TSL 27. hafta:Galatasaray-Fenerbahce 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Re: TSL 27. hafta:Galatasaray-Fenerbahce 0-1

Post by Salih Bora »

Cengiz Akgun wrote:Salih evladim sana da Allah akil fikir versin. Bu yasta dert sahibi olacan be AP, FR, Arda, GS diye diye. Gencebay'in "yaziklar olsun gencligime yaziklar olsun" diye bir sarkisi vardi. Ona benziyor sebin bu is.
Öyle gözü kara fanatik bir durumum yok. Ortalama taraftar kadar üzülüyor, seviniyor ve kızıyorum. Acaba başka türlü bir izlenim mi bırakıyorum? Doğrusu hiçbir zaman öyle olmadım, ne bugün ne 10 sene önce.

Hocamızın maç sonrası açıklamalarını biraz değerlendirmek istiyorum.
Öncelikle, "Franco'ya fazla yüklenmemek lazım" cümlesini olumlu bulduğumu söyleyebilirim.
Selçuk'un şutuna yanlış bir atlayış yapmasına rağmen, Ali Sami Yen tribünlerindeki seyircinin genel havası bütün faturayı kaleciye kesmek niyeti içeriyordu.
Kendi sahanızda yapacağınız maçlarda takım olarak yeterli oyunu oynayamamış iseniz, yiyeceğiniz bir kaza golü üzerinden kaleciye idam sehpası kurmak yanlış bir iş.
Yıllar önce kendi sahamızda PSG ile oynuyorduk. 2-0 öne geçtik. Derken Hayrettin!in iki inanılmaz hatasıyla durum 2-2'ye geldi. Arkasından biz 2 gol daha attık ama 2-0'ın avantajı ile 4-2'nin avantajı aynı değildi tabii.

Rijkaard'ın başka bir tespiti: "Takımımda konsantrasyon açısından problem olduğunu düşünmüyorum.''
Bence bu cümlenin gerçekle en ufak bir ilgisi yok.
Fener takımı bile G.Saray tribünlerinin önünde rahat rahat topunu oynarken, seyirci desteğini arkasına almış G.Saray o mücadeleye karşılık veremiyorsa burada konsantrasyon probleminin olmadığından bahsedilebilir mi?
Hadi bu maçı geçtik... Hemen hemen bütün zorlu deplasmanlarda iki seksen yere serilişimizde konsantrasyon noksanının hiç mi payı yok?
Konsantrasyon futboldaki en önemli faktörlerden biri... 2008 yılında son 6 maça hocasız çıkmamıza rağmen, takım oluşumuz ve hedefe kilitlenişimiz ile şampiyonluğu kazanmayı bildik.
Burada Hoca'nın kamp karşıtı tutumuna da çeşitli yerlerde eleştiriler yöneltiliyor.

Bir başka tespit: ''Sahada farklı şekillerde mücadele edebilirsiniz. Yüreğinizle oynayıp, çok çalışıp, çok koşabilirsiniz. İkincisi ise biraz beyninizi kullanıp, kalitenizi gösterebilirsiniz. Sakinliğini korumanız, oyunu açmanız gerekir.''
Hocamızın atladığı şey şu: Çok çalışıp çok koşmayı nedense gereğinden fazla küçümsüyor. Hem çok çalışıp çok koşup, hem de dediği gibi beyninizi kullanarak kalitenizi göstermek, ikisi birarada olmayacak şeyler mi?
Galatasaray'da ne birincisi var ne ikincisi.
Sayın Rijkaard'ın bu görüşü bana göre futbol felsefesi anlamında Türkiye gerçekleriyle uyuşmuyor.

Bir diğer cümlesi şöyle: "Golü yedikten sonra oyuncularımızın bazıları demoralize oldu. Uzun toplarla oynamaya çalıştık ve rakip savunma bize şans tanımadı. Sakin kalıp, topu ayağımızda daha çok tutmamız gerekirdi."
İyi de, bu söylenilen durum 1-0'dan sonra değil maçın neredeyse başından itibaren izlediğimiz görüntü.
Yani maçın başından itibaren aynı görüntüyü sundu Galatasaray takımı. Ve Arda'nın girişiyle ve orta sahanın hepten boşalmasıyla birlikte bu durum katmerlendi.
AYRILMAZ İKİLİ

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Levent Guntay wrote:Isin diger komik yani, Ingiltere'ye gidicem diye iskembeden atan Arda Ingilizce bilmiyor aval aval tercumana bakiyor.
"This is the matter".
Biraz geriye dönelim... Yaşanmış bir olay.
2000 senesi, UEFA Kupası kazanılmış. Maç çıkışında UEFA kurallarına göre her takımın futbolcularının medya mensuplarına demeç vermesi gerekiyor.
Bizde yabancılar ve Alaman kökenli Ümit Davala dışında hiçbir oyuncu yabancı basına tek kelime söyleyemiyor. Uzatılan mikrofonlardan adeta kaçıyor.
O tarihten sonra, bunu hazmedemeyip takım halinde en azından bir yabancı dil (İngilizce) öğrenmeye karar veriyorlar.

Bizde ve bütün Türk takımlarında, yerli futbolcular genellikle yabancı dil bilmiyorlar. Öğrenme eğilimi de göstermiyorlar. "Ne işime yarayacak ki" diye omuz silkiyorlar herhalde.
Sayın Rijkaardın en iyi bildiği diller sıralamasında birinci sırada kendi dili Felemenkçe geliyordur. Muhtemelen yıllarca havasını soluduğu İtalya'nın ve Katalunya'nın dillerini de konuşacak duruma gelmiştir. İngilizce ise enternasyonal bir dil olduğundan dolayı çalışmış ve öğrenmiş.
Böyle bir durumda, yanındaki tercüman Felemenkçe değil, İtalyanca veya Katalunca hiç değil, İngilizce çevirmenlik yapıyor.
Daha doğrusu, onu bile yapamıyor.
Trajik bir durum.
AYRILMAZ İKİLİ

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Biraz da futbolun rengine dikkat çekmek gerekiyor galiba. :)
Dakika 90+3, F.Bahçe kalesine doğru atılan uzun topu Volkan vücuduyla istop ediyor.
Ama eliyle değil. Ayağıyla da değil. Göğsüyle de değil.
Bakın neresiyle... :lol:

Image

İlahi çocuk... Belki pek çok GS'li bu harekete kızmıştır ama ben hiç kızmadım hatta çok güldüm.
Sen kendi sahanda yenemezsen, rakip kaleci kıçıyla top da durdurur, rakip seyirci her paslaşmada "oley, oley" de çeker.
AYRILMAZ İKİLİ

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Kader utansin. Ben kafama viski sisemi koydum utanmadan disari cikiyorum.
:lol: Inan yuksek sesle guluyorum. Bu kafaya kadeh sise koymak moda olacak yakinda forumda :lol:
Isin ciddi ve guzel yanina gelince biraz da felsefi yanindan bakalim spora. FB terbiye edip duruyor bence bu iyiliklerinden dolayi GS onlara ebedi dostluk ve gercek bir ögretmen pilaketi vermeli. Zira bunca dersten sonra GS'li sporcular sistematik bicimde FB'e yenilmenin bir elestirisini yaparlarsa dogruyu bulurlar, bu yönde kendilerini gelistirip egitirler böyle kendi sportif gelismelerine katkisi olur. Iste böyle bakinca ne guzel degil mi spor? :lol:

Bu arada Salih kardes umarim alinmadin sadece kafaya dert etmege gerek yok, bence bu Arda falan oturup dusunmeli, sen degil. Sporculugun antrenmanda FB marsi caldi diye FB'li bir taraftara horozlanmak olmadigini idrak etmeli, sporculugu böyle görunce gidecegi yer Liverpool degil Lalezar pavyon olur digerleri gibi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Levent Guntay wrote:Macin sonucu falan hava civa. Simdi asagidaki resme bir bakalim. Rijkaard derin derin bir seyler anlatiyor, Arda olan biteni anlamaya calisiyor, kafasi karismis. Tercuman genc ise cool bir sekilde tercume yapiyor. Iste bu senenin bence ozeti budur. Dunyanin parasini harcayip bir kadro kuruyorsun, Ingilizceyi bilmeden kafadan sallayan bir tercuman butun takimdaki iletisimden sorumlu. Inanilir gibi degil. Bu tercuman iki uc tane dil biliyor diye, bir de ucuza calismak istiyor diye almislar herhalde. Isin kotu yani tercumelerinden anladigim kadariyla bu cocuk futbolu ve sporu da bilmiyor. Futbol ve spor terimlerini alakasiz sekilde gunluk dilde sporla alakasi olmayan kelimelerle ceviriyor bazen.

Image

Isin diger komik yani, Ingiltere'ye gidicem diye iskembeden atan Arda Ingilizce bilmiyor aval aval tercumana bakiyor. Bu sene her hafta sonu 4-5 saatini ayirsaydi Ingilizceyi sular seller gibi sokerdi. Ama gezip tozmaktan firsat bulamiyordur tabii.

Ayrica, bu takima Guney Amerikali hele de Brezilyali hic almayin kardesim, Alman alin, isvecli alin, hollandali alin, afrikali alin. Alacaginiz adam ya hirsli, basariya ac olacak ya da super is disiplini olacak. Cok da yetenekli olmayan, duz ama caliskan Fink ve Ernst'in Besiktas'a yaptigi katkiyi goruyoruz.
Ellerine saglik klavyene saglik, bu kadar guzel anlatilabilirdi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Salih Bora wrote: Böyle bir durumda, yanındaki tercüman Felemenkçe değil, İtalyanca veya Katalunca hiç değil, İngilizce çevirmenlik yapıyor.
Daha doğrusu, onu bile yapamıyor.
Trajik bir durum.
Her zincir en zayif halkasi kadar kuvvetlidir, takimlar ve organizasyonlar da oyle. Cevirmen genc duzgun efendi bir tip, fazla maas istemiyor, bir kac farkli dil biliyor diye hoslarina gitmis herhalde. Duzgun ingilizce+duzgun portekizce/ispanyolca bilen bir cevirmen bulmak 70 milyonluk ulkede zor olmasa gerek. Salih'in de dedigi gibi bu da yetmez bence, Felemenkce konusan bir tercuman en iyisi olur. 300-400 bin Turkun yasadigi Hollanda'dan 20-30 yaslarinda Flamanca+Ingilizce+Turkceyi mukemmel konusan ve futbolla ilgili birini bulup getirtmek lazim. Hollanda'da dogup buyuyen ve okula gitmis biraz akilli bir Turk genci bu sartlari otomatik olarak saglar. Hollanda gazetelerine ilan verirsin, aylik 3-4 bin euro maasa calisacak ve bu sartlari fazlasiyla saglayan onlarca adam bulursun, aralarindan da en iyisini secersin. Profesyonel bir sirkette prosedur boyledir, Galatasaray'da ise " Bizim xxx'in ithalat sirketinde tercuman bir cocuk var. Ispanyol edebiyati mezunu, 5 dil biliyor. Hem de durust pirlanta gibi. Onu alalim kulupte her turlu ceviri isini halleder" seklinde isliyor herhalde.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Gecenin en olumlu olayi Ozhan Canaydin icin yapilan saygi durusu ve taraftarin genel olarak centilmen tavriydi. Hakki beraberlik olan bir maci kaybetmeyi becerdik yine. Stoper hata yapmasa kaleci hata yapiyor, o da hata yapmasa alti pastan gol kaciriyoruz.

Mac sonrasi gereksiz aciklamalarindan dolayi Servet tepki cekecek gibi gorunuyor. En azindan Rijkaard epey bozulmus gibi gorundu.

Volkan'in hareketi bence biraz seviyesizdi. Neyse ki taraftari gaza getirmeyi basaramadi.

Derbilerde oyuncularimiz maalesef Galatasaray ruhunu sahaya yansitamiyorlar. Bugun asil aslanlar bayan basketbolcularimizdi...

Hakan

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih sana takiliyoruz burada. Sinirleniyorsun ama sinirlenmen ve uzuntun bosuna. Gerek futbolcular olsun, gerek TD'ler olsun gerek yonetim olsun sizlerin bu duygularini ne kadar yari cahil ve carikli erkan-i harp olmalarina ragmen cok iyi kendi cikarlarina kullaniyorlar. Tek uzuntuleri kaybettikleri para ve prestij. Basarida hamuduyla goturuyorlar size de kuru bir sevin ki bu bir taraftara yetiyorc kaybedilince beklenilen ise sizden destek. Kaybedince uzulecek adam sahaya bu sekilde cikmaz. Bu sekilde oynamaz. Utanmadiklarini bildigin halde kahrolmasi sana dusuyor. Onlar nasil profesyomelse o sekilde davranmak gerek. Onlar icin pismis ise taraftar icin de kurtulmus olmali.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Elestirilerinin hemen hepsi orta sahayi tuttamamakla ilgili yazilmis. Biz degil ama Fener'i takip eden teknik kadro mactan once Fener'in dizilisini tahmin etmistir. Mehmet ve Mustafa'nin yanina Ayhan veya Baris'i oynasa muhtemelen bu asilabilinirdi. Bunun yerine bir Elano'muz var. Yapilicak birsey yok, malesef performasi beklentilerin cok altinda. Rijkard bunca zaman oynatti artik vazgecse olmaz. Topa ve ikili mucadelere girmediginden ,kart cezali olmuyor veya sakatlanmiyor, buyuk bir ihtimal, onumuzdeki 7 macta gorucegiz ve muhtemelen dunya kupasinda da oynar. Bu konuda teknik heyetin eli kolu bagli sayilir, performasi Galatasaray'in ligdeki yerini belli edicek.

Rijkard duygusal yaklasti maca. Beraberlik beklentilerin altinda olacagini dusundu ve maci koparmak istedi, kumar oynadi, yinede cikicak oyuncu Elano olsa yine cok etkilemezdi. Bu konuda Arda'nin yaniltigini dusunebilirim. Eger eksiksen israrci olmamak profesyonelligin parcasi,kaptan oyuncunun daha bilincli olmasi gerekir.

Bu sene futbol takimi camiyaya borclu. Kurulan kadronun daha otesi olmadi simdiye kadar. Aklimda oynanan 5-6 lig maci disinda, hafizilara yazilan mac yok. Lig daha bitmedi, daha cok sular akar derenin altindan.
Kemal Bakircioglu

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Arkadaslar uzun bir aradan sonra boyle acikli bir aksamin arkasindan tekrar selamlar..

Oncelikle Ozhan Canaydin icin Allah rahmet eylesin ve mekani cennet olsun diyiyorum..

Dunku macin ozetini soyle yapabilirim, eski acik tarafinda acilan dev bayrak ve Ozhan Canaydin'in gulumseyerek baktigi dev pankart gercekten cok guzeldi ama sahadaki arkadaslar ve onlari alan zihniyet icin ayni seyi soyleyemeyecegim, Son 9 senede Lucescu'yu gonderip Fatih Terim ile girilen maceranin devami gibi bir mac oldu dunku mac.. Bilmem farkindamisiniz GS'nin kisiligini kimligini temsil edecek bir adet futbolcu yoktu sahada, sanki birisi 1 gun once 11 tane adami toplayip yarin bir takimla maciniz var hadi koclar demis gibi sahaya surulmus futbolcu karmasi gibiydi.. Bence iyimser olalim karsimizda FB degilde saglam oynayan bir anadolu takimi olsaydi bence fark yiyebilirdik cunku FB defans arkasina Guiza'ya surpriz top atma taktigi disinda hicbirseyle gelmemisti.

Kalecini yedigi golu bir kenara birakirsak(ki kimse bir kenara uzun sure birakmak istemeyecektir) Belli ki fiziki mucadele ve bogusma ile gececek bir maca kirilgan Elano, Santos( bence sahanin en iyisi oydu) ve jo ile cikmak hangi akla hizmetti.. Barcelona'nin eski hocasini almak bence devrim degil bir aptallik olsa gerek oyle bir takimin hocaya ihtiyaci yok cunku..

Uzun lafin kisasi

GS'da sampiyonlar ligine katilamamanin cezasini Rijkaard'a kesebilirler..

-

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ben de ayni seyi dusundum mactan sonra, fatura FR’a kesilir, peki ama tek suclu o mu?

Son 10 yillik donemde sana ciddi fark atmis oynadigi maclarda rakibin ve sansasyonel galibiyetler de almis. İlk yarida da yenmis seni.. Bunlar senin sırf bu sebeplerden maca motive olup rovansi almani gerektirirdi. Yetmedi puan cetvelinde uzerindeki takim Cuma gunu yenilmis. Sen kupalardan elenmisin tek hedefin sampiyonluk, hadi olmadi ikincilik. Al sana galibiyete motive olmak icin bir suru neden daha…

Bu arada FB bir kac gun once kupa maci oynamis, Guiza hafta ici Ispanya’ya gitmis, durusmaya vs katilmis. Bunlar da kondisyon yonunden artilarin ustelik…

Sahadaki takimimiz ise alelade bir maca cikan bir takim misali, bir kac dakikalik gazdan sonra rolantide oynuyor. Hatta rakip daha iyi top ceviriyor. Daha korakor mucadele ediyor, yardimlasma konusunda fark atiyor sana… Ustte sanirim Mert, FR’ın total futbolu Türkiyeye uyarlamasi gerektiginden bahsetmis. Bence bu noktada soyle bir sorun var. FR Turkiye’ye gelmeden once yapilan pazarliklarda yoneticilerimizin kendisine ulkenin sartlarini, futbolcularin fundamental noksanliklarini, egitimsizliklerini, dil bilmemelerini vs vs anlatmasi, bu sartlarda onlarla iletisim kurabilmek icin onlarin dilinden anlayan bir yerli hoca ile birlikte calismasi gerektigini anlatmasi, FR’in olmaz demesi halinde de ona odun vermemesi falan gerekirdi. Yani bu konuda yonetimi hatali buluyorum. Toroglu tarafindan canavarlastirilan yerli stoperlerle ve hakemlerle FR’in total futbolu ancak bu kadar ortusuyor!

Ayrica ilk paragraftaki motive olma sebeplerini futbolculara aktaracak olan takimin psikologu ve yoneticileri olmaliydi, bu sebepten de asil suclu FR degil onlardir bana gore. Golu yedikten sonraki halimiz ise icler acisi, Skibbe doneminde de boyleydi. 2002’de takimla gittigim bir deplasmanda Acar Baltas birebir seanslar yapiyordu topcularla. Su an bunu yapiyorlar mi bilmiyorum, ama artik tum maclardan once ama en cok da FB macindan once psikolojik bir terapiye ihtiyac var. Ve bu ulkenin en onemli derbisinde, kimsenin GS taraftarina her FB macindan sonra bu travmayi yasatmaya hakki yok! Bu arada dun yedigi golden sonra kaleciyi tazminatini odeyip gondermek ve yedeklerin onunu acmak gerekir, yabanci kontenjani bosa isgal edilmesin…

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cok severiz, cok misafirperver bir milletiz, iste sayisiz bir örnegi daha. Ise yaradin mi omuzlara, iki hata yaptin mi fak fuk fon. Pislik herifler.
Bunlar Frank'la Neeskens'i de dover yakinda. Diyorum ya ne isi var dunya capinda hocalarin bu spor kulturu ile uzaktan yakindan alakasi olmadigi ulkede. http://haber.gazetevatan.com/Floryada_F ... 707/5/Spor

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

2 ay önce liderdik...

Sonra sırasıyla Kayseri deplasmanında 0-0 berabere kaldık, Ankaraspor'dan hükmen 3 puan aldık, Bjk ile deplasmanda 1-1 berabere kaldık, Yılmaz Vural'ın hatalı taktiği ve rakibin 10 kişi kalmasıyla son 15 dk.da bulduğumuz gollere Kasımpaşa'yı 4-1 yendik, Eskişehir deplasmanında bireysel hatalardan 2-1 kaybettik, Ankaragücü'nü vasat oynadığımız bir maçta bireysel becerilerle gelen gollerle 3-0 yendik, Trabzon deplasmanında bireysel hatadan 1-0 kaybettik, kendi evimizde kötü oynadığımız bir maç sonunda bireysel hatadan Fener'e 1-0 kaybettik.

Sonuç 4. sıradayız. (Bu arada Türkiye kupasından ve Uefa kupasından da elendik)

Bu sene 2. olabileceğimizi bile sanmıyorum(Hoş olsak bile ön elemedeki güçlü rakipleri eleyip CL'ye kalacağımız bile şüpheli) CL'den gelecek 15-20 milyon euro arası gelirden olmak bir yana CL'de esamemiz okunmamaya başladı. Bu aralar pek yazmıyor sanırım ama Deniz Selman ligin CL'ye katılmak için bir araç olduğunu önemli olanın CL olduğunu yazardı hep...

En son 2006'da CL'ye katıldık. O sezon son maça kadar içerde Bordeaux beraberliği dışında tüm maçları kaybetmiştik, son maçta kendi sahamızda gruptan çıkmayı garantilemiş ve kadronun yarısı yedek takımla sahaya çıkmış Liverpool'u 3-2 yenerek grup sonuncusu olmuş ama en azından rezaletten kurtulmuştuk.

Lucescu'dan sonra 3 kere CL gruplarına katılabildik, toplam 18 maçta 4 galibiyetimiz var. Seneye CL gruplarına kalamazsak en yakın ihtimal 2011 olacak. 2006-2011...

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Başka forumlara şöyle bir göz attım da hala umutlu olanlar, üst üste 7 galibiyet sonunda şampiyonluk bekleyenler var. Kağıt üstünde en kolay fikstür bizimki ve üstümüzdeki takımların birbirleriyle maçları var doğru ama son 4 maçında 3 mağlubiyet alan ve nasıl bir futbol oynadığını da herkesin gördüğü bu takım nasıl olacak da kalan bütün maçlarını kazanacak ben anlamıyorum.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

FB'yi bu yil ilk kez 90 dakika seyrettim. Cok kotu bir takim. Sampiyon olurlarsa yazik olur.

GS ise cok zavalli bir takim haline gelmis. Sezon basindaki kornerlerden, serbest atislardan, vizir vizir bas donduren forvetlerden hic bir iz kalmamis. Bunu TD ile aciklamak zor. TD'yi asar bu. O zaman uc bes haftada ogrettiklerini, aradan haftalar gecince unutan futbolculara sormak lazim bunu. Bir vurdumduymazliktir gidiyor. Bunun bir nedeni kiralik futbolcular olabilir. Hepsi iyi oyuncular ama kendi takimina sadik olsalar kiraya verilmezlerdi zaten. Bu oyunculardan kendilerini tam olarak sampiyonluga vermelerini beklemek hayal olur.

Maca gelince. Kaleciler ilk kurtarisi 60 dk civarinda yapti. O da Leo Alex'in kafasinin uzerindeki topu aldi atlayip. Sonra ikinci kurtarisa niyetlendi aldi topu iceri. Sonra da baska kurtarisa gerek kalmadi. Otekisi ise yine son dakikalara kadar isinmadan oynadi ve son dakikalarda hunerini gosterme firsati buldu ama o da FB'nin kale sahasina kadar geri cekilmesinden oldu.

GS'nin karsinda dogru durust bir takim olsa, o bom bos orta sahayi kafasina carpardi FR'nin ve unutamayacagi bir skorla lekelerdi kariyerini. Belki Bursa yapar onu da.

FR, futbolculara dis geciremiyor belliki. Doktor ne yerse yesin demis ve birakmis. Muhtemelen sene sonu total bir sekilde ceker gider. Tercumanin kendisine soylediklerinden zaten anliyordur yahu ne bicim bir yere dustuk diye.

Bir takimin yap boz ile kurulamayacagini artik bu yonetim anlamaz. Anlasaydi simdiye kadar anlardi. Bu sene de haybeye gecti ama secim kazanan yonetim seneye de yeni bir takim kurar. Basina da artik Tugay mi gelir Avci mi, Morinio'mu kim gelirse gelsin farketmez. Madem farketmiyor bari ucuz birini getirseler.

Bu arada Volkan'in torunlarina anlatacagi hikayelerin sayisi epeyce kabardi.

Post Reply