UEFA Avrupa Ligi: A. Madrid - Galatasaray 1-1 (Keita)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Dumlupinar

Re: UEFA Avrupa Ligi: A. Madrid - Galatasaray 1-0

Post by Ercan Dumlupinar »

gordum biraz once Ardadan top caldi

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Rijkaard Arda'ya cok haksizlik ediyor - cocugun ileri ucta oynamak istemedigi her halinden belli... top tasiyacak, dagitacak bir tane adamimiz var - o da ileri ucta top gelsin diye bekliyor :?:

Ercan Dumlupinar

Adamlarin kalecisi sakatlandi, hicbirsey yokken birde posizyona girebilsek kimbilir ne olurdu

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ercan Dumlupinar wrote:Adamlarin kalecisi sakatlandi, hicbirsey yokken birde posizyona girebilsek kimbilir ne olurdu
Bu kaleciye duran toptan gol atabiliriz gibi gozukuyor.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLll

Keita

Yeni kaleci Balta'dan gelen ortayi arkaya kacirdi - Keita arka direkta affetmedi :D :D :D
Last edited by Mert Tokman on Fri Feb 19, 2010 12:41 am, edited 1 time in total.

Ercan Dumlupinar

Attik Keita 1-1

Murat Tekin

Re: UEFA Avrupa Ligi: A. Madrid - Galatasaray 1-1 (Keita)

Post by Murat Tekin »

Elano cikiyor ayhan girdi.Leo yine kurtardi.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Franco bu macta geldiginden beri en iyi macini oynuyor. Cok onemli toplar cikardi. Elano'yi ilk kez bu kadar sert oynarken gordum. Umarim mac bu sonucla biter. Adamlarin hizi kesilmise benzemekte.

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

En etkili adamlari Reyes cikti.

Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Dk. 90 arda cikti Baris girdi. Mac 4 dk. uzayacak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mac bitti. Balli takim, son 15-20 dakika maci kopardilar...önumuzde ki hafta ASY de kontra yeme ihtimali yuksek, o mac daha zor olacak. Bu kafa ile cikarlarsa isleri zor...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

A.madrid kadar da hırssız bir takım görmedim .Adamlar ha 1-1 olmuş ha 2-1 deyip bir şey yapmadılar.Daha doğrusu 2-1 yapmak için öyle ahım şahım bir hırsları yoktu .Maç sonundaki görüntüleri de sanki maç sonucu önemli değil dostluk kazansın der gibiydiler.

Keita 2.yarı faydalı oynadı.Aferin.İlk yarıda ayakta duramıyordu.

Elano'ya yine tebrikler.Sessiz sedasız takım için çalışıyor.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

GS'i iyi bulmuyorum ama Atletico'da fazla zorlamiyor nedense... Isimlere bakinca insan urkuyor - Aguero-Forlan-Simao uclusu dunya capinda bir ileri uclu ama nedense birbirlerinden kopuklar - birlikte oynamiyorlar.

Leo'ya laf attik ama bugun kritik toplar kurtardi - mac cok rahat 3-0 hatta 4-0 olabilirdi kalede Aykut falan olsa...

Servet yine felaketti - top sektirme onda, rakiple teketek kalinca kicini dondurememe onda, topu oyuna sokacagim diye daglara taslara vurma onda --- bu isler birtek rakibin onune vucudunu koymakla olmuyor.

Tersine Neill cok cok iyiydi bugun - mukemmele yakin bir performans gosterdi - son zamanlarin en iyi transferi... Yanina saglam bir adam lazim - Ali Turan o isi cozerse iyi olur.

Ugur bildigimiz gibi - Simao onunde bocaladi - yardimsiz yapamiyor ama Topal iyi kademe yapti ona. Balta'da oyle - yardim gelmezse isi zor... Servet'de onun kedemesine girdi ama Aguero her defasinda dagitti Servet'i. Atletico'da hucuma orta sahadan fazla destek gelmiyor - biraz destek verseler bizim defans tamamen dagilabilirdi.

Topal tam bir on stoper - herkesin yardimina kosuyor ama ona yardim eden yok... Elano arada bir aklina gelip yardim edip aldi topu ondan oyun kurmak icin ama sureklilik yok.

Sarp garip bir adam... Ne kesicilik var ne oyun kurmak ama adam supriz golcu - olmadik yerlede gol vuruslari ile cikiyor ortaya - bugun az daha ilk yarinin sonunda bir bir de yedek kaleci ilk girdiginde baska bir gol atiyordu - ama orta saha Sarp'la cok zayif. Rijkaard tutuyor Sarp'i - Frank'in prensi ama bence bu iyi degil GS icin.

Elano bugun hem iyi isler yapti hem kotu - Ingiliz spiker'in de soyledigi gibi cok faul yapti ve kotu paslari vardi ama gereginde topa basip takimi rahatlatan da Elano idi. Kotu paslari ben tamamen Elano'ya yazmiyorum - ileri uctakilerin duragan oynamasininda bunda payi var.

Caner cikarilmayi haketti mi? Bilmem - ama golden once ki zincirleme hatalari cok barizdi. Once kotu bir uzun pas atma eylemi ve topu orta sahanin ortasinda rakibe genis alan verecek sekilde kaptirdi sonra gitti hatasini kapatmaya calisirken rakibe ceza alaninin hemen onunde faul yapti - o da geldi frikikten gol oldu.

Yerine giren Giovanni macin son 15 dakikasina kadar sahada varmiydi yokmuydu belli degil - en azindan zarari olmuyor denebilir elbette.

Arda'nin yuzunden frustration akiyor - ne oynadigi yerden mutlu nede beraber oynadigi arkaslarindan - ozellikle Keita'nin oyun tarzindan mutlu olmadigini dusunuyorum.

Keita'ya gelince - golu atmis olmasi birilerinin gozunu boyasinda cikarip versinler 10 mio euro satalim derim.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Marsilya-Wolfsburg ve juventus ile birilkte deplasmanda puan alan 4 UEFA takımından biriyiz.

Ben maçı bizim evin altındaki bir sokak içi kafede izledim.

Ortam 3 FB'li (Lille maçı nedeniyle zafer sarhoşuydular) 3 BJK'li (mahallenin doğal yapısı) ve ben dahil 2 GS'liden oluşuyordu. Maçın ilk yarısını uyuklayarak geçirdim. Kafenin müdavimleri 77 dakika kadar Caner'e neden ceza kesildiğini tartıştılar. Keita'nın gol anına kadar varılan mutabakat, Rijkaard'ın hoca olmadığı, hatta adam bile olmadığıydı.

Uzun bir süre de Keita'nın ne işe yaradığı konuşuldu. Sonra eleman golü atınca aslında ne kadar kıymetli bir oyuncu olduğu hatırlandı, votkalar, rakılar tazelendi, ortam yumuşadı (açık kuruyemişçiden çerez alındı).

MGC'nin olması gereken bir geceydi.

Maçın analizine gelince. Bence Keita gibi denge bozucu bir adam bir sistem takımına lazım, ki böyle sistemsiz oynanan bir gecede ite kaka maçı kurtarsın.

Benim kişisel görüşüme göre Neill ve Elano dışında maçı bilinçle oynayan adam yoktu, buna Atletico oyuncuları dahil. Mesela ben Forlan'ın forvetten bu kadar uzak oynadığı ve hiç içeri girmediği bir maç görmedim.

Maçın bombası Servet'ti. Mehmet Topal'la birlikte ilk yarı çok ciddi toplar verdiler. Buna rağmen, sanırım devre arası yapılan konuşma sonucu defans ikinci yarı daha geride kuruldu ve neredeyse hiç pas hatası yapmadan ve pozisyon vermeden maçı bağladılar.

Kim ne derse desin pozisyonumuz tesadüftü. Ama Keita 65 sonrası maça kendini verdi, bazı pozisyonlarda 1'e 4 adam eksilttiği oldu ama arkaya kimse gelmediği için pas alışverişi yapamadı. Belki 25 dakika oynadı ama maça onun kadar kendini adayan adam olmadı.

Atletico gerçekten hırssız ve salakça oynadı. Oysa ilk yarı demoralize olmuş ve kafaca bu maça hazır olmadığı (dersini çalışmadığı) belli olan bizimkilere karşı sürekli yerden ve baskılı oynayıp rahatlıkla farka gidebilirlerdi.

Kemal Sunal'ın sahte kabadayı isimli bir filmi vardır, ünlü bir mafya babası ölünce yerine sakar ve saf oğlunu getirip piyasaya baba diye yuttururlar.

Filmde Kemal ilk kez alemin içine girip babasının hesaplarını isterken ortama dayılanır ama kimse onu iplemez. O sırada tesadüfen silahını masaya çıkarır, silah kendi kendine ateş alır ve onu vurmak isteyen bir fedainin tabancasını düşürür. Herkes şaşkınlık içinde Kemal'a bakarken Kemal "gasayı didik" der. Babanın kasası korku içinde Kemal'a getirilir.

Bu maçta Keita ite kaka golü atıp kasayı aldı. Tam bir sahte kabadayıydık.

Bu maçı aldığımıza göre de bence ilahlar bu turu bize yazmıştır.

Ve tabii, all is well that ends well.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply