2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Cengiz Akgun »

Kerizma (BJK'lilar Q7 de diyrolarmis) UEFA kupasi elemelerinde penaltiyi kacirdi. TV'den maci ara sira agliyarak ara sira gulerek ara sira bagirarak anlatan keriz epey heyecanlanmisti oysa. Golle tanisicak Inounu'de taraftarlari selamlayacak filan derken Kerizma bizim eski Cihanvari bir vurusla kalenin epey ustunden disari atinca penaltiyi yildizlarda kacirir dedi. bu arada Nihat epey duzelmise benzer. Attigi ikinci gol epey guzeldi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Monaco'lu Cissokho mu yoksa Juventus'lu Sissoko mu? Yoksa ikisi birden mi? Bence hicbiri... :oops:

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Basindan destekli desteksiz atilip tutulan transfer haberlerinden toplamalar:

Besiktas'a Servet Ferrari takasini onermisiz! Onlarda fazla yabanci varmis ve Schuster zaten Ferrari'yi istemiyormus, bizde de Rijkaard zaten Servet'i pek tutmuyormus ve Ferrari'ye yesil isik yakmis.

Juventus'a da Elano Sissokko takasini onermisiz, begenmezlerse para da verecekmisiz.

Bir de Lyon sol bek Chisokko dedikodusu vardi, acaba Sissokko ile mi karisti :wink:

Poulsen teklif veya Elano takas

Kalstrom olmaycak herhalde karisi gelmek istemedi

Neyse yarin yine devam ederiz, daha kesin anlastigimiz Pino'yu bile aciklamiyorlar :roll:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kontrati geregi mecburen kampa katilan Leo'ya kendine takim bul onerisi tekrar yapilinca Milliyet'deki dallamalara gore senelik 750 bin avro'dan 1M'a cikan Zaragoza'nin teklifini kabul etmis. Gs'dan 1.5 aliyormus. Biz buna bonservis verdikti galiba. Simdi avucumuzu yaliyoruz elbette. Guya iki gun icinde gidiyormus.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Kontrati geregi mecburen kampa katilan Leo'ya kendine takim bul onerisi tekrar yapilinca Milliyet'deki dallamalara gore senelik 750 bin avro'dan 1M'a cikan Zaragoza'nin teklifini kabul etmis. Gs'dan 1.5 aliyormus. Biz buna bonservis verdikti galiba. Simdi avucumuzu yaliyoruz elbette. Guya iki gun icinde gidiyormus.
Bonservis vermeden almistik hatta gelecegi kac ay oncesinden belli olmustu ama kontratinin bitmesini bekleyip oyle gelmisti. Ona da Gokhan Zan'a da beles geldiler diye yuksek yillik vermistik.

Bu arada Kewell yapilan 1+1 yillik teklifi kabul etmis yaziyorlar. Hangi gazeteye baktiginiza gore 0.5 ile 1 milyon Euro arasi garanti para ve 20 bin Euro mac basi. Yarin Neill ile gelip kampa katilmasi bekleniyormus.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kewell'la 1 yıllık anlaşma yapıldıgı yazıyor gzetelerde.
Sevindim :)
Adnan Sezgin'in alacağı kazma sayısı bir azaldı :D

Alpaslan Sener

Post by Alpaslan Sener »

Cengiz Akgun wrote:Kerizma (BJK'lilar Q7 de diyrolarmis) UEFA kupasi elemelerinde penaltiyi kacirdi. TV'den maci ara sira agliyarak ara sira gulerek ara sira bagirarak anlatan keriz epey heyecanlanmisti oysa. Golle tanisicak Inounu'de taraftarlari selamlayacak filan derken Kerizma bizim eski Cihanvari bir vurusla kalenin epey ustunden disari atinca penaltiyi yildizlarda kacirir dedi. bu arada Nihat epey duzelmise benzer. Attigi ikinci gol epey guzeldi.
: )

Prekazi de Fatih in jübilesinde Kadıköy de Trabzon maçında penaltı kaçırmıştı, yanlış hatırlamıyorsam.
ultrAlpaslan

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpaslan Sener wrote:
Cengiz Akgun wrote:Kerizma (BJK'lilar Q7 de diyrolarmis) UEFA kupasi elemelerinde penaltiyi kacirdi. TV'den maci ara sira agliyarak ara sira gulerek ara sira bagirarak anlatan keriz epey heyecanlanmisti oysa. Golle tanisicak Inounu'de taraftarlari selamlayacak filan derken Kerizma bizim eski Cihanvari bir vurusla kalenin epey ustunden disari atinca penaltiyi yildizlarda kacirir dedi. bu arada Nihat epey duzelmise benzer. Attigi ikinci gol epey guzeldi.
: )

Prekazi de Fatih in jübilesinde Kadıköy de Trabzon maçında penaltı kaçırmıştı, yanlış hatırlamıyorsam.
Penaltiyi herkez kacirabilir ama bunun ki kacirmadan da ote idi. Dunya kupasinda ABD'de Budweiser birasinin reklamindaki gibi oldu.

http://www.youtube.com/watch?v=QUc0GZhwny8
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Çok seviyorum kewell'ı

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu Hamburg'ta oynayan Polonya asilli milli futbolcu nasil ?
Is yapar mi? Dunya kupasinda 3-4 mac oynadi diye biliyorum..
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kewell'ın formasını Cana'ya vermişler diye duydum. Doğruysa bu klubü yönetenlerin -yada yönetiyor görünenlerin- ne kadar beceriksiz ve basiretsiz olduğunun kanıtıdır!
Lorrik Cana, 19 numaralı formayı vermezseniz sizinle anlaşmam mı dedi acaba?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Kewell'ın formasını Cana'ya vermişler diye duydum. Doğruysa bu klubü yönetenlerin -yada yönetiyor görünenlerin- ne kadar beceriksiz ve basiretsiz olduğunun kanıtıdır!

Ben Kewell'in de 19 numara giydigine dikkat etmemistim. Ama resmi sitede asili olan baba Torik soylesisinde adam 19'u her gittigi takimda aradigini ve sebeblerini de soylemis. Aklimda kalan ileri surdugu sebeblerden biri 19 numarasinin kuran'da da gectigi. Bunu sonradan kesfetmis ve memnun olmus. Ben Kuran'i Ingilizce okudum ama 19'a filan takilmamistim. 19 aritmetikte soy sayi (yani prime number) olarak gecer. Yani sadece kendine ve 1'e bolunebilir. 1 tanim geregi soy sayi sayilmaz (bunun bir sebebi vardi. Galiba sadece kendine bolunup yine kendisi ciktigi icin. Simdi yine sacmalama diyen olacak. Demek istedigim soy sayi icin hem kendine hemde bire bolunecekti ya (iki kosul). 1'in durumunda sadece bir kosul saglaniyor gibi kabul ediyorlar. Kendine bolundugunde de kendi cikiyor. Bence cok asil bir sayi 1 ama tanim geregi olmamis kabul ediliyor).

Ilginc olani 2'nin yegane cift soy sayi olusu. Geri kalan butun soy sayilar tekdir. Asirlardan beri bu soy sayi uzerine kafa yorulmustur. Euclid'den bugune kadar hala uzerine dusunulur. Sana bana nesini dusuneceksin bunun yahu diye gelebilir ama bir suru teoriler gelistirilmis soy sayilar uzerine. Bak bir soru sordun sana ne kadar cevap verdim. Kewell'in durumu o geldiginde belli olmadigi icin vermislerdir baba Torik'e 19'u o bu kadar istedikten sonra.

Turkcede prime number asal sayi olarak geciyor. Ben yukarda soy dedim siz anlayin babindan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Kewell'a 7 numarayı versinler Aydın'dan alıp...

Böylece bir kişi daha üzülmüş olur. Bu tip detayları bizimkilerin hiç düşündüğünü sanmıyorum.
Özellikle de söz konusu forma olunca yönetimi iq,eq, 30 lu değerlere düşüyor.

Geçen sene formanın arkasında bulunan fontlar "vahşi batı kasaba barı" fontu idi , bakalım bu sene neler saçmalayacaklar forma dizaynı konusunda.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kewella anlaşmak gayet akıllıca. Uyum sorunu yok, sürpriz değil, devamlılığı olmasa bile diğer konularda katkısı fazla. Hiçbirşey olmasa bile GS seyircisi deli gibi istiyor. Formayıda , biletide, kredi kartınıda
sattığın adamların istediğini eşek gibi yapacaksın.

Malzeme belli . 20-35 maç arası oynar. 10 assist-10 gol atar.1,5 -2 milyon euro arası para alır. Bonservis yok. Takım kimyasına uyum üst düzeyde. Katkı başı maliyette en akıllıca transfer bana göre. Ben çok sevindim.

19'da problem değil. Kendi durumu belli değildi, Arnavuttunda inadı tutunca
vermek zorunda kaldılar. 99 numara kalıyor geriye. Bir tanesi olur herhalde.
En az 10 tane daha asal sayı var.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ismail Gezer wrote:Kewell'ın formasını Cana'ya vermişler diye duydum. Doğruysa bu klubü yönetenlerin -yada yönetiyor görünenlerin- ne kadar beceriksiz ve basiretsiz olduğunun kanıtıdır!
En sonunda Harry'e bunu yaptilar demek, cok ayip...Haldun yok diye meydani bos buldular.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply