TSL 30.hafta:Manisaspor Galatasaray 1-2 (Keita,Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

TSL 30.hafta:Manisaspor Galatasaray 1-2 (Keita,Baros)

Post by Cengiz Akgun »

Geldi yine Nisan
Nese doluyor insan.

FB; ben gormedim ama dun zorlanmis beraberligi kurtarirken.

Jo en az iki tane atar sonrada gider mis gibi alem yaparim demis. Sinem'in soylediklerini soylemem ayip olur. Ama bak gorun bu hafta Arda'yi dedigini soylemekte bir sorun yok. Rikaart butun planlari yaptim artik Z planimiz bile var. Allah ne verdiyse yuklenecegiz diyerek beyaz elbise yaptirtmis. Yine yenilirsek beni bunla gomun demis oyunculara. Mert Cetin isebu lafi oyunculara "bu hafta yuklenmezlerse hepsine gomucem" dedi diye cevirmis. Servet bize mi gomucek yokse bizi mi gomucek bu ne bicim istir diye uzun bir sure sormus.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: TSL 30.hafta:Manisaspor Galatasaray 17 Nisan Ctsi TSI:19

Post by Hasan Tezcan »

Manisaspor daki Kanadaliya dikkatinizi cekmek isterim...cok zor ve guzel mac olacak.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Geldi yine Nisan
Nese doluyor insan.

FB; ben gormedim ama dun zorlanmis beraberligi kurtarirken.

Jo en az iki tane atar sonrada gider mis gibi alem yaparim demis. Sinem'in soylediklerini soylemem ayip olur. Ama bak gorun bu hafta Arda'yi dedigini soylemekte bir sorun yok. Rikaart butun planlari yaptim artik Z planimiz bile var. Allah ne verdiyse yuklenecegiz diyerek beyaz elbise yaptirtmis. Yine yenilirsek beni bunla gomun demis oyunculara. Mert Cetin isebu lafi oyunculara "bu hafta yuklenmezlerse hepsine gomucem" dedi diye cevirmis. Servet bize mi gomucek yokse bizi mi gomucek bu ne bicim istir diye uzun bir sure sormus.
:lol: :lol: :lol: Cok guzel olmus hic gulecegim yokken guldurdun beni Cengiz Abi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:
Cengiz Akgun wrote: :lol: :lol: :lol: Cok guzel olmus hic gulecegim yokken guldurdun beni Cengiz Abi.
Burasi olu topragi atilmis gibi olunca arada bir boyle sulaniyorum. Biliyorum genc ve ciddi arkadaslar boyle kili agirmislarin bu tur davranislarini banal buluyorlardir. Ben kendimi pek ciddiye almam. Espiri dedikleri seylerden anliyor demisti Gumrukcuoglu Eren. Anlariz da yapariz da. Tadinda olmasi muhim.

Bu arada Arda ile ugrasiyoruz diye adama bir kinim filan yok. Sadece onu oldugundan daha fazla gosterenlere sitemdir soylediklerim. Onun yasindakiler Avrupada hnerlerini gelistirip guclerine guc katarak daha iyi ve daha akli basinda olmaya calisirlarken onun boyle kendini lok gibi koyuverip ben artik yapacaklarimi yaptim havasinda olmasidir hakkinda olan negatif dusuncem. Degilse aldigi para beni hic ilgilendirmez. Pazari var ki aliyor. Daha da fazla alsin. Ama kendini gosterise verip sonra bu aglayip sizlamalari canimi sikan tarafi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Hasan Tezcan wrote:Manisaspor daki Kanadaliya dikkatinizi cekmek isterim...cok zor ve guzel mac olacak.
Josh Simpson. Ben de çok beğeniyorum. Kewell'ın gençliğini andırıyor. Ama o zamanındaki rüzgar gibi koşuları yok tabii. Ama sahadaki duruşu ben bu futbolu bilirim der gibi. Hakan Balta'da da bu bazen seziliyor.
Eren Gumrukcuoglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Josh efendi icin Kanada nire Manisa nire diyecektim ama Wiki'ye gore Josh Kaiserslautren'da oynamis. Manisa onu Almanyada gormus olmali. Degilse GS adina uzulmemek elde degildi. Yasi 27.

http://en.wikipedia.org/wiki/Josh_Simps ... er_player)
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ufuk Asicioglu

Post by Ufuk Asicioglu »

Zor ama zevkli bir maç olur sanırım.
Kalede yine Aykut oynar, şu son dönemin en önemli kazancı Franco belasından kurtulmak oluyor sanırım. Bugüne kadar Galatasaray'a kaybettirdikleri için ayrıca yorum yapmaya gerek duymuyorum.

Sorunsuz sıkıntısız alalım şu maçı, pazar gerine gerine takip edelim diğerlerini.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Yine dogru kadro, ozellikle dogru orta saha, carklar yine donuyor.

Ben Franco'nun Galataray'a cok sey kaybettirdigi hikayesini, husnu kuruntu olarak goruyorum. Baslik acip tartismak lazim, ama kimsede tad yok haliyle.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem

Murat Fahrioglu

1-0 ondeyiz. Dolayli da olsa serbest vurustan gol attik. Calisilmis bir organizasyon ama sans da yardim etti. Caner sag taraftan genelde kaleye gonderip disari attigi bir yerden topu dikti ve ellerini basinin ustunde bir salladi sonra da on defa topu duzeltti ve geri Elano'ya cikardi o da saniyorum kaleye vurdu, Keita da altipasta tamamladi. Elano kaleye mi vurdu bilerek pas gibi mi vurdu emin degilim.

En cok kosan adamlar sirasiyla:

Caner
Gio
Elano
Mehmet
Sabri

Gecen macta da saniyorum ilk iki boyleydi.

Asiri derecede olmasa da oyun plani var gibi. Planin en kritik kismi olan ceza alani bolgesinde biraz daha dikkat lazim. Baros sadece bir defa Arda'dan golluk guzel pas aldi, az farkla yandan disari atti. Keita'nin ortalar bugun cok kotu. Gio epey calisiyor, kaleye guzel bir sutu var ama az farkla disari cikti. Arda serbest oynuyor, bir Keita'ya bir Gio'ya yardim ediyor onlar da devamli kanat degistiriyor.

4-2-3-1 oynuyoruz.

Murat Fahrioglu

3 gol attik ve 2-1 kazandik. Topal'in kendi kalesine attigi kafa golu superdi. Arda'nin Baros'a attirdigi 2. goldeki pasi, ve Caner'in ondan onceki Arda'ya pasi da cok guzeldi.

Arda 66. dakikada falan cikti, cikarken turbunlere darilmis halde cikti. Mactan once cagirmislar gitmemis. Zavalli ege taraftarinin ne sucu var! Adamlar zaten senede bir goruyor takimi.

Bu arada Elano alti pastan ust direge nisanladi, Gio cok guzel cikarmisti. Elano cok kotu oynadi kac defa hata yapti, ruh sifir, zeka sifir. Yuz ifadesi her seyi ozetliyor.

Baros da bir tane bos kaleye atiyorken dustu, o sansizlikti ama sonlara dogru super bir sut atti cok organize geldigimiz ender bir durumdu, kaleci muthis cikardi.

Bir de en anlamadigim olay, macin yildizi defansin lideri Neill sag beke kaydirilmasiydi. Sabri yerini kaybedip geri gelemdigi icin Emre Gungor onun yerine oyuna girdi ve Neill'in yerine gecti. O zaman Ugur niye yedekler arasinda?? Zaten Neill yerini degisince hem defansin gobegi bozuldu hem de sag bek pozisyonu da bozuldu o taraftan devamli atak yedik.

Neyse herseye ragmen futbol yazmaya calistim ama bu kusme, protesto olaylari umarim bitmistir. Bursa macinda seyirciye de ihtiyac olacak, kusmemis oyunculara da. Bursa'yi yensek bile yakalamiyoruz.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 30.hafta:Manisaspor Galatasaray 1-2 (Keita,Baros)

Post by Cengiz Akgun »

Bir beklentim olmadigi icin hic rahatimi bozup mac derdine dusmedim. Anladigim kadari da bir cogumuz oyle yapmis. Surpriz olmayan gol yemeden maci bitirememek. Rakip atamazsa bizim defans atiyor ayi olmasin size de bir seref sayisi yazdiralim diye.. Hayret bir sey. Arda icin de iyi olmus. Bu halde devam edemiyecegini kendini sevenlerin bile sabri tasinca ofkelerini uzerine cekecegini gormesi iyi olmus. Seyirci de seyirciligini bilip yavsamasin.

Yarin FB ve BJK berabere kalirsa biraz umit tazelenebilir belki.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Manisaspor, hafta içinde Fener'e oynadığıının- o maçı seyredenler bana hak verecektir- dörtte birini bile oynamadı, ki o maçta fener'e rahat rahat üç tane atıp eleyecek kadar fırsat bulmuşlardı. Dolayısıyla, bu maçı aldık da şeytan'ın bacağını kırdık rahatladık düşüncesine kapılanları haftaya onbir tane aç "DAĞLI" çiğ çiğ yer diye düşünüyorum. Oyun ve sistem hakkında hala aynı düşünüyorum, kesinlikle bire gıdım ilerleme yok ve hiçbir şey değişmiş değil. Evet karşısında direnmeyen, olsada olur olmasada zihniyetiyle oynayan bir rakip bulunca gol atabiliyoruz ama işin ilginci onlardan bile gol yiyoruz. Yani teknik kadro ve yönetim, açıkçası Elano'nun, Giovanni'nin, Sabri'nin şu performansları hakkında ne düşünüyorlar, çok merak ediyorum. Hele Sabri'nin ileri çıkıp kapırdığı toptan yediğimiz gol, bitmiş maçı tekrar başlattı. Simpson'un onsekiz içinde verdiği pasta ikinci golü de yiyebilirdik. Şunu da söylemeliyim; Avustralya'lı oyuncuları (galiba Joshua Simpson) Elano ve Kewell'dan iki kat daha iyi bir oyuncu...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Umarim Brezilya G.Afrika'da cok basarili olur da Dunga'nin "beyaz adam" kontenjani Herr Blumer'e hayirli kismetler cikar sonrasinda. Bu Elano'dan görüp görmüsünüz budur; kandirmayiniz kendinizi daha fazla.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote:Umarim Brezilya G.Afrika'da cok basarili olur da Dunga'nin "beyaz adam" kontenjani Herr Blumer'e hayirli kismetler cikar sonrasinda. Bu Elano'dan görüp görmüsünüz budur; kandirmayiniz kendinizi daha fazla.
Yok canim ne kandirmasi. Sana oyle geliyor cunku futbol bilmiyorsun. Bilsen adamin degerini gorurdun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Maçla ilgili kısa notlar:

- M. Topal bu seneki performansını kendi kalesine gol atarak zirveye taşıdı. Valencia'ya hemen verin yerine de Ernst filan gibi bir adam alınmalı.

- Baros farkı yine görüldü; attığı gol ve girdiği pozisyonlar bu oyuncunun sakatlığı sebebiyle neler kaybettiğimizi göstermektedir. İddia ediyorum, Baros sakatlanmasaydı bu sene açık ara şampiyonduk.

- Hakan Balta sonunda gerçek yerini buldu mu? Rijkaard maç sonunda defansın ortasındaki adamların top yapmasının ne kadar kritik olduğunu vurguladı. Maalesef, bütün oyuncuların belirli bir teknik kapasiteyle oynama zorunluğunun olduğu Rijkaard sisteminde, Servet'in yeri yok.

- Keita'yı izlemek gerçekten bir zevk. Attığı gol, deparları, topla ve rakiple bu kadar rahat oynaması. Her maç yeni bir hareket. Yeni stattan sonra ikinci sebebim olacak kombine almam için.

- Aykut bu maçta fazla bir hata yapmayarak beni şaşırttı. Ancak bunda geberik Manisa forvetinin de etkisi vardı.

- Sabri sanırım takımdan gönderilmek istiyor. Maç boyunca rezil bir performans, pozisyonunu bırakıp ileride takılmalar filan. Neeskens'den fırçayı yediği yetmezmiş gibi üstüne oyundan alınarak rezil oldu.

- Bu futbolla şampiyon olamayız, olayın sihri bozuldu bir kere. Taraftarın bu durumda payı çoktur. Arda'ya yapılan rezillik bu oyuncuda kırgınlık yarattı. Ancak buna rağmen Arda'nın takımı şu kritik dönemde sırtlaması gerekiyordu, kendisine kaptanlığın çok erken verildiği artık iyice belli oldu.

- Bursa maçında beraberlik iyi bir sonuç olur. Takımda şu an Neill ve Baros dışında istekli futbolcu yok.
Tan Erten

Post Reply