TSL 31. hafta: Galatasaray Bursaspor 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: TSL 31. hafta: Galatasaray Bursaspor 0-0

Post by Mert Tokman »

FB'yi sampiyon ilan etmekte bu kadar cabuk davranmayin... onumuzdeki iki maclarinda rakipler FB'ye ters gelen tarzdalar --- hem Es-Es hem de Gencler cok iyi mucadele eden, iyi kapanabilen ve kontraya iyi kalkan takimlar... strese girecek FB icin bu maclar kolay olmayacak ki bu iki takimda Bursa icin kiclarini yirtacaklardir... bu iki maci alirlarsa o zaman Trabzon macini kazanirlar ama bu iki macin en az birinde puan kaybederlerse isleri cok zor. Saglam kalan iki maclarinda daha once TD'lik yaptigi camialara karsi oynayacak - haftaya Kayseri'yi cok kolay gececekler. BJK Bursa deplasmanina PAF takimini bile goturebilir - kim ne diyebilir ki :wink:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:FB'yi sampiyon ilan etmekte bu kadar cabuk davranmayin... onumuzdeki iki maclarinda rakipler FB'ye ters gelen tarzdalar --- hem Es-Es hem de Gencler cok iyi mucadele eden, iyi kapanabilen ve kontraya iyi kalkan takimlar... strese girecek FB icin bu maclar kolay olmayacak ki bu iki takimda Bursa icin kiclarini yirtacaklardir... bu iki maci alirlarsa o zaman Trabzon macini kazanirlar ama bu iki macin en az birinde puan kaybederlerse isleri cok zor. Saglam kalan iki maclarinda daha once TD'lik yaptigi camialara karsi oynayacak - haftaya Kayseri'yi cok kolay gececekler. BJK Bursa deplasmanina PAF takimini bile goturebilir - kim ne diyebilir ki :wink:
Artik FB kan kokusunu almis kopek baligi gibi. Biraz zor elinden almak bu ligi. Hele Eskisehirle kongre uyesi Cavcav'la isleri daha da kolay. Gerekirse yine Ziraat kupasina tekme atacaklar. Biz kendi derdimize mum yakalim simdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mactan sonra Rijkaart ve Arda'nin soylrdikleri resmi sitede. Insan inanamiyor bu soylenenlere. Frank hala onumuzde uc mac var ucunu de kazanmaliyiz filan gibi (gecen hafta onumuzde dort var dedigi gibi) seyleri macta iyi mucadele edildiginden ama gol atiamadigindan dem vurarak soyluyor. Illa bir seyler soylemesi lazim mi? Neden bu sene benim icinde bir hayal kirikligi oldu, malaesf basarisiziz. Bunun nedenleri uzerinde calismaya basladim. Kendim de dahil bu hatalari tekrarlamamak icin elimizden geleni yapmak borcumuz. Bundan daha fazla soylenecek bir sey yok deme yerine zirvalamaya devam etmesi benim ona olan kizginligimi artirmakta.

Arda desen Frank boyle seyler soyleyince onun soyledikleri pek onemli degil aslinda. Ama ben yine "Ben bu sene elimden gelen her seyin en iyisini yapmaya calistim bu konuda vicdanim rahat" demesine takildim. Arkasindan da arkadaslarim da oyle diyerek aklinca kimseye bok atmamak istemis. Kaptanlik kolay degil. O zaman sahaya ben mi ciktim? Bu basarisizlik kimin sucu? Vicdani rahat olduguna gore bundan iyisini yapamayacak demek degil mi bu?

Gemi batarken vicdani rahat olan kaptan, kaptan koskunde Titanic batarken yaptigi gibi sulara gomuluyor. Arda sinemanin birini kapatip Sinem ile bence bu filmi bir daha seyretsin. Papucumun kaptani derler sonra adama. Ne o len sen adam misin? dediklerinde kizmasin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

FB'nin şampiyon olmasına niye bu kadar takılıyorsunuz? FB bu sene şampiyon olmazsa seneye olur; o da olmadı ondan sonraki sene olur. 3 ihtimalli bir lig var sonuçta. FB'nin şampiyonluğuna bozulmak, yazı-tura için havaya para atıp, tura geldiğinde üzülmeye benziyor. O yüzden geçelim.

Bu sezon şampiyonluğu elimizle kendimiz verdik, burası kesin. Bunun bir çok sebebi var, Baros'un sakatlığından, Arda'nın kaptanlık olayını kaldıramamasından, sistemin yeni olmasına kadar. Rijkaard da hata yapmadı mı, yaptı tabi. FB maçını berabere bitirme şansı varken oyuna Arda'yı sokarak maçı kaybetmesi bence sezonun en büyük hatası oldu. Neyse, bütün bunlar geçti. Başarısız bir sezon sebebiyle seneye için çok daha dikkatli olunacaktır diye umuyorum.
Tan Erten

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu sene hiçbir önemli maçı kazanamadık,çoğunu kaybettik,ya da berabere kaldık. Bu takım şampiyonluğu da ,Avrupayı da hak etmedi,sonuçlar da ortada.İşi hakeme bağlamayacağım,bu kadar gol kaçırdığımız bir maçta ve sezonda ama adiliğin de bir sınırı olmalı.

Herhangibir küfür ile geçiştiremeyeceğim bu zavallının durumunu,dün gece bir an düşmedi ağzımdan ama biraz incelensin,Aziz'den mamalandığı çok net görünüyor,başka izahati olamaz... Maçı berabere bitirmek için elinden geleni yaptı.Özellikle 90+3 te kestiği bir atağımız var,Caner'e sarı kart ile biten... En ağır küfürleri orada hak ediyor.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Cengiz Akgun wrote: Hele Eskisehirle kongre uyesi Cavcav'la isleri daha da kolay.
Cengiz abi, simdiye dek bir hayrini görmedik ama Cavcav Galatasaray'lidir; Fenerden de hic haz almaz.

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Burak Ayyildiz wrote:
Cengiz Akgun wrote: Hele Eskisehirle kongre uyesi Cavcav'la isleri daha da kolay.
Cengiz abi, simdiye dek bir hayrini görmedik ama Cavcav Galatasaray'lidir; Fenerden de hic haz almaz.
Cavcav Gs'lidir de bir yanlışlık yapiyorsunuz, Fb deplasmanda A.gücü ile oynayacak. Eski baskanı Cemal Aydin Fb kongre uyesiydi, mevcut baskan Gokcek'de Fb'lidir. Amma A.gücü taraftarı ile Bursa taraftarı kardes gibi... Yönetim veya futbolcu bazında bir satış olursa o cirkef taraftar klübü basar. G.birliği ile son hafta biz oynuyoruz.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Pesin pesin söyleyeyim: benim hic bir sekilde bir beklentim/ümidim yok bu sezondan amma ve lakin fenerin su üc macta 5 puan kaybi kimseye süpriz olmasin.

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Rijkaard için bu sene bence deneme yanılma senesi oldu. Çünkü tanımadığı bir lig ve yardımcılarıda bilmiyor ligimizi. Deneme yanılma yaptığını sürekli farklı kadro çıkartmasından anlayabilirsiniz. Bir sonraki senenin böyle olacağını düşünmüyorum. Daha temkinli olacaktır. Ve daha oturaklı sağlam bir takım çıkartacaktır. Bence yönetim Ahmet Çakar gibi kıl tüy yazarların gazına gelip Rijkaard la yolları ayırmayarak doğru bir karar aldı. İstikrar aranıyorsa bu teknik direktörden başlar. Sürekli değiştirmek iyi bişey değil. Bu sene bitti artık bizim için. Yeni sezonda umutluyum takımımızdan.

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Can Ergun wrote:Aziz'den mamalandığı çok net görünüyor,başka izahati olamaz... Maçı berabere bitirmek için elinden geleni yaptı.Özellikle 90+3 te kestiği bir atağımız var,Caner'e sarı kart ile biten... En ağır küfürleri orada hak ediyor.
Aynen katılıyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cavcav konusunda yanlis biliyormusum. Ama GS filan hicbir faydasi olmadi. FB'ye Genclerden epey de adam satti. Ugur Boral filan gibi. Cavcav kendine cavcav.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ne bu takımdan ne bu klüpten birşey olmaz artık! Seneyede ümidim yok. Arda'dan başka doğru düzgün topçu yoktu, onuda kapalıdaki hainler bitirdi. Geriye kalanlarda ya emekli olmak üzere ya beceriksiz.

Artık sanmıyorum ama yönetim gidip -gene- flaş transferler yaparsa kim heyecanlanacak? Ya da ümidi artacak?

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bursaspor maçı gösterdi ki artık Rijkaard da kendini kaybetti.
Takım çoktan yokolmuştu zaten... Herhalde 3-1 kaybettiğimiz FB maçını mihenk taşı saymak lazım. Gerçi her sene yeniliyoruz ama psikolojik yönden travma her yıl biraz daha artıyor.
Yani yenilmenin psikolojik maliyeti her yıl daha da büyüyor.
Bir de sen kalk, Kadıköy yetmezmiş gibi içeride de yenil.
Benim gözlemlediğim kadarıyla şu son FB maçı kafa olarak dağıttı bütün camiayı, mahvetti. Bunun etkilerini önümüzdeki yıllarda da göreceğiz.
Bir spor kulübü kendini ezeli rakibine karşı aldığı skorlara bağlayamaz. Ama bir ezeli rakip diğerini her defasında yeniyorsa bunun bilinçaltında yaratacağı yıkıntı bütün bir sezona tesir edebilir.
Bir istatistik gördüm... Futbolda, basketbolda ve voleybolda GS-FB derbilerinin son 3 yıldaki dökümünü yapmışlar.
İnanın o istatistiği buraya koymaya utanıyorum. Öylesi feci bir durum var.
Bakın, şu son 10 yılın detaylı analizi mutlaka yapılmalıdır Galatasaray'da.
Dünyada bir spor kulübü yoktur ki 10 yıl içinde belli başlı amatör branşlarda iflas bayrağı çeksin, ligin figüranı durumuna düşsün.
Geride kalan 10 yılda bayan basketbolunda ve voleybolunda küme düşme gördük... Bundan daha ötesi yok. Erkek basketbolunda ise biçkaç defa küme düşme eşiğine geldik, son anda yırttık. Play-off'larda sanırım bir kez yarı finale çıktık, onun dışında çeyrek finalden fazlasını göremedik.
Futbolu anlatmıyorum. Malum...
Bu yaşananları sadece Canaydın faktörüne de bağlayamıyorum ben. Bundan daha ayakları yere basan bir izaha ihtiyaç var.
Benim gördüğüm şu: Galatasaray kulübü, 2000'li yıllara girerken kendisini taşıyacak mali ve sportif yapıyı oluşturamadı.
Bu yapıyı nispeten F.Bahçe oluşturdu.
Fakat daha da kötüsü, bütün sporlarda, düşük bütçeyle kurulan Anadolu kulüpleri Galatasaray'dan daha iyi dereceler alır hale geldiler.
Şimdi benim Bursaspor maçında gördüğüm birşey var.
Bütün bu total futbol demagojisiyle uzun süre vakit kaybettikten sonra, Rijkaard bu işlerin böyle olamayacağını anladı ve "eski Galatasaray"a geri döndü?
Neydi eski Galatasaray diye bildiğimiz formül? Özellikle içerideki maçlarda çok koşan, savaşan, seyircisinin desteğiyle coşan, ileride baskı kuran, disiplinsiz ve başı kesik tavuk gibi oynayan bir takım.
Bu G.Saray, pazar gecesi Bursa'ya 5 gol atabilidi. Ama verdiği açıklar sayesinde 5 gol de yiyebilirdi.
Şimdi ben merak ediyorum, Rijkaard acaba seneye yine "aynı tas aynı hamam" deyip total futbol ayağına üç aşağı beş yukarı bugünkü kadro iskeletiyle mi devam edecek?
Böyle yaparsa sonu hezimet olur. Daha doğrusu, hangi kadroyla olursa olsun Türkiye Ligi bu total futbol zannedilen keyfe kederliği kaldırmaz.
Öte yandan, o eski bildiğimiz G.Saray'ı izletmeye kalkarsa, başarılı olma ihtimali daha yüksek fakat bugünkü kadro o futbolun bile altından kalkacak kapasitede değil.
Lig'in en zekasız ve en niteliksiz bir kadro bizimkisi.
Bu sene sıfıra sıfır elde var sıfır dedik... Mevcut Yönetim'in ve Teknik Ekibin seneye de kafalarını değiştireceklerini zannetmiyorum. Şampiyonlar Ligi'ne kalamamanın maddi götürüsü de cabası.
Önümüz aydınlık değil ne yazık ki.
AYRILMAZ İKİLİ

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Diğer branşları bilemem ama Galatasarayın çöküşü rahmetli Özhan Canaydının başkan seçildiği sezon takımı şampiyon yapan Lucescuyu gönderip Fatih Terim i geri çağırmasıyla başladı. Şampiyonlar liginde bir kez 2.turdan bir kezde çeyrek finalden döndük ozamanlar. Belki devam etseydi herşey daha farklı olabilirdi. Fatih Terim in gelişiyle saçma sapan futbolcu transferleri oldu. Lukunku falan filan gibi. Ozamandan beride Galatasarayda hiçbir ilerleme olmadı. Her sezon takım değişti. İliç ler lincoln ler. Daha önce bir sonraki sezondan umutluyum demiştim. Çünkü teknik direktör değişmiyor. Değişecek oyuncularda bana göre Jo, Caner, Servet.Takımda yapılacak en büyük değişiklik defansta olacaktır diye düşünüyorum. Orta alanda ve ileride pek bir değişiklik olmayacak. Birbirlerini tanıyan oyuncular olacak. Buda avantaj olacak bizim için. Hergün spor gazetelerine bakıyorumda Galatasaray üzerinden yapılan haberler çok saçma geliyor. Takım kötü durumda olduğu için herkesi alıp satıyorlar. Arda yı gönderiyorlar başka birini alıyorlar. Rijkaard bu sezon kötüydü ama Galatasarayın geleceği açısından gelecek sezonda devam etmesi bence en doğru karar. Yeni gelen ve ülkeyi tanımayan bir TD den ilk sezon harikalar yaratmasını beklemeyin.

Post Reply