Guus Hiddink, Milli Takım'ın yeni hocası

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: Guus Hiddink, Milli Takım'ın yeni hocası

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:2. jenerasyon'un pili bitiyor gibi. Ama maalesef bunların arkasını dolduracak bir kadro ben görmüyorum. Ümit milli takım hala varmı, varsa ne iş yapıyor, hangi maçları oynuyor bilmiyorum. Memlekette genç yetenekler varmı, varsa birileri bunun peşinde mi bilmiyrum. En son ne zaman almanya doğrumlu bir genç Türk milli takımında oynamaya karar verdi hatırlamıyorum. Avrupadakiler bizi tercih etmiyor, Türkiyede adam bulunamıyor, yabancı sayısı arttık.a artıyor. Geleceğimiz kapkaranlık!
Arda daha 23 yasinda - onun U17 oldugu donemde Abdullah Avci ile yakalanmis bir Avrupa sampiyonlugu ve Dunya 4.lugu var saniyorum.

O takimda oynayanlarin artik firsat bulup bir cikis yakalamalari gerekiyor... Mesela heme bir donem sonrasinda U19 takimin stoper mevkiinde oynayan Orhan Sam ve Eren Gungor ustunde durulmasi gereken oyuncular ama hala bir sans bulabilmis degiller. Bir Erkan Ferin vardi - ne oldu bilmem. Sagbekte bazende stoperde Ugur oynadi onun sonu belli... Ugur'un yedegi de Kayseri'de oynayan Bayram diye biye bir cocuktu. Solbekte Caner Erkin oynuyordu - daha dogrusu bazen solbek bazen solacik oynuyordu - ama o Sabri gibi bek olmamak icin diretiyor hala... Sonra yine solda oyanayan Serdar Kesci vardi - oda yok oldu. Orta sahada Ozer, Nuri, Aydin, Arda, Deniz Yilmaz, Tevfik Kose, Selcuk Inan oynadilar ama Arda ile biraz Nuri disinda kendini gelistirebilen olmadi. Ileri ucta Ilhan diye bir cocuk vardi - zaten kabizdi ama ne oldu onuda bilmiyorum. Ozgurcan'da bilindigi gibi... Kalecilerden Volkan Babacan Fener'de 3. kalecilige dustu ama Onur Trabzon'da iyi bir firsat ayakaladi gidiyor bakalim.

Buyrun size 2005'te FIFA U17'de yari final ve UEFA U17'de final oynayan kadrolar...

http://www.fifa.com/tournaments/archive ... eport.html

http://en.archive.uefa.com/competitions ... rt=lu.html

Burada da 2008'de Toulan turnuvasinda oynayan U21 kadrosu var...

http://en.wikipedia.org/wiki/2008_Toulo ... ent_squads

Bunlardan sonra gelmesi gereken kusaktan ise hic haberim yok artik --- Abdullah Ercan ve Cem Pamiroglu'na falan kalmis durumdalar - yani hakikaten karanlik...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Fatih LAtaylı bugünkü Habertürkte yazmış:

''Hiddink gitsin diye mi!
14 Ekim 2010 Perşembe, 07:19:09

A Milli Futbol Takımımız’ın durumu ortada.
Önce Almanya, sonra Azerbaycan.
Grubu 4. sırada tamamlamaya doğru bir gidiş var.
“Almanya güçlü takım, biz de kötü günümüzdeydik” dedik, geçiştirdik.
Ama Azerbaycan mağlubiyeti umulmadık, beklenmedik bir durumdu.
Futbolda adaletin olmadığı günler elbette vardır. 90 dakika tek kale oynarsınız, yenilirsiniz. Futbolun güzelliği, keyfi buradadır. (Böyle bir Galatasaray-Fenerbahçe maçı hatırlarım mesela. Fenerbahçe’nin tek atağı yoktu. Johnson’ın 40 metreden vurduğu frikik Emre’nin arkasına çarpıp gol olmuştu ve Fenerbahçe kazanmıştı.)
Ama Azerbaycan maçı böyle bir maç da değildi.
“Ne oluyor bu takıma?” diye düşünürken, bir milli futbolcumuzun telefonu geldi.
Korkunç iddialarda bulundu.
Futbolcumuzun söylediğine göre, Teknik Direktör Hiddink’e karşı açılmış bir cephe var.
Milli Takım içinden bir veya birkaç futbolcu ile bazı eski milli futbolcular, özellikle de hayli etkili bir isim, Guus Hiddink’in Milli Takım’ın başından gitmesini istiyor.
Milli futbolcunun iddiasına göre, bu isim Milli Takım’da oynayan arkadaşlarını da etkileyerek Hiddink aleyhine bir hava yaratmaya çalışıyor.
Takım içinde aynı fikirde olanlar da var.
Bunlar Hiddink’in giderek yerine “kendi istedikleri” teknik direktörlerden birinin getirilmesini istiyorlar.
Bana bunları anlatan futbolcuya göre, bunların kafasında iki isim var.
Bunları duyunca şaşırdım.
“Anlamadım, bunlar takımı etkileyip “Kazanmayın, yenilin mi diyorlar?” diye sordum.
Yanıt ilginçti.
“Bunu açıkça söylemiyorlar ama Hiddink’e karşı bir güvensizlik ortamı yaratıyorlar. Futbolcuların Hiddink’le olan uyumunu bozuyorlar. Hiddink’in kararlarını beğenmediklerini, yanlış olduğunu söylüyorlar, morali çökertiyorlar. Sonuçta böyle oluyor“ dedi.
Bilmiyorum bunlar doğru mu değil mi?
Ancak futbolcular arasında hayli yaygınlaşmış bir dedikodu olduğunu biliyorum. Ama inanmak istemiyorum.''

Verilen tarife göre
Tahmin oyunu oynayalım bakalım tutacak mı?:

Emre Belezoglu
Saz ArkadaşlarI:Balta-Arda-Servet ve diğer bazıları
Eski futbolcular: Hakan Sukur-Hakan Ünsal-Okan
İstenen hocalar: Ertuğrul Sağlam-Abdullah Avcı
NO ADNANS, NO CRY !!

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay Dedeoglu wrote: Milli futbolcunun iddiasına göre, bu isim Milli Takım’da oynayan arkadaşlarını da etkileyerek Hiddink aleyhine bir hava yaratmaya çalışıyor.
Takım içinde aynı fikirde olanlar da var.
Bunlar Hiddink’in giderek yerine “kendi istedikleri” teknik direktörlerden birinin getirilmesini istiyorlar.

Verilen tarife göre
Tahmin oyunu oynayalım bakalım tutacak mı?:

Emre Belezoglu
Saz ArkadaşlarI:Balta-Arda-Servet ve diğer bazıları
Eski futbolcular: Hakan Sukur-Hakan Ünsal-Okan
Hic sasirmadim acikcasi. Hep bildik isimler. Ates olmayan yerden duman cikmaz. Hiddink az buz degil kime sorsan Lippi, Mourinho ile beraber dunyanin en iyi uc hocasindan biri. Ben GS'da Frank'a karsi bile böyle seylerin yapildigina inaniyorum. Malum karanlik isimler. Hiddink buraya tatile gelip parasini cikartacak kadar aciz ve karaktersiz birisi olamaz. Kazandigini zaten kazandi adam. Frank da kariyerini tehlikeye atacak isim degil. Suna inaniyorum bu Orta Dogu denen ve acikcasi tiksindigim cografyada surekli oyun icinde oyun var ve bitecek gibi de degil. Kimseye guvenemiyorsun bu cogarfyada. Spordan politikaya kadar ayni pislikler. Fildir fildir kara sinsi gözelrin altinda ne hinlikler yatiyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Alpay Dedeoglu wrote:.....bir milli futbolcumuzun telefonu geldi.
Korkunç iddialarda bulundu.
.......................................
Bence Altayli klasik senaryolardan birini yaziyor. Biraz kredi kazanmak icin "bir milli futbolcu.." yu eklemis. Kimseyi kaynak gostermeye gerek yok bu senaryo veya varsiyonlari futbolda, klup veya milli takim seviyesinde devamli oynanir. Hele dukkana goz kulak olacak adam Oguz ise oynanmamasi hata. Adam senelerce bu isin Fenerde doktarasini yapti taki Ali Sen diplomasini eline verene kadar.

Nacizane fikrim Altayli'ini istedigi hocalari bende begendim.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kerem Tezic wrote:Suna inaniyorum bu Orta Dogu denen ve acikcasi tiksindigim cografyada surekli oyun icinde oyun var ve bitecek gibi de degil. Kimseye guvenemiyorsun bu cogarfyada. Spordan politikaya kadar ayni pislikler. Fildir fildir kara sinsi gözelrin altinda ne hinlikler yatiyor.
Senin hep soyledigin - benim de senden ogrenip kullanmaya basladigim bir deyim var --- "pusu kulturu" veya "pusuya yatma kulturu" --- cuk oturuyor...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:
Kerem Tezic wrote:Suna inaniyorum bu Orta Dogu denen ve acikcasi tiksindigim cografyada surekli oyun icinde oyun var ve bitecek gibi de degil. Kimseye guvenemiyorsun bu cogarfyada. Spordan politikaya kadar ayni pislikler. Fildir fildir kara sinsi gözelrin altinda ne hinlikler yatiyor.
Senin hep soyledigin - benim de senden ogrenip kullanmaya basladigim bir deyim var --- "pusu kulturu" veya "pusuya yatma kulturu" --- cuk oturuyor...
Simdi bu laflara inandiniz mi sahiden soyleyenin kim oldugunu bile bile. Altayli'yi yazdiklarindan ve yaptiklarindan filan tanimasam bu soylediklerine belki ben de inanirdim. Onun ve Ardic gibilerinin sergiledikleri bu kulturunun adi daha bir baska. Buna pust kulturu derler. Boyle kic yalayarak is bulup bir evvel can ciger olduklarini hic dusunmeden harcarler bunlar. Yemin billah etseler bile inanamazsin. Kendi menfaatleri icin yapmiyacaklari yoktur. Bugun ak dediklerine yarin kara demenin yaninda yaranmak icin kendilerinden satmayacaklari ya da gozden cikartmayacaklari hicbir deger bulamazsiniz. Asalak yasamak icin gelmislerdir bu dunyaya ve oyle de gidecekler. Ruzgari koklayan les kargalari gibidirler.

Altayli yine bos atip dolu tutturmak pesinde. Kendine malzeme ariyor. Demek eski bir milli futbolcu bula bula bunu bulmus milli takimda olanlari anlatacak
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ortada bir puştluk olduğu belli canım. Sallaaa, nasılsa hesap soran yok, soru soran yok! Bir önceki Azerbaycan maçınıda güç bela Hakan'ın golüyle kazanmıştık ve belkide geçen akşamki kadar pozisyon bulamamış bile olabiliriz. O zaman hangi hocayı kovdurmaya çalışıyordu bu takım acaba?

Sahada çırpınan iki futbolcu vardı: Emre ve Hamit. Geri kalanlar sırf hocayı sevemedi göndermek istiyor diye ülkesine ve arkadaşlarına ihanet etti yani, öylemi? Bizim futbolcularımız bu kadar puşt olamaz, ama kimlerin olabileceği belli!

Türk futbolcusunun kafasının çok çalıştığını düşünen biri değilim. Böyle planlar yapabilecek kadar da eğitimli değiller. Puştluk Altaylı ve benzerlerinin yaptığıdır. İyi valla önüne gelene bok at!

Arda haklı şerefsizliğe verilebilecek bir cevap yok!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Sahada çırpınan iki futbolcu vardı: Emre ve Hamit. Geri kalanlar sırf hocayı sevemedi göndermek istiyor diye ülkesine ve arkadaşlarına ihanet etti yani, öylemi? Bizim futbolcularımız bu kadar puşt olamaz, ama kimlerin olabileceği belli!
...!
Emre oynamis olmak istedi ama kicini kaldiracak hali yoktu. Ben bir olumlu pasini bir oyun kurusunu goremedim. Dokuluyordu sahada. Farkinda oldugu icin milli takimi birakacam filan dedi zaten herhalde.

Ortada verilmis bir taktik filan da yoktu. Almanya'nin 6 attigi takimi bir iki biz atariz kafasi ile ciktiklari belli idi. Bu arada golu yiyinceye kadarda bastiriyorlardi. Sapsal Gokhan Gonul iki adimdan o golu kacirmasa Hamit'in direkten donenleri girse durum baska olacakti. Bu da isin obur tarafi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply