Güle güle Keita

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Can Ergun

Güle güle Keita

Post by Can Ergun »

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/7249.php

Satmışlar kırbacı...

Tek başına maç alan, hiç görmediğimiz driplingleri gösteren,fark yaratan bi adamı, aldıklarından 150.000 euro fazlasına satmışlar.Bravo bravo bravo ! Takım oyuncusu değilmiş, ciddiyetsizmiş de bilmemne... Ulan sakat Linderoth'a 2 sene tahammül ettiniz, ilk senesinde etrafı kasıp kavuran adama dayanamadılar. Katar'a satmışlar bir de. Bari para kazansaydınız...

Elano,Arda,Kewell,Gio hepsini satın, gönderin,yenilemeyin sözleşmelerini, Ayhan,Barış,Servet falan kalsın ama onlar yükseltecekler çıtayı...

Murat Tekin

Re: Güle güle Keita

Post by Murat Tekin »

Giden var, gelen yok.

Futbolcunun stilini biliyordun, ozaman neden getirdiniz.

Jo, Caner, Dos Santos ve simdi Keita.
Kimin ne yaptigi belli degil.

Bekliyoruz....

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iyi yapmislar. Yattara kafasinda Hasan Sas'in bir model yenisi idi. Dunya kupasinda da hicbir varlik gosteremedi. Aldigi kirmizilar da cabasi.

Bence akillanmaya basaladilar. Elanor'uda okutup bu ikisinin parasina adam gibi frikik atabilen ve oyun kurabilen birini alsinlar. Bu tur adamlar ucuz degil anca eder.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yönetimi çok takdir eder oldun Cengiz Abi! Şımarmasınlar sonra.. :D

Bu sene doğru düzgün bir takım kurulabileceği konusunda çok şüpheliyim. Adnan Sezgin gibi bir adam orda olduğu sürecede GS'de işler yoluna girmez. Bu adam galatasaray gibi bir camiaya yakışmıyor ama neyse herkes layık olduğu şekilde yönetiliyordur heralde!

Servet'in suratından düşen bin parça, "Rijkard beni istemiyorsa bu benim için iyi birşeydir" dediğini kendim duydum ve bu adam kalıyor! Rijkard'da kalıyor!

GS bu haliyle kümede kalmaya oynar ancak. Diğerleri güçlenirken biz sayıflıyoruz. Seneye stada millet kimi izlemeye gelecek? Serdar Özkan'ı mı?
Cengiz Akgun wrote:Iyi yapmislar. Yattara kafasinda Hasan Sas'in bir model yenisi idi. Dunya kupasinda da hicbir varlik gosteremedi. Aldigi kirmizilar da cabasi.

Bence akillanmaya basaladilar. Elanor'uda okutup bu ikisinin parasina adam gibi frikik atabilen ve oyun kurabilen birini alsinlar. Bu tur adamlar ucuz degil anca eder.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Keita'nın gönderilmesi son tahlilde iyi bir karardır.
Tabii bir şartla: Eğer bu sezon sağ kanatta Serdar Özkan'ı izletmezlerse.
Benim "yeniden yapılanma" adını verdiğim kadar büyük çaplı olmasa da, takımda birşeyler değişiyor. Fakat bu değişim olumlu yönde mi oluyor, olumsuz yönde mi?
Şu ana kadar gördüklerimizden, kesin bir izlenim sahibi olmamız imkansız.
Elbette hepimizin beklediği şeyler var.
Ben değil ama birçok insan Frank Rijkaard'ın bu sene dizginleri eline alacağını ve kendi kafasındaki takımı kuracağını düşünüyor.
Ben böyle düşünenler arasında değilim.
Bir kere "iki Adnanlar"ın olduğu yerde öyle büyüüüüük beklentiler ortaya koymak yanlış.
Adnan Polat, tarihin en başarısız başkanından görev devralmasının getirdiği rahatlık sayesinde ilk birkaç icraatı ile göz boyamasını bildi. Kulübün ekonomik gelirleri, şirketlerin birleştirilmesi gibi konularda bazı başarılara da imza attı. Sportif alanda ise göz boyamaktan başka birşey yaptığını söyleyemeyiz.
Şimdi bütün o göz boyamaların faturası Haldun Üstünel'e kesildi.
Haldun kendi kafasına göre mi alıp geldi o oyuncuları? Haldun'a deselerdi ki "onları alma", Haldun almazdı onları. "Git filancayı al" deselerdi gider onları alırdı.
2008 ve 2009 yaz transfer dönemlerinin bütün hayal kırıklığı Üstünel'e mâledildi.
Adnan Sezgin yeniden taltif edilerek fiili olarak Futbol Şubesi'nin başına geçmiş duruma geldi.
Sadece son 5 yılda Sezgin tarafından kulübe yaşatılan bir Carrusca-Inamoto transferleri var ki, bu da kendisi hakkında iyimser olmamak için yeterli bir neden.
Şüphesiz ki Rijkaard ipleri Adnan Sezgin'e teslim edip kenara çekilecek adam değil... O da kulübün bütçesi ölçüsünde hazırladığı listeyi muhtemelen yönetime vermiştir.
Transfer bütçesi ise son iki yılın başarısızlıktan dolayı bu sene pek dolgun değil.
Ben kulübün transfer politikasında bir kafa karışıklığı da teşhis ediyorum... Yani Ali Turan'lı, Serdar Özkan'lı bir kadro mu acaba Rijkaard'ın şu ne olduğunu anlayamadığımız sihirli sistemine cuk diye oturacak adamlar?
Kaldı ki "Rijkaard sistemi" diye anlatılagelen şehir efsanesini de geçen sene çok değerlendirdik. Ben genellikle olumsuz yaklaştım.
Rijkaard'ın geçen yıl bizlere sunduğu oyun, onun futbola bakışından da izler taşıyordu. O bakış açısı ise Türk futbolunun ve Türk futbolcusunun gerçeklerine fena halde uyumsuz bir açı idi.
Neyse... Bu sene takke düşer... Takkenin altından sırma saçlar görünür ise benim Rijkaard'a bir özür borcum olur. Yok eğer takkenin altı kel ise o durumda Yönetim şapkayı önüne koyup gereğini yapmalıdır.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Yönetimi çok takdir eder oldun Cengiz Abi! Şımarmasınlar sonra.. :D

Bu sene doğru düzgün bir takım kurulabileceği konusunda çok şüpheliyim. Adnan Sezgin gibi bir adam orda olduğu sürecede GS'de işler yoluna girmez. Bu adam galatasaray gibi bir camiaya yakışmıyor ama neyse herkes layık olduğu şekilde yönetiliyordur heralde!
Biraz once At Hirsizi hakkinda gorusumu soyledim. Asil belanin berzaki o. Ama nedense AP'nin buna bir borcu var (hani gebe derler ya o hesap). Ya da boyle kirli islerini yaptiracak bir ma$anin lazim oldugunu dusunmekte. Degilse yolda para bulsan yaninda saymaya cesaret edemeyecegin birini alti kaval ustu sishane bile olsa GS A.S.'de tutmak pek akila yatkin degil.

Mert at kuyruklunun neden saf disi oldugunu iyi cozmus. Yalniz gecen sene at hirsizi cok pasifize edildiginden Frank onu pek tanimiyor. Bu konuda AP'ye fazla bir sozu oldugunu sanmiyorum.

Gecen sene bir alamanda ile yabanci getirdik diye ilan edildiginde agziniz kulaklariniza variyordu. Hersey bir yarim sezonda yandi bitti kul oldu. Ben Keita gibi heriflerin futbolundan hoslanmam. Adam ustelik karaktersizdi. Yaptigi sarlatanliklar ortada. Bizim tribundeki hiyarlarin karakteride asagi yukari ayni olunca cakistilara ve kaynastilar. Hepsi bu. Bu adam FB'de ya da BJK'de olsa demediklerini birakmayacaklar GS'da olunca bagirlarina bastilar ama saha icinde yaptiklarini gorduk. Takima yararli degildi.

Servet oturup kalkip dua etsin ki Frank ona bir sans daha verecek ki takimda kalmasina pek ses cikarmiyor. Degilse ucuz pahali okuturlardi. Bu sene evvelki senelerden kotu idi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Servet oturup kalkip dua etsin ki Frank ona bir sans daha verecek ki takimda kalmasina pek ses cikarmiyor. Degilse ucuz pahali okuturlardi. Bu sene evvelki senelerden kotu idi.
Servet TD kurbani bana sorarsaniz. Gecen sezon hazirlik maclari sonrasi demecini hatirlarsaniz, defans anlayisi hakkinda bir iki söz etmisti. Defans neden bu kadar gedik veriyor sorusu uzerine. Bence hic konusmayacakti, simdi farkli yerde olabilirdi. Kazma derken, Lukas Neillll den ne eksigi var o hususta. WC'a baktiniz mi bilmiyorum :-D

Yeni sezona olumsuz bakiyorum, cunku icraat göremiyorum. Satislari, simdiye kadar yapilan transferleri bosveriyorum. Yönetimde catlak oldugu belli...bu ortamda ne kadar saglikli kararlar alinir bilemeyecegim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Servet oturup kalkip dua etsin ki Frank ona bir sans daha verecek ki takimda kalmasina pek ses cikarmiyor. Degilse ucuz pahali okuturlardi. Bu sene evvelki senelerden kotu idi.
Servet TD kurbani bana sorarsaniz. Gecen sezon hazirlik maclari sonrasi demecini hatirlarsaniz, defans anlayisi hakkinda bir iki söz etmisti. Defans neden bu kadar gedik veriyor sorusu uzerine. Bence hic konusmayacakti, simdi farkli yerde olabilirdi. Kazma derken, Lukas Neillll den ne eksigi var o hususta. WC'a baktiniz mi bilmiyorum :-D
...
Servet'i yakan tercuman Mert oldu. Adamin sozlerini carpitip Frank'e bir gazetecinin istegi uzerine cevirdi. Alay edermis gibi oldu. Ilk defa Fran'in bu kadar ofkelendigini gordum. Yeterince mucadele etmedigimiz icin zorlaniyoruz lafini Servet said you lost today because the team did not struggle enough, do you think the team struggled enough diye cevirdiginde kuplere bindi. Futbol da mucadele kadar kabiliyetde lazim sadece mucadale ile olmaz dedi ve Servet'de bir cizik atti bir daha oynatmadi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply