istedigini soyluyorsa, Alpay Beyde soyler, istersem bende soylerim; herkezde soyler.

Eger insani yonden bakarsam, haksizlik ediyorsun demek zorundayim. Cengiz Akgun benim standartlarimda kaba ve seviyesizdir. Bana ve bircok kisiye hakaret etmistir. Bu gercegi birsey degistirmez. Dostun olabilir, ne yaparsa yapsin koruyabilirsin ama, baskalari korumuyor diye onlara kizman hic olmamis kerem bey. Kalbinle buktugun gercekler sadece sende bukulmus oluyor, disarida degil.

Bir beyefendiden baska bir beyefendiye soylemem gerekirse eger, gercekten uzuldum.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur bey diyelim de kibarca olsun ve tekrar incitmeyelim seni. Hayatimdaki trajediler (boyle cok nadir de olsa) adam sandiklarimin ipsiz, sapsiz, ve capsiz cikmalari. Bu hakikaten uzer beni. Nasil atladim diye. Cunku genellikle adamin ilk yazisindan anlarim ne menem oldugunu.

Ikincisi ise hastane kapisindan hasta ziyareti ya da dogum tebriki disinda girmemis, soguk alginligi bile nadir olan (onda da ilac filan almadan iki uc gunde atlatan) bana burada saglik ve akli sorunu var diyerek sanki ozel hayatimi bilirmis ayagi ile hem de (oyle ya yazdigina baksan haspanin Serdar Ozkan ile yatip kalkmis, gece alemlerinde ona icki sigara servisi yapmis, onune pecete tutmus sanirsin.) tavatir cikarmak olsa olsa nasil belden asagi vursam durtusunun olusturdugu bir hergelelik eseridir. Kusura bakma daha da kaba yazacaktim son cumleyi ama sen bunu da kaba bulacaksin. Yalniz baska tarifi yok bunun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Dusuncen icin cok sagol, ama merak etme sen incitemezsin beni. Senin soylediklerine uzulmek, yagmurun islak olmasina uzulmek veya gokyuzunun yukarda olmasina uzulmek gibi birsey olur.

Sagliginin iyi olmasinada sevindim, sanki oyle degilmis gibi duymustum kimden hatirlamiyorum. Allah sagligini bozmasin.

Ben her zaman dedim, herkezin hersey yazmaya haki var diye. Sende yaz, baskasida yazsin. Ben mizacini basit bulurum, soylediklerini yanlis, senide seviyesiz. Ne laf sokmak gibi bir amacim olur nede ayni sekilde karsilik veririm. Ne yazikki hayatta etrafta senin bu foruma aksettirdigin gibi insan cok var ve bana zarari dokunmadigi surece kimse seviyeli olmak zorunda degil. Ozellikle eglenmekten baska hic bir amacim olmadan girdigim bir forumda, bu tip seyleri cok ciddiye almam. Bir kere aldim, oda seviyesizlik degil, terbiyesizlik oldugu icin.

Seninde benim sozlerime uzulmen, veya sana belden assagi vurdugumu sanip bana cevap vermen gereksiz olur, cunku baska dunyalarda yasayip baska dili konusuyoruz.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:.

...
Sagliginin iyi olmasinada sevindim, sanki oyle degilmis gibi duymustum kimden hatirlamiyorum. Allah sagligini bozmasin.
.

Kimden duyacan? Burada bu boku yiyen sadece bir karaktersiz var. Zaten onun icin yazdim ya inanmisa benzedigin icin. Degilse amacim seninle bir diyalog kurup hal hatir sormak degildi. Anlamakta zorluk cekmise benzersin. Hic merak etme benim hakkimda ne dusundugun umurum da bile degil. Yeter ki burada haddiniz olmadan baskasinin neyi nasil yazacagina ahkam kesmege kalkismayin ki sen bunu anlamis vaziyettesin bosuna ustune alinma. Yazdiklariniz sizi baglar. Tartismak isteyenle tartisip tartismamakta.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

...
Last edited by Kenan Atak on Mon May 24, 2010 9:13 pm, edited 1 time in total.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Pektemek isi cikmaza girdi cok para istemisler ama Avusturya'lilar ne oldu acaba? Diger buyuk ihtimal bitti denilen transferlerden haber yok. Ozellikle kaleci konusunu cok merak ediyorum.

Post Reply