Leo Franco gitti

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serkan Yalcin

Leo Franco gitti

Post by Serkan Yalcin »

Sezon başında İspanya'nın Atletico Madrid kulübünden bedelsiz transfer edilen ve gösterdiği kötü performans nedeniyle Sarı-kırmızılı yönetimin sezonun ikinci yarısında gözden çıkardığı kaleci Leo Franco ile yollar resmen ayrıldı. Sarı kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat, bugün yaptığı açıklamada Arjantinli kaleci ile yollarını ayırdıklarını belirterek, "Leo Franco ile olan sözleşmemizi feshettik. Kendisiyle karşılıklı olarak anlaştık, kulüp bulduğu takdirde bonservis bedeli istemeyeceğiz" dedi.

Hepimize hayırlı olsun arkadaşlar. Sezon başında bu adamın transfer edildiğini duyduğumda keşke alınmasaydı demiştim. Kurtardığı maçlarla değilde yediği hatalı gollerler anılan birisiydi. Bu istatistiği yanılmadı tabiki. Kötü bir sezon ve hayal kırıklığı oldu. Ben şaşırmadım açıkcası. Uefa kupasını aldığımız sezon Mallorca takımında bizden yediği golleri görünce ne mal kaleci diyordum geldi bizi buldu. Zararın neresinden dönülürse kardır. Genç ve Türk kalecilerimizle yola devam. Dışarıya para akıtmaya gerek yok. Sıra Jo, Gökhan Zan, Elano, Caner ve Servet de.

Selcuk Samli

Re: Leo Franco gitti

Post by Selcuk Samli »

Hayirli olsun.Mondragon'dan sonra kaleci konusunda kafam hic rahat olmadi.Mondragon'un yuksek maliyeti ve her kontrat yenileme doneminde cikardigi problemler yuzunden ayrilmasini istemistim.Donup geriye bakiyorum da yanlis dusunuyormusum.

Aykut ve Ufuk disiplinli olup iyi calisirsa problem yasamayiz diye dusunuyorum.

(Bu arada U-14,15,16 takimlarimizin aldigi sonuclara baktim,isler oyle soylendigi gibi iyi gitmiyor,baska bir baslikta bununla ilgili birseyler yazacagim.)
nefvakfi.org

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Selcuk Samli wrote:Aykut ve Ufuk disiplinli olup iyi calisirsa problem yasamayiz diye dusunuyorum.
Bununla bitse is iyi ama asil lazim olan onlari calistiracak, birikimini paylasacak ve yeni birseyler ogretebilecek bir kaleci antrenoru - bunu gormemek icin kor olmak lazim... senelerdir kalemize kim gecse hep eksikligimiz yan toplar... ve senelerdir ayni kaleci antrenoru ile devam ediyoruz... birileri devamli ayni seyleri yapip farkli sonuc beklemek aptalliktir demis - bunu bir GS yonetimi ogrenemedi...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Selcuk Samli wrote:Aykut ve Ufuk disiplinli olup iyi calisirsa problem yasamayiz diye dusunuyorum.
Bununla bitse is iyi ama asil lazim olan onlari calistiracak, birikimini paylasacak ve yeni birseyler ogretebilecek bir kaleci antrenoru - bunu gormemek icin kor olmak lazim... senelerdir kalemize kim gecse hep eksikligimiz yan toplar... ve senelerdir ayni kaleci antrenoru ile devam ediyoruz... birileri devamli ayni seyleri yapip farkli sonuc beklemek aptalliktir demis - bunu bir GS yonetimi ogrenemedi...
Bu kafa ile ogrenecekleri de yok. Bak Lincoln gibi adamdan kurtulduk diye elini yuzune carparken getirilen adam Elano. El alem Aleks gibi birini bulup 5-6 senedir sorunsuz gidiyr. Ulan bir tane dogru durust frikik atacak adam bulamiyor bu andavallilar. Elbette kaleci filan da bulamazlar. Aykut'u yeni kesfettiler. Yolladiklari obur kaleci (Erciyes'den gelen) dogrulari soyledi diye klupten kovuldu. At kuyruklu ve At hirsizi ile yapilan is bundan daha iyi olamaz zaten.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yönetime güvenim azalıyor. Hızla azalıyor. Seneye yerli kalecilerle devam etme ihtimali yüksek. Ama bu kaleci Aykut mu olmalı? Kalesinden çıkmayan, çıkınca da penaltı yapan Aykut? Gelecek senede kaleci olur en büyük sorunumuz!

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Ben Aykuta yeteri kadar şans verilmediğini düşünüyorum. Bu sezon birinci kaleci olursa iyi işler çıkaracağını düşünüyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serkan Yalcin wrote:Ben Aykuta yeteri kadar şans verilmediğini düşünüyorum. Bu sezon birinci kaleci olursa iyi işler çıkaracağını düşünüyorum.
Hasan;i (tezcan) kizdiracaksiniz simdi. Artist diye verip veristirecek. Ama yabanci hayranliginin neye vardigini o da cok iyi bilip dile getiriyordu. Bu Leo gibi duzunesi ortada adama milyonlarca dolar ya da avro veriyorsun ondan sonra herif sene sonunu getiremiyor.
Turkiyede boyu bosu olmayan Mahmut bile Leo'dan iyi kalecilik yaparken hem de.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Serkan Yalcin wrote:Ben Aykuta yeteri kadar şans verilmediğini düşünüyorum. Bu sezon birinci kaleci olursa iyi işler çıkaracağını düşünüyorum.
Orkun'un birinci kaleci olarak basladigi sezonu, Aykut bitirmisti ama ikisi de guven vermemisti. Aykut'un sorunu yan toplar, ne zaman cikacagini bilmiyor. Refleksleri iyi ve atletik bir yapisi var ama karar verme yetenegi kisitli. Ben esas Ufuk'u merak ediyorum. Kumasi iyi gorunuyor ama fazla izleme sansi bulamadik.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:
Orkun'un birinci kaleci olarak basladigi sezonu, Aykut bitirmisti ama ikisi de guven vermemisti. Aykut'un sorunu yan toplar, ne zaman cikacagini bilmiyor. Refleksleri iyi ve atletik bir yapisi var ama karar verme yetenegi kisitli. Ben esas Ufuk'u merak ediyorum. Kumasi iyi gorunuyor ama fazla izleme sansi bulamadik.
Ufuk mesgulmus. Alemlerden firsati olmadi. Aykuttan once kupa maclarinda onu denedi ama bu sansi pek kullanamadi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Tabiki tek sorun kalede değil. Defans oyuncularının seçimi yapılırkende dikkat edilmeli. Ağır adamlar değilde savaşçı oyuncular lazım. Önümüzdeki sezon mevcut kalecilerimizle devam edersek ve adam akıllı bir savunma oluşturulursa sıkıntı yaşamayız gibi geliyor. Aykutun tabiki eksikleri var. Bana göre bu kendine olan güveniyle alakalı. Bunuda oynadıkça üzerinden atacaktır. F5 li volkanın kaleyi devraldıktan sonra yediği hatalı golleri hatırlayın arkadaşlar. Schalkeden yediği içeriye tokatladığı topa vuramayıp kaleye giden toplar. Ne hatalar yapmıştı. Angut Volkan olmuştu adı. Ama yabancı bir kaleci düşünülmedi ve onunla devam edildi. Ve şuanda bence gayet başarılı. Bizim kalecilerimizede biraz sabır göstermemiz gerek. Yabancı oyunculara para akıtacağımıza Türk olan ve gönülden Galatasaraylı olan kalecilerimize şans verilmeli. Hiç olmazsa ruhu olur. Artiz Aykut saçlarını kesip ağzındaki sakızıda çıkarırsa çok mikemmel olur yani :D

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Fahrioglu wrote:
Ufuk mesgulmus. Alemlerden firsati olmadi. Aykuttan once kupa maclarinda onu denedi ama bu sansi pek kullanamadi.
Rijkaard Ufuk'u artik dusunmuyor saniyorum, belki de sebebi bu alemlerdir bilemiyorum. Ama Aykut sakat oldugu halde, antremanlarda Leo'yu kaleye koymus. Yani bu hafta Aykut oynayamazsa belki de tekrar Leo'yu goruruz. Adnan Polat Leo gidecek aciklamasi yaptiktan sonra eldeki ikinci kaleciye son bir sans vermek yerine Leo'yu kaleye koymanin ne mantigi var bilemiyorum. Tabii haber yalan da olabilir. Bir diger yandan da Hakan Arikan Besiktas ile tekrar anlasmis ve gelmiyor.

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Eğer Rijkaard Aykutun sakat olması durumunda Leo yu oynatırsa tam bir intihar olur. Adam oynamaz. Hakan Arıkan ın BJK le anlaşmasınada sevindim. Gelmesin bize.

Post Reply