TSL 29.hafta:GS Diyarbakirspor 4-1 (Baros(3),Neil)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Re: TSL 29.hafta:GS Diyarbakirspor 4-0 (Baros(3),Neil)

Post by Kenan Atak »

Murat Fahrioglu wrote:gol pozisyonuna giren adami yuhlamakla ne olacak. Umarim bu protestoyu bu macta birakirlar.
Istanbul'un en silik taraftarina sahibiz bu bir gercek. Sadece uyuz bir tonda tezhurat yapan bir guruh degil ayni zamanda ne zamanda ne yapacagini da bilmeyen bir guruh. Takim en azindan CL'e gidebilir, bu kadar aptallik olmaz. Aslinda lafim kapalinin ortasindaki guruha.

Bu arada Cengiz abicim Elano'ya cok haksizlik yapiyorsun. Neyse seni ikna etmek imkansiz cunku masallah Arnavut inadi yolda yayan kalir seninkisinin yaninda ama Elano tek basina ne yapsin. Adami okumaktan acizler bizimkiler. Sen bu adami iyi bir takimda izle sonra konusalim.

Birisi suraya Bursa, FB ve bizimkilerin kalan maclarini koyabilir mi bir zahmet? Su Samsun'a son dakika puan kaybetmesek simdi potadaydik.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Salih Bora

Re: TSL 29.hafta:GS Diyarbakirspor 4-1 (Baros(3),Neil)

Post by Salih Bora »

Galatasaray her zaman ne oynuyorsa bugün de onu oynadı. Karşıda en ufak bir takım kırıntısı dahi olmayınca ortaya böyle bir skor çıktı. Şimdi yine camia şampiyonluk şarkıları söylemeye başlar, taaa ki bir sonraki maça kadar.
Ama Adnan Polat'ın verilmiş sadakası varmış... Şu maç sezonun son haftasında oynansaydı ve sözgelimi GS ile bir başka takım aynı puanda girseydi, ikili averaj da eşit olsa ve işe genel averaja kalsaydı, bugünkü gollerden sonra kaleci Metin tarihe 2. Zalad vakası olarak geçerdi ve Polat kimseye derdini anlatamazdı.
Karşıda "takım"ı geçtim, 11 sağlam futbolcu bile olmadığı için, bu takıma karşı alınan farklı skordan umut devşirmek bana çok yanlış geliyor.
Geçen haftalarda yazdığımız eleştiriler aynen devam... 4'ü bulana kadar pek fazla geriden top şişirmeye kaçmadılar ama pas futbolu diye oynadıkları da gerçek anlamda pas futbolu değil.
Oyuncular yardımlaşmalı ve birbirine yakın oynamayınca herkes yerden pas vereceğim diye 25 metrelik paslar veriyor. Böyle böyle oluşturulmaya çalışılan bir pas trafiği... Pek fazla işlerliği olmuyor tabii.
Maç 0-0 da bitebilirdi.
Son olarak... Aldığı 30 gün hak mahrumiyeti cezasına rağmen protokol tribününde maç seyreden Diyarbakır Başkanı açıkça Federasyon'u tanımadığını ilan etti. Federasyon'un buna nasıl reaksiyon göstereceğini merak ediyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Kerem Tezic wrote:Bu arada Cengiz abicim Elano'ya cok haksizlik yapiyorsun. Neyse seni ikna etmek imkansiz cunku masallah Arnavut inadi yolda yayan kalir seninkisinin yaninda ama Elano tek basina ne yapsin. Adami okumaktan acizler bizimkiler. Sen bu adami iyi bir takimda izle sonra konusalim.
Ilahi Kerem, bak ben samataya vurdum bile olayi. Adam en azindan espriden anliyor. :)
Kerem Tezic wrote: Birisi suraya Bursa, FB ve bizimkilerin kalan maclarini koyabilir mi bir zahmet?
Bursa'nin kalan maclari:

4/16/2010 Bursa - Gaziantep
4/25/2010 Galatasaray - Bursa
5/2/2010 Bursa - Kayseri
5/9/2010 Ankaraspor - Bursa (Bursa hukmen galip)
5/16/2010 Bursa - Beşiktaş

Fenerbahce'nin kalan maclari:

4/18/2010 Fenerbahçe - Beşiktaş
4/25/2010 Kasımpaşa - Fenerbahçe
5/2/2010 Fenerbahçe - Eskişehir
5/9/2010 Ankaragücü - Fenerbahçe
5/16/2010 Fenerbahçe - Trabzon

Bizim kalan maclar:

4/17/2010 Manisa - Galatasaray
4/25/2010 Galatasaray - Bursa
5/2/2010 Büyükşehir Bld. - Galatasaray
5/9/2010 Galatasaray - Antalya
5/16/2010 Gençlerbirliği - Galatasaray

Normal sartlarda sampiyon olmamiz isten degil. Mevcut form durumuna gore ise Fenerbahce bir adim yakin gorunuyor liderlige. Eger Bursa iyice strese girerse, biz de iki dakika adam olursak, en azindan CL hayal degil.
Kerem Tezic wrote:Su Samsun'a son dakika puan kaybetmesek simdi potadaydik.
Sivas.
Eren Gumrukcuoglu

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Eren Gumrukcuoglu wrote:
Kerem Tezic wrote:Su Samsun'a son dakika puan kaybetmesek simdi potadaydik.
Sivas.
Yahu Eren bozuntuya verme ha Sivas ha Samsun ikise de S ile basliyor iste :lol:
Gecen hafta yensek Bursa'nin uc puan arkasinda olacaktik. GS-FB macini kaybeden havlu atar diyen aptal medyaya takildi gecen hafta bizimkiler, akil alir gibi degil gecen haftaki maci hafife almalari. Bursa bu yuku kaldiramaz bence. Kendi sahalarinda Besiktas ve bize karsi carsaflarlar ustelik mutlaka baska yerde de takilacaklar. FB ise haftaya arabacilara kaybederse iste o zaman ligin ustu corbaya döner. Bizim de macunculari yenmemiz halinde dört takim birden potaya girecek. Durulululu bu isin kurdu aradan siyrilabilirler. Ama benim mantigim FB bu ligi alir diyor (onlarin Eskisehir ve BJK maclarinda 6 puan cikarmalari imknasiz ama son haftaya önde girerlerse kesin alirlar). Bursa son haftaya önde bile gerse arabacilari kendi sahasinda o stresle yenemez. GS CL'e kalsin yeter.
Last edited by Kenan Atak on Sun Apr 11, 2010 10:48 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bencede GS ŞL'ne kalsın yeter. Ama fenerde şampiyon olmasın. Ayrıca Sivas ve Antalyada küme düşerse, ooohhhhh yemede yanında yat :D

Murat Biricik

Re: TSL 29.hafta:Galatasaray Diyarbakirspor 2-0 (Baros(2))

Post by Murat Biricik »

Eren Gumrukcuoglu wrote:Mac basladigindan itibaren saydim. Caner'in toplamda 25 aksiyonu oldu. Sadece 7si pozitif ! Onun disinda takimi cok begendim.
Caner konusunda ne Caner e ne teknik heyete kiziyorum. Burada yeni sezon icin uyanmasi gereken yonetim. Rijkaard hemen hemen nasil bir bek istedigini herkese acik secik belli ediyor. Caner e bonservis ucreti ve yuklu para vermektense, iyi bir alternatif bulup teknik heyetin onune koymakta fayda var.

Benim adayim daha once Lyon da seyrettigim su anda Portsmouth da oynayan Nadir Belhadj. Portsmouth tan kesin ayrilacak. Lyon da 4-3-3 un solunda bu adam istikrarli bir takim oyuncusuydu. CSKA ve Roma nin istedigi konusuluyor.
http://www.fannation.com/truth_and_rumors/view/174790

Marifet ve huner bu elemani Roma ya ve CSKA ya birakmadan isini bitirmek. :wink: Caner e yuklu bonservis ucreti vermek bir nevi Belhadj in CSKA ya transferini finanse etmek gibi birsey.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su Elanor buyuk futbolcu Brezilya milli takiminin bel kemigi ama GS da ziyan oluyor martavalini 9 aydir dinliyorum. Elanor'u Brezilya milli macinda bir kere seyrettim. Maca son 15-20 dakika icinde girdi. O girene kadar digerleri isi bitirdigi icin hicbir numarasini goremedim. Onun icin simdi kakip ne diye bu herif Brezilya milli takiminda oynuyor diyecek degilim. Elbette bir sebebi vardir. Ama GS da Avrupa maclari da dahil her halde en az 15 macinda Elanor'u Frank dayanamayip disari alana kadar seyrettim. O maclarin hicbirinde maci tamamlayamadi. Frank de anlamiyor ayaginda top tutan diye goz gore yalan soylenen bu adamin halini.

Bu 15 kusur macta belki bir ya da iki iyi ara pasi verip. Kewell'i ya da Keita'yi gol pozisypnuna soktugunu inkar etmeyim. Birde Yunanlilara merhaba dedigi golu hatirliyorum. Ama hepsi bu idi aklimda kalan. Iyi penalti atiyor onu da bir iki penaltiyi Nonda kaleye anca yollayabildikten sonra kesfetti Frank. Degilse penaltidan attigi gollerle GS forvet hattinda oynayip Ivankov'a karsi yuzu yer etmeyecekti, kim bilir?

Hadi bizim hanzolar kiskanclik edip bu degeri baltaliyorlar denilmesini bir an icin kabul edeyim diyelim. Ama benim bildigim Brezilya milli takiminin orta sahasinda oynayan adam frikik atmasini bilir. Ondan iyi atanlar oldugu icin orda attirtmazlar elbette. Yalniz bu adam ise bizim takimda Sabri'den biraz hallice yahu konu frikik atmaya gelince. Ara sira kale cercevesini tuturuyor ama gozu kor bir kaleciye rastlamadigi icin daha frikikten golu yok bu Brezilya milli takiminin degismez futbol dahisinin. Bu yuzden de Sabri rahatca topun arkasina gecme yuzunu buluyor "sen dur hele icimden boyle geldi" hareketi ile..

Frikik atma yok, oyun kurma denilen ayagina top gelmeden o topla oyunun gidisine gore ne yapacagini dusunmusluk ya da kestirmislik yok, oyun 1-0 ve karsi takim saldirmaya basladiginda ayagina topu alip karsi takimin dengesini bozarak boyle Allah ne verdi ise diye defansinizi Allaha emanet edip uzerimize gelirseniz yakarim sizi diyecek bir iki hareketle arkadasini pozisyona sokma huneri de yok. O yuzden rakip bu Brezilyalidir iki kisi gozetlesin top ayagina gelince diye adam filan eksiltip bizim cakma forvete bosluk filan da yaratilmiyor. Umurlarinda bile degiller karsi takimda Elano oynuyor diye. Ama tonla parayi cebe atarak ben Brezilya milli takiminda oynuyorum diye caka satmak var. Zaten bu soylediklerin olsa GS da isi ne? Ingilterede ya da "Blumer" den gelen yari Alman geni ile Almanyada dokturuyordu diyecek olana soylecek sozu olan buyursun. Tekme den yildiya karnim tok ama.

Gecen gun Sansal AP'ye sormadi mi Elano'dan istediginizi alabildiniz mi diye secim oncesi demecte. Cevabi Salih'in astigi video'da. Herifin agzindan ates cikiyor.

Beni hic ilgilendirmiyor Dunga'nin Elano aski. Adamim alismam 6 ay surdu kolay degil Brezilya'dan kalkip gelip Istanbul'a alismak; siz beni Subat'da gorun diye bir de alay etti ustelik. Ne Ziraat kupasi kaldi ne Avrupa ligi ne de TSL; ama bizimki hala uyum surecinde. Bizimkiler ellerini acmislar su Dunga bu herifi DK'sinda oynatsin hic olmazsa verdigimizi kurtaralim diye.

Bu arada siz kalan maclara hala baka durun umut tazelemek icin. Evet BJk FB'yi yenecek, Bursa da tekleyecek. Olur gorursem soylerim. Bana ise bu halle Manisa'dan 3 puan almak icin giderken ucunculukte ruya olacak gibi geliyor. Ikinci olup SL gitmek bile artik ruya bir Turk takimi icin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

5. dakikkada bizim erhan o golü atsaydi biz bu soku kaldirabilirmiydik bilemiyorum... herhalde "taraftarlar" kafayi yer, sahaya inerdi, bu "taraftardan" beklenir dogrusu, dün sanki bir komedi izliyormus gibi hissettim kendimi dogrusu.

takim adam olsa sampiyonluk icten bille degil ama skora ragmen böyle bir rakibe bille üstünlük saglayamayip baski yapmadan ya arkada topu gezdirip durduk yada topu öne sisirdik. özellikle beklerimiz o kadar kötüydüki bu anlatilmaz, yasanir. hadi bir tane4si kötü olsa belki üstü örtüne bilir öbürleri tarafindan ama ikisi birden kötü olunca hic cekilmiyor gercekten...
tüm umudum baros'a kalmis bir durumda gelecek maclari acaba bu büyük sansi degerlendirirmiyiz diye bekliyorum, zira fikstür avantacimiz var...
ama bursanin oynadigi top benim daha cok hosuma gidiyor ve son macda cok ama cok üstün oynadilar, bu volkan sen belkide Türkiyedeki en iyi on numara, ona özellikle dikkat ettim, su anda arda'dan kat ve kat üstün oynuyor...
aslan her zaman aslandir

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Maç hakkında birşey yazmaya gerek yok,Diyarbakırspor bitmiş,dağılmış,kalecileri ölüyordu dün herhalde.Keita ve Baros'un ve en önemlisi Neill sayesinde takım birşeye benziyor.Ben başka birşeyden bahsedeyim:

Futbol izlemeye başladığımdan beri "taraftar grubu" denilen iğrençlikten asla haz etmedim, etmeyecem de.Bir an önce kombinesiz maça alınmama ve bu grupları dağıtma olayı hayata geçirilmeli.Anlamsız hayatlarına futbol ile anlam yükleyen 25-40 yaşlarındaki "taraftar" müsvettelerinin ve 15 yaşlarındaki ergen koyunların yapacağı organizasyon da, tepki de böyle olurdu anca.

Cts günü Beşiktaş semtinden bir ziyaret için geçerken Bjk-Ts maçı için Kabalcı Kitapevinin orda toplanan Bjk taraftarlarının arasından geçmek zorunda kaldım.Öğlen 3 gibi, kelle olmuş,beş para etmez,30 yaş ve civarı işsiz güçsüz,çapulcu olarak
adlandırılacak "insansı"ların ve tezahuratlarının arasından geçmek durumunda kaldım.Kaldı ki bunlar İstanbulun göbeğinde,Bjk gibi 100+ yıllık bir kulübün destekçileri.Siz düşünün artık Sivas,Konya vesaireyi...

Ultraaslan ve diğer taraftar gruplarının da çok farklı olduklarını sanmıyorum.Deplasmanda çok destek oluyorlarmış da bilmemne...Dün seyirci çıt çıkartmasaydı 10-0 biterdi maç heralde.Tüm sezon yanlış zamanda yanlış tezahuratlar,bayık melodiler,arabesk şarkılar...

Fb maçına mavi yağmurlukla gidenden tut,korsan ürünlerle,kendi oyuncusuna küfreden taraftar kılıklı bu tiplerin takıma ve kulübe ne verdikleri iyice sorgulanmalı ve ona göre bir karar alınmalı.

Sorsan takımları için canlarını verirler ama esas amaçları bedava bilet,uyuşturucu,alkol ve bu garabet altında sosyal dayanışma (çete vesaire). Yolda dahi yürümeyi bilmeyen,insanlıktan asgari ölçüde nasibini almış bu şahısların spor kültüründen,takım desteklemekten,futboldan,spordan ne kadar ve ne anladığını siz düşünün.

Dünkü kötü halleriydi,aslında şöyle böyleler diyenler olabilir. Fb maçında Volkan kıçı ile top tutar,Baros'a posta koyarken gıkı çıkmayanlar,ısınma için sahadaki Jo'ya ıslık patlatırlar.Sanki herif saha içinde birşey yaptı... Basında duyduğu 2-3 şampanya haberi ile herifi linç edeceklerdi. Bir tanesi de çıkıp Caner denen .... neyse...
arkadaşa bir tepki göstermiyor.Caner isimli genç, bu takıma Jo,Elano,Leo vesaireden çok ama çok daha fazla zarar vermiştir.

Bir de 5 dk olarak belirlenen protesto süresini tüm maça yaymaları ve "RERERE RARARA" diye tezahurat yapan numaralı-kapalı grubunu ıslıklayan bir taraftar profilinin hiçbir yerde işi yoktur.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu saatten sonra takim agzi ile kus tutsa fayda etmiyor. "Nonda'nın gönderilmesi bir hata olarak düşünülebilir. O konuda eleştiriler olabilir, ama onun dışında önemli bir hata olmadı", diye bir demec vermis Mehmet Helvaci. Harry ne diye sormazlar mi sana, transfer olarak hata, takimda kalmasi hata (2 hata oluyor) :-D Özledik keratayi bakalim ne zaman dönecek. Guven ortami yok, guven tazelemeleri lazim ama nasil bilemiyorum acikcasi.

Maci izlemedim, dinledim. Macin daha baslarinda bir pozisyon var, Erhan'in kaleci ile karsi karsiya kaldigi pozisyon. Erhan bizim Erhan degil mi?? O gol olsaydi ne olurdu bilmiyorum. "GS'a bunu yapamazdim" dedi galiba ;-) Diyarbakir'in hali icler acisi, bu gidisle kume duserler. GS taraftari karsilama hususunda örnek davrandi, bence senenin olayi...Özhan Canaydin'in hayatta iken bu olayi yasamadigina uzuluyorum. Protesto basli basina bir sacmali bana sorarsaniz. Kimi protesto ediyorsun, neden oyuncunu yuhaliyorsun? Adam 4-5 mac oynadi kabak onun basina patladi, öyle mi. Alemciymis, sana ne? O kadar kötu mu oynadi...bence hayir. Jo ii oyuncu bana sorarsaniz, ama neyse. Yönetim burnunun önunu görmuyor, ve sezon sonunda yollarlar. Defansi yipratan özelliklere sahip bir oyuncu.

Bence mac icinde Elano-Ayhan degisikligi kötu gidisatin devam etmesinin göstergesi. Ayrica bu adam her mac saha kenarina alinacak ise gidici demektir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bu aklıevvellerin protestosunu bir kaç sene önce bizzat defalarca yaşadım. Her maç ilk 5-10 dakika tezahürat yapılmııyordu Canaydın'ı protesto için. Arada "cimbombom" demeye kalkanlara ana avrat sövülüyor, anında sindiriliyordu. O sene kapalıda kombinem vardı, bir daha da almadım. Eğer yönetim, AY gibi bu it kopuğu tribünden temizlemezse bir daha da almam. Ama sanırım yeni stadla birlikte bu operasyon yapılacaktır, aksi takdirde bu bir avuç adamla 50,000 kişilik stad dolmaz. Öyle bir seyirci güruhu düşünün ki, karşı tribün "Re re re, ra ra ra" diye tezahürat yaptığında bunları ıslıklıyorlar. Arda'nın yuhalanması, oyuna giren oyuncunun sürekli olarak ıslıklanarak takımın sabote edilmesi bu taraftar grubunun rezillikleridir. Bu arada taraftarın protesto hakkının sonuna kadar arkasındayım. Ama bu şekilde değil.

Maçta 3 gol atan bir Baros vardı. Bu adamın takımdaki eksikliği sezonu burada sürdürüyor olmamızın en büyük sebebidir. Bunu da kimse bahane filan olarak algılamasın. Rooney, sezon ortasında sakatlansa ve aylarca maça çıkamasa acaba M.Utd ligde nerede olurdu, bunu bir düşünün. Bir maç oynamadı, zaten hemen tökezlediler. Fark yaratan oyuncunun eksikliğinin maliyeti artık çok fazla, zira takımlardaki normal oyuncular arasındaki meziyet farkı çok azaldı. Bu yüzden Galatasaray'da Arda, Kewell ve Baros (FB'de Alex) gibi oyuncuların eksikliği takımın performansını direk olarak etkiliyor.
Tan Erten

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Bu saatten sonra takim agzi ile kus tutsa fayda etmiyor. "Nonda'nın gönderilmesi bir hata olarak düşünülebilir. O konuda eleştiriler olabilir, ama onun dışında önemli bir hata olmadı", diye bir demec vermis Mehmet Helvaci. ...
Bu Helvaci kimdir? Evet guya ikinci baskan da; futboldan anlar mi? Transfer isinde dahli neydi? Hukukcu guya ve GS'in basina hukuki konudan az buz sey gelmedi. Eger illa bir aciklamada bulunacaksa kendisininde taraf oldugu bu transfer kontratlarinda ypailan hatalardan bahsetsin. Nasil oluyor da 1 sene sakatim diye yatan Isvecliye verilen para dondurulamadi ondan haber versin. Herif oynamadan tikir tikir parasini aldi ve sakatligi da Isvic milli macinda oldu.

Rijkaart'in yanina Turk yardimci verecegiz diye biryerlerde dene dokmus. Frank'e sordular bundan haberim yok dedi. Boyle her mactan sonra yirtik dondan cikar gibi cikarak demec vermek sart mi? Teknik kadron mactan sonra demec veriyor oyun hakkinda. Transfer konusunu acip konsumanin ne anlami var? transfer donemi mi? Neden boyle vazisfesizlik yapilmak isteniyor. Bu sadece GS'da degil her buyuk takimda var bir tane her mactan sonra yururken demec veren baskan yardimcisi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunu da koyalim bakalim.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Tan Erten wrote: Eğer yönetim, AY gibi bu it kopuğu tribünden temizlemezse bir daha da almam. Ama sanırım yeni stadla birlikte bu operasyon yapılacaktır, aksi takdirde bu bir avuç adamla 50,000 kişilik stad dolmaz.
Operasyon yapilacaksa ilk once yonetim kendi icerisinde bir degerlendirme yapip sapkayi onune koymali. GS 2010 secimlerinde oy dagilimi 2944 karsi 2290 oy. Bunun iyi okunmasi ve anlasilmasi lazim.

- Arda ya yapilan tezahurat yanlis, Arda nin yaptiklari yanlis. GS icin yaptiklarini tartismak ise yersiz, resmen takimi sirtladi. Butun bunlarin onunde en buyuk yanlis yonetimin kaptanligi bu oyuncuya vermesidir.
- Sahada oynadigi oyun ve genel durusu ile ben bu takimin kaptaniyim diye bagiran bir yabanci oyuncu var.

Genele baktigimda bu sezon bir dizi populist secimler yapildi/yapiliyor. En rahatsiz edici buldugum konu ve hosnutsuzlugum bu tip secimlere/yaklasimlara.

GS in oyuncu transfer politikasi da bir degisim gosterdi. Daha tecrubeli ve kariyerinin son surecini yasayan oyuncular yerine daha genc ve uzun vadeli yararlanabilecegimiz transferlere yoneldik. Riski bir nevi tecrubeden/kariyerinin son donemine girmis oyuncu profilinden surekliligi olan/kariyerini pekistirmege calisan oyuncu profiline kaydiriyoruz.

Bence dogru olani her iki oyuncu profilinden kadroda bulundurmak. Caner ve Gio ya bonservis, arti Kewell a yuksek maas odeyecegime tecrubeli, kariyerli, takim oyuncusu ve devamliligi olan bir oyuncu hedeflerdim.

Ornek vereyim Roma dan Perrotta mi, Caner+Gio+ Kewell paketi mi?

Sezon basi Liverpool dan B. Leverkusen e giden Hyypia mi, Gokhan Zan mi?
(Gorgen nin www.dunyafutbolu.net sitesinde Avrupa da ayin karmasi bilgileri veriliyor. Ocak 2010 ve Subat 2010 da Hyypia Avrupa da ayin karmasinda ilk 11 de.)

Hyypia olsun, Perotta olsun kariyerleri performanslari ve profesyonellikleri belli oyuncular. Bunlar 30 un uzerinde dahi olsalar takim oyunculari ve verebilecekleri asagi yukari belli.

Benim GS 2010-2011 icin sol kanat onerilerim Nadir Belhadj (sol bek) ve Perrotta (sol kanat/sol ic). Perrotta yi buyuk ihtimal ikna edemeyiz :) ama Belhadj i denemekte fayda var.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Takım 4-1 kazandı ama hala kendini bilmez bir şekilde oynuyor. Hele Sabrinin yaptığı o pas hatasında ağzım açık kaldı. Amatör kümede bir oyuncu bunu yapmaz. Diyarbakırspora gelince kadrosunda çok kaliteli olmasada iyi oyuncular var. Bebbe Diallo Tjikuzu gibi. Ama onlardaki asıl sorun başka. Oynama istekleri kalmamış. Lig bitsede yolumuza baksak modundalar. Düşmek veya ligde kalmak pek umurlarında değil gibi. Maddi sorunlar var sanırım. Bu maçı takımımız için iyi veya kötü olarak değerlendiremiyorum ne yazıkki. Çünkü 4-0 olduktan sonra Diyarbakır gibi bir takıma verdikleri pozisyonları görünce pekde umutlu değilim. Asıl değerlendirme Bursa maçından sonra yapılır. Onlara karşı nasıl oynayacaklar çok merak ediyorum. Ve tribünler.. Ben oldum olası bizim taraftarların tezahüratlarını anlamış değilim. Bazı maçlarda 30 dk aynı marşı tekrarlayıp durduklarını gördüğüm oldu. Bu taraftar için bile sıkıcı. Futbolcuyu nasıl motive edecek bilmiyorum. Kaldıki futbolculara karşı protesto vardı. Ama bence bu protestolarda taraftar haklıydı. Ligdeki durumumuz ne olacak şuan birşey söylemek zor. Ama nasıl olacağı bizim elimizde değil orası bir gerçek.

Post Reply