2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Yunus Isik

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Yunus Isik »

Bir tane daha yabanci transfer yapabilirmisik ama iki tanesi tribünde oturmaliymis.
Her yerde Annan sesleri var. Genc, yetenekli, tecrübeli ve ucuz bir orta saha oyuncusu.

Ama ne kadar gerek var? Bence Cana ilerde banko oynar ve ilk onbirin söyle oldugunu düsünürsek:
Ufuk - Insua, Servet/Hakan Balta, Neill, Ali Turan - Cana, Ayhan/Mustafa Sarp, Arda, Misimovic, Elano/Kewell - Baros

o zaman iki tane yer var gözüme carpan. Barosun sakatlanmasi halinde orada herhalde Kewell oynayacak, Batdal daha tek basina forvet olmayi kaldiramaz, ama bence Barosla iyi bir ikili olurdu. Fakat Kewell müzmin sakat. Onun icin sanki Baptistayi alsak daha mantikli gibi, tabiki bence ondan cok daha iyi, genc ve ucuz olanlari var ama bu yönetim onlari görmez, cünkü isimleri daha piyasaya cikmamis ve onlari görmek arastirmak ve futbol bilgisi ister.

Ikinci pozisyonda sag bek. Orda ve savunmanin göbeginde oynaya bilen birisini alsakta fena olmaz. Bu Türkte olabilir, mesela neden Serdar Kurtulusu düsünmezler? Basdan zorluk cekti Antepte ama artik banko oynuyor ve iyide oynuyor, üstelik daha 23 yasinda. Hadi olmadi Orhan Sama da ragziyim, gecen sezon 32 macin neredeyse tümünde 90 dakika oynamis ve oda daha 24 yasinda. Yeterki birisi alinsin.
aslan her zaman aslandir

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

TSN'in kendi guvenilir kaynaklarina gore transfere son noktayi koymusuz. En azindan Turk bir yedek forvet almalarini bekliyordum.

Besiktas 750 bin Euro'ya Fatih Tekke'yi almis.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kaan Önem wrote:Atletico Madrid Arda'ya bonservisi için 3 seneye yayılmış olarak kulube ödenmek üzere 11 milyon euro teklif etmiş. Kabul edilmemiş. Ben olsam satardım. Demek ki Arda'yı 25 milyon euro'ya satabileceklerini düşünüyorlar. Gayet iyi.

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/7761.php
Bu bilginin basin ve taraftarlarla paylasilmasinin amaci ne? Ednan'in adini da yanlis yazmislar. Ama onemli degil. Yani elimizde cok kiymetli bir adam var filan demege getirmek istiyorlar hehrhalde. Forlan'i versinler Arda'yi alsinlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Cengiz Akgun wrote:
Kaan Önem wrote:Atletico Madrid Arda'ya bonservisi için 3 seneye yayılmış olarak kulube ödenmek üzere 11 milyon euro teklif etmiş. Kabul edilmemiş. Ben olsam satardım. Demek ki Arda'yı 25 milyon euro'ya satabileceklerini düşünüyorlar. Gayet iyi.

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/7761.php
Bu bilginin basin ve taraftarlarla paylasilmasinin amaci ne. Ednan'in adini da yanlis yazmislar. Ama onemli degil. Yani elimizde cok kiymetli bir adam var filan demege getirmek istiyorlar hehrhalde. Forlan'i versinler Arda'yi alsinlar.
Ben Reyes'i isterim. Ya da dur. Hangisi gencse onu isterim. Atletico feci oynuyor bu aralar. Bir ozet izledim yine bi takimi beslik etmisler.
Eren Gumrukcuoglu

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Millet dalga geçiyor o faxla :D

Ben bıktım bu yönetimin rezilliklerinden. Önce Prekazi olayı şimdi bu saçmalık. 24 saate iki embesilliği sığdırdılar. Aylara yıllara neler sokuşturuyorlar Allah bilir!

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Ismail Gezer wrote:Millet dalga geçiyor o faxla :D

Ben bıktım bu yönetimin rezilliklerinden. Önce Prekazi olayı şimdi bu saçmalık. 24 saate iki embesilliği sığdırdılar. Aylara yıllara neler sokuşturuyorlar Allah bilir!

İyi de moruk sanki o fax'taki rezillik Atletico Madrid'e ait be... :P İngilizce içler acısı. Bir de Delnan Polat durumu.

Bizimkiler Arda'ya iki haneli milyonlu teklif gelmez laflarına cevap gibi koymuşlar diye düşünüyorum. Ha çok avam buluyorsanız, bence de öyle. Benim beklentim de başka yönde değil. Rezillikler hanesine koymam bunu.
Eren Gumrukcuoglu

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eren Gumrukcuoglu wrote:
İyi de moruk sanki o fax'taki rezillik Atletico Madrid'e ait be... :P İngilizce içler acısı. Bir de Delnan Polat durumu.

Bizimkiler Arda'ya iki haneli milyonlu teklif gelmez laflarına cevap gibi koymuşlar diye düşünüyorum. Ha çok avam buluyorsanız, bence de öyle. Benim beklentim de başka yönde değil. Rezillikler hanesine koymam bunu.
Ya Madrid'liler ne yazdığını okumaktan aciz adamlar, yada birileri GS ile dalga geçiyor ve bizimkiler kolayca oltaya gelmiş. Her iki durumda da bunun belgesini yayınlamak akıl karı değil. Arda'ya iki haneli teklif gelmez diyenide duymadım. Ama memleketin en değerli yerli futbolcusu olduğunu söyleyen çok oldu. Bu yönetim bu kadar basit bir konuda bile sağlıklı karar veremiyorsa vah koca klubün haline!

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Çok kötü bir transfer dönemi geçirdik. Bu yıldan pek ümitli değilim.
Abdurrahim Albayrak, yeni sağlık kurulu ve Cana en iyi transferler.
Esas beni umutuzluğa düşüren nokta hatalardan hiç ders alınmaması
ve eksikliklerin giderilmemesi.

1-) Forvet yetersizliği
Geçen yıl Baros gitti. Ligten koptuk çünkü forvet yoktu. Rijkardda ısrarla alt yapıdan
forvet denemeyip Ardadan santrafor yaratmaya çalıştı. Bu yıl ne değisti?
Sadece Battal katıldı. Kewell problemlerinden ötürü yaklaşık 20 maç oynar.
Anıl laf olsun diye denendi, Cem Sultan ortada yok.
Rakiplere bakalım:

FB: Fransa gol kralı Niang
İspanya gol kralı Guiza
Türkiye gol kralları Semih ve Gökhan Gönül
Birde orada oynayacak Kazım

BJK: Brezilya milli Bobo
Nobre
Türkiye ligi gol kralı Fatih Tekke
Çek milli Holosko
Gereğinde orada oynayabilecek Nihat ve Guti

Trabzon: Kolombiya gol kralı Teo
Jaja
Umut Bulut
Şenol Güneş gözünü kırpmadan alt yapıdan yararlanır.

2-) Kaleci:

4 büyükler arasında (diğer bir sürü Anadolu takımının durumu bizden iyi) en kötü durumda olduğumuz gibi hala ne işe yaradığını
anlamadığım Nezihi kaleci antrenörü.

3-) Teknik ekip:
Üstünel gitti, Sezgin denen adamla muhatabım,
hadi artık beni kovunda tazminatla gidelim,Del Bosque ve Aragones'in yaptığı vurgununu yapalım modunda bir Rijkard. Neskens ve kondisyonerler çok iyi ama yetmeyebilir.

4-) Orta sahada Çift yönlü oyuncu:
33'lük Ayhandan başka adam yok hala.
Takım 2ye ayrılmış vaziyette . Savunan kazmalar ve hücum eden varyeteciler.

5-) Sol tandem:
Servet, Balta, zan arasında beğen beğenebilirsen.

Önümüzdeki yıl Alman ligini izleyn. Şampiyon olacak takımın yabancı 10 numarasını
Adnanlar kalırsa 2 yıl sonra GSde izlemeye hazır olun. Komisyon anlaşmaları şimdiden hazırlanmaya başlar.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gazetelerde hala transfer haberleri var. Hürriyet, Emana Galatasara'a gelebilir demiş, devamında Real Betis başkanının 31 Ağustos'tan önce verdiği bir röpörtajı vermiş :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Gazetelerde hala transfer haberleri var. Hürriyet, Emana Galatasara'a gelebilir demiş, devamında Real Betis başkanının 31 Ağustos'tan önce verdiği bir röpörtajı vermiş :D
Telgraf ya da fax cekmemis mi Betis Delnan'a?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply