2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Nonda da agir sakatliktan cikan adamdi. Bir turlu iflah etmedi. Lindroth'da sakat iken kontratini uzattilar. Bunlari da toplarsan iste bir araba sakat adam sana.
Ankaragücü'nün sağlık ekibini transfer etmişiz. İşte yılın transferi :D

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=373

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Biz nihayet saglam bir transfer deyecegimiz birini beklerken, hala Jan Polak haberleri aliyoruz. Menajeri Radyospor'da GS ile gorusmelerimiz cok iyi geciyor imza an meselesi demis. Polak saglamken bile begenmezdim, simdi bir seneyi sakat gecirmis adami alsak ne olur, ustelik 1 aydir da pazarlik yapiyoruz. Daha iyi Sarp oynasin. Polak!! Umarim yalandir.

Adnan Polat, en az bir oyuncu alacagiz demisti, ve teklif yapildi bekliyoruz dedi. Tabii kac teklif yapildi hepsi kabul ederse ne olur hicbiri kabul etmezse ne olur, bir zaman limiti koyduk mu bunlardan bahseden yok.

Elano'nun satilmasini bekliyoruz ki sicak para gelsin de oyle transfer yapalim diye dedikodular vardi. Inanmak istemiyordum ama yavas yavas inanmaya basladim. Sakatligi da hikaye olabilir, tekme yiyeli 2 ay oldu, ayagi kirilsa simdiye gecerdi.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Plansiz programsiz adam alacaklarsa hic zahmet etmesinler. Kombine satma derdimiz yok, takimi degil stadi pazarliyoruz. Daha yeni gelen Cana ve Pino’nun giden Topal ve Keita’dan fazlasini goremedik. Gecen sene basina gore tek artimiz kullanim tarihi gecmis Nonda yerine alinan Battal. Kayseriden gelen Ali Turan anca giden 2 Emre’nin pozisyonuna sayilabilir. Iyi kotu Sabri’nin yedegi olan Ugur’un yerine kimse alinmadi. Bir kere seyrettigim yeni sol bek Caglar’dan pek umudum yok, umarim yanilirim. Kalite ve muzmin sakatligi goz onune almadan sadece kelle hesabindan bakinca yeni kaleci, sag bek, orta saha, santrafor eksigi var.

Olacak gibi gorunen Jan Polak sadece kele sayisini artirir, fazlasi olmaz. Adamin adini duyunca tansiyonum cikiyor. Elano’yu tutalim, Serkan’I kabullenelim daha iyi. Bekleri koridor olmaya aday, orta sahasi 2 pas yapamayan, kalecisi titrek takima C Ronaldo gelse ne yazar.

Ek yapiyorum" BJK Nobre'yi serbest birakiyormus (Milliyet) Korkum bizimkilerin kapmasi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:...
Ek yapiyorum" BJK Nobre'yi serbest birakiyormus (Milliyet) Korkum bizimkilerin kapmasi.
Hakan Sukur'de goreve hazirim demis zaten. Nobre Turk statusunda degil mi? Mac basina olursa alirlar gibi. Gokhan Zan'dan daha akillica is yapmis olurlar eger sakat filan degilse. Herhalde BJK da boyle bir teklif yapmistir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote:...
Hakan Sukur'de goreve hazirim demis zaten. Nobre Turk statusunda degil mi? Mac basina olursa alirlar gibi. Gokhan Zan'dan daha akillica is yapmis olurlar eger sakat filan degilse. Herhalde BJK da boyle bir teklif yapmistir.
Bedeva bile istemem. Fener'in Turk futboluna en iyi kaziklarindan biridir. Aurolio'yu Turk yapmak icin kurullari delince Noabre TC vatandasi olarak degerlendi. Baska bir ozelligi yok.

Nobre'nin tek sevdigimi tarafi BJKlilarin bizim Dundar Six rezaletine laf soylerken Nobre'yi sanki evlat edinmeleri.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: ...
Bedeva bile istemem. Fener'in Turk futboluna en iyi kaziklarindan biridir. Aurolio'yu Turk yapmak icin kurullari delince Noabre TC vatandasi olarak degerlendi. Baska bir ozelligi yok.

Nobre'nin tek sevdigimi tarafi BJKlilarin bizim Dundar Six rezaletine laf soylerken Nobre'yi sanki evlat edinmeleri.
FB Nobre'den kazik filan yemedi ve kimseye kazik attigini da sanmiyorum. Asil Guiza ve Kezman olayinda kaziklandilar. Kazigi yiyen BJK oldu mal bulmus gibi herif bonservisini eline alinca. Yine son olarak gecen sene 3 senelik yiilik 2 million 400 bin avro ile kontrat yapmislar ve adam gecen sene bu para karsiliginda tek bir gol atmis. Buna FB ne yapsin; yani BJK aptal olunca? Biz de Zan olayinda fena kaziklandik ayni Nobre olayindaki BJK gibi. Kendi elleriyle getirdiler adami gorunen koy kilavuz istemedigi halde. Transfer kaziklanmasi olayinda ise rekoru elimize alali cok oldu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote: ...

FB Nobre'den kazik filan yemedi ve kimseye kazik attigini da sanmiyorum. Asil Guiza ve Kezman olayinda kaziklandilar. Kazigi yiyen BJK oldu mal bulmus gibi herif bonservisini eline alinca. Yine son olarak gecen sene 3 senelik yiilik 2 million 400 bin avro ile kontrat yapmislar ve adam gecen sene bu para karsiliginda tek bir gol atmis. Buna FB ne yapsin; yani BJK aptal olunca? Biz de Zan olayinda fena kaziklandik ayni Nobre olayindaki BJK gibi. Kendi elleriyle getirdiler adami gorunen koy kilavuz istemedigi halde. Transfer kaziklanmasi olayinda ise rekoru elimize alali cok oldu.
Demek istedigim FB nin veya Nobre'nin kazik yemesi degil. Nobre kazmasi butun memlekete futbolcu diye kaziklandi. Yoksa parasi muhim degil kimlere ne paralar kaptirildi. Nobre olmasa baska bir kazmaya verirlerdi.

Mesele bulunmaz hint kumasi gibi pesinden kosulmasinda. Vatandas olduktan sonra BJKliler Nobre'nin milli olmasi lazim diye forumlarda destanlar yazdilar, baskanlari senede 2.5 milyona kontratini uzatdi. 500 bine Kayseride oyniyacak futbolcu bas taci oldu. HA birde bonservis verip almislardi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:...... HA birde bonservis verip almislardi.
Vay salak Demiroren vay diyecegim ama at hirsizinin onculugunde ati alan Uskudar'I gecti. Cam yarmasi bile cam devire bu isi ogrendi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Jan Polak Anderlecht ile sozlesmesini uzatma karari almis - hadi gozunuz aydin...

Bu arada gecen kis Hollanda'nin Go Ahead Eagles takiminda oynarken GS'in gundemine gelen sol acik Halil Colak Kasimpasa ile sozlesme imzalamis - kendisini daha yakindan gorme imkani olacak...

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu sezonun en iyi transferleri Kewell ve hafta icinde sozlesmesi uzatilan Baros oldu.Umarim saglikli bir sezon gecirirler.Bu arada Ankaragucu'nden gelen saglik ekibi de iyi bir transfer.(dalga gecmiyorum).Orta sahaya Pirlo veya Viera(yeni oyunculari hic tanimiyorum)gibi bir oyuncu alamayacaksak,ki almamiz cok zor,bu mevkiye yuksek meblaglar odeyip transfer yapmayalim bence.Elano'yu kazanmamiz lazim,enerjimizi bu konuya yonlendirelim.Bir forvet ve bir kaleci(yapilmayacak herhalde ama) transferi gerekli gozukuyor.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Nobre'nin adını gördüm, bize atfedilen uydurma transfer haberleri arasında. Nobre'yi almak için mal olmak lazım, bizde de bi mal var (adı bende saklı değil, gözünüzün önünde).

O kadar berbat bir transfer dönemi geçirdikki, en iyi transfer Kewell!! Yani zaten bizim futbolcumuz olan adam!

Transferler berbat, oynanan futbolda buna paralel olursa, iki adnan da yeni stadı görmeden defolup gitmek zorunda kalacak! Tabi GS klubünde bu gidişe "dur" deme cesaretine sahip adamlar varsa..

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Harbuzi eger Cavcav izin verirse Galatasaray'a giderim demis. Hasan bak Cavcav'i ikna et de senin de begendigin bu adami alalim.
Cavcav bir de GS'li filan diyorlar. Adam gunahini vermiyor GS'a. Harbuzi'yi filan vermez. Verse de anasinin nikahini ister. O devamli FB'yi besliyor.
Ilhan Cavcav kulup cikarlarini koruyor, parayi basan aliyor. Helal olsun, yalakalik kesinlikle yapmiyor. GS'li oldugu dogrudur, bunu defalarca dile getirdi...ve GS en cetin ve en zevkli maclarini Gencler'e karsi oynamistir. Benim Gencler sempatizani olmamin nedeni kendisidir. Kalicilik, istikrar...dogru isler yapmis ve yapan birisi, tekrar kendisini tebrik ediyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Harbuzi eger Cavcav izin verirse Galatasaray'a giderim demis. Hasan bak Cavcav'i ikna et de senin de begendigin bu adami alalim.
Cavcav bir de GS'li filan diyorlar. Adam gunahini vermiyor GS'a. Harbuzi'yi filan vermez. Verse de anasinin nikahini ister. O devamli FB'yi besliyor.
Ilhan Cavcav kulup cikarlarini koruyor, parayi basan aliyor. Helal olsun, yalakalik kesinlikle yapmiyor. GS'li oldugu dogrudur, bunu defalarca dile getirdi...ve GS en cetin ve en zevkli maclarini Gencler'e karsi oynamistir. Benim Gencler sempatizani olmamin nedeni kendisidir. Kalicilik, istikrar...dogru isler yapmis ve yapan birisi, tekrar kendisini tebrik ediyorum.

Rahmetli annem isini bilen burnumun iligini yesin derdi. Ben de burunda ilik ne arasin kikardak yahu derdim. Iyi ya iste kusun sutu gibi bir laf bu da derdi. Ben de Cavcav yalakalik yapsin basinda oldugu GB zarar versin demek istemedim. Bugune kadar para olarak hicbir iltimas gecip kolaylik gostermedi ve elindeki futbolculari FB'ye pazarladi demek istemistim. Alisveris de ahpab isi olur. Hemen hemen ayni para olsu da dost isi idiye bir indirim ya da odemede kolaylik yapilir sevdigine. Ya adama birnu buyukluk olarak tepeden bakip canini sIkIyorlar ya da bunlardan bu para cikmazpic ederler filan gibi dusunuyor olmali. Degilse sevdigi tuttugu takima is baska dostluk baska dememeli.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Asagidaki yaziyi milliyetten aldim ama diger kaynaklarda da cikti, transfer konusunda belli ki Rijkaard da cok ofkeli ama tercumandan sansur yemis:

G.Saray'da teknik direktör Rijkaard ne zaman transfer ile ilgili konuşup olumsuz bir şey söylese sansüre uğruyor. Almanya’daki F.Bahçe yenilgisinin ardından “Elimizdeki malzeme bu” sözleri çevrilmeyen Hollandalı’nın Sivas’taki açıklamaları da basına aktarılmadı. Geçen sezon Rijkaard’ın tercümanlığını yapan Mert Çetin’in yerine sportif direktör Adnan Sezgin’in operasyonuyla takımın eski oyuncusu Mustafa Yücedağ getirildi.

Yücedağ, Sivas maçı sonrası “G.Saray kadro kurmakta gecikti mi?” sorusunu, “Üç kulvar için kadro yeterli mi?” şeklinde hocaya iletirken, asıl olay bir gazetecinin “Geçen sene ve bu sezonki G.Saray arasındaki farkın nedeni nedir? Kadro yetersizliği mi, takviye yapılmaması mı ya da takviye yetersizliği mi?” sorusunun ardından patladı.

Rijkaard “Transferler olmuyor. Olmuyor ve nedenini ben de bilmiyorum. Belki olanaklar yeterli değil, belki de istediğimiz oyuncularla şu ana dek anlaşma olanağı bulamadılar. Ama işler yürümüyor. Nedenini bilmiyorum” yanıtını verirken, tercüman ise “Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum. Ama transferle ilgili kulüp şu an uğraşıyor” demekle yetindi. Camiada bu durumla ilgili “Yücedağ bunları yönetimin talimatıyla mı yapıyor?” sesleri yükselmeye başladı.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Rijkard'ı eleştirmek bana ayıp geliyor. Ortada moloz bir futbol takımı varken, adama laf etmek ayıp! Rijkard mükemmel diye faland eğil, yönetimi takımı bu olan klubün hocası kim olursa olsun hikaye!

Tercüman olayını başka takım taraftarı arkadaşlardan duydum; utanç vericiydi. Bu klup bitme noktasına gelmiş. Resmen kokuşmuşluk var!

Galatasaray'ı uyduruk galatasaraylılardan kim kurtaracak bakalım!

Post Reply