Galatasaray Akademi ve A2 Takimlari 2010-2011

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Galatasaray Akademi ve A2 Takimlari 2010-2011

Post by Selcuk Samli »

Dünya Devleri Hagi'nin Turnuvasında Buluşuyor

Galatasaray'ın efsanevi yıldızı Gheorghe Hagi, anlamlı bir organizasyona imza atıyor. Efsanevi futbolcunun düzenlediği iki turnuvada, aralarında Galatasaray'ın da bulunduğu dünyanın büyük kulüplerinin genç takımları yarışacak.

Futbolu bıraktıktan sonra kendisini genç futbolcu yetiştirmeye adayan ve doğrultuda "Academia Hagi" isimli futbol okulunu kuran efsanevi yıldızımız Hagi, bu ay içinde düzenleyeceği iki turnuvayla dünyanın ünlü kulüplerindeki genç yetenekleri Köstence'de buluşturuyor. "Hagi Talent Cup" isimli ilk turnuvada Barcelona, Real Madrid, Galatasaray ve Academia Hagi takımlarının 17 yaş altı ekipleri karşı karşıya gelecek. Turnuva maçları 10 ila 12 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Ertesi hafta 15 yaş altı yeteneklerin yarışacağı diğer turnuva ise "Doğunun Yıldızları" ismini taşıyor. Bu turnuvaya da Galatasaray'ın yanı sıra, Dinamo Kiev, Dinamo Moskova, Legia Varşova, Levski Sofya, Partizan Belgrad ve Academia Ferenc Puşkaş takımları katılacak. Bu turnuva ise 17-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

"Özellikle oynadığım takımların genç yeteneklerini buluşturmak istedim" diyen Hagi, turnuvaya katılan takımların tüm giderlerini de karşılayacak.

Romanya'ya gidecek Galatasaray kafilesi şu isimlerden oluşuyor:

Anıl Sarıfakıoğlu
Ahmet Keskinkılıç
Tayfun Hut
Ahmet Geçer
Gökhan Karagülle
Demirali Çizer

18 futbolcumuzun da yer alacağı kafileye, Futbol Akademisi Koordinatörümüz Tugay Kerimoğlu da daha sonra katılacak.

Kaynak:Resmi Site
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Murat Biricik

Re: Galatasaray Akademi ve A2 Takimlari 2010-2011

Post by Murat Biricik »

Utancimdan baslik acamadim. Bugun Florya tesislerinde U-17 macinda karsilasan GS ve FB li oyuncularin devre arasinda soyunma odasina gidisleri sirasinda arbede cikti. 2 FB li oyucunun burnu kirildi, 13 u hastaneye sevk edildi.

Kisi aratmayan bir hava oldugu icin bu maca gitmegi planlamistim. Floryaya ugramayali bayagi oldu, tesisleri ozledim. Levent tarafinda isim uzadigi icin maca yetisemedim. PAF ligi olsun A-2 Ligi olsun gelen misafir takimlarin oyuncularinin aileleri ve menejerleri ile bizim takimin aileleri ve menejerleri birbirini tanir. GS, FB, BJK ve TS dan genc oyuncularin menejerligini yapan bir cok kisi mevcut. Florya bu gencleri medeni bir ortamda agarladigimiz hir gur, kufurun olmadigi, benim gibi sporseverlerin yegane huzur buldugu bir yerdi. Su rezillige bakin!

http://video.milliyet.com.tr/GSaray---F ... htm?auto=1
Zannetmeyin ki bu gruptan kendinizi cekip ayirabileceksiniz. Seyrantepe de yaniniza gelip oturacak, yonetimin yaptigi basiretsizlikler sonucu kafayi cizmis taraftar profilini iyi taniyin. Taraftari bu derece barut ficisi haline getiren ve holiganvari olaylara surukleyen, FB dusmanligi degil! Bu sahada kac defa FB ile oynadik, zaman zamna da yenildik. Bu olay, GS in kotu yonetilmesi ve yapilan akil almaz yonetim tercihlerin yarattigi negatif psikolojinin ve travmanin taraftar tarafinda aksiyon almasi. Bu gordukleriniz daha hicbirsey. Hele GS Seyrantepe ye gecsin, favori oldugu maclarin birinde yenilsin, ve devaminda yoneticilerden akil almaz demecler gelsin. Buraya not duseyim, bu gunleri mumla arayacagiz.

FB li sporcu kardeslerimize gecmis olsun diyorum. Bu olayin utanci pek tarif edilir gibi degil. Benim acimdan futbol seyretmegi sevdigim son kale de dustu.

Tekrar onemle belirtmeliyim! Bu olay kesinlikle FB dusmanligi yada bir iki zirtapozun yarattigi bir olay degil, taraftari aldiklari kararlar ve verdikleri demecler yuzunden delirtme noktasina getirenlerin yarattigi ruh halinin Florya da patlayip, sahayi basip, FB U-17 lerin uzerine cokmesidir.
Last edited by Murat Biricik on Mon Dec 27, 2010 10:59 pm, edited 1 time in total.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Umarim federasyon en agir ceza neyse verir, polis sahaya atlayanlari belirler ve kanuni islem baslatir --- GS icin cok utanc verici bir durum...

Ultra-it mi dersiniz yoksa ultra-essek mi derseniz bu herifleri besleye besleye bu hale getirenler utanclarindan cekip gitmezse --- GS'in tuzugunde bunlari koltugundan indirip copluklerine yollayacak bir madde vardir herhalde. Divanelerin olaganustu toplanip bir degerlendirme yapmasi lazim - basibosluk aldi basini yurudu...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Resmi siteden yapilan aciklamaya bir bakin hele...

''Bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde oynanan Galatasaray–Fenerbahçe 17 Yaş Altı Ligi maçı, ilk yarı sonunda kontrolümüz dışında gerçekleşen saha olayları nedeniyle tatil edilmiştir.

Yaşanan bu tatsız olaylardan dolayı Fenerbahçe 17 Yaş Altı Takımı'na geçmiş olsun der ve Fenerbahçe camiasına üzüntülerimizi bildiririz.''

Hicbir sorumluluk alinmamis - hersey kontrol disinda gerceklesmis... Tribunleri kontrol altina almak bizim sorumlulugumuz degil yani... Kafanizi sitiyim ben sizin hayvan oglu hayvanlar... hic mi birinizin cocugu yok... sahadakiler 15-16 yasinda cocuklar - siz korumayacaksiniz kim koruyacak onlari???

Dogru durust bir ozur dilemekten bile acizsiniz - kume dusurseler az size be...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Simdi tuzuge bir baktim...

http://www.galatasaray.org/files/kulup/ ... 052008.pdf

Ilk oncelikle divanelerin toplanip olaganustu secim toplantisini yonetim kuruluna onermesi gerekiyor.

Olaganustu secim toplantisinin gerceklesmesi icin yonetim kurulu karari, denetim kurulunun yazili istegi ve kaydi acik uyelerin en az beste birinin yazili dilekcesi gerekiyor.

Code: Select all

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI VE GÜNDEMİ
MADDE: 28 - Olağanüstü toplantı
a- Yönetim Kurulu kararı,
b- Denetim Kurulunun yazılı isteği
c- Kaydı açık üyelerden 1 / 5 ( Beşte bir )’inin yazılı isteği,
üzerine yapılır
(b) ve (c) bentlerinde belirtilen istekler üzerine Yönetim Kurulu en çok 30 (Otuz) gün içinde Genel Kurulu Olağanüstü toplantıya çağırmak zorundadır.
[b]Yönetim Kurulu Genel Kurulu toplantıya çağırmaz ise, üyelerden birisinin başvurusu üzerine, mahalli Sulh Hukuk Hakimi duruşma yaparak kulüp üyeleri arasından üç kişilik bir heyeti Genel Kurulu Olağanüstü toplantıya çağırmakla görevlendirir.[/b]
Olağanüstü toplantı gündeminde toplantı istemini yapanların görüşülmesini istedikleri konulardan başka konu bulunmaz.
Olağanüstü Toplantıda gündeme ilave ve değişiklik yapılamaz.
Yani yonetim kurulu karari cikmasa bile Helvaci denetim kurulu ve uylerin istegi ile Hakim karari aldirabilir ve olaganustu secim toplantisi gerceklesebilir. Tabii o raddeye gelenirse yonetim kurulu topluca istifada edebilir ve yeni secime gidilir.

Bu son olaylar klubu bu noktaya getirmediyse - ben taraftarligimi ve aktif olmayan uyeligimi bu noktada birakiyorum.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Konuyu sadece psikoloji ile çözmeye çalışanlara Bağış Erten'den sosyolojik bir tokat!
http://www.sporyazarlari.com/FFutbol/fu ... 01425.aspx
Helal olsun ona cuvaldizi bile sokmus bogrune...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Senelerdir bir cogunuz kendinizi kandirdiniz biz baskayiz diye. Her denyolukta (bunda Taksim de Leeds'li Ingilizi dograma da var) haksizliktan, adaletsizlikten, provakasyondan dem vurdunuz ve mazaret aradiniz. Sonunda hicbir boktan farkiniz olmadigini gormek biraz aci oldu. Ama oldu ya buna da sukur.

Cunku bunlari burada senlerce defalarca soyledim ve cok adamla cogu kez papaz oldum. Ortaya konusuyorum. Ben boyle seyler yapmadim diyen alinmasin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

1. Taraftar yığınları arasında fark olmaz tabi.
2. Tribüne gidip maç izleyen kişilerin -toplam taraftar kitlesi içinde- küçük ve belli bir zümre olduğunu varsayarsak, arada bir fark olabilir. Mesela bizimkiler diğerleri kadar kalabalık değil :D
3. En bariz farkın yönetim anlayışında olduğunu düşünürdüm uzun zamandır. Neticede işin için memleketin en iyi liselerinden biri vardı. Rastgele bir araya gelmiş zenginlerden daha bilinçli, kültürlü ve başarılı olmaları lazımdı. Galatasaray'ın iyi zamanlarında böyle bir faktör olduğuna hala inanıyorum. Ama şu an yönetim bazında diğer klüplerle arada bir farklılık varsa, bu fark bizim lehimize değil :D
Cengiz Akgun wrote:Senelerdir bir cogunuz kendinizi kandirdiniz biz baskayiz diye. Her denyolukta (bunda Taksim de Leeds'li Ingilizi dograma da var) haksizliktan, adaletsizlikten, provakasyondan dem vurdunuz ve mazaret aradiniz. Sonunda hicbir boktan farkiniz olmadigini gormek biraz aci oldu. Ama oldu ya buna da sukur.

Cunku bunlari burada senlerce defalarca soyledim ve cok adamla cogu kez papaz oldum. Ortaya konusuyorum. Ben boyle seyler yapmadim diyen alinmasin.

Post Reply