Somon Pembe Forma

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mert Tokman

Somon Pembe Forma

Post by Mert Tokman »

Image

Ne yalan soyliyeyim - benim hosuma gitti :)

Turuncudan aldim ama mordan almamistim - bundan alirim herhalde...

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Somon Pembe Forma

Post by Cengiz Akgun »

Forma degistirmenin bir anlami olmali. Mesela Sampiyon olursun ya da hatiri sayili bir kupa kazanirsin. O zaman anlarim. O olayi hatirlatmak ve o olayin serefi icin forma degisimini. O formaya baktiginda bu forma su tarihteki sampiyonlugumuzu simgeler ya da bu forma su kupanin serefine cikti dersin. Degilse olayin adi keriz kaziklamasi kusura bakmayin. Allagin rengi bol. Karistir karistir bir renk bulursun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Forma degistirmenin bir anlami olmali.
Yanlis algiliyorsun bence Cengiz abi - forma degismiyor, sadece yeni bir cesit forma ekleniyor...
Cengiz Akgun wrote:olayin adi keriz kaziklamasi kusura bakmayin. Allagin rengi bol. Karistir karistir bir renk bulursun.
Neden keriz kaziklamak olsun anlamadim Cengiz abi - begenen alir begenmeyen almaz - kimse zorunlu tutulmuyorki bu rengi almaya - eminim klasik parcalidan da yapilacaktir her sene - isteyen onu alir... Yeni bir urun cesidi ile yeni nakit girisi saglama pazarlamanin en basit uygulamasi - yapmasalar bu sefer yeni nakit girisi olmuyor diye kizarsin... Gecen sene mor formadan bayagi gelir elde edildi - ama ben begenip almadim mesela...

Gecen sene Barcelona bu rengi cikarmisti...

Image

Bizimkilerde onlardan gordugunu uyguluyor iste - hic yoktan iyidir bence...

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ciktigi gun siparisi verecegim...
Bir de su yurt disina kargo ucretleri dusuk olsa...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Benim gözümde formanın güzelliği tamamen o takımın oynadığı futbola endekslidir :)
İyi fulbol oynayan Barcelona'nın formasını beğenmek bence bundandır. GS'nin iyi zamanlarda giydiği formalarda daha çok hoşumuza gidebilir.

Bu yeni formayı beğenmesemde, yeni formalar dizayn etmek pazarlama açısından mantıklı bir girişim..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Forma degistirmenin bir anlami olmali.
Yanlis algiliyorsun bence Cengiz abi - forma degismiyor, sadece yeni bir cesit forma ekleniyor...
Cengiz Akgun wrote:olayin adi keriz kaziklamasi kusura bakmayin. Allagin rengi bol. Karistir karistir bir renk bulursun.
Neden keriz kaziklamak olsun anlamadim Cengiz abi - begenen alir begenmeyen almaz - kimse zorunlu tutulmuyorki bu rengi almaya - eminim klasik parcalidan da yapilacaktir her sene - isteyen onu alir... Yeni bir urun cesidi ile yeni nakit girisi saglama pazarlamanin en basit uygulamasi - yapmasalar bu sefer yeni nakit girisi olmuyor diye kizarsin... Gecen sene mor formadan bayagi gelir elde edildi - ama ben begenip almadim mesela...
...
T-Shirt yerine forma pazarlamasi. Akilda olan bu. Yani ayni forma olursa bir tane alan bir daha almaz dusuncesi. Ayni renkten kac tane alacaklar diye dusunuluyor ama bir takimin belli renkleri var. Uzaktan gordugunden ustunde GS armasi olmasa bile taniyacagin renkler ve sekiller bunlar. Cingene bohcasi gibi klube para girecek diye (girse basimla beraber) her sene renk degistirmenin adini soyledim ben sana. Elbette begenen alsin da bu kadar cesitledin mi sorarlar adama ama kac kisi aliyor diye.

Barcelona ile orneklemen talihsizlik. MU, RM, BM filan bunlar sadece forma degil transferde yaptiklari icin bu formalarin icini dolduruyorlar. Ustelik adamlar (Barcelona mesela) SL finali oynayip bu sene sampiyon olmuslar. Dedigim gibi 2010 hatirlatacak bir forma cikarirlar. Cokta satarlar. GS da ise gecen sezon bir evvelsi gibi unutmak istedigin bir sezon. Zar zor ucuncu olmussun. Bir once de 6. idin. Mor formayi gordukce aklina yapilan bu sacmaliklar gelecek. Ben boyle dusunuyorum. Alalem forma degistirdi biz de yapalim para kazanalim fikri basarali olmadiginda calismiyor. Evet disarda takimin hasretini cekene belki satilir. Masrafini cikarirsa sapkayi goge atsinlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Barcelona'nin benzeri formadaki rengi daha iyi duruyor belki de gercek "somon" rengi oyledir. Bizimki bayagi bir pembe gibi gozuktu bana yoksa yaniliyormuyum?

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

İşte 2010 -2011 sezonu formalarımız. Bence gayet başarılı.

Image

Image

Image

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu formalar GS futbol takımının profesyonelce ve akıllıca yönetilmediğinin kanıtıdır.

Sırttaki öküz gibi ÜLKER yazısının kabul edilebilecek hiçbir yanı yok.Yakında kıçlarına da reklam alırlarsa şaşırmam.Hatta oyuncular kollarına,alınlarına geçici dövme ile falan reklam alsınlar açık yer kalmasın,gelsin paralar.

Formalardaki renk ve font seçimleri rezalet ve hatta ötesi.

Hadi bunları reklamı veren firmalar seçti diyelim,ben böyle bi yazıyı yazmıyorum diyecek bi tane adam yok yönetimde.Ön yüzdeki " Türk Telekom" yazısının fontu tombik tombik,kenarları kıvrımlı... Sanki teknoloji şirketi değil de gofret markası gibi görünüyor.

Geçen yılki fontlar, Red Kit'te falan görünen kasaba barı fontu, "Saloon" yazısını gözünüzün önüne getirin,veya "Wanted" ilanlarını...

Turuncu forma varken fontları kırmızı,parçalı formanın fontları siyah idi geçen yıllarda.Bu senekileri görmedim daha.

UEFA'da aklı başında ve okunabilirliğe dikkat eden adamlar olduğu için,Hamburg ve Bordo maçlarında parçalı formanın fontlarını değiştirmek zorunda kalıp beyaza çevirmişlerdi davarolar.En azından bu olaydan uyansaydılar ama yok, uzaktan okunamayan renk seçimlerine devam.TV yayını veya stadda izleyenleri düşünme gibi detayları düşünme yok.

Parçalı formanın üstündeki kırmızı ile arkasındaki o iğrenç ülker reklamının kırmızısı farklı renkler.Bari o iki rengi tutturun.Parçalının kırmızısı ile "cesaret" adı altında çıkan formanın kırmızı tutmuyor.markalaşma,orjinal olma gibi konular umurlarında değil.fb formasına bakınca böyle bi sorun görünmüyor.

O siyah adidas ve avea reklamlarını yazılarından bahsetmeme gerek yok, onlarında beyaz-sarı gibi bir renk olması gerekirdi. Ama bu kadar detay düşünebilecek adamlar o işin başında olsa idi o detaycılık katman katman takımın her birimine etki ederdi.Adnan Sezgin'in herkesi idare ettiği bir takımda ben reklamın rengine falan takılıyorum,hata bende...

Ha tabii bir de her sene renk değiştirme var,tamam, pazarlama bilmemne hepsine ok ama en azından evinde oynadığın maçlarda klasik formanı kullan.Avrupa,Lig,Kupa farketmez.Geçen sene mor,ondan önce turuncu,bu sene mercan vs.

Ben hiçbir büyük takım bilmiyorum 3rd kit olarak üretilen bir formayı kendi evindeki maçlarda giysin... Son zamanlarda zaten büyük takım olma özelliğimizi yitirdik, forma konusu bunun ufak bir parçası.

Post Reply