2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Mehmet Gorgen »

Bu da benim muhtemel kadrom Başkanın dediği gibi sadece orta sahaya 2 adam ve Halil'i taransfer edersek kadro 25 kişilik oluyor. Bir de fazladan 8.yabancı oyuncu defansa transfer edilirse kadro 26 olur. Tabiki 9.yabancı olarak Leo franconun veya başka bir yabancı kalecinin kadroda olacağını varsaydım.

Kadronun 27 kişi olma ihtimali olamayacağından 10.yabancı hakkının kullanılma ihtimali yok gibi.Bu da sağ beke yabancı oyuncu transfer edilmeyeceği anlamına geliyor.
:D
Image

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:Bu da benim muhtemel kadrom Başkanın dediği gibi sadece orta sahaya 2 adam ve Halil'i taransfer edersek kadro 25 kişilik oluyor. Bir de fazladan 8.yabancı oyuncu defansa transfer edilirse kadro 26 olur. Tabiki 9.yabancı olarak Leo franconun veya başka bir yabancı kalecinin kadroda olacağını varsaydım.

Kadronun 27 kişi olma ihtimali olamayacağından 10.yabancı hakkının kullanılma ihtimali yok gibi.Bu da sağ beke yabancı oyuncu transfer edilmeyeceği anlamına geliyor.
:D
Eline saglik sevgili Mehmet... Kurdugun kadroya bakip bazi gozlemler yazayim dedim...

1- Bence eger Rijkaard'in sozu ile hareket edilirse Keita satilir yerine Giovanni Dos Santos alinir. Taktiksel ve davranissal disiplin bozukluklari nedeni ile Rijkaard'in Keita'yi cok tutmadigini dusunuyorum - bizim verdigimiz parayi verecek bir enayi bulabilirlerse satip Gio'yu alacaklar bence.

2- Halil'in Baros'a alternatif olarak gelmesi bence iyi olur - stil olarak hareketli saga sola kosu yapan birbirine benzeyen oyuncular.

3- Kewell'in kalacagi konusunda o kadar emin degilim. Hollanda'nin Go Ahead Eagles takiminda oynayan bir Halil Colak vardi sol acik olarak - pesini biraktilar mi? videolari cok iyiydi o cocugun...

4- Emre Colak'i ben kafadan koyarim bu sene kadroya - ilk onbiri bile zorlayacagini dusunuyorum bu sene.

5- Son olarak - Orhan Sam alinsin istiyorum - Baris arti paraya o is bitirilir - sagbek sorunu simdilik cozulur - 2 sene sonra Neill'in yerine gecer.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dun maca baktin mi Mert? Giovanni'ye pek top geldigini hatirlamiyorum. Top ile bulusma arzusu var gibi gözukse de pek gerceklesmiyor, tipki GS'da oldugu gibi. "Pirpir" diye bir tabir vardir...iste öyle oynuyor. Keita gönderilir o alinir bilemem ama neticede ciddi bir yatirim yapmis olacaklar.

Orhan Sam'i vermezler. Harbuzi alinsa iyi olacak ama onu da vermezler. Yabanci transferinde sacmalayacaklarina kesin gözu ile bakiyorum...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Dun maca baktin mi Mert? Giovanni'ye pek top geldigini hatirlamiyorum. Top ile bulusma arzusu var gibi gözukse de pek gerceklesmiyor, tipki GS'da oldugu gibi. "Pirpir" diye bir tabir vardir...iste öyle oynuyor. Keita gönderilir o alinir bilemem ama neticede ciddi bir yatirim yapmis olacaklar.

Orhan Sam'i vermezler. Harbuzi alinsa iyi olacak ama onu da vermezler. Yabanci transferinde sacmalayacaklarina kesin gözu ile bakiyorum...
Lafa gelince bana Cav Cav GS'li diyorsunuz ama herif GS'ya gunahini bile satmiyor. Buna karsikik FB bu heriften devamli adam aliyor. Bu nasil istir birader? Bana FB'yi kazikliyor demeyin de ayip olmasin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:Dun maca baktin mi Mert? Giovanni'ye pek top geldigini hatirlamiyorum. Top ile bulusma arzusu var gibi gözukse de pek gerceklesmiyor, tipki GS'da oldugu gibi. "Pirpir" diye bir tabir vardir...iste öyle oynuyor. Keita gönderilir o alinir bilemem ama neticede ciddi bir yatirim yapmis olacaklar.
Gio icin dun spikerler hala "work in progress" oldugunu soylediler - yani bir firin daha ekmek yemesi lazim gibi... bencede dogru soylediler... topla bulusmasina bulusuyor ama sonrasinda karar verme asamasinda henuz olgunlasmasi lazim... Barca belliki fazla progress goremediginden defetti basindan - yoksa Gio'yu para kazanalim diye sattiklarini zannetmiyorum. Rijkaard ise ben onu adam ederim - oldugu kadari zaten GS gibi bir takima yeter diye dusunuyor olmali.
Hasan Tezcan wrote:Orhan Sam'i vermezler. Harbuzi alinsa iyi olacak ama onu da vermezler. Yabanci transferinde sacmalayacaklarina kesin gözu ile bakiyorum...
Biz isteyelim de onlar vermesin... Harbuzi sol ic mi yoksa sol acik mi?

Yabanci transferler hep yama amacli - uzun vadeli bir dusunce yok - nasil olsun ki Rijkaard'in bir senelik anlasmasi kalmis kendi pacasini kurtarmaya bakicak...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Real Madrid Arjantin'in sol orta sahasi DiMaria icin Benfica'ya 30Mio dolar vermis :o - kafayi yemis olmalilar - hizli ve atletik ama baska ozelligi olmayan bir adam - ne sutu var ne calimi - Umit Davala'nin sol ayakli ve biraz iyi hallicesi - 30 milyon???

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FB CSKA dan Caner'i transfer etmis.

GS'in almasini cok istedigim bir oyuncuydu, yazik oldu.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hasan Tezcan wrote:FB CSKA dan Caner'i transfer etmis.

GS'in almasini cok istedigim bir oyuncuydu, yazik oldu.
Hem Caner'e hemde GSye yazik oldu. Bence cok kabliliyetli bir oyuncu. Iyi bir yoentimle yildiz olacak kabiliyeti var.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ilerde bu seneleri nasil degerlendirecekler cok merak ediyorum. Son 10 sene benim icin kabus acikcasi. Yapilanmayi bosveriyorum ama transfer politikasi berbat.

Leo Franco'yu sezon bitmeden sildiler, simdi kalma ihtimali varmis...pes bu kadar olur yani.

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Yönetim Caneri transfer etmek zaten istemiyordu. Ve bence bu oyuncuya gerekte yok. Daha kaliteli isimler CSKA nın Caner için istediği paraya alınabilir. Dikkat ettiyseniz geçen sezon sol bek oynadığı bütün maçlarda etkisiz kaldı. Defans özelliği olmayan bir oyuncu sol bek önünde bazı maçlarda iyi işler çıkardı ama sürekliliği yok. Gitmesi bence hayırlı oldu. Zaten bizim oyuncumuz değildi.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Caner'in fenere gitmesine sevindim. Gittikten sonra söylediği laflar karaktersizliğini ortaya koydu zatende, işe yarar bir oyuncu olsaydı GS -en azından- almaya çalışırdı. GS, almadığı için fener aldı. Bence başarısız kariyerine devam edecek...

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Caner'in FB'ye transferi iyi oldu;yonetimin yaptigi en iyi is,iyiki gaza gelip transfer etmediler.

Kewell ile gorusmeler devam ediyormus galiba,bence,eger devam edecekse, mac basina anlasmalari gerekiyor!
Konsantrasyon
Concentration

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Harry olayi inanilir gibi degil aslinda, bakalim ne olacak...anlastiklari gun sizler ve yönetim pisman olmaz umarim, ama gecmis böyle olacagina isaret ediyor. Dunya kupalari piyasa degerini artirdi diyemeyiz. Capini asagi yukari görduk. Yabanci kontenjani öyle bir oyuncuya harcanacak ise yaziklar olsun diyorum.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Harry, tıpkı Hagi gibi futbolcudan çok öte bir şeydir. Ama bunu algılamak; futbolun sadece bir oyun değil, çok daha ötesi olduğuna inanmaktan geçiyor. GS'ın yapması gereken de iyi oyuncuların yanı sıra ruhlu, hisli, taraftar psikolojisinden anlayan (*), lider vasıflı oyuncuları takımda tutmaktır! Tabi maç başına ve mecbur kalınırsa çok cüzi bir garanti para ödeyerek anlaşılması kaydıyla...

(*) Bkz Harry'nin forma numarasının hikayesine!

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Ismail Gezer wrote:Caner'in fenere gitmesine sevindim. Gittikten sonra söylediği laflar karaktersizliğini ortaya koydu zatende, işe yarar bir oyuncu olsaydı GS -en azından- almaya çalışırdı. GS, almadığı için fener aldı. Bence başarısız kariyerine devam edecek...
Zaten bizden FB ye geçen futbolcular transfer olduktan sonra nasıl oluyorsa doğuştan FB li oluyorlar. Paranın gücü bu olsa gerek. Satılık futbolcu istemiyoruz.

Post Reply