TSL 32.Hafta:Istanbul BŞB- Galatasaray 0-1 (Baros)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

TSL 32.Hafta:Istanbul BŞB- Galatasaray 0-1 (Baros)

Post by Cengiz Akgun »

Laf olsun diye actim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Serkan Yalcin

Re: TSL 32.Hafta:Istanbul BŞB- Galatasary 1 Mayis TSI:20

Post by Serkan Yalcin »

Bundan sonraki maçlar bizim için önemli değilmiş gibi görünüyor ama gelecek sezon açısından önem taşıyor. Gelecek sezonu geçen sezon gibi erken açmamak için bizim ligi 3. bitirip FB nin trabzonu Türkiye kupasında yenip kupayı alması gerekir. Yoksa uefa kupasına 2.ön elemeden başlayacağız. Buda 15 temmuz filan oluyor. Yani sezonu haziran ortalarında açmak anlamına geliyor. Dünya kupasında oynayacak oyuncularımızında olduğunu düşünürsek bu sıkıntı olacak bizim için. Ve geçtiğimiz sezonda gördükki ligi erken açmak fizik açısından bir süre sonra sorun oluyor futbolcularda. Gönlümüz el vermiyor ama F5 in Trabzonu kupada yenmesi bizim için hayırlı olacak gibi.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Macin bir onemi yok ama futbol adina izleyecegiz. Rijkaard bugun 4-4-2 deneycek. Kadro aciklandi:

Aykut
Sabri Emre G. Hakan Caner
Keita Elano Mehmet Arda
Baros Jo

Jo'dan ne bekliyorlar bilmiyorum. Madem adam cok pahali ve gidecek herhalde verdigimiz paranin karsiligini alalim diyorlar, ya da 4-4-2 sistemini denemek istiyorlar Jo'dan baska forvet yok. Yani belki de Baros'un yanina bir forvet daha alirsak nasil olur gibi bir deneme.

Gio yedek. Bu Gio olayi bana eskiden devre arasi gelen Polonyali oyuncuyu hatirlatti (Roman Kosecki). Acik ara liderdik adam geldi, super oyuncu falan dediler adama gol attiracagiz diye, adam da form tutacak diye yirtindi ve olan bizim sampiyonluga oldu. Gio da tabii Jo da bir katki yapmadan, sampiyonlugu da batirarak gidecekler gibi gorunuyor.

Kewell da yedekler arasindaymis. Dunya kupasi icin hazirlamak lazim adami, herhalde bir 20 dakika oynar.

Rijkaard avrupada final oynamak 3-4 sene ister demis bu da sabir isi. Turk insaninda bu sabir yok gibi gorunuyor demis. Biraz dikkat etse bu sene bile final oynardik. Avrupayi gectik Turkiye'de bile final oynayamadik.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Murat Fahrioglu wrote:Bu Gio olayi bana eskiden devre arasi gelen Polonyali oyuncuyu hatirlatti (Roman Kosecki). Acik ara liderdik adam geldi, super oyuncu falan dediler adama gol attiracagiz diye, adam da form tutacak diye yirtindi ve olan bizim sampiyonluga oldu.
Kosecki alindigi sirada Adnan Polat yoneticiydi galiba. Bizde kendini gosterdikten sonra Ispanya'ya o zamanin parasiyla 6 milyon dolara satmistik. Meblag olarak en iyi satislarimizdan biridir. Sonradan anlasildi ki, Polonya kulubuyle ozel anlasma yapilmis, satis gelirinin %70'i Polonya'dan aldigimiz kulube gitmisti. Muhtesemdir benim kulubumun transfer politikasi!

Salih Bora

Re: TSL 32.Hafta:Istanbul BŞB- Galatasaray 0-1 (Baros)

Post by Salih Bora »

Maçın toplasanız 30 dakikasını ya seyretmişimdir ya seyretmemişimdir.
Rijkaard, Hakan'ı geri dörtlünün ortasına koymakla iyi yaptı. Gerçi bunu sezonun sonunda akıl etti ama olsun.
Benim aklımda kalanlar:
- İki takımın kaçırdığı gol pozisyonları.
- Keita'nın maçın sonlarına doğru sağ taç çizgisi üzerinde iki oyuncuya çalım üzerine çalım -atarak perişan etmesi.
- Efe'nin Aykut tarafından düşürüldüğü pozisyonda hakem'in penaltı + kırmızı kart vermesi gerekirken Efe'ye hakemi aldatma gerekçesiyle sarı kart göstermesi.
- Emektar Okan Buruk'un belki de son maçında Galatasaray'a karşı forma giymesi.
- Kendisi hakkında alınan göndermeme kararını Yönetim'in en büyük hatalarından biri olarak gördüğüm Kewell'ın son 3 dakikada oyuna girmesi.
Son 10 yılda, son maçlarını gazozuna oynadığımız sezonların sayısı hayli yüklü.
AYRILMAZ İKİLİ

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

bu maçta bile direğimizden dönen bir top ve rakibimize verilmeyen bir penaltı...Gerçi biz de ciddi pozisyonlar kaçırdık ama yine de tatmin edici bir oyun yoktu ortada..Fener'in bir an önce puan kaybedip, Bursa'nın şampiyon olmasını diliyorum.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Salih Bora wrote:Maçın toplasanız 30 dakikasını ya seyretmişimdir ya seyretmemişimdir.
Rijkaard, Hakan'ı geri dörtlünün ortasına koymakla iyi yaptı. Gerçi bunu sezonun sonunda akıl etti ama olsun.
Hakan'ın orda oynaması yeni değil. Sezonun ilk yarısında da oynadı, hatta samiyendeki ispanya maçında da kıtlıktan aynı bölgede oynadı ve maalesef performansı hiç iyi değildi...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Helal olsun Rijkaart'a yine buyuk laflar etmis. Biz de bunun icin getirdik zaten takimin basina. Gordugu seyler korkunc. Cok pozisyon vermisiz degilse siralama baska turlu olacakmis. Zaten biz de onu bunlar gormesi icin getirmistik. Eger ortada Mert Cetin'in cevimesinde bir laga lugalik yoksa alay ediyor diye kovulmasi lazim. Neden bu tur konusmak zorunda anlamis degilim. Basarisizlikta Teknik heyet olarak buyuk sorumluluk bizde. Tecrubeme guvenip Turkiye ligine kolay uyacagimi sanmistim. Olmadi ve benim de ogrenmem gereken seyler varmis. Gelecek sene bu hatalar olmayacak dese gunaha mi girer.

http://www.galatasaray.org/futbol/super ... r/6862.php
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

BJK, FB, Trabzon, ve Bursa ile yapilan maclar bir felaket. Rakiplerine karsi kazanamazsan galip gelemezsin. FB ligteki her takimi mutlaka bir kez yenmis.

Belli ki Rijkaard takimi kesinlikle motive edemiyor. Takim lig sonuncusu karsisinda bile one gectiginde panikleyip skoru korumaya calisiyor, kendine guvenemiyor. Macin son on-onbes dakikasinda Anadolu takimi SamiYen'de bize karsi Barcelona kesiliyor. Ciddi baski yaratip gol de atiyorlar. Takim geriye dustugunde ise yine panikleyip herkesin eli ayagina dolasiyor, gol atamiyor.

Ikinci yarida, sakatliklarin fiziksel olarak gucten dusurdugu bir kac kisi disinda takimda kondusyon sorunu gormedim. Demek ki bu konu cozulmus. Ama sacma sapan sakatliklar hala devam ediyor.

Cevirmen sorunu herhalde yakinda hallolacak. Tugay oyuncularla Rijkaard arasinda araci olur. Mert Cetin su anda takim icinde tum iletisimden sorumlu. Mac icinde, basin aciklamalarinda, antremanda. Kirik dokuk Ingilizcesi olan bir adami sempatik diye tuttugumuza inanamiyorum.

Saglik kurulu ile ilgili ne yapilacak bilmiyorum. Bursaspor son 10 kritik haftaya girerken tek sakati ve cezalisi yoktu. Sezon icinde onlar da onemli sakatliklar yasadilar ama, bizim sezon icinde her an 5-6 sakatimiz vardi. Gecenlerde Genclerbirligi Saglik Kurulu baskani ile bizimkisini karsilastirmistim. Arada Genclerbiligi lehine buyuk fark vardi. Eminim Bursaspor da oyledir.

Arda'yi bence gondermek lazim. 2 milyon euronun uzerinde para alan bir futbolcu, iki salak taraftarin lafina kusup oynamiyorsa, profesyonel dusunceden oldukca uzak demektir. Ki bu taraftarlar da kufur etmemisler ki, "sinema kapatacagina sahada oyna diyorlar" Sonucta Arda'nin maasi taraftardan toplanan paralarla odenmiyor mu?

IBB macinda gene sahada dolasiyordu. Adam geceleri geziyor belli. Birileri de cikmis savunuyor, su kadar asisti bu kadar golu varmis. Malesef bunlarin cogu ligin dibindeki takimlara. Onemli maclarda (Bursa, TS,BJK,FB) kac gol kac assist yapmis? Sifira yakin herhalde.

Aziz Yildirim Emre'ye ozel bir odul versin. FB'de attigi gol ile yaptigi assistlerden cok daha fazla katkiyi bu sene Baros'u sakatlayarak yapti. Baros'la GS son derece iddiali bir takimken, Baros'suz vasat bir Anadolu takimi gibi. Golleri falan hesaplayamadim artik, onu da isteyen hesaplasin. Trabzonspor macinda Baros'u saydim. Oyunda 10-15 dakika kaldigi maclari saymadim.

GS lig maclari
---------------------------------
G B M G(%) B(%) M(%)
Baros'lu maclar 10 1 2 77% 8% 15%
Baros'suz maclar 9 6 4 47% 32% 21%

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Levent Guntay wrote: G B M G(%) B(%) M(%)
Baros'lu maclar 10 1 2 77% 8% 15%
Baros'suz maclar 9 6 4 47% 32% 21%
Çok teşekkürler bu istatistik için. Bu sene takımın ligdeki durumunun sebeplerinden birini çok güzel gösteriyor.

Baros sakatlanmasaydı şampiyonduk.
Tan Erten

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakikaten cok yazik. Ozetlerde IBB ilk gol sansini yine bizim avanaklar sacmaladiklarinda iki kisi ile yakaliyorlar ama adamlar futbolcu olamadigi icin atamamislar. Buna benzer bir pozisyonda Baros golcu oldugundan atiyor. Adamlarin ikinci yari direkten donene bir topu var. ozetlerde bir iki GS firsati gozukuyor. Ama bu sene sampiyon olmak diger takimlarinin emegine zul olurdu. BJK gecen sene oldu diyeceksiniz. Olsunlar. Onlar alisik boyle seylere.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Gazetelerde Beşiktaştan Hakan Arıkan ın alınacağı yönünde haberler okuyorum arkadaşlar. Biri lütfen şaka olduğunu söylesin.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serkan Yalcin wrote:Gazetelerde Beşiktaştan Hakan Arıkan ın alınacağı yönünde haberler okuyorum arkadaşlar. Biri lütfen şaka olduğunu söylesin.
Zan'i verip alirlar. Bunlar bu kadar akilli. Surada cocuk coluk soyledi yahu bu Gokhan Zan iki mac oynar uc mac yatar diye. Boyle bir kof adam alinir mi diye. Ne guzel yaptilar. 6 ay yatti karpuz gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply