2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Fahrioglu

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Murat Fahrioglu »

Neyse en azindan degisik kaynaklardan bazi haberler niye bazi transferlerin olmadigini acikliyor. Mesela Missimovic Schalke'yle anlasti derken, Schalke Van Der Vaart'a donmus ve olursa onu alacaklar Missimovic de bize kalacak. Tabii bu arada bu islemi baslatan sanirimi Diego'nun Wolfsburg'la anlasmasi. Alman basini Adnan Sezgin otelde Missimovic'i bekliyor diye yaziyormus.

Emana icin de arada 2 milyon Euro fark varmis, baskanlari bizim Radyospor'a bile konusmus. Emana da baskan ile gorusmeye gittim beni kabul etmedi demis. O transfer de belli ki bizim biraz daha para vermemize bakacak.

Simdilik bu ikisi hakkinda somut veriler var digerleri icin tek kaynak bizim basin.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Antony annan ile ilgileniyoruz.
5 milyon usd teklif etmişiz.

http://translate.google.com/translate?j ... l=no&tl=en

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bütün Gazeteler Misimoviç transferinden bahsediyor. Gerçi aynı gazeteler Emana transferinide bitti diye duyurmuştu.

Demek, dört bir yana dağılan adnan sezgin süvarileri kimi transfer edeceğini şaşırmış vaziyette.

At kuyruklu zamanında bu taransferler kaç ay önce bitirilmişti hatırlamayan varmı?

Zamanında bazıları Hakan Şükür dittiği gün kurban kesecem demişti. Hakan gittiğinden beri büyük başarılara imza attığımız için bu konya değinmeyeceğim. Ama bu yönetim defolduğu zaman kutlama yapma ihtimalim hayli yükseldi!

Murat Fahrioglu

Misimovic Wolfsburg'un bugunku 20 kisilik mac kadrosunda yok, yeni aldiklari Diego var. Ama web siteleri transferi konusunda bilgi vermiyor. Yani iki taraftan da resmi aciklama yok.

Eger Misimovic gelirse, Emana da gelecek mi? Annan Emana'ya alternatif mi dusunuluyor. Bir de Bayern Munich'in Surinam asilli Hollandali sol bekine teklif yapmisiz ama adam orda ikinci yedek olmasina ragmen bize gelmek istememis.

Yani Adnan Polat'in en az bir transfer dedigi bu olsa gerek, herhalde en az bir de Misimovic olur. Tabii Emana ve Annan da gelirse bizim orta saha ancak paklanir da, bu sefer forvet alternatifi yok, Batdal 8 hafta sakatlik yuzunden yokmus.

Caglar ne zaman iyilesecek bilmiyoruz ama iyilesmeyecekse, bir de sol bek lazim. Stoperde belki bir de Cam Adami denemek lazim, hatta Ali Turan belki o mevkide futbolu hatirlar.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Son haftalarda AP'ın transferler hakkında söyledikleriini not etsek, utanç vesikası olur. 4 bir yana atlıları gönderdik, 2-3 güne transferler kesinleşir bla bla bla...

Divan kurulu üyelerinin, Galatasaray'ın fırtınaya tutulmuş gemi gibi sallandığı şu günlerde, durumda vazife çıkarmasını umuyorum. Yani innşallah :)

Murat Fahrioglu

Bir de Ibricic dedikodusu var, Hajduk Split'te oynuyor Misimovic turunde bir oyuncu 24 yasinda ve o da Bosnak. Kimi gazeteler onun yerine dusundugumuzu yaziyor, cok vakit var ya daha dusunelim bakalim. 8 milyon cok paraymis da Ibricic 4.5'a malolacakmis yillik ucreti de 1.2, yeterince ucuz et yahnisi yemedik galiba. Tabii 3 gun kala hala daha dansoz gibi kiviriyorlarsa gazeteler de bunu firsat bilip istedigini yazar.

Avrupa olmadi sadece lig kaldi adam almasak diye dusunuyorlarsa, cok yanilirlar. En azindan biriki saglam adam olmasi lazim ki bu kayip senede bunlarin cevresine gelecegin takimi kurulsun. Su anda amator kumede takim kursaniz GS'dan kac oyuncuyu cagirirsiniz?

Cana'yi ve Pino'yu almayip 8 milyonu Misimovic'e verselerdi ben raziydim. Transferden nerdeyse 15 milyon Euro kazandilar, yarisini cope atip diger yarisini da harcamak istemiyorlar.

Yeni sahada takim ilk 10'da bile degilse en azindan gidip gorecek 1 tane (Polat'in dedigi gibi en az bir) yildiz oyuncu lazim. Ya da bizim de daha once dedigimiz simdi de bazi kose yazarlarinin yazdigi transfer parasi ile bir dunyaca unlu sarkici tutsunlar ve konser verdirsinler hem de sadece acilista degil her ay biriki konser ki bu yeni olusan sirketi desteklesin, gorunuse gore sirketi futbol takimina bir yarar yapsin diye kurmadilar, boyle olunca UEFA'nin mali kriterleri de sorun olmaz, futbol onemli olmadigi icin Eurovizyon'a falan gireriz sarki besteletir CD falan satariz.

Milliyet bir de utanmadan GS'dan supriz atak demis, Misimovic yerine Ibricic'i almak her ne kadar "atak" sayilirsa!! Tabii boyle bir kulubu bu basinin eline dusurenler utansin.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Butun bu ismi gecen oyunculari kac seneden beri izliyorlar acaba :-D
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizim yönetim, -her ne kadar yenilecek de olsak- Eskişehir maçının deplasmanda yapılmasına sevinmiştir mutlaka. Keşke içerde olsaydıda, -parayla satın alınamamış- taraftarlar arasından yönetime tam destek hep destek sloganları atılsaydı :D

Düşündükçe merhum'a çok haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Bundan daha kötüsü olmaz sanıyordum. Varmış, olabiliyormuş.

Transfer sezonu başladığından beri gazetelerin Galatasaray'a yaptığı trnasferlerin haddi hesabı yok. İşin tuhafı, artık gazetelerin yalan yazdığınıda sanmıyorum. GS o topçuların peşinde koşuyordur, ama at kuyruklu kadar becerikli olmayan hanzolar işin başında olduğu için çarşaf çarşaf haberleri çıkıyor.

Neyseki Galatasarayda transfer bitmiyor. En azından hatalı transfer bitmiyor...
Keita'yı satmasaydılar, madden ve sportif olarak şu ankinden daha kötü durumda olurmuyduk? Hiç sanmıyorum!

Polat, Sezgin'e kendi şirketinde görev vermeli! Ne kadar hantal ve uyuşukda olsa GS camiası bu kadarını haketmiyor!

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bomba transferlerle heran coşabiliriz. Adnan Sezgin'e güvenimiz tam. Yükselişimiz engellenemez. Kümede kalacaz, başka yolu yok :D

Aydin Köseoglu

Post by Aydin Köseoglu »

Transfer icin daha cooook vaktimiz var 8)

Ne sabirsiz millet misiz yahu. :lol:

Bekle bizi 31 Agustos bekleeeee....

Ibricic, Emana, Annan, Misimovic, Baptista, GelSON (!) Fernandez, Makakula hepsini ayni anda alacagiz alim allah. Kendinizi yarin aksam saat 23:59:59:09 de hazir tutun bombalar tek tek patliyacak :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Bir türlü seçemediler :D

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İkiside değil,

CNNTürk'ün yumurtladığı habere göre yüce yönetimimiz Partizan'ın mikemmel orta saha oyuncusu Jovanović'le kadromuzu güççlendirmiş :D Daha doğrusu istanbula getirmişler adamı...

Bu bir Adnan Sezgin şakası heralde

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ismail Gezer wrote:İkiside değil,

CNNTürk'ün yumurtladığı habere göre yüce yönetimimiz Partizan'ın mikemmel orta saha oyuncusu Jovanović'le kadromuzu güççlendirmiş :D Daha doğrusu istanbula getirmişler adamı...

Partizan sampiyonlar liginde ve bu oyuncu 3 senede Partizan'la kirk kusur maca cikmis. Daha 22 yasinda. Cevat Prekazi oldukca ovmustu. Ben orta saha degil defans diye hatirliyorum ama yanilabilirim. Sirp, Bosnak, ve Hirvat oyuncular Avrupa'da ust duzey takimlarda cok basarili oluyorlar. Bonservise 1-2 milyon eurodan fazla verilmediyse bence iyi bir transfer.

Murat Fahrioglu

Levent Guntay wrote:
Ismail Gezer wrote:İkiside değil,

Partizan sampiyonlar liginde ve bu oyuncu 3 senede Partizan'la kirk kusur maca cikmis. Daha 22 yasinda. Cevat Prekazi oldukca ovmustu. Ben orta saha degil defans diye hatirliyorum ama yanilabilirim. Sirp, Bosnak, ve Hirvat oyuncular Avrupa'da ust duzey takimlarda cok basarili oluyorlar. Bonservise 1-2 milyon eurodan fazla verilmediyse bence iyi bir transfer.
Belgrad'daki macta ben Adnan Polat'a ve Rijkaard'a DVD'sini verdim izleyip cok begenecekler demisti Prekazi. Milliyet'e gore Prekazi de Jovanovic ile Istanbul'a gelmis. Bonservis icin 750 bin Euro diye yaziyorlar. Kimisine gore on libero kimisine gore defans adami. Nasil bir adam hic bilmiyorum, ama Adnan Sezgin ve Murat Yalcindag da gelmis bu da demektir ki Misimovic ve Ibricic defterleri kapandi, hatta Annan ve Emana isi de yatti gibi. Jovanovic'i alip bizi uyutacaklar. Bu arada takimda tek forvet Baros, onun genc yedegi Batdal da 8 hafta yokmus. Super nokta transferler yapiyoruz.

Tabii simdi bir de bunu da alamayabiliriz hic sasirmam. Cikip elimizdeki kadro yeterli hele bir de sakatlar iyilessin kadromuz tamamdir diyecekler. Bakin eksik kadroyla Eskisehir'i bile yendik.

Murat Fahrioglu

Resmi siteden aciklama Jovanovic'le hicbir gorusme olmadigi yonunde yani gelisinin bizimle hicbir alakasi yokmus. Biz de hemen sazan gibi atlamisiz. Belki de 750 bin Euro icin taminat mektubu bulamadik da biz zaten gorusmedik diyorlar. Diger transferler hep taminat mektubu odeme plani falan filan diye bozuldu dedikodulari vardi hep. Tabii dogru durust bilgi bulunmayinca isteyen istedigini uydurabiliyor.

Post Reply