SL 1. HAfta: Sivasspor-Galatasaray 2-1(Sarp)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: SL 1. HAfta: Sivasspor-Galatasaray 2-1(Sarp)

Post by Mehmet Gorgen »

Kesinikle Adnan Sezgin'in hiçbir sorumluluğu yoktur.Tüm istenen transferleri zamanında eksiksiz yapmıştır.
Hatta bjk'nın bıraktığı nobre efendiyi sırf bedava diye alırsa şaşırmam.

Pino efendi daha lig başalamadan 10 dakikalık oyunla 1 ay sakatlandı.Ben diyorum ki 2 aydan önce dönemez. Hayatında hiç sakatlanmayan hersezon 40 maç oynayan oyuncu GS'da sakatlandı.Olacak iş mi? Ne şansızlık değil mi?

Frank rijkaard istifa etsin. Adnan sezgin TD olsun.Başka kurtuluş yok.

Busene GS ilk 10'a girerse başarı sayılmalı.

Bu gerçeği göremeyen ancak kör olmalı.

ADNAN SEZGİN DEFOL..

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Mert Tokman wrote:
Hasan Tezcan wrote:FR'a yuklenmenin bir anlami yok, bu mac fazla birsey yapamazdi. Kim girer kim cikar onun bilecegi is...ama bu takimdan cacik olmaz. Torik evlere senlik oynuyor, lakabi destroyer mis :-D Evet gemi mubarek.
Buna katilmiyorum Hasan... Takimin fizik gucunun noksanligi Rijkaard'in sorumlulugudur. Bu kadar zamandan sonra hala duran yan toplarda bir defans organizasyonun olmamasi Rijkaard'in sorumlulugudur. Takimin butun hucum organizasyonun tamamen Arda'ya bagli olmasi ve O oynamazsa GS'in durmasi Rijkaard'in sorumlulugudur. Butun bir 90 dakika boyunca takimin bir defa bile kanattan cizgiye inecek pas organizasyonunu yapamamasi Rijkaard'in sorumlulugudur. Beklerin hucuma sifir katki vermesi Rijkaard'in sorumlulugudur. 15-16 ay gecti hala herhangi bir sistemin oturmus olmasini birak bir isik bile vermemis olmasi Rijkaard'in sorumlulugudur.

Ben ciddi ciddi bu takimin fizik/teknik/taktik yonden iyi calistirilmadigini dusunuyorum artik.

Yonetimin acizligi beceriksizligi konulari ayri tabii - ama yonetim dogru transferleri yapmis olup Rijkaard'in eline vermis olsaydi bile ben Frank'in pek birsey basarabilecegini zannetmiyorum - isini elini tasin altina koyarak yapmiyor - gostermelik is yapiyor gibi geliyor artik bana --- zamanini doldurup, parasini alip gidecek.
Ben de sans katilmiyorum Mert.

Sadece Rijkaard icin konusmuyorum. Avrupa'da calistirdiklari takimlarda ne fiziksel ne duran top organizasyonu acisindan sorun yasamayan bir suru teknik direktor Turkiye'de bu sorunlari yasiyor nedense. Arda'nin sabah aksam yedigi kebaplari mi sayacak Rijkaard? Fiziksel ustunluk cogu zaman bireysel ekstra calismayla gelir. Amerika'da bir suru profesyonel sporcu ozel antrenorle calisir sezon disi zamanda. Yedikleri ictiklerinden tut da hersey ozel olarak dusunulur. Ayrica kendin de spor yapmissin bilmen lazim. Genetik olarak her insanin belli fiziksel yapisi var bunu belli bir yere kadar gelistirebilirsin. Takimin karakterini basta takimi kurarken dusunmek, olusturmak lazim. Bu kadar yasli bir takimdan kendinden daha genc takimlara fiziksel ustunluk saglamasini mi bekliyorsun? Bence beklentilerini gozden gecir.

Bence kurulan takimin Rijkaard'in goze hos gelen hucum futbolunu oynama sansi yok. Fener'de, Besiktas'ta oynayan adamlara bak, bizdeki Aykut, Emre Colak, Ali Turan, Servet gibi adamlara bak. Mustafa Sarp ve Ayhan'a birsey soylemek istemiyorum cunku en azindan en en iyisini yapmaya calistilar. En iyi orta saha oyunucumuz 34 yasindaki Ayhan. Gerisini dusun artik.

Yedigimiz gollere bak. Iki metre onune dusen topu alamayan kaleci, ikincisininde de aptalca adamini bosaltan Servet. Tamamen temel egitim noksanliklari. Sivas one gectikten mac dagildi tabii ki. Ayrica Sivas'i yenmek icin teknik direktore ihtiyacim olacaksa o takimdan pek bir umudum olmaz acikcasi.

Bence bu takimdan en iyi verimi Lucescu tarzinda adamlar alir. Daha cok rakibe gore taktik olusturan, kendi oyununu sahada empoze etme gibi bir amaci olmayan bir tarz. Yanlis da anlasilmasin Lucescu kesinlikle cok iyi bir teknik direktor bana gore. Rijkaard'a bir servet odemeyelim bosuna. Sirf ismi var diye bu takimin basinda durmasinin anlami yok artik. Gecen seneden cok geriye gitmis bir takim var. Unutmayin, cok zor bir sekilde Galatasary'i UEFA'dan eleyen takim sonra gitti kupayi aldi gecen sene. Bu sene boyle bir beklentim yok artik. Bir sekilde Turkiye'de sampiyon olunsa da Avrupa'da kotu bir sezon gecirmemiz muhtemel.

Son olarak yonetime gelelim. Adnan Polat sanki pazardan sebze aliyor. 1-2 transfer daha yapacakmis. Arkadasim 1 tane mi yapacaksin 2 tane mi yapacaksin? Ikisi arasinda bir kac milyon dolarcik bir fark var. Hala Elano'nun ne olacagi belli degil. Yahu sezon acilmis, Adnan Polat gecen hafta buyuruyor, Elano gidebilirmis de kalabilirmis de... PES!!!
Lig basladi, takimda uyum sifir, transferler kotu, gecen sezon silinip herseye yeniden baslanilmis. Yapilan transferlerin hepsi yonetimin insiyatifinde yapilmis, teknik direktorun felsefesiyle takimin yapisi arasinda ucurum var. Gecen senin ustune koymak gerekirken altina dusulmus. Sonucta ortada olan bir gercek var. Teshisler zamaninda konulup, tedavi zamaninda yapilamamis. Ortada bir kaos var. Ben Rijkaard sutten cikmis ak kasik diyemem. Ama bu kaostaki payi bence tartisilir.

Tedavi demisken, bence yonetimin taraftara bir aciklama borcu var. Yillar yili savunduklari, en iyi saglik kurulu dedikleri, resmi web sitesinde carsaf carsaf roportajini yayinlattiklari saglik kurulunu bir anda neden degistirdiler? Eger saglik kurulundan dolayi Galatasaray son yillarda zarara ugradiysa, ve buna zamaninda onlem alinamadiysa, bu yonetimin gitmesi gerekir.

Futbolla ilgili pek yazma istegim kalmadi acikcasi. Ileri gidecekken geri gidiyoruz. Ve bunu aklim almiyor.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Çile sezonu başladı.
34 haftadan biri bitti... Kaldı 33... Dayanın.
Görünen köyün kılavuz istemediği belliydi.
Asşında bu sezon yaşayacaklarımızı, geçen sezonun sonlarından itibaren uzun uzadıya tartışmaya başlamıştık. Mesela ben "Yeniden yapılanma" diye bir başlık açmıştım.
Hiç de kaba bir şekilde "Rijkaard raus" dediğim yoktu. Onurlu bir şekilde yolların ayrılması gerektiğini, çünkü GS ile Rijkaard'ın arasında "kan uyuşmazlığı" olduğunu düşünüyordum.
Bunun yanısıra Kulüp tepeden tırnağa bilinçli bir organizasyon ışığında planlamasını yapmalıydı.
Bu planlamadan kasıt, Üstünel'i bir günde silip Adnan Sezgin'e iade-i itibar etmek değildi herhalde.
Görünen o ki G.Saray'ın ihtiyaçlarını ne başımızdaki yönetim tespit edebiliyor ne de teknik ekip.
Ben en çok Rijkaard'dan yana hayal kırıklığı içindeyim... Bu başıbozukluğu görüp çözmek için adım atacağı yerde, ona teslim olmuş, "Sallarım başımı alırım maaşımı" kafasıyla iş yapıyor.
Barcelona'larda Milan'larda zirveye çıkmış bir adam, Türkiye Ligi seviyesine düştüğünde, bulunduğu konumu sindirip sindiremeyeceği hayli tartışmalı bir meseledir.
Neyse... Fazla söze gerek yok...
Son söz olarak, herkes giderken Mersin'e ben yine tersine gideyim ve Arda Turan'ın oyun zekası düşük bir oyuncu olduğunu tekrarlayayım. Bu arkadaşın maestro muamelesi gördüğü bir 11'de, Sarp ve Barış de elbette formanın gediklisi oluverecek...
Sanırım Arsene Wenger de Arda hakkında böyle düşünüyor olmalı. Hürriyet'e geçenlerde konuşmuştu ve Arda'nın Euro 2008 sonrasında kendini geliştiremediğini belirtmişti.
AYRILMAZ İKİLİ

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Salih Bora wrote:Çile sezonu başladı.
Asşında bu sezon yaşayacaklarımızı, geçen sezonun sonlarından itibaren uzun uzadıya tartışmaya başlamıştık. Mesela ben "Yeniden yapılanma" diye bir başlık açmıştım.
Hiç de kaba bir şekilde "Rijkaard raus" dediğim yoktu.
Gordun mu iste yeniden yapilanmayi? Bence yonetim tam olarak dedigini yapti ve yeniden yapilandi. Yanlis anlama yine de, yonetimin yeniden yapilanmasiyla senin aklindan gecenlerin birebir ayni oldugunu iddia etmiyorum. Ama boyle oldu iste yeniden yapilanmanin sonucu. Aslinda yeniden yapilanamadilar bile. Sezon acildi, resmi maclar oynaniyor, biz yarim kalmis insaat gibiyiz. Bari kafanizdaki yapilanmayi bitirseydiniz, onu bile beceremediniz.

Oyle her sene yeniden yapilanma olmaz zaten, cocuk oyuncagi degil bu. Her sene yeniden yapilanacaksan, gideceksin daha iyi bilenler gelecek. Ve tabii ki de Turk insaninin asla ve asla basvurmadigi bir muessese, OZELESTIRI yapacaksin. Deneme tahtasi mi bu kulup? Ileri degil geriye gidersin iste bu sene oldugu gibi. Bir takim kurup, bir antrenor secip, 3-4 senelik bir plan yapacaksin. Ornegin gecen senenin ustune konsaydi bence yeniden yapilanmaya falan gerek yoktu. O zaman Rijkaard'in takimin basinda bulunmasi da daha anlamli olurdu. Dedigim gibi Avrupa da iyi maclar cikaran bir takim vardi ortada. Bazi eksikler oldugu acikti, ama 2-3 duzgun takviyeyle bu takim adam gibi bir takim olabilirdi ki sanirim forumdaki bazi diger arkadaslar da benzer fikirdeydi (Mehmet Gorgen ilk aklima gelen).

Boyle idealist soylemleri de bosverin. Rijkaard niye isini biraksin? Bana bir tane adam gostersene isini begenmeyip de istifa eden? Ben olsam ben de etmem. Daha once Skibbe'ye yaptiklari hala aklimda. Adam istifa etmeyip en dogrusunu yapti. Su an yonetimin Rijkaard'dan pek hazetmedigi acik secik belli zaten. Ayni seyi Fenerbahce de yapti Daum'a. Olmaz olsun boyle bir mantalite. Rijkaard'i istemiyorsan parasini verirsin gule gule dersin olur biter. Ve butun problemler de cozulur!!! Hatta Mustafa Denizli de bosta sanirim bu aralar. Ne dersin Salih, olur mu olur?

Ayrica Arsene Wenger de teknik adam mi, Alex Ferguson varken? Ne dedigini kafana takma o yuzden. Ayrica Arsene Wenger dese dese, Arda Arsenal'de oynayacak kadar kendini gelistiremedi der. Galatarasay'da bile oynamaz diyecek hali yok herhalde. Arda bu takimin ilk 10 probleminden biri degil. Rijkaard Raus u da signature a yazmadan dusunecektin. Gerci belki nazik sekilde yazmissindir. Bir dahaki sefere parantez icinde "kaba" veya "nazik" yazarsan yanlis anlamalari engelleriz.

Turk insanin klasiklesmis baska bir sorununa da deginmeden gecmeyelim. Bir sey soyluyorsan arkasinda durmak gerekir. Yoksa ozelestiri yapacaksin, ki cok ender rastlanan bir durumdur bu. Bizim insanimiz muthis gururlu oldugundan sanirim pek ozelestiri yapmz. Ornegin yine GS'den bir ornek verelim. Kulubun saglik kurulu iyi mi kotu mu? Cok iyi super deyip saglik kurulunu degistiriyorsan, o zaman ozelestiri yapacaksin.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tek uzuldugum bu ulkeye gelip kariyeri cökuse gecen spor adamlari. Sadece spor degil baska alanlarda da böyle, konusunun uzmani basarili adamlarin sözu takilmaz bu akil mantik yoksunu ulkede ama lise mezunu cahil hiyar cikar ordan sana ekonomiden hukuga kac cocuk yapilmasina kadar ahkam keser tahsiline birikimine bakmadan. Hayatinda nizami sahada top oynanamis adam da kalkar bu hocalara kadro verir eline, ahkam keser. Rijkaard yakinda Milan veya Juve'ye gider CL sampiyonlugu ile cikar karsiniza. Tipki RMuhtar denen sarlatanin 'Yeniköy kasabi' dedigi Del Bosque veya Ridvan'in Alman köylusu dedigi Löw, seneler önce Hollanda köylusu diye kovulan Hiddink gibi (daha birsuru var böyle örnek, Gerets Marsilya'yi sampiyon yapti). Bu adamlar bir yigin gerizekaliya futbol mu ögretsinler, baraj mi ögretsinler, gunde 4 Iskender Kebabi, kiz arkadasina 300bin avroya araba almamayi, sinema kapatmamatyi mi ögretsinler bu görgusuz zeka özurlu heriflere! Futbolun temellerini mi ögretsinler? Istedigini yabanci hocayi getirin ister Lippi ister Mourinho hepsi tökezler burda!
Vergi kacakcisi bu klupler beter olsunlar. FB de Roubinho'yu alacakmis. Hangi parayla geliyor diye soran yok nasil olsa.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Gulec wrote: ...
Turk insanin klasiklesmis baska bir sorununa da deginmeden gecmeyelim. Bir sey soyluyorsan arkasinda durmak gerekir. Yoksa ozelestiri yapacaksin, ki cok ender rastlanan bir durumdur bu. Bizim insanimiz muthis gururlu oldugundan sanirim pek ozelestiri yapmz. Ornegin yine GS'den bir ornek verelim. Kulubun saglik kurulu iyi mi kotu mu? Cok iyi super deyip saglik kurulunu degistiriyorsan, o zaman ozelestiri yapacaksin.
Ozelestiriyi kulturlu, kafasi calisan, olgun insan yapar. Sadece ozelestri degil kendisini elestiren cocuk bile olsa kulak verir. Hodukten universite bitirse de boyle seyler bekleyemezsin. Bu laflari nasil soyluyorsunuz anlamakta zorluk cekiyorum. Ozelestri yapan, gurursuz mudur? Yontulmamislarla yatip kalkmak yuzunden feleginiz sasiriyorsunuz gibime geliyor.

Sorun elestiriye arka donerek, hak hukuk kural tanimadan "ben yaparim olur benden daha iyi bilen ya da yapan olmaz" gibi dusunce ile bok olmadan kokani kahraman ilan etmekte olanlarla "karsi gelirsem sonra bana ne derler" diye acikca goruleni inkar eden, bunu da taraflilik adi icin yaptigini soyleyip gururla "ben saygimi kisiye degil de bulundugu mertebeye yapiyorum" diye oduna baskanim filan diye yalaklanan kabile zihniyetinde her zaman gudulmeye alismislardadir. Bunlarda gurur murur olmaz, Ustelik aliskinlardir yenilgiye ve basarisizliga. Onlar icin Allahin yarini ve gelecek senesinden baska bol ne olabilir ki, futur etsinler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dunku rezaleti gormeyen varsa ibret olsun diye asalim.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kerem Tezic wrote:Tek uzuldugum bu ulkeye gelip kariyeri cökuse gecen spor adamlari. Sadece spor degil baska alanlarda da böyle, konusunun uzmani basarili adamlarin sözu takilmaz bu akil mantik yoksunu ulkede ama lise mezunu cahil hiyar cikar ordan sana ekonomiden hukuga kac cocuk yapilmasina kadar ahkam keser tahsiline birikimine bakmadan. Hayatinda nizami sahada top oynanamis adam da kalkar bu hocalara kadro verir eline, ahkam keser. Rijkaard yakinda Milan veya Juve'ye gider CL sampiyonlugu ile cikar karsiniza. Tipki RMuhtar denen sarlatanin 'Yeniköy kasabi' dedigi Del Bosque veya Ridvan'in Alman köylusu dedigi Löw, seneler önce Hollanda köylusu diye kovulan Hiddink gibi (daha birsuru var böyle örnek, Gerets Marsilya'yi sampiyon yapti). Bu adamlar bir yigin gerizekaliya futbol mu ögretsinler, baraj mi ögretsinler, gunde 4 Iskender Kebabi, kiz arkadasina 300bin avroya araba almamayi, sinema kapatmamatyi mi ögretsinler bu görgusuz zeka özurlu heriflere! Futbolun temellerini mi ögretsinler? Istedigini yabanci hocayi getirin ister Lippi ister Mourinho hepsi tökezler burda!
Vergi kacakcisi bu klupler beter olsunlar. FB de Roubinho'yu alacakmis. Hangi parayla geliyor diye soran yok nasil olsa.
Bizi koyun bir kenara, zaten kizmaya yada fevri davranmaga yatkiniz. Gelinen son noktada Adnan Polat in dedigi oldu, Rijkaard “devrim” i. Sinirlenmeyen adami da sonunda isleye isleye delirttik.

Yonetimdeki basibozukluk takima iyice sirayet etti. Baskanin inandigi bir konuda israr etmesini anlarim, kendi ekibi ile calismasina saygi duyarim. Ama bu kadar koru korune bazi konu ve secimlerde israr etmek hayra alamet degil.

Rijkaard da koru korune bazi konu ve secimlerde israr ediyor demeyin, o bir plan dahilinde cabaliyor. Yonetimin bir plani oldugunu konusunda gozlemi olan varsa lutfen paylassin.

Kerem, Rijkaard in kariyeri burada cokuse gecmez. Kariyerini programsiz plansiz bir yonetimi derleyip toplamak icin seferber etmis. Ben kalmasi taraftariyim, buyuk bir ihtimal arkasina bakmadan cekip gider. Ali Uras yada Ali Tanriyar klonlanmadigi surece bize rahat yok.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FR'i elestirmeye yanasmayan arkadaslarima sormak isterim, gecen seneye nazaran ne degismis gözukuyor. Duran toplar, defans anlayisindan bahsediyorum. Mehmet Yildiz'in ayagindan neden top alamadilar mesela. Primadonna surusu...birakin lutfen, Arda kaptan malzemesi mi gercekten. Arsene Wenger biraz fazla diplomatik konusmus. Yönetim mal mulk pesinde oldugu icin bu aralar sportif olaylari pek önemsemiyor ama bu oyunculari ve teknik heyeti sorumluluklarindan kurtarmamakta. Arda macin kasetini ibretle izlesin mesela...buyuk kaptan guya. Tugay bile en kötu gunlerinde bu kadar agir degildi, sahada bu kadar silik oynamadi. Birisi kebab dan bahsetmis, evet bence kilolu, vucudu kilo almaya yatkin, fizik yapisi olarak diyorum. Bence yönetim Elano dan önce onu postalamali. FR akibeti beni hic ama hic ilgilendirmiyor, olay gene oyuncularda biter bu dakikadan sonra. Okkali tazminat var ki yollamadilar...öyle olsun bakalim...kaleciye bakamaz oldum ayrica. Ilk golde sanki kale icinde duruyor mubarek. Baraj kurmus ama baraji kotrol edercesine baraji kurdugu yerde. Sakiz vardi gene agzinda, bana öyle geldi, onu hep öyle görecegim zaten.

Mustafa Sarp dan utansinlar. Mehmet Batdal da bu takimda ilkonbirde oynamali. Harry geriye cekilmeli. Arda yedeklere alinmali, konumunu begenmiyor ise Aziz Yildirim ile derhal pazarlik yapilmali.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Dünkü maçın ikinci yarısını gece vakti banttan seyrettim.
Daha sonra da golleri gösterdiler.
İki gol yiyor anlı şanlı G.Saray takımı... İkinci golde Servet önündeki adamı marke etmeyi bırakıyor, topla gelen Ceyhun'un üzerine koşuyor. Servet'in tutması gereken Sivaslı Cihan da Ceyhun'un pasıyla bomboş kalıp golü atıyor.
İlk gol ise artık insanı pes ettirecek kadar çok tekrarlanmış bir dram.
Bir teknik direktörün, takımına duran top karşılama konusunda birtakım şeyler öğretmemesini aklım almıyor. Mutlaka çabalıyordur. Ama nasıl bir çabalama?
Bir türlü sonuç alınamıyor ve Galatasaray patır patır duran top golleri yemeye devam ediyor.
Eğer oyuncular kendilerine anlatılanı anlayacak zekaya ve ciddiyete sahip değillerse, bu da o kadroyu kuranların suçu... Önce Yönetim'in, sonra da teknik ekibin.

Maçın bir anında Rijkaard kenardan Ali Turan'ı fırçalıyor. Geriden adam gibi top çıkartamıyor, oyunu ayağa pasla başlatamıyor diye.
Peki sen bu adamın ne mal olduğunu bilmiyor muydun kardeşim? Yangından mal kaçırır gibi devre arasında imza attırdınız.
İnanın 33 yaşındaki Ayhan'a acıyorum ben... Defanstan top gelmediğini görünce taa gerilere gelip top aldı, 30 metre katetti, oyun kurdu. Defalarca yaptı bunu.
Takımın bütün çivisi çıkmış vaziyette.
Bir de Galatasaray'ın başında "duygusal oyuncu" belası var senelerdir.
Zorlu deplasmanlarda takır takır oynayan bir mücadeleci rakip... Küfürle hakaretle saldırıp moral bozmaya çalışan tribünler...
Bazı oyuncularımız bu ortamda siniyorlar, içlerine kapanıyorlar, hazmedemiyorlar.
Bir Hasan Şaş'ın Kadıköy'deki çaresiz yüz ifadesini hatırlarım.
Dün Arda'nın tribünden gelen olumsuz tezahürat sonucu yüzünün nasıl düştüğünü gördük.
Oysa futbolcu bunları duymamak zorunda. Kulaklarını tıkayacaksın.
Yüzsüz-vurdumduymaz bir ol demiyorum ama tribünden gelen lafla moralinin çökmesine de izin verme.
Böyle oyuncular, morali çökünce performansları da aynen çakılıyor.
AYRILMAZ İKİLİ

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dun aksam maci izlerken Kerem Tezic'in kulaklarini cinlattim.Sag bekte Ali'yi seyrederken,keske Cihan Haspolatli olsaydi dedim.Bu oyuncuyu GS neden transfer etti anlayabilmis degilim.Saygisizlik etmek istemiyorum, bulundugu yere gelmek ve 1.ligde futbol oynayabilmek icin bayagi emek sarfetmistir ama ben kendisini GS'da oynama konusunda yetersiz buluyorum.

Emre Colak,belli ki yetenekli,(ama) hazir degil.Rijkaard dun aksam Baris'i neden dusunmedi acaba.O da cok yetenekli,super bir oyuncu degil ama herhalde sag kanatta daha faydali olurdu,savunmaya yardim ederdi,orta saha da yol gecen hanina donmezdi.Belki de Rijkaard antremanlardaki performansini begenmedi,ve forma vermedi.Bu da olabilir tabii ki...

Ilk gol,ve ikinci goldeki hatalar felaket.Sanki golleri GS degil,amator takim yiyor.
Yazacagim bir sey var:Good Luck Rijkaard!
nefvakfi.org

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Arkadaslar bir trajikomik nokta daha var. Bonservisi sana ait olan, yillik rolatif olarak cuzi bir paraya oynatabilecegin, attigi gollerle, assitlerle takima katkisi belli olan Harry Kewell'a yaptiklarina bak. Yahu bu adam, futbolculugunu gectim adamligini, profesyonelligini ispatlamis dunyanin tanidigi, sevdigi; onumuzdeki 10-15 sene faydalanabilecegin, yeni jenerasyonlara muthis bir "role model" olabilecek bir adam. Simdi yapilan harekete bak:
"Harry, biz senin forma numarasini Lorik'e verdik, ama sen de takimda kalabilirsin!" FESUPANALLAH!! Madem adamin forma numarasini elinde aliyorsun, adami yollasana o zaman. Bu nasil istir cozebilen varsa anlatsin lutfen. Boyle yoneticilik olur mu? Sirbistan'da oynadigimiz macta Harry Kewell olmasa UEFA kupasindan elenme riskiyle karsi karsiya olacaktik belki de. Neyseki adam ben size gosteririm, parami alir yan gelir yatarim modunda bir adam degil. Dun de cikti adam gibi oynadi futbolunu. Biz de oldugumuz yerde cildiralim. Maalesef futbol pastasi buyudu, ama basimizdaki adamlar kuculdu veya ayni kaldi.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

5.lik ve 8.lik arasi bir lig derecesi gercekci gozukuyor. Tabi diger anadolu takimlarinin performanslari da onemli bu derecede. Ben Trabzonspor'dan ilk 2 ye oynamasini bekliyorum. Ancak uzun soluklu olabilecekler mi o supheli...

FR Ocak ayini gormez. Goremez...Gordurtmezler.
Yazik cok yazik, lig baslamadan bitti, gerisi hep eziyet.
Kucuk oglani yuzmeye verdim. Bundan sonra haftada 3 gun yuzmede. Biraz O'nunla ilgileneyim bari. Oradan su topuna gecmesini istiyorum. Umarim bu isi sever.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

GS tarihinin en kötü sezonu başladı. Stat bile yapılsa en hazzedileyen başkan olarakda Polat'ın adı zirveye çıkacak. A.Sezgin gibi bir herifi bu klubün başına bela etmesi bile Polat'ı bu klupten ihraç etmeye yeter! Klup üyelerinden umudum yok, belki tribünler 3-5 msj verirde yönetim kendi içindeki beceriksiz ve kalitesiz adamlardan kurtulur. Gerçi geriye adam kalırmı? Zor.. Belki ismini duymadıklarım arasında işini hakkıyla yerine getirenler vardır. Ama polatı sezgini şardanı helvacısı bu klupten uzaklaştırılmalı!

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Bu sene derbiler ve avrupada önemli maclar (tabi o kadar tur atlayabilirsek) disinda mac seyretmeme karari aldim, cünkü bu GS'nin artik bana zarar verdigini gözetledim.

Bu cok sevdigim takimda hala Ayhan, Sarp, Özbek, Balta, Servet, Sabri ve Aykut gibi futbol özürlügü olan ve GS kulübüne yüz metreden yakin yaklasmasi yasak olmasi gereken capsizlarin oldugu sürece ben GS'li degilim.
Biktim artik her hafta kendi kendime bunlarin nasil bir virüz gibi aslanimi icine girip sanli aslanimi hasta yapabildigini sormaktan. Bunun sorumlusu kim? Hangi kör bu capsizlari bu takima aldi?
Bir kac tane iyi futbolcumuz var, onlardada sakatlanma hastaligi var. Bu ne ya, her sezon sakatlilik rekoru kiriyoruz? Saka gibi...

On mac arka arkaya kazansak bu asla bu capsizlarin salakliklarini örtmez, futboldan anlayanin yine bunlarin salakliklari gözüne batar. Baltanin ikinci golden önce topu rakibe verip yerinde durmasi veya Servetin rakibini bos birakip topla kosan oyuncunun üzerine kosmasi gibi.

En basiti kaptanimiza bakin. Ardadan suanda kaptan olmaz, ama baska kim var agirlik koyabilecek? Ikibin yilinda tonca kaptan olabilecek adam vardi, suan bir tane bile yok!

Bence sizde seyretmeyin bu takimi, deymez, zamaniniza yazik.

Saygilarimla
aslan her zaman aslandir

Post Reply