2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cemal Savas

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Cemal Savas »

Transferler kimseyi memnun etmedigi kesin. Elimizdekileri pic etmektede ustumuze yok. Jardel'in futbol hayatini bitirdik. Simdi sira Elano'da. Sanki ondan iyisini bulup getireceklermis gibi. Adnan Sezgin, alinan ve satilanlardan komisyon aldigina iddia ederim. :evil: :evil: :evil:

Mesut Ozil, Real'e transfer olmus bu arada.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Misimovic olacak gibi gorunuyor. Gorgen ustad ne dusunuyor bu oyuncu hakkinda? Baska forumdaslarin bir bilgisi var mi? Benim hatirladigim Bosna'da oynadigimiz milli macta frikikten 90'a taktigi beraberlik golu var...(Duzeltme, simdi baktim, o golu atan Misimovic degil Salihovicmis :)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Curuk elma diyecegim ama dilim varmiyor, cunku kendisi hakkinda hicbir bilgim veya fikrim yok...ama bu saatten sonra yapilacak transferden hayir gelmeyecegine inananlardanim. They are buying time, not a player...kafamda gecen dusunce bu.

Icimden bu basligi silmek geliyor...veya 2011 diye degistirmek.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Serdar Beyazyurek wrote:Misimovic olacak gibi gorunuyor. Gorgen ustad ne dusunuyor bu oyuncu hakkinda? Baska forumdaslarin bir bilgisi var mi? Benim hatirladigim Bosna'da oynadigimiz milli macta frikikten 90'a taktigi beraberlik golu var...(Duzeltme, simdi baktim, o golu atan Misimovic degil Salihovicmis :)
Kicker'in haberine göe Misimovic eski hocasi Magath'in calistirdigi Schalke'ye daha yakin. Fiorentina, Atletico ve Galatasaray'in da bu oyuncuyla ilgilendiklerini yaziyor ama Wolfsburg Diego'yu alabilirse Misimovic'in Schalke'ye kesin olarak gidecegi yaziyor.

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... nflug.html
Quo vadis, Galatasaray?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Misimoviç olayı yatmış

A.Sezgin Almanyaya mı gitmişti?

Keşke hep orda kalsa..

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Taraftarin tepkisini azaltmak ve Lviv ile Bursa maclarinda asiri protestoya maruz kalmamak icin Adnan Sezgin'i Almanya'ya gonderip Misimovic'e resmi teklif yaptilar o da teklif oldugunu dogruladi ama ilgilenen cok takim oldugunu da belirtti. Buna bir de Diego'yu alabilirlerse gidecek hikayesini eklerseniz transferin ne kadar duzmece oldugunu anlarsiniz. Goz boyamaca yani. Madem bu adam ile ilgileniyorduk niye bu kadar kulup istemeden ve bizim gercekten ihtiyacimiz olan zamanda almadik.

Ledesma ve Baptista hikayeleri de buna benzer hikayeler. Lafontain'den masallar. Adnan Polat'in son 1 ay icinde verdigi demecleri gozden gecirirsek muneccim olmaya gerek kalmadan bir halt olmayacagini anlariz.

Bir de bu aksamki Lviv maci sonucunu bekliyorlarsa da sasirmam.

Hadi yaniliyoruz diyelim de Misimovic isi olur (ve adam da denilenin aksine saglikli cikar), takimin o kadar cok eksigi var ki. Gercek bir on libero, kaleci, stoper, yedek forvet ..... Adnan Polat daha 15 kisilik "scout" ordusu kurmaktan bahsetsin, sonra da transfer bitene kadar tabii ki ihtayac olan oyunculari alacagiz desin. Scout isi iyi guzel de bu epey bir zaman alir, simdiye kadar akillari nerdeydi, 15 kisiyi bosverin Gorgen'i alsalar 15 kisinin isini yapardi, yeterki isini gercekten bilen birini bulsunlar. Hala daha cok guzel seyler olacak bizi yikmaya calisiyorlar edebiyati izliyoruz. Takima 2 gunde kondisyon asilanmaz, alinacak transferler sakat degillerse bile 2-3 hafta isterler takima girmek icin. O zamana da cok gec olabilir. Gelen hafta bizim sakatlarimiz iyilessin biz zaten transfer istemeyiz diye aciklarlarsa hic sasirmayin.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ben de bu 15 scout olayini duydugumda sok oldum. Yahu kac yildan beri yönetimde Adnan Polat. Daha önce ki yillarda niye yapilmamis? Kimse de sormuyor transfer döneminden sonra mi scout ekibini kurmak akillarina gelmis diye. Bu haberi dün okumustum. Eylül'de baslayacakmis bizim scoutlar calismaya :lol:
Quo vadis, Galatasaray?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Polat palavrada rakip tanımıyor. Gelmiş geçmiş en kötü başkan ünvanını haketti. Konuşmaya gelince mangalda kül bırakmıyor. Zannedersinki GS'de herşey mükemmel işliyor. Futbolda yaşattığı başarısızlıkları Canaydın döneminde bile yaşamadık. Riva'nın kaç para ettiğide beni ilgilendirmiyor açıkçası!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sadece bu yönetim mi...her yönetim zaman zaman scouting olayini gundeme getirmistir...palavra palavra palavra, diye bir sarki vardi bir zamanlar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Galatasaray'ın sorunu transfersizlik değil.
Sonuçta yine alınan 6-7 oyuncu var.
Bu Ali Turan'lar, Serdar Özkan'lar, Cana'lar alınırken taşıdığımız çekinceler boşuna değildi.
Ali Turan denilen arkadaşı neredeyse Kayseri kampından kaçırdılar... Ligin devre arasında Kayseri'yi terketti, yarım sezon oturdu.
Bu kadar tantana ile alınan bir oyuncu... Fakat teknik ekip, aldığı oyuncunun hangi özelliklere sahip olduğunu bilmiyor.
Sivas maçında kenardan defalarca uyarıyorlar ayağıyla düzgün top başlatması için.
Yahu bu adam zaten buydu. Bunu bilmiyor muydunuz?
Öte yandan Beşiktaş'ın süprüntülerini toplamaya devam ediyorlar... Geçen yıl Zan, bu yıl S. Özkan... Korkuyorum Nobre'yi mal bulmuş Mağribi gibi kapacaklar diye.
Cana konusunda açıkçası ben bilgi sahibi olmadığımdan dolayı fikir belirtmemiştim. Ama genel yorum, bu oyuncunun Galatasaray'ın ihtiyacı olan oyun kurucu tipi bir ön libero olmadığı üzerineydi.
Doğru dürüst transfer listesi hazırlamayan, eldekilerden azami yararı elde etmesini de bilmeyen bir teknik ekiple nereye gidilebilir?
Servet'in akıl almaz düşüşü bile çok şey anlatmıyor mu?
AYRILMAZ İKİLİ

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eldeklerin hepsi kalacaksa, bize bir forvet ve kaleci şart.

Batdal, Baroş'un yedeğinin yedeği olabilir ancak. Kadroda kalmalı ama Baroş'un yokluğunda birinci tercih olmalı. Hazır değil.

Ali Turan'ın boyu posu nedir bilmiyorum ama göbekte daha başarılı olabilir.

Arda-Kewell-Elano üçlüsü kanat ve oyun kurucu için öncelikli tercih olmalı. Serdar ve Pino da yedekleri...

Bir sol-bek daha alacak halimiz yok. Ama kaleci şart. Aykutla yürümez bu iş. Yan top geldimi yandı GS!

Ayhan her maç sahanın en kötüsü. Artık süresi doldu.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bence bu basligi 2011 Yaz transfer donemi olarak degistirin.
Benim Lig tv kampanyam Ocak ayinda bitiyor, buyuk ihtimal uzatmayacagim.

Kayip bir sene.
Seneye Agustos'ta seyretmeye baslariz artik.
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Sezgin ve Yalcindag 3 oyuncu almak icin ciktiklari seferden, "3'un birini" bile alamadan donebilirlermis!! Bence biz "3'un birini" zaten aldik. Gulsek mi aglasak mi acaba.

Bu arada almak istedikleri oyunculardan birinin adi Emana biraz harfleri oynatirsak ortaya ""enema" cikar, belki de camia olarak ihtiyacimiz boyle bir temizlik!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Asagidaki haber 24 Agustos tarihli. Oyuncunun menajeri gorusmleri dogrulamis, bakalim ne olacak?
Bir tane kaleci lazim. Milan Dida yi serbest birakti, gelsin Ufuk un onunde bir sezon oynasin. Cok mu sey istiyoruz?
http://www.goal.com/en/news/12/spain/20 ... a-transfer
"Cameroon international Achille Emana's agent believes that his club Real Betis have set an unrealistic valuation on his client, pricing him out of a transfer away from the Verdiblancos.

Emana has been linked with a move to Turkey, as well as sustained interest from La Liga side Valencia, but Betis are demanding €8 million for the 28-year-old, a fee which the player’s representative, Jose Pablo Varela, feels clubs will not be willing to offer.

Varela used Sergio Garcia’s recent switch to Espanyol despite being signed for €10m in 2008 as reference, and Betis news website alfinaldelapalmera.com reports that he said: “I do not understand how you can let go of a player losing millions [Sergio Garcia moving to Espanyol] and do not let [Achille] Emana to go at that cost.

“In the current market, it is a good deal, and if Betis continue [to ask for €8m], then they are losing €6m on the transfer of this player.”

UPDATE 1600 CET: Galatasaray have offered €6m for Emana, and according to Varela, the clubs remain locked in negotiations.

Speaking to Radio show Punto Radio Sevilla, he said, "The deal is close to being agreed, and the difference is now not so big between the clubs."

Emana refused to take part in Sunday's friendly versus Cagliari, further speculation that both parties are set to agree a fee for his services."
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Akillara zarar bir durum.
Neymis bu adamdaki cevher ben anlayamadim a.k. : :evil:

Adam icin disaster terimi kullaniliyor , ama yine vazgecilemiyor.

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... -City.html
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply