TSL 29.hafta:GS Diyarbakirspor 4-1 (Baros(3),Neil)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: TSL 29.hafta:GS Diyarbakirspor 4-1 (Baros(3),Neil)

Post by Ismail Gezer »

Arda'nın maruz kaldığı ihanet pek kimsenin dikkatini çekmemiş anlaşılan. O tribünde oturupta Arda'yı ıslıklayanların bir fenerlinin yapamacağını yapmış olması sinirlerimi geriyor. Bunlar haindir hain! Bunlar GS tirübünün yüzkarasıdır. Bunların taraftarlığı bir yana insanlığı bile şüphelidir. Bu nasıl bir mallıktır kendi takım oyuncunu -hemde haksız yere- hançerlersin! Bunlar nasıl rezil ve sefil insanlardır? Bunşar nasıl gerizekalılardır anlamıyorum. Neredeyse Kerem Teziç'in boklu soylu eleştirilerine katılasım geliyor!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Isliklama, TV basinda veya burada Arda hakkinda yazilan cizilenin yaninda hafif kalir. Arda uzulmekle halt etmis, o oyununa baksin. Takim kaptani isliklaniyor, bu ne zaman olmus onu dusunsun.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Arda, simarip sasirma
Sabrimizi tasirma

Eee kolay degil sinema tiyatro kapatmak. Eskisehir maci ile baslayip son 4 macta 11 puan birakirsan isliklanmak en ucuz yolu ile kurtulmak olmus olur. 600 bin dolarlik arabanin tekerini de boynuna takabilirlerdi. Boyle arada bir tepilmeleri gerekiyor akillarini onlerine almak icin.

Ne boyle hak etmedigi halde kral yapican ne de hak ettse bile kufur edecen. Bizim taraftar bozuntulari ortasini bulamadilar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Arda son bir senedir - uc-dort mac disinda- hic bir sey oynamadi. Ancak gunu idare ediyor, sahada geziniyor. Ne hikmetse bu performans dususu Sinem Kobal ile cikmaya basladigi doneme geliyor. Taraftar da salak degil bunun farkinda. Her gun antreman yapan vucut, gece alemlere akmaya dayanamiyor artik.

Takima sempatik veya populer degil, gol atan assist yapan oyuncu lazim. Arda istedigi kadar ben fanatigim, GS icin olurum desin, sahada gezdigi surece taraftar nezdinde bunun hicbir kiymeti yok.

Ote taraftan Emre Belozoglu iyi bir evlilik yapti hayati duzene girdi. Bir senedir cok daha iyi oynuyor. Gene sakatlaniyor, ama oyunu istikrara kavustu en azindan.

Arda'nin yillik kazandigi para vergisiz net 2-2.5 milyon euro. Cok zengin sanayici aileler disinda kimse bu miktarda garanti para kazanamiyor. Binbir zorlukla maca gelen taraftar bu simarikligin uzerine isteksiz futbolu gorunce dayanamiyor. Bence tepkisi az bile.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote:... Ne hikmetse bu performans dususu Sinem Kobal ile cikmaya basladigi doneme geliyor. Taraftar da salak degil bunun farkinda. Her gun antreman yapan vucut, gece alemlere akmaya dayanamiyor artik. .

Ne hikmeti olacak Levent. Kari bulmus emiyor suluk gibi. O da farkinda oldugu icin bu her seyim GS ara namesi ile aptal kazikliyordu. Bu sene cok yoruldu. Yasi 23 ama 50'ye yakin mac oynadi diye arkasinda cazgiri da bol. Altimda araba guzel bir kiz arkadasim var benden ne istiyorlar diye aglamasina ise yurek dayanmaz.

[/quote]Arda'nin yillik kazandigi para vergisiz net 2-2.5 milyon euro. Cok zengin sanayici aileler disinda kimse bu miktarda garanti para kazanamiyor. Binbir zorlukla maca gelen taraftar bu simarikligin uzerine isteksiz futbolu gorunce dayanamiyor. Bence tepkisi az bile.[/quote]

Gec bile kalindi ona bu ihtar ama seyirciden once TD'den ve kulup baskanindan gelecekti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Iki sempatik oyuncu (Arda ve Gio) losemi hastalarini ziyaret etmisler! Yonetim taraftar tepkisini azaltmak icin mi ayarladi bunu, yoksa karsi taraftan mi davet geldi merak ediyorum. Boyle anlamli bir ziyaret yapip da pesinden gazeteci ordusu cagirinca, yapilan ziyaret PR show'a donusuyor. Ve kimse kusura bakmasin bu da benim midemi cok bulandiriyor. Losemi hastalarini gercekten dusunen gider kimseye haber vermeden ziyaretini de bagisini da yapar.

http://www.milliyet.com.tr/galatasarayl ... efault.htm

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote: ..
Ve kimse kusura bakmasin bu da benim midemi cok bulandiriyor. Losemi hastalarini gercekten dusunen gider kimseye haber vermeden ziyaretini de bagisini da yapar.

http://www.milliyet.com.tr/galatasarayl ... efault.htm
Miden bulanacak elbette. Boyle kuru kuruya ziyaret kendine isler. Acaba bu ikisi kac liralik bir cek birakmislar losemili cocuklarin tedavisinde kullanilmak icin? Bundan haber yok elbette. Sinem'e salonu kapatirsin filmi rahat seyredelim diye ama losemeli cocuklara ziyarete ise seyini sallaya sallaya gidip yesilleri giyip gulucuk dagitmak yeter.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote: Kari bulmus emiyor suluk gibi. O da farkinda oldugu icin bu her seyim GS ara namesi ile aptal kazikliyordu. Bu sene cok yoruldu. Yasi 23 ama 50'ye yakin mac oynadi diye arkasinda cazgiri da bol. Altimda araba guzel bir kiz arkadasim var benden ne istiyorlar diye aglamasina ise yurek dayanmaz.
Ikinci el arabayi Acun buna 600-700 bin dolar gibi bir paraya satmis, bir de "degerinin cok altinda verdim" diye de dalgasini gecmisti. Amerika'da Avrupa'da BMW Mercedes'in iki bilemedin uc katina satilan bir araba bu. Sinem de bu noktada devreye girdi zaten "Gencin parasi bol biraz da biz yiyelim" diye. Sonrasinda da Arda'da performans aynen yokus asagi.

Hakan Sukur duzgun yasardi ama o da "Hakan Sukur Sitesi" kuracagiz diyen dolandiricilara 700,000 dolar kaptirmisti zamaninda. Futbolcularin parayi ne kadar kolay kazandiklarinin ispati iste bunlar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent Guntay wrote: Ikinci el arabayi Acun buna 600-700 bin dolar gibi bir paraya satmis, bir de "degerinin cok altinda verdim" diye de dalgasini gecmisti. Amerika'da Avrupa'da BMW Mercedes'in iki bilemedin uc katina satilan bir araba bu. Sinem de bu noktada devreye girdi zaten "Gencin parasi bol biraz da biz yiyelim" diye. Sonrasinda da Arda'da performans aynen yokus asagi.

Hakan Sukur duzgun yasardi ama o da "Hakan Sukur Sitesi" kuracagiz diyen dolandiricilara 700,000 dolar kaptirmisti zamaninda. Futbolcularin parayi ne kadar kolay kazandiklarinin ispati iste bunlar.
Sen bayagi ciddi bir sekilde bu adami takip ediyorsun. Dislerini gicirdatanlari duyar gibiyim.

Acun denen tam bir hergele sozum meclisten disari. Gozden surmeyi ceken cinsten. Gelip buradan arakladigi yarisma programlari ile Turkiyede dolar milyoneri. Yani bu tufaya getirme isinin kitabini yazmis. Bizim koca kafa dan baska bir sey beklemezdim zaten. Boyle yerler parasini. Hakan Sukur'un babasi vardi durum sarpa sarinca dizginleri ele aliyordu. Bunda o da yok. Manager desen o kendi sovusleme derdindedir muhakkak. Iste zaten Ridvan'in, Sergen'in, Tanju'nun icine dustugu batakliklar onunde. Tanju bir mercedes yuzunden bir iki sene kodeste yatti idi enayi.

Daha kendi hayatini duzene koyamamis adami kaptan yapip ondan bir seyler beklemek ayagina yatmak ise bizimkilerin isi. Amaclari aman bir paye verelim de fazla para istemeden gonlu olsun diye bir de onlar kazikliyor. Hani maasina zam isteyeni "parayi ne yapacan gel seni luzumsuz isler muduru yapayim" diye pencereli oda verip kaziklamaya kalkan patron ornegi komediler bunlar. Kendini Metin Oktay saniyor simdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Iste bu yuzden bu memlekette Terim gibi hocalar hot hot diye diye basarili olurken, Rijkaard, Del Bosque, Low, Hiddink (hadi ona bir sans daha verdik :lol: ), Lucescu, Skibbe gibiler bir mok yapamiyor. Bu ise biraz yonetimin el atmasi lazim. Teknik direktorun isine karismamayi anliyorum ama futbolcunun "teknik direktor gelir gider, ama ben kaliciyim" psikosundan cikmasi gerekiyor, bu da yonetimin elinde.

Bu arada ben Arda'daki dususu sakatliga baglamak istiyorum, ayrica parasini da istedigi gibi yesin, aferin. Cocuk gene takimin en iyilerinden, kac mac kazandirdi. Asil diger hergelelerle problemim var. Keske herkes Arda kadar oynasaydi bu sene...

Basta Ayhan, en buyuk hayal kirikligi. Rijkaard'in elinde cok son senelerini kahraman olarak bitirir diyorken o isin ciddiyetini anlamadi. Bu sene formayi kapmak icin hicbirsey yapmadi. Sonra Servet, Baris ve Topal geliyor. Topal ile Servet bu sene ne kotu idiler, aman yarabbi.

Senenin en duzgunu gene Sabri oldu, biraz huyu suyu degisti, Rijkaard ona yaradi sanki.

Yabanci konusunda bence Dos Santos, Keita, Baros, Neill gayet iyiler. Jo, Franco bana birsey ifade etmiyor. Kewell ise muthis yetenekli ama kariyerinin sonunda.

Arda'ya laf edemiyorum bu seyrediste acikcasi...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote: ...
Basta Ayhan, en buyuk hayal kirikligi. Rijkaard'in elinde cok son senelerini kahraman olarak bitirir diyorken o isin ciddiyetini anlamadi. Bu sene formayi kapmak icin hicbirsey yapmadi. Sonra Servet, Baris ve Topal geliyor. Topal ile Servet bu sene ne kotu idiler, aman yarabbi.
...
Ben futboldan anlamadigim icin Ayhan'i begenmedigim hatta agir elestirdigimde nerdeyse papaz olacaktik burada. Gerci saygi ve sevgide bana karsi bir kusur etmedin. Gunahini almiyorum. Ama bana bayagi bir icerledigini biliyor ve hatirliyorum. Sana burada yazdirmak icin Ayhan'a bazen mahsustan vuruyordum. Ayhan'in kafasini attiran kendi dururken daha dogrusu kendi kaptanken diyelim Arda'ya yapilan yardakcilik oldu bu kaptanlik isinde. Sahti kusunce sahbaz oldu. Seyinde degil artik. Madem oyle bizim oglan kurtarsin dedi ve yatti kulaginin uzerine oluru ile idare ediyor. Gidici o da biliyor bunu.

Servet'e gelince Rijkaart'la anlasamadi. Bir Gerets ve Skibbe icin oynayan Servet'le biraz da kani bitlenen Servet bugun bu durumlarda. Frank'in yaptigi da ustune tuz biber ekiyor son gunlerde onu kizaga almakta.

Terimden once bu takima bu futbolcular yatip kalkacak bir agabey manager lazim. Golge gibi kampta yaptiracak hafta icinde goz kulakta olacak. Bunlar olmayinca bu adamlar profesyonelligin P'sinde haberi olmadiklari icin hoca lacka diye kafalarina gore takiliyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply