UEFA Avrupa Ligi: Galatasaray - A. Madrid 1-2 (Keita)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: UEFA Avrupa Ligi: Galatasaray - A. Madrid 1-2 (Keita)

Post by Hasan Tezcan »

Lucas Neill'in ilk golde hatasini yorumlamanizi bekliyorum, "sahaneligi" bu mu diye sormazlar mi :-D Zamanlama hatasi, sonra orada isi ne, neden basiyor....bekledim ama tik yok, yoksa kacirdiniz mi? Hor görulen Servet duz top oynadi bugun adamini kacirmadi....
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ufuk yazini sildim, neden sorma....bir insanin yazdiklarini sevmeyebilirsin ama bu senin kufurler "sallamani" gerektirmez. Öte yandan, her insan maci istedigi sekilde izler, istedigi sekilde yorumlama hakkina sahiptir, karisamazsin. Macin sinirini uzerinden at sonra tekrar bir deneme yap.

Elano ciktiginda bende sakat oldugunu dusundum, ama isaret ettigini görmedim acikcasi.

Hakem maci bence guzel yönetti, evet penaltilar vermedi...penaltilar dedim, cunku Reyes'in pozisyonu da penaltiydi. Yapan sanirim gene Caner :-) Caner maci maskotu gibi birseym, umarim akillanir, cunku kabiliyet var.

Saygi lutfen.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Biraz once yazdim ama sildim, ilk golde Ugur Madridliye ceza sahasi icine kadar eslik ederken Neil onlari seyrediyordu. Ikinci golde Ayhan'in Reyes'e yaptidi savunma nasil? Sen onu gordunmu.

Elano sakatliktan cikti Luis Perea ilk yari sol bilegine kotu vurdu Elano'nun.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Yazıyı dikkatli oku o zaman. Orada Rijkaard raus diyene küfür etmedim.

Küfür, maçın hakemine.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Yazıyı dikkatli oku o zaman. Orada Rijkaard raus diyene küfür etmedim.

Küfür, maçın hakemine.
Sen buranın sahibi değilsin arkadaş. Canım ne isterse yazarım. Sen buranın icazet makamı değilsin.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:Rijkaard'ın maç sonu incisine bakın hele: "Hakemler bizim tur atlamamızı istemedi".
İster misiniz Adnan Polat UEFA'ya savaş açsın şimdi?
Hakem senin tur atlamanı niye istemesin?
Eğer ciddi söylüyorsan bunu, söylediğinde mana yok. Eğer mecazn söylüyorsan, böyle mecaz mı olur?
Mourinho gibi provokatif demeçler vereceğine işini yap sen.
Takıma üç kuruşluk futbol mu oynatıyorsun?
Bu yine tercumanin uydurmasi olmasin. GSTV'de hakemin yuzunden GS tur atlayamadi ne diyecek bu konuda gibi bir soruya "hakemler kotu olabilir ve penaltiyi hadi o goremedi ama kale arkasindaki gormeliydi. Ama turu gecememizin kabahatini hakemlere bulamam" dedigini ben kendim duydum. Ayni sekilde Neil'e sordular. O kadar uzun boylu diyemesem de penalti konusundaki hatayi ben de duydum. Malasef MAdrid'de bizim icin avantajli olan bir sonucu evde koruyamayarak devrildik dedi. GSTV'deki sabalaklara gore sebeb hakem. Ama buna alisik olmaniz lazim. Ligde de hakemler yiyor GS'i. Avrupda da. GS hakemsiz cikmali maca.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Cengiz Akgun wrote:Bu yine tercumanin uydurmasi olmasin. GSTV'de hakemin yuzunden GS tur atlayamadi ne diyecek bu konuda gibi bir soruya "hakemler kotu olabilir ve penaltiyi hadi o goremedi ama kale arkasindaki gormeliydi. Ama turu gecememizin kabahatini hakemlere bulamam" dedigini ben kendim duydum. Ayni sekilde Neil'e sordular. O kadar uzun boylu diyemesem de penalti konusundaki hatayi ben de duydum. Malasef MAdrid'de bizim icin avantajli olan bir sonucu evde koruyamayarak devrildik dedi. GSTV'deki sabalaklara gore sebeb hakem. Ama buna alisik olmaniz lazim. Ligde de hakemler yiyor GS'i. Avrupda da. GS hakemsiz cikmali maca.
Cengiz abi, bu kadar keskin bir cümleyi tercüman yumurtluyorsa o tercümanın görevine derhal son verilmesi lazım zaten.
Her halukarda söylenecek laf değil bu.
Penaltı konusu filan benim için tali konular. Hakem tantanası yapmayı sevmem. Kaldı ki aynı hakem ilk yarıda Servet'i -tekmeden dolayı- pekala oyundan atabilirdi.
Hakem penaltıyı verse ve 2-1 öne geçsek, maçı o şekilde bitireceğimizin garantisi mi var?
Son pozisyonda Forlan'ın top sürüşü ile Servet'in onu karşılayışı futbol okullarında ders olarak gösterilecek bir pozisyon. Ama negatif yönden.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Baris Tokat wrote:..
Rijkaard'in gecen haftaki faciadan sonra onu yine ilk onbirde oynatmasi da aklima girmiyor bir türlü. Icimden "What the f..k?" dedim.
...
Bunun Almancasi yok mu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Cengiz Akgun wrote:
Baris Tokat wrote:..
Rijkaard'in gecen haftaki faciadan sonra onu yine ilk onbirde oynatmasi da aklima girmiyor bir türlü. Icimden "What the f..k?" dedim.
...
Bunun Almancasi yok mu?
Ne alaka :?:
Quo vadis, Galatasaray?

Salih Bora

Post by Salih Bora »

İlk maçları deplasmanda oynayıp avantajlı skorla dönmek de aleyhimizde olmaya başladı son yıllarda.
A. Madrid, Hamburg, hatta son saniye golü ile kotarılan Bordeaux turu... İsterseniz buna Türkiye Kupası'nda Antalyaspor maçlarını da dahil edebiliriz.
Eleminasyonlu, yani çift maçlı eşleşmeleri becerememeye başladık.
Gerek Türkiye Kupası'ndaki son 5 yılın hayal kırıklıkları, gerekse Trömsö ve Villarreal'den beri UEFA'da kaybedilen turlar... Geçen sene ŞL'de Steaua'ya yitirilen tur.
Benim düşünceme göre bunda en büyük faktör, oyunu soğutmaya dayalı rölanti futbolu ya da tur için gerekli skoru koparmaya dayalı bilinçli hücum futbolunu bir türlü oturtamamış olmamız.
Neden oturtamıyoruz bu iki türü? Çünkü bu iki tür de, futbolcularda oyun zekası ve teknik kapasite gerektiren iki tür.
Şu iki senaryoyu gözünüzün önüne getirin:
1- ASY'de 1-0 (veya tek farklı) öne geçip son dakikalarda beraberlik golü yediğimiz karşılaşmalar.
2- Yine ASY'de bir biçimde yenik duruma düşünce takımın panikleyip tamamen akıldışı doldur boşalt futbolu oynayarak başı kesik tavuk pozisyonuna büründüğü maçlar.
İki senaryoyu da ne çok yaşadık değil mi?
Seneye kadro mutlaka ama mutlaka bu unsurlar gözönüne alınarak şekillendirilmeli. Kazma ve/veya kapasitesiz futbolcuya Florya'da yer verilmemeli.
AYRILMAZ İKİLİ

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk yarı takım oynaması gerektiği gibi oynadı. Sadece Servet takımı heran yakabilecek gibi duruyordu. O'nun haricinde herkes oynaması gerekeni oynadı. Arda bile ilk defa bir santrafor'un futboluna yakın bir futbol ortaya koydu (Kaçırdığı gol hariç). Özellikle yerden atılan topları rakibe kaptırmadı pek.

İkinci yarı adamlar bizden iyi oynadı. Servet kötüydü, Uğur kötüydü. Caner'i anlamıyorum. Bazen çok iyi işler yapıyor ama kırmızı kart için çok çaba sarfetti. Eğer atılmasaydı bu maç en azından uzatmaya gidebilirdi.

Elano önceki maçlardaki kadar olmasada yine fena değildi, çıkması kötü değil çok kötü oldu. Ayhan olumlu birşey yapamadı.

Ama ama ama HAKEM herkesten kötüydü. Servetin pozisyonu haricinde adam 89 dakika aleyhimize çaldı düdüklerini. Heralde çok uzun zamandır ilk defa bir hakem'in kötü değil art niyetli olduğunu düşünüyorum. TR ligindeki hakemler kötü ama bu adam kötü değildi art niyetli ve taraflıydı. Bunun başka izahı yok!

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Oynadığımız futbol hakkında o kadar çok şey yazasım vardı ama yazıp yazıp kıendimi de germek istemiyorum. Sadece haytımda bu kadar ezilen bir Galatasary seyretmemiştim, özellikle ikinci yarı. İnşallah bu adamlardan takım olur da seneye falan biraz adam gibi futbol seyrederiz. Rijkaard hakkında yazdığım herşeyde yanlış çıkmayı ümid ediyorum, çünkü eğer öyle olmazsa Galatasaray'ımın gene dünyalar kadar parasını çöpe atmış olacak, yıllarını çalmış olacaklar.

Rijkaard maçtan sonra aynen "Referees didn't help us tonight" dedi; çevirmen bunu nasıl çevireceğini şaşırdı. Sanki bana "ulan şimdi böyle saçma sapan bir cümle aynen nasıl türkçeye çevrilebilir" diye düşünerek bambaşka anlama gelen bir cümle söyledi. Bu Rijkaard, hakikaten enterasan bir tip, neyine yardım edeckti hakem senin?Hakemin yardımına mı muhtac oldun artık?Pes...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Soner Özaltındere wrote:...
Rijkaard maçtan sonra aynen "Referees didn't help us tonight" dedi; çevirmen bunu nasıl çevireceğini şaşırdı. Sanki bana "ulan şimdi böyle saçma sapan bir cümle aynen nasıl türkçeye çevrilebilir" diye düşünerek bambaşka anlama gelen bir cümle söyledi. Bu Rijkaard, hakikaten enterasan bir tip, neyine yardım edeckti hakem senin?Hakemin yardımına mı muhtac oldun artık?Pes...
Soruyu hakem verdigi kararlarin cogunda haksiz olarak AM tarafini tutarak verdi diye sorarsan o cevabi alirsin. Amac penalti olayini kasimak ve okuz altinda buzagi aramak olunca yabancilar zorluk cekiyor bu kafa yapsini. Boyle hakem gormedim bizi cira gibi yakti UEFA'ya yuh olsun filan demesini bekliyerek bu sorulari soruyorsun. O zaman boyle garip cevaplar aliyorsun. Adam gibi adama soru sormak ve sordurmak varken her taraf sopar dolu. Eline mikrofonu alan onunu kesiyor adamin.

Sunu kabul edin ki AM iki gomlek ustun kalite farkinda. Liglerinde surunup 11. olabilirler ama adamlarda takim olarak bir futbol oynama hasleti var. Boyle saldim seni cayira mevlam bizi kayira diye Serveti, Caneri, Ayhan'i hatta Elanor'u, Arda'yi ve Keita'yi salarsan alinan basari tesaduften ileri gitmez. Adamlarin hakki idi aldilar gittiler.

Simdi Adnanlar ile Haldun dusunsun lig'de de olasi bir havlu atilirsa ne olur diye. Bence bir sey olmaz. Bak stadimiz 29 Ekimde acilacakmis. Butun dertlerden kurtulacagiz. Ha kusura bakma sadece seninle konusuyorum gibi oldu ama amacim ortaya. .
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Soner Özaltındere wrote:Oynadığımız futbol hakkında o kadar çok şey yazasım vardı ama yazıp yazıp kıendimi de germek istemiyorum. Sadece haytımda bu kadar ezilen bir Galatasary seyretmemiştim, özellikle ikinci yarı. İnşallah bu adamlardan takım olur da seneye falan biraz adam gibi futbol seyrederiz. Rijkaard hakkında yazdığım herşeyde yanlış çıkmayı ümid ediyorum, çünkü eğer öyle olmazsa Galatasaray'ımın gene dünyalar kadar parasını çöpe atmış olacak, yıllarını çalmış olacaklar...
Hah iste bu! Agzina saglik Soner...Dün gece ezim ezim ezildik. Sebebi de hala takim olamamamiz. Haliyle özgüvenimiz yerlerde sürünüyor, 3 top yapamiyoruz. Sonuc olarak topu ayagina alan ileri sisiriyor.

Orta saha evlere senlik ve takimda Avrupada oynatacagin tek bir santrafor yokken kontenjanini Dos Santos icin kullanacak kadar ön görün yok ise; ama en önemlisi sezon basindan bu yana neredeyse 40 resmi mac oynadiktan sonra bu takim 3 pas yapamiyorsa Rijkaard'in bir projesi ve felsefesi olduguna beni kimse inandiramaz.

Ben de sabirdan istikrardan yanayim ama artik bir sistem ve felsefe yerlestirme operasyonuna dair ufacik bir isaret görmek istiyorum.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

GS dün Elano çıkana kadar hiç de ezilmedi. Son bir kaç maçtır forvetsiz takıma Rijkaard daha geriye kapanıp hızlı topla atak yaptırtan bir futbol oynatıyor. Bu oyunun beyni Elano'ydu tabii ki... İlk yarıda adamları pozisyona sokmadık biz de bir kaç net pozisyona girdik, yani oyun tuttu. Elano çıkıncaysa bütün bağlantı koptu. Sakat değilse çıkararak sistemini bizzat kendisinin baltaladığını söyleyebiliriz Rijkaard'ın. O zaman yapması gereken dizilişle oynamaktı, onu da yapmadı. Yedeklerden belki Ayhan yerine Barış denenebilirdi. Bu arada Ayhan'ın hazır olmaması kendine bakmması neden Rijkaard'ın suçu onu anlayamadım? Bence GS'la sözleşme uzattıktan sonra Ayhan'ın kafasında futbol falan kalmadı... Garip olarak çok kötü oynadığımız mağğlup olduğumuz dakikalarda ilk atakta golü bulunca toparlandık. Hatta 10 kişi dahi bastirıyorduk. Açıkçası ben maçı uzatayım, penaltılarla kazanayım zihniyetinin bize yakışmayacağını düşünenlerdenim. En iyi oynadığımız son dakikalarda da ikinci golü yedik. Varsın böyle elenelim. Bu kadar eksikle bu kadar. Transferler iyiydi hoştu, taa ki Dos Santos'a Nonda feda edilene kadar... Devre arasında takıma bu kadar yeni adam, hem de sene başında da bir sürü oyuncu ve hoca değişikliği yapılmışken çok riskliydi. Bir de üstüne Hocamız bol rotasyon yapınca takımı oturtamadan sezonu bitiriyoruz. Penaltı pozisyonlarına gelince onlarınki değildi bence, bizimki ise buz gibiydi. Sonuca da etki ettiğine göre Rijkaard hakeme dokundurabilir. Kaldi ki hakem bize yardımcı olmamış demiş ne var bunda? Dün ev sahibi takım bizdik diyebileniniz var mı? Futbolda saha avantajı diye bir şey vardı eskiden, UEFA artık teamulleri de mi değiştiriyor?

Post Reply