TSL 22. Hafta:Besiktas-Galatasaray 1-1 (ARDA)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: TSL 22. Hafta:Besiktas-Galatasaray 21.Subat TSI:19.00

Post by Ismail Gezer »

----------Franco----------
Uğur--Emre--Neil--Hakan
Arda-Sarp-Elano-Barış-Caner
--------Keita---------

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Arkadaslar - bugun maci seyredemeyecegim - mac anlatimi ve yorumlar cok makbule gecer. Simdiden tesekkurler.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

CNNTürk'e göre Sarp yedek

Hürriyete göre Topal yedek

:D

Üstelik bunu kesin kadro diye veriiyorlar :D

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Sabri' yi sagbek olarak ozliyecegim hic aklima gelmezdi

Sarp yedek Baris oynuyor iyi tercih

Serkan Kurtulus bu Ugur'dan kotu ise Bursaya verilen paralar bosa gitmis. Ugur yolgecen hani, Ekrem'i birak Ibrahim Uzulmez dalga geciyor orda

Kemal Bakircioglu

Re: TSL 22. Hafta:Besiktas-Galatasaray 0-0

Post by Kemal Bakircioglu »

Defans iyi direniyor ama Ugur cok bozuk,hemen her ataklari o taraftan geldi. Macin 10 dakikasi kontrol bizdeydi , sonra donen toplar dahil agirlik Besiktas'a gecti. Ortasahada eksik kaliyoruz, Elano ortada oynamasi gerek, bugun silik ve kotu oynuyor. Topu iki kez guzel kullandi onun disinda takima katkisi hic yok. Arda ve Keita ileride olmuyor kanatlara inmeleri gerek.
Kemal Bakircioglu

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Besiktas akin akin geliyor. Iki tane cizgiden cikan toplari var, direkten donen ve kacirdiklari da cabasi. Ugur ve Caner cok kotu. Ugur'u hic bu kadar kotu gormemistim.

Forvette ise buldugumuz 3 tane guzel orta ile gelen kafa sutu var. Bir tanesi hele Baris nerdeyse bos kaleye kacirdi. Bir de Keita'nin uzaktan guzel sutu var, Rustu iyi cikardi. Pozisyon olarak pek defanslarini delemiyoruz. Arda ezilip gidiyor. Arda sol kanata gecerse, Caner cikar yerine Jo'yu oraya aliriz, su anki oyun stilimize uyar.

Besiktas 10 tane falan korner atti belki de daha fazla.

Neil ve Elano bazen iyi paslar atiyorlar, ama topu alan Keita ve Arda'yi hemen bastirip eziyorlar, araya supriz bir adam kacirmamiz lazim.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sevgili Mert,

Inanki Keita'nin halini gorsen benim gibi sinirlerin tepene cikar.

Adamlar tribunlerinin coskusu ile ck tehlikeli geliyorlardi. Allahtan kalecimiz cok iyi bir kac yerinde mudahele etti.

Ikinci yarida biraz tempyu hizlandirsak bu adamlar bize ayak uyduramiyabilirler ama bizde o cevher varmi bilemiyecegim.

Ilk yari bence ucuz kurtulduk...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

BJK bu maci zor alir, demek geliyor icimden. Maci alacak göz yok, golculeri cömertce kacirdilar. GS topa hakim degil, oldugu anlar oldu, ama genel olarak hakim degil, bu yuzden baski yiyor. Halbuki topu takimda tutabilecek adam var. Sorun kosmamalari, bos alana kosu, yardimlasma diye birsey yok. Sisirme toplar var, her zaman oldugu gibi, 100% gume gidiyor bugun, zaten basarili olma ihtimali dusuk.

Arda dan forvet olmaz, geriye cek orta saha guclensin, forvete kimi sokarsan sok, neticeye etken olmaz. Defansa yakin cok oyuncu olmasina ragmen pozisyon veriyorlar. Franco gununde, hava toplarinda fire vermedi, cikislari, timingi cok iyi. Defansta orta ikilimiz basarili, Lucas ve Emre. Lucas daha az riskli oynuyor bu mac, ama 2. yariyi beklemekte yarar var. Ugur'u gucsuz buluyorum, Ibrahim Uzulmez'i kacirmasi dusundurucu, ama ona guveniyorum. Elano yorgun olmasina ragmen iyi oynuyor, bana sorarsaniz. Baris kesin 2. saridan kirmizi görmesi gerekiyordu, cok aptalca hareketleri var. Ilkinde adam kesti, ikincisinde topu eliyle uzatti/kesti.

Genel olarak mactan zevk aldigimi belirtmeliyim. FB maclari gibi degil. Odak noktasi mac, saha disi ve ici olaylar degil. Her iki takimda iyi niyetli, ama Nobre FB'ligini gösteriyor zaman zaman.

Son olarak, GS gene de agir basiyor gibi me geliyor. Cunku hamle yapacak durumda, alternatifler var. Yedekte kimler var hatirlamiyorum, ama Jo var ise neden olmasin. Sonra gec acilan Keita var. Keita ilk yari sahada yoktu, veya silindi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Sorun ilk yarı, orta sahanın ortasından kanat adamlarına ve Arda'ya pas atılamamasıydı. Herhalde 20 kadar uzun top kullanılmıştır. Neredeyse bütün ataklar Balta, Neill veya Uğur'un 40 metrelik şişirmeleri ile başladı.

Maç bir ölçüde Atletico maçının tekrarı gibiydi. Biraz Feldkamp futbolu izledik, çok yerden ve ayağa oynayanamadığı için top 2 tarafa da çok döndü geldi.

Bunun temel sebebi Barış tercihi. Barış benim de çok sevdiğim bir oyuncu, direnci, top kesmesi falan mükemmel ama göbekte Topal'la birlikte 2 top kullanamayan adam fazla geldi bu maça.

Onlar topu yerden ve hızlı kullanmadıkça top defanstan şişirmelerle gitti ve tenis topu gibi geri döndü. Bu yüzden top ileride, bizim tekniği yüksek adamlarda kalamadı. Bu sebeple Toraman ve Üzülmez ileri çıkabildi. Bir ara sağ kanatta üstüste 4-5 korner yarattılar (Allah'tan Tello çok etkisiz).

Keita'ya ve Arda'ya top kullandırabilmek lazım. Ya Barış-Sarp değişecek (ama Ernst ve Fink'in bölgesini şimdilik iyi tutan Barış'ı almayı göze alamayabilir) veya daha iyisi Jo girecek, Elano ortaya, Topal kenara.

İlk golü atarsak seyirci maneviyatı bozulur, geriye dönemeyen Ekrem Dağ ve daha çok ileri çıkmaya başlayacak kanat adamları sayesinde kontratakla maçı götürürüz. Bir de Keita'nın 20-30 dakika açılacağını tahmin ediyorum.

BJK ilk yarı pozisyonlara girdi ama defansı inanılmaz sakarlıklar yaptı. Devamını bekliyoruz.

Haydi aslanlar.

Ufuk Sezekkaplan

60.dakikada BJK'den Holosko ve Nobre çıktı, yerlerine Nihat ve Bobo girdi. 1 dakika sonra Rijkaard Caner'in yerine Jo'yu oyuna aldı.

Bu devre de yine uzun toplarla çıkıyoruz. 59.dakikada toplam pas sayıları açıklandı, BJK 200 - GS 149. Herşeye rağmen bu devre biraz daha top bizde gibi.

Ufuk Sezekkaplan

Ardaaaaaaaaaaaaaaa. Dakika 68.

Elano-Jo-Arda paslaşmalarından mükemmel üretim...

Ufuk Sezekkaplan

Golden sonra yine bir kontra bulduk. Bu arada Arda sol arka baldırını tutuyor, değişecek.

Bence ortaya Sarp'ı alalım.

Allah vere de Andre Santos girmese. Bu maçı kaldıramaz.

Andre Santos giriyor :o BJK de Yusuf'u alıyor. Klasik Denizli kumarı.

Ulan BJK'li olsam amma saydırırım, Tabata 2 hafta önce (Denizli hastanedeyken) GB karşısında döktürdü, Denizli geldi, çocuk ısınmaya bile gönderilmiyor. Haydi yine manevi evlatları Ekrem Dağ, Nihat, Nobre, Yusuf.

Ufuk Sezekkaplan

Mustafa Sarp giriyor. Acaba bir mucize olup da Dos Santos'u geri alabilir mi (Tuncay misali) ? :?

Haydaa, Elano çıktı.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: TSL 22. Hafta:Besiktas-Galatasaray 1-1 (ARDA)

Post by Hasan Tezcan »

Elano cikti cok yorulmustu...bence dogru karar, hatta kulubeye dogru birseyler söyledi.

Cok guzel bir mac izledim. 2. devre GS'in bir penaltisi verilmedi. Keita'ya kirmizi gösterilmeliydi, Ibrahim'e cok kötu dirsek atti. Hakemler genelde iyiydi. Avantaji iyi uyguladi.

Mactan daha önce belirttigim gibi buyuk zevk aldim. BJK oyunculari hirsli oynadilar, ikili mucadelelere iyi girdiler, GS oyuncular cevap vermek istedi. Ben acikcasi GS'i iyi buldum bu mac. Kötu oyuncu adeti azdi. Orta saha, defans iyi calisti. Biraz kapali oynadilar, amac bu ise iyi yaptilar. AM macindan sonra kacirilmis bir galibiyet olarak göruyorum. BJK'in golu hatalar zinciri...bebe ruhi'nin faulu (ki benim gözumde degildi), Franco'nun yetersiz boksu (ama iyi cikis yapti), Sivok'in ipligi igneden gecirisi...neyse, guzel macti.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ersin Taner

Re: TSL 22. Hafta:Besiktas-Galatasaray 1-1 (ARDA)

Post by Ersin Taner »

Maç tahmin ettiğim gibi 1-1 bitti. Tabii 2. yarıda öne geçtikten sonra berabere bitirmek insanı üzüyor ama ilk yarının son 15 dakikasında Bjk'nin tek kale oynadığı dönemi unutmamak lazım. Devre arasına 2-0 falan yenik girebilirdik.

2. yarıda oyuna dahil olduk ama ilk yarıda Bjk çok koşarak bize top göstermedi.

Hakem maça etki etti diyebiliriz. Bana göre Barış 2. sarıdan Keita ise direk kırmızı görerek atılmalılardı. İbrahim Toraman'ın Mehmet Topal'ı çekip düşürmesi ise net penaltıydı.

İşimize yarayan sonucu aldık diyebilirim, yarın akşam Fb'nin kötü zeminli Kadıköy'de Bursa'yı yenebileceğini sanmıyorum.

Ancak istatistikler devam ediyor, 15 yıldır Hasan Kabze'li galibiyet dışında galibiyetimiz yok İnönü'de...

Post Reply