TSL 27. hafta:Galatasaray-Fenerbahce 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

TSL 27. hafta:Galatasaray-Fenerbahce 0-1

Post by Cengiz Akgun »

Turkiyede saatler bu hafta ileri aliniyor mu? ABD bu isi iki hafta once yaptilar. Ne hikmetse herhalde cok faydasini goruluyor ki iki senedir herkesten once ileri gidip yine herkesden sonra geri geliyoruz. Galiba kanun gecirdiler Mart'in ikinci Cumartesi ileri Kasim'in ilk Cumertesi gecesi geri.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Re: TSL 27. hafta:Galatasaray-Fenerbahce 28 Mart Pazar TSI:1

Post by Mert Tokman »

Stres dolu bir mac olacak... iki takima da beraberlik yaramiyor - beraberlik halinde Bursa'ya kalan 6 macinin (Ankara maci haftasini saymiyorum) 3'unde puan kaybi yapma hakki verilmis olur ki cok buyuk avantaj.

Ama GS galip gelirse Bursa'nin ustune stres biner - kaybetmemeye oynamaya baslarlar - ve o zaman kaybederler.

Yalniz is Bursa, GS, FB, BJK arasinda son haftaya kalirsa - son hafta oynanacak maclara bir bakarmisiniz...

Fenerbahçe SK : : Trabzonspor
Gençlerbirliği : : Galatasaray SK
Bursaspor : : Beşiktaş JK

Abovvv - vay anasini sayin seyirciler...

Umarim Rijkaard orta sahasi kalabalik ve FB ile dise dis mucadele edebilecek bir kadro sunar bizlere - bu maci ikili mucadelelerde ayakta kalan takim kazanacak.

Hakem Cuneyt Cakir'a aciyorum dogrusu - bu mactan sonra kendisine cok yuklenilecek - cunku sahadaki oyuncularin maci onun icin cok zorlastiracagini dusunuyorum. Iki takimda da hakemin ustune oynamaya ve onu etki altina almaya niyetli cok oyuncu var.

Istedigim ama cikmasini hic beklemedigim bir kadro yazayim sizlere...

----------------------- Leo ----------------------
Ugur --------- Emre ----------- Neill ------- Balta
Sabri --------------- Topal ---------------- Caner
---------- Elano --------------- Arda ------------
-------------------- Baros -----------------------

Eger Arda oynamazsa oraya Caner'i ceker ve Ayhan'i Balta'nin onune koyarim. Gio, Keita ve Jo'yu zor duruma dusme halinde 2. yariya saklarim. Alex'i Topal'la kilitleyip, kanatlari kademeli olarak savunursak zor gol yeriz diye dusunuyorum.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Bu maci cok rahat alacagimizi dusunuyorum. 2-0, 3-0, 3-1 gibi bir skor bekliyorum. Sebebi ise tamamen psikolojik durumun bizim lehimize olmasi. Bu tip maclarda stratejiden cok oyuncularin motivasyonunun etkili oldugunu dusunuyorum. Fenerbahce'nin takiminin durumu cok kotu ama son iki macta iyi sonuc aldilar. Bize karsi yine basarili olacaklarini dusunuyorlar. Bizim takim ise Trabzonspor maglubiyetinden dolayi hayal kirikligi icinde. Ellerinden geleni yapacaklardir bu macta.

Umarim Milan Baros'un kapiyi cami kirmasi herkesi biraz kendine getirmistir. Baros 5 aydir top oynamiyor simarik Emre'nin tekmesi yuzunden. Isler yolunda giderken o macla takimin dengesi ayari iyice bozulmustu. Herkesin bu mac icin hirssiz olmasini kabullenemedi herhalde. Ama bence antreman hirsinin dusmesinde gecen haftaki Mehmet-Arda sakatligi daha etkili olmustur sanirim.

Bu macta ruhsuz bir oyun oynayip yenilirsek, ligi 4. ya da 5. bitirmemiz kesinlesir. Bu arada kongre 27 mart cumartesi gunu. FB macindan bir gun once olmasi manidar, sonrasi yapilsa olumsuz bir sonuc cikacagindan endise edildi herhalde.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Levent Guntay wrote: Umarim Milan Baros'un kapiyi cami kirmasi herkesi biraz kendine getirmistir. Baros 5 aydir top oynamiyor simarik Emre'nin tekmesi yuzunden. Isler yolunda giderken o macla takimin dengesi ayari iyice bozulmustu. Herkesin bu mac icin hirssiz olmasini kabullenemedi herhalde.
Cam çerçeve kırma olayı nedir acaba?

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Galatasaray'ın golcü yıldızı Baros, idman sonrası kapı ve camları kırdı nedeni ise anlaşılamadı.

Galatasaray'da, Trabzonspor mağlubiyetinin ardından Fenerbahçe derbisi öncesinde yapılan ilk antrenmanda, sinirlerin gergin olduğu ortaya çıktı. Pazartesi sabahı Florya'da gerçekleştirilen çalışmada Trabzon'da 90 dakika forma giyen oyuncular hafif bir ter idmanı yaparken, bu maçta sonradan oyuna giren ve hiç oynamayan yedek futbolcular ise dar alanda çift kale maç yaptı.

Haberturk'ten Erhan Telli'nin haberine göre çalışma sırasında kendi takımında forma giyen oyuncuların isteksiz tavırlarını gören ve diğer takıma yenilince sinirinden çılgına dönen Milan Baros'un, antrenman sonrasında öfkeli bir şekilde soyunma odasına giderek kapıları teklemediği ve güçlükle sakinleştirildiği öğrenildi. Takım arkadaşlarını koşmamakla suçlayan ve kapı camını kırdığı öğrenilen Baros'u o sırada ter idmanını tamamlayarak masaj salonundan sesleri duyup koşan diğer takım arkadaşları yatıştırdı.

BAŞKA BİR SEBEP VAR MIYDI?

Baros'un gösterdiği tepkiye önce bir anlam veremeyen takım arkadaşları Çek golcüyü sakinleştirerek dışarı çıkardı. Sakin yapısıyla tanınan ve ilk defa Florya'da bu şekilde davranan Baros'un başka bir duruma mı sinirlendiği sorusu gündeme geldi. Ancak Trabzonspor mağlubiyetinin ardından çok üzüldüğü ifade edilen Baros'un olayın sonrasında sessiz kalması dikkat çekti.

FENER HIRSI

Milan Baros'un Fenerbahçe maçından önce oldukça hırslı olduğu gözleniyor. Takım arkadaşlarından da aynı hırsı göstermelerini isteyen Baros'un Fenerbahçe derbisine büyük önem verdiği vurgulanıyor. Teknik direktör Frank Rijkaard'ın, cam indirme' olayı sonrasında golcüsüyle özel bir görüşme yaptığı ve sakin olması için uyardığı belirtildi. Milan Baros'un daha sonra takım arkadaşlarından ve Florya'daki personelden bu davranışından dolayı özür dilediği ifade edildi.

http://spor.mynet.com/haber/baros-camlari-indirdi/21920 (ayni haber hurriyet'te de milliyet'te de cikti, ama linkleri ordan bulamadim).

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Telsiz Erhan yine birseyler duyup masa basinda ciziktirmis gibi. Bu herifi hala Florya'ya aliyorlar mi. Bir zamanlar Hurriyet'de icerden alinan bilgiler adi altinda yazardi. Herhalde Altay'li aldi onu HaberTurk'e.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Cengiz Abi;
Turkiye'de Cumartesi'yi Pazar'a baglayan gece saatler 1 saat ileri aliniyor.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İnşallah yeneriz..

Ama umarım rezil olmayız! Pislik yapmadan adam gibi bir maç oynanırsa bu bir başlangıç olur.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Cengiz Abi;
Turkiye'de Cumartesi'yi Pazar'a baglayan gece saatler 1 saat ileri aliniyor.
Tahmin ettim ama emin degildim. Bu yuzden de 12'de bir andevu almistim. Neyse zaten ben seyredince pek ugurlu gelmiyor. Su FB bu sefer de yanemezlerse artik ne zaman yenecekler bilmiyorum. Akilli uslu sahaya cikip taraftar da sacmalamaz ise AP'nin de dedigi gibi sansimiz yuzde 51.

Bu arada avatar'ina astigin plaka senin mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugunku herzamanki gibi sablonla hazirlanmis idman raporuna gore Kewell'in tedavisi suruyormus. Eh artik bundan sonra da oynamasa da olur. Sag olsun ikinci yari yatti. Arda oynayacak gibi cunlu idmanin bir bolumune katilmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Mac saatinde sagnak yagmur bekleniyormus. Hava iyi olsa sasardim zaten.

http://www.weather.com/weather/weekend/TUXX0014

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Levent Guntay wrote:Mac saatinde sagnak yagmur bekleniyormus. Hava iyi olsa sasardim zaten.

http://www.weather.com/weather/weekend/TUXX0014
Bu kotu haber. Iki iyi haber vereyim.
Arda sonunda takimla antremana cikmis, Pazar gunu verimi tartisilir. Bursa ise IBB ye 2-1 kaybetti.

Ilk 11 i degil, 11 ve mac icinde degisecek minimum 2 oyunculu kadrolari yazabilirsiniz.

Alex i gobekte oynayacak Topal/Sarp ile degil Elano ile adam adama oynatmayi tercih ederim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Adamım Abdullah hoca Bursa'ya müthiş bir tokat attı.
Daha maç başlamadan iki takım tünelden sahaya çıkarken Bursalı oyuncuların yüz halini beğenmemiştim zaten. Stresli bulmuştum.
Şimdi elimize müthiş bir fırsat geçti.
Bu arada Bursalı Turgay'ın sarı kart cezalısı durumuna düştüğünü ve haftaya Bursa-Antalya maçında oynayamayacağını belirteyim.
Bu kadar istikrarsız bir sezonda bile şampiyonluk iddiamız sürebiliyor.
Ne hepten bitiyor ne doruğa çıkıyor. Ne öldürüyor ne olduruyor.

Pazar günü G.Saray mutlaka sahaya orta sahası sert ve ısırgan bir takımla çıkmalı. Bütün sarsaklıklarına rağmen Ayhan-Topal ikilisinin mevcutlar arasında en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum.
Genelde buradaki çoğu arkadaş kafasındaki kadroyu yazıyor. Ben maalesef kadromuzdaki hemen hemen hiçbir oyuncuya güvenemediğim için herhangi bir ideal kadro yazamayacağım.
Zaten bu maç ya takım halinde kazanılır ya da takım halinde kaybedilir.
Herkes çıkıp 90 dakika ölümüne savaşacak. Başka yolu yok bunun.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu mac kaybedilidigi takdirse is bitmis olacak. Bunun bilincindeler ama bu yuku kaldirabilecek beyin ve vucut gucunun oldugundan suphem var. Yine sacma sapan seylere odaklanip maci sinir bozacak hale getirdiklerinde FB'nin eline oynarlar. Bilmiyorlar mi demeyin bilseler bu oynuna senerlerdir gelmezlerdi bu yassi kafalilar.

Tek umut verici yani macin Canaydin'a saygi durusu ile baslayacak olmasi. Gazatelerden okuduguma gore Manisa macindan once hem seyirciler hem de futbolcular kluplerine yakisacak tarzda bir saygi ve savgi gostermisler merhuma. Fenerbahce resmi sitesinde Aziz bey de aziz dostum, arkadasim ve onemli bir spor adamini kaybettik diye bir taziyet mesaji koydurtmus. Bunlari gostermelik degil iclerinden geldigi icin yaptilar. Aynis sekilde Aziz bey de FB'liler de kufur yemeden o stada oturup takimi ile bu maci seyredebilmeli. Bundan azi GS klubunun ve oyuncusunun ayibi ve Canaydin diye uzulenlerin Canaydina olan saygisizligi olur. Yine Ultra multra bize orada yapilanlar diye baslamis diye duydum. Bu heriflerin koku temizlenmeden zaten GS'in sayginligina her zaman bir halel gelecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz abi'ye aynen katıldığımı ifade etmek isterim :D

Bu maçta, sahada ve tribünde olanlar Galatasaray'a, sportmenliğe ve hatta insanlığa yakışmayan tavır sergilerlerse, bu en farklı mağlubiyetten bile daha utanç verici bir rezalet olur.

GS kaybederse şampiyonluk şansı kalmaz. Ama kazanırsa fikstür olarak bir numaralı şampiyonluk adayı olur. Beraberlik halinde de 4 puanlık farka rağmen Bursa kadar şansı vardır bana göre. FB kazansada şampiyon olması zor. Bursa'nın hem GS, hemde BJK ile maçı var. O maçlarda tribünlerdeki herkesin Bursayı tutması garip olmaz :D

Post Reply