EL ÖN ELEME 2.MAÇ:OFK-GS 1-5 (Sarp,Kewell(2),Arda,Batdal)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

EL ÖN ELEME 2.MAÇ:OFK-GS 1-5 (Sarp,Kewell(2),Arda,Batdal)

Post by Cengiz Akgun »

Kimsenin eli varmamais. Ben acayim da Gorgen icini doldursun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Re: UEFA EL 3.ÖNELEME 2.MAÇ: OFK - GS

Post by Murat Fahrioglu »

Kadro aciklandi:

Aykut
Sabri Neill Servet Hakan
Mustafa Cana Ayhan
Serdar Kewell Arda

Bakalim ataklari kim organize edecek.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

NTV'de maci Prekazi yorumluyor :)
Klasik bir Korner-Mustafa Sarp goluyle 0-1 ondeyiz.

Prekazi senelerdir Sirbistan'da kendi okulunda genclere futbol egitimi veriyor. GS Yonetimi Alt yapida ondan yararlanmayi hic dusunmus mudur acaba?
Last edited by Eray Tunç on Thu Aug 05, 2010 6:17 pm, edited 1 time in total.

Murat Fahrioglu

Serdar kornerden ortaladi, Balta asirdi Sarp kafayla atti.

Daha once Arda ve Serdar musait pozisyonlari degerlendiremedi.

Murat Fahrioglu

Sarp kapti ara pasi verdi, Kewell atti 2-0.

Hemen ardina Kewell tekrar karsi karsiya ama, defans yetisti.

Murat Fahrioglu

Neill yada Balta ofsayti bozdu, gelen zayif sutu Aykut koltuk alti iceri aldi. 2-1

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Takım berbat

Kümede kalma olayı şaka olmaktan çıktı.

Murat Fahrioglu

Maca iyi basladik 2 pozisyon kacti, kornerden golu bulduk, sonra onlarin pas hatasini Sarp iyi kapti ve Kewell'e verdigi ara pasiyla fark 2'ye cikti. Sonra takim hem yoruldu hem de laubali oynamaya basladi, yedigimiz golde defansin ve Aykut'un hatasi buyuk. Sonra da Balta ceza alani yan cizgisinde topu kaptirdi ve bu kez Aykut mukemmel bir kurtaris ile golu onledi. Yine de pozisyonlar bulduk, hatta biraz dikkat etsek daha cok pozisyon ve gol bulurduk.

Arda pili bitmis gibi oynuyor. Ayhan ve Sarp'in sari karti var. Belgrad yukleniyor ve biz ikinci yarida dikkatli oynarsak kontralardan gol bulabiliriz. Cok da geri cekilmemek lazim. Serdar biriki iyi hareket yapti ama sonuc getiremiyor. Pino kontra futboluna daha uygun, belki Serdar'in yerine girer. Defans toparlanmali cok laubali oynuyorlar. Orta saha da yok gibi.

Murat Fahrioglu

Bitse de eve gitsek havasinda oynarken, ve tehlikeler atlatirken. Kewell'i dusurduler ve penalti oldu, kirmizi kart da var. Kewell atti 3-1. Takim cok bitkin, 2 pas yapamiyoruz, hep sisirme, yardimlasma yok.

Murat Fahrioglu

Pino nefis bir pas verdi Arda da super asirdi, 4-1. Tabii adamlar 10 kisi ile bizim defansi hallac pamugu gibi atiyorlar.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Image

Hangi macta cekilmis bilmiyorum. Soldakini Turk futbolcusu gibi dusunun, sagdakini de Avrupali. Soldaki hayatindan bezgin, yorulmus topla alakasi yok, baska taraflara bakiyor. Sagdaki ise tam hedefe konsantre ve enerjik. Canini disine takmis topa kafayi cakiyor. Fener ve Galatasaray'in Avrupa'daki halini daha iyi izah edecek fotograf yok.

Ismail Gezer

Re: EL NELEME2.MAÇ:OFK-GS 1-5 (Sarp,Kewell(2),Arda,Batdal)

Post by Ismail Gezer »

Kazasız belasız atlattık ve FB ile aynı konuma gelebildik :D

Takımın hali vahim. Orta saha kalas dolu. Kewell olmasaydı bu tur geçilebilirmiydi, işte o çok şüpheli. O'nun haricinde defans felaket, orta saha dökülüyor. Adamlar 2-1 ile 3-1 arası ezdi bizi. O arada Aykut çok kritik bir pozisyonda iki kere golü önledi. Aykut'u çok beğenmiyorum. Birinci kaleci olamaz ama 2. kaleci olarak tutulmasında bir mahsur yok.

Pino'yu beğendim gene.. Batdal'ında faydalı olacağından şüphem yok.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Bu son derece gereksiz, bir o kadar sıkıcı Maçın kahramanı Prekazi'dir. Aptal yorumculardan sonra ilaç gibi geldi. Her bir lafı aforizma olacak cinstendi. Helal olsun sana be Cevo, harbiden helal olsun! İyi orta yarı gol sayılır dedi, forvet ile orta saha oyuncusu anlaşabilmeyi bilmeli, biri atarken öteki nereye kaçacağını hesaplamalı, oyuncular birbirinin ruhunu okumalı dedi, artık romantik futbol ve futbolcular yok dedi. Daha bir sürü şey... Tabii ki Galatasaray dediklerinin hep tersini yapıyordu sahada.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sıcak havada oynandı. GS çok temposuzdu o yüzden.

Aykut hatalı gol yemesine rağmen daha sonra başarılı kurtarışlar yapıp oyunda tuttu takımı.Rakip takım çok tecrübesizdi. Özellikle defans oyuncuları bizde 20 sene önce öğretilen geçtimi indir desturu ile oynayınca ,bir tanesi penaltı ve kırmızı kartla oyun dışı kaldı bir sürü sarı kart gödüler.
Nasıl olsa 6+2+2 var. Bence forvetteki 2 çocuktan birini alırım. Fundemantalleri var, fizikleri yerinde, kaleyi yokluyorlar. En kötü ihtimalle Aydın ve Sabri kadar adamı rahatsız ve sinir etmezler. Kalecileri bile yedek kaleci olur GSde.

Orta sahaya takviye şart.

Kewell maçı kopardı daha hazır olmasa bile. Formda olmasa bile oyuncunun fundemantili iyi olup futbol aklı olunca fark yaratıyor. Neymiş efendim demekki
altyapıda teorik ve teknik eğitim önemli.
Mesela Sabriye bakarak yokluğunda nasıl olduğunu gayet iyi görüyoruz.

Arda çok silik oynadı. Belkide tekmelerden ürktü bilemiyorum. Pinonun şahane pasında yaptı yapacağını.Ama vuruş gene laubaliydi. Aşırtmanın o kadar havadan minare gibi dikilmesi hatalıydı. Biraz tecrübeli kaleci veya hızlı defans o topu çıkartırdı..

Servet-Neilde bir uyumsuzluk var. Çözemedim.

Pino'ya karşı biraz ayırımcılık uygulanıyor gibi geldi bana. Hakan Sükürün yabancı ayırımcılığı ruhu hala takım içinde.

Sabri gene serbest vuruşlarda topun başına geçip çıldırttı. Geçmediği zaman ise , gol attık.

Çok paslı oyunun , son vuruş noktasında bizim Türk oyuncularda laubali plaseye çanak tuttuğunu gözlemliyorum.
Mesela Mehmet Battal, mesela Serdar Özkan, mesela Arda. Özelikle Mehmet Batdalın kaleci ile karşı kaldığı pozisyondaki laubali vuruşu çok kötü. Ben çok tekniğim, akıllı plase yaparım falan. Yakaladınmı çakacaksın. Plase başka , laubalilik başka.
İşte Baroş bu yüzden farklı. Yumuşak pas verip, şut fırsatındada sert vuruyor. Kewell''da o yüzden farklı.

Maç anlatımında Prekazi yorum yaptı.. Bence Ömer Üründülden daha iyiydi bozuk Türkçesine rağmen. Ayrıca Rıdvandan da , diğer çok bilmişlerdende..
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Fahrioglu

Re: EL ÖN ELEME 2.MAÇ:OFK-GS 1-5 (Sarp,Kewell(2),Arda,Batdal

Pino'ya bir parantez acmak istiyorum. Suratli ve adam gecebiliyor ama ilk tercihini verkaclar icin kullandi bugun. Bu cok buyuk bir arti, buyuk efor sarfedip adam gecmek yerine verkac yaparak oynamayi secmesi hem kendisi icin hem de takim adina cok pozitif bir olay. Belki bu ozellik diger elemanlara da bulasir ve takim oyununu artiririz. Pino'nun Keita gibi hizli ve teknik fakat takim oyununa yatkin oldugunu PSG'li Erdinc soylemisti. Bugun Prekazi de Pino'yu Fransiz liginden takip edip cok begendigini soyledi.

Bir de Rijkaard'in izlemesi icin Partizan'dan Jovanovic diye bir adam tavsiye etmis ve CD'sini vermis. Bence Ledesma'dan 2-3 gomlek ustun dedi. Hatta Rijkaard'in oyun stiline benzetti.

Post Reply