SL 2. Hafta:Galatasaray-Bursaspor 0 -2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Re: SL 2. Hafta:Galatasaray-Bursaspor 8/22/Pz. TSI:21:00

Post by Salih Bora »

Geçmiş maçlara oranla çok daha hırslı ve istekli oynayan Galatasaray yine kaybetti.
Pres vardı, ikinci topları alma vardı ama hücumda verimlilik yoktu. Olmaz da.
Rijkaard da bu oyuncularla nasıl bir hücum sistemi kuracağını bilmiyor.
Bu hem oyuncuların hem de Rijkaard'ın kabahati.
Baros'un, Kewell'in ve Arda'nın ayağına bakan bir takım... Gerisi Allah'a emanet...
Hakem de kendinden geçmiş zaten... Topu eliyle oynayan Volkan Şen'i atamadı, sonra Baros'dan omuz yedi onu da atamadı. Yer yer kontrolü kaybetti.
Tribünler ise faturayı Adnan Sezgin'e kesip geri kalanları aklama niyetinde...
Bir de... Ali Turan hakkında yazılacak çok şey var -olumsuz anlamda- ama değmez.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kerem Gulec wrote:
Hasan Tezcan wrote:Kadroya bakin hele...kimse malzeme yok, daha ne yapsaydi demesin.
Bu tip sifreli konusmalara yerine, su yedeklerdeki benim bir turlu gorme kabiliyetine sahip olmadigim cozum nedir soylersen cok sevinirim. Sanirim bu olayi vurgulayan 4 veya 5. postun bu. Ama ben hala cozebilmis degilim Rijkaard'in gormezlikten geldigi oyuncular kimler veya kadroyu daha dogru nasil kullanabilir.
Önce begenilmeyip gönderilen oyunculara bir bakalim. Mehmet Gungör (icimde bi yara)...Lucas geldi o satildi...muzmin sakat Gökhan Zan kadroda...Serdar, Aydin ve digerleri ona keza...ve yapilan transferler. Sorumluluk sahibi olanlar, ve takindiklari tavir, buna FR dahil. Sifreli konusmuyorum. Ayhan takimin kurtaricisi, önemli mevkide, Baris ve Mustafa yama rolunde. Ali Turan ona keza. Bir takim kaptani var evlere senlik...Sifreli konusmuyorum, cok daha agir konusabilirim.

Bugun ayakta duranlar Milan, Harry, ve tum olumsuzluklara ragmen görevini yapmaya calisan Ayhan, Mustafa ve Baris. Kaleci guven vermiyor, defans o bildigimiz defans.

Soru: Siz TD olsaydiniz Arda'yi 90 dakika oynatirmiydiniz?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Bahri Unlu
Staff Member

Re: SL 2. Hafta:Galatasaray-Bursaspor 0 -2

Post by Bahri Unlu »

yuh kere yuh be...
Daha ikinci hafta sezonu bitirttiler.
Seyretmeyin dinlemeyin ilgilenmeyin
rahat edin dedirtmek istiyorlar herhalde.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Tahmin edilen oldu. Ligin ilk haftalardaki fiksturu zor, Avrupa'da lig asamasina kalmak lazim diye herkes bas bas bagirdi. Bu kadro ile bu kadar, yedek kulubesini birakin saha icerisinde oyunu degistirecek adam yok, bugun gordunuz herkes elinden geleni yapti olmuyor. Orta sahada yaratici oyunu yonlendirecek bir oyuncu lazim bu bizde yok. Arda da son zamanlarda kayip, 90 dakika oynamasi abes ama yerine girecek oyuncu da yok. Elano da Arda da bu son donemde milli takimda oynadiklarinin yarisini GS'da oynamiyor. Bunun tam sebebi ne bilemiyorum ama tahminim cevrelerindeki oyuncu gurubu. Daha once de soyledim, ben iddia ediyorum bu kadro ile, Elano da Pino da Cana da ilk 11'e girsin biz yine herhangi bir rakibi cok zor yeneriz. Bu gecen sene sonu da boyleydi simdiki kadro cok daha kotu simdi daha zor.

Orta sahadan tehlike yaratacak adam yoksa kanat adamlarini boyle kilitlerler, golcuye de top gelmez, 20 korner atip gol atamadan perdeyi kapatirsiniz.

Adnan Polat:Bir saat sonra da transfer olabilir bir hafta sonra da olmayabilir!!

Artik olsa da olmasa da farketmez!!!! 12 milyon isteyen takima dostlar alisveriste gorsun diye 5 milyon verirsen kimseyi alamazsin zaten.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Murat Biricik wrote:
Murat Biricik wrote:
Aykut un alternatifi ise bugun kalemizde seyrettigimiz Ufuk.

Boyle bir kaleci acmazi onunde oynayan iki stoperin ve defansin tedirginligini biraz dusunun lutfen. ben defansin iyi oynadigini soylemiyorum, kaleci acmazinin takimi nasil strese soktuguna biraz dikkat edin. GS pozisyona giriyor, stres ve sinir harbi yuzunden kacirdiklarimiza dikkat edin.
Ikinci yarida Neill, 88dk itibariyle, Ufuk u dorduncu kere payladi. Ne Rijkaard, ne futbolcular, bu iste birincil sorumlu yonetim.
Takimda inanilmaz bir dengesizlik var. Gecen sezondan beri yaziyorum, ve kesinlikle her macla bu gozlemim daha da pekisiyor, butun problem orta sahada. Hem defansi hem hucum hattini perisan ediyor orta saha.

Hucuma yardim edip alani daraltamadiklari icin Salih'in de dedigi gibi hersey, Kewell, Baros, ve Arda'nin ayagina bakiyor. Ote taraftan orta saha defansa da yardim edemiyor dogru duzgun, elini kolunu sallayan defansla karsi karsiya kaliyor. Ben ne hucum hattinin ne de defansin bu kadar kotu oldugunu dusunmuyorum. Ama ortada kocaman bir bosluk var. Isin kotu tarafi bu cok uzun zamandir herkesin yazip cizdigi bir problem. Hala cozulememis olmasi enteresan.

Bu arada kaleci problemine kesinlikle katiliyorum. Defans resmen bir taraftan kaleci bir taraftan orta sahayla kusatilmis durumda. Komik bir durum, ki Servet'i defalarca elestirdim burada yine de cok fazla hatali bulmuyorum. Ali Turan ise gercekten cok kotu. Kim transfer ettiyse tebrik ederim. Tek emin oldugum nokta var o da transfer edenin Rijkaard olmadigi. Tahminim sen Turkiye ligini pek bilmezsin, yerli transferleri bize birak demis olmalari. Isin daha komik tarafai Serdar Ozkan ve Ali Turan'in neredeyse bir senedir top oynamisligi yok dogru duzgun. Tabii Rijkaard Hollanda'dan takip ettiyse bu iki cevheri onu bilemem.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tranferde acele etmenize gerek yok. 31 Ağustosa kadar çok zaman var.

31 ağustosda inamoto,lukunku vs2nin bir akrabasını gene getirirsiniz.

Rijkaard biraz onurun varsa istifa et. Madem istediğin transferler aylardır yapılmadı daha ne duuryorsun. Bırak bu kadro ile oynayacaksan Adnan sezgin de bu takıma TD olabilir.
Sana gerek yok.

Haldun Üstünel'i çok arayacaksınız çok..

Adam bu komedinin içinde piyon olmak istemediği için istifa etti.Sırf bu komediyi çok önceden farketmesi bile onun yetenekli olduğu kadar ileri görüşlü olduğununda bir göstergesi.

Adnan's show must not go on.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu maçta birşeyden emin oldum. Arda, (ve SERDAR öZKAN), Servet,Hakan Balta ve daha bazı türkler Rijkard'ı gödermeye kararlı. Olası türk hoca ile ayarlanmış gibi görünüyor. Milli macta yüzünden güller açıyor, seksen tane kaleye şut, birde bursa maçı rezilliğe bakın.

Orta sahayı mecburen Ayhan, sarp ve barış' veriyor cünkü güveneceği adam kalmamış. Barış çıktı, oyun çöktü. 34lük ayhan bugün elinden geleni yaptı.

Ben Ali Turhanı beğendim. Bek olmadığı halde kanadını akına kapattı, Ozan İpeği kitledi.

Milan Baros dünyaları kaçırdı. Konsantrasyonunu hakem ve rakip yerine topa verse dün 4-5 gol atardı. Didiniyor fakat abuk sabuk işlerde yapıyor. Kewell iyiydi fakat yorgundu. Barış yerine o çıkmalıydı.

Ufuk şanssızdı fakat yer tutma sezgisi iyi. Bence Aykut yerine ısrar edilmeli. Acemiliğini atarsa iyi kaleci olur.

Ve Adnan Sezgin, defol git artık..
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Frank'i yollamaya karar veren yonetimdeki serefsizler. Bu her Istanbul'un adi buyuk kendi kucuk takimlarinin yaptigi entrikalar. Bunun baska aciklamasi yok. Herif tensfer diyor elindeki saglamlari satip yerine sakat adamlari transfer ederek degistiyorsun. Ingiltereden kek bir Arnavut, Kolumbiya'dan El Taco'yu getiriyorsun heriflerin topa ayaklari degiyor yamyasi yasiliyorlar. Ulan GS'in dusmani olsan bu kadar bile zarar veremezsin bu kuruma. Kafadan yoklar. Amac Frank'i utandirip istifa ettirmek. Ama o kacin kurasi o. Elime sayarsiniz bu seneki maasi mi giderim diyor. Yardimcilari da yaninda kaymakli kadayif.

Bu sene cope atildi hic bosuna debelenmeyin. Her hafta sonu Rijkaard soyle Adnan boyle demekle degisen bir sey olmayacagina gore kendiniz paralamayin. Ha Denizli iki sene once BJK bu durumdayken sampiyon yapti derseniz her papaz pilav yemez. Yumurta yopuklu gelse ne olacak. Tuy mu dikecek. Milli takimla yaptiklarini gordunuz. Ac birini bulup getirsinler. Benim bildigim tek sey var. Frank'in fitilini yaktilar. Tazminatini alip gidecek. O da biliyor durumu. Idare ediyor. Adamin kucuk cocugu var. Ne isi var Turkiyede.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gorgen wrote:Tranferde acele etmenize gerek yok. 31 Ağustosa kadar çok zaman var.

31 ağustosda inamoto,lukunku vs2nin bir akrabasını gene getirirsiniz.

Rijkaard biraz onurun varsa istifa et. Madem istediğin transferler aylardır yapılmadı daha ne duuryorsun. Bırak bu kadro ile oynayacaksan Adnan sezgin de bu takıma TD olabilir.
Sana gerek yok.

Haldun Üstünel'i çok arayacaksınız çok..

Adam bu komedinin içinde piyon olmak istemediği için istifa etti.Sırf bu komediyi çok önceden farketmesi bile onun yetenekli olduğu kadar ileri görüşlü olduğununda bir göstergesi.

Adnan's show must not go on.
Iki cozum onerim var:

Yonetimdeki sorumluluk sahiplerinin “Rijkaard devrimdir” vecizesindeki devrim sozcugunu baz alip, yapmayip bir Galatasaraylilik ama yapip bir “Galatasaraylilik”, geregini yapmalari, istifa etmeleridir.

Yok eger istifa etmeyeceklerse, yonetim kurulunun bir “team building” olayina ihtiyaci var. Hem oldukca neseli hem etkinligi tartisilmaz “team building” aktivitesi GS TV de kamp gunlugu programinda bu sezonda yayinlanan sac kesme/sac kazima olayi.

Taraftarin gozunde boyle bir etkinlege konu olacak kisi bellidir. Koyarsin bir sandalye ve bir tras makinasi, GS TV de rekor abonelik basvurusu ve aktivasyonu takiben milyonlarca taraftara canli yayin ve GS TV ayrilicaligi ile ulastirilan “ team building” aktivitesi ile olay tatliya baglanir.

Forumda bir oylama yapalim/acalim, boyle bir yayin yapacak GS TV ye abone olmayacak bir kisi cikar mi?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Dunya cenneti Dubrovnik'ten selamlar sevgiler. Mac sonucuna bakayim dedim bakmaz olaydim. Kume dusmeye gidebilir bu gidis. Defalarca soyledim birkez daha soyluyorum tek uzuldugum Frank Rijkaard. Bu nasil bir ulkedir kardesim boylesine kariyer sahibi insanlarin kariyerleri sogulanip biter hale geliyor. Bu bir degil iki degil vah vah vah! Yaziktir ya! Ne kadar ayi var her alanda el ustunde ama boylesi bilgili efendi insanlar bitiriliyor. Yumurta topugu geri getirecekler demek, bu zeka ozurlu taraftara da bunlar yakisir. Arda cocukmudur nedir bu velet sadece kendi pazarlamasini yapiyor, Dinamo Tiran'da bile oynayamaz bu kafa ve fizik ile. Eger Frank'i bitirmege calisiyorsa bir dakika tutmayip Fenere satsinlar kilo ile.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Birakin FR'i Allah askina. Kendisinde hicbir faliyet görmuyorum, döndur dolastir ayni ilkonbir, oturmamis "oyun sablonu", tavir koysun bir is yapsin nerede. Cözum uretsin, kadroyu söyle silkelesin. Arda kaptan, dökulse bile sahada, defansta oynayan kazma (Servet degil) tum hatalarina ragmen sahada. Dun rekor kirdi mubarek.

FR ne yapsin demeyin. Biz burada 2 sezondur birseyleri dile getirmek istedik. Dediklerimiz harfiyen tutuyor...transfer birseyi cözmez...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Yalcin Ata

Post by Yalcin Ata »

Kerem Tezic wrote:Defalarca soyledim birkez daha soyluyorum tek uzuldugum Frank Rijkaard. ... Yaziktir ya! Ne kadar ayi var her alanda el ustunde ama boylesi bilgili efendi insanlar bitiriliyor.

Yumurta topugu geri getirecekler demek, bu zeka ozurlu taraftara da bunlar yakisir. Arda cocukmudur nedir bu velet sadece kendi pazarlamasini yapiyor, Dinamo Tiran'da bile oynayamaz bu kafa ve fizik ile. Eger Frank'i bitirmege calisiyorsa bir dakika tutmayip Fenere satsinlar kilo ile.
Bak, senin görüslerin ayni benim görüslerim gibi. Yani 100% katiliyorum.
Birisinin UEFA kupasi basarisi var, olur Imparator. Ötekininde Champions League kupasi basarisi var (teknik direktör olarak), olur futbol cahili.

Arda konusuna hic girmek istemiyorum ama, yapamiyorum: iki senedir satilsin istiyorum, takima "agir" geliyor. Biraz yetenekli diye basin ve halk havaya kaldiriyor. Kötü futbolcu demiyorum, ama mesela bencil oynadigi cok oluyor (yanindaki adama pas vermez, calim dener, vs. vs. vs.). Üstüne gittikce "Terim"lesiyor. Her gördügümde Terim aklima geliyor.
Zekasi Sabri'den biraz yüksek olabilir ama Sabri'yi her zaman tercih ederim.

Rijkaard'i gönderirlerse cok kizarim (ki benim kizmamla ne olacak), üstüne Terim'i getirirlerse artik küserim (ki benim küsmemle ne olacak), ta ki Terim ve Arda gidene kadar.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Kerem Tezic wrote:Dunya cenneti Dubrovnik'ten selamlar sevgiler. Mac sonucuna bakayim dedim bakmaz olaydim. Kume dusmeye gidebilir bu gidis. Defalarca soyledim birkez daha soyluyorum tek uzuldugum Frank Rijkaard. Bu nasil bir ulkedir kardesim boylesine kariyer sahibi insanlarin kariyerleri sogulanip biter hale geliyor. Bu bir degil iki degil vah vah vah! Yaziktir ya! Ne kadar ayi var her alanda el ustunde ama boylesi bilgili efendi insanlar bitiriliyor. Yumurta topugu geri getirecekler demek, bu zeka ozurlu taraftara da bunlar yakisir. Arda cocukmudur nedir bu velet sadece kendi pazarlamasini yapiyor, Dinamo Tiran'da bile oynayamaz bu kafa ve fizik ile. Eger Frank'i bitirmege calisiyorsa bir dakika tutmayip Fenere satsinlar kilo ile.
Kerem selam,Dubrovnik'i ben de cok gormek istiyorum,hakkinda kisaca bilgi yazabilirsen memnun olurum.Iyi tatiller.

GS'a gelince,bence takim dun kotu oynamadi,maci garip bir sekilde kaybettik.
Olumsuzluklar:Kaleciler guven vermiyor,Ali sag bekte yetersiz,Hakan Balta cok formsuz,Arda da 2-3 mactir iyi oynamiyor.

Elano'nun oynamaya baslamasina sevindim,umarim kisa surede %100 hazir duruma gelir.Sabri,Serdar,ve Pino da hazir olunca bence fena bir takim olmayacagiz.Fena olmayacagiz diyorum,ama bu TR ligi sampiyonlugu ve katilabilirsek UEFA Kupasi icin yeterli
olur mu bilmiyorum.

Umarim yonetim Rijkaard ve ekibini gonderme gafletine kapilmaz.Bu seneyi tamamlasa da uzun sure GS'da kalacagini sanmiyorum.Yazik olacak,en azindan 5-6 sene daha kalsalar genel olarak takimda ve alt yapida da onemli calismalar yapabilirler.Ama bu yonetim zihniyetiyle fazla bir sey yapabilirler mi?Pek tahmin etmiyorum.Keep on dreaming!
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin genis ozeti.

Bir Volkan $en yetip artmis. Artist Aykut'un yerine Palyaco Ufuk'u seyretmissiniz. Masallah kaleyi direk goren her topu (neredeyse) sektirmis. Yedigi ikinci gole bir sey diyemem ama ilk gol onun hediyesi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Yedigi ikinci gole bir sey diyemem ama ilk gol onun hediyesi.
Birinci golde o kadar cok hata varki...

Sarp gelmis Balta'nin kademesine girmis sozde yardim edecek - Volkan'in 2 metre onunde durup rahatsiz etmeden bacaklari acip Kiwi savas dansi yapiyor... Balta gec kalmis neyseki Sarp kademesine girmis peki sonra? Balta Sarp'in yanina gelip duruyor Haka dansina katiliyor. Neyi mudafa ediyor Balta orada? Hic bir sey yapmasan bari artik Sarp'in kademesine gir ve git son cizgiyi mudafa et - rakibin en etkili olacagi yer... ama beyin basmiyor... Volkan - bir sag bir sol gosteriyor - bakiyor bu sapsallar iki metre onunde Kiwi savas dansi yapmaya devam ediyor, kendini zorlayan yok - cizgiye dogru inip ortayi kesiyor...

Orta Sercan'a dogru gelirken Ufuk ile Neill arasinda hicbir iletisim yok - orada senin topun benim topum diye birilerinin konusup iletisim kurmasi lazim - ikisi birden ayni topa girince hafif durtme ile top bosta kaliyor... kimin onunde kaliyor? Golu atan Ergic'in... Ergic taa orta sahadan bizim ceza alanina girerken bu adami takip eden bir oyuncu olmaz mi? Nerede Baris nerede Ayhan? Baris'in nerede olduguna videoyu seyrederken bir daha bakin isterseniz... Bu arada butun bunlar kendi bolgesinde olurken Servet ne yapar ona da bir bakin...

Senelerdir bu Haka dansi yapanlarla onlarin arkasinda sozde kademede olanlarin ayaginda top olani seyredip yanindaki adami tutmamasindan yedigimiz gollerin haddi hesabi yok... Kornerlerden yenen goller de bu yuzden - hep topa bakiyor bizim savunmacilar yanindaki adama bakan yok... Yenen su ilk golde Balta, Baris ve Servet kimi/neyi mudafa ediyorlar bana birisi aciklasin lutfen... Az adamla yakalanirsin golu yersin tamam ama bu ayip resmen...

Bizim TDmiz iki senedir bu isi duzeltemedi - ayni adamlar ayni hatalari yapip duruyor ve oynamaya devam ediyorlar... ben yazmaktan sikildim artik... ayni oyuncularla ayni seyleri yapip farkli sonuclar beklemek aptalliktir... Hepimiz biliyoruz ki FR ve Neeskens aptal degiller - ama ayni hatalari tekrarlayan adamlarada forma vermeye devam ediyorlar... Ben artik enayi yerine koyuldugumu hissediyorum... Sucu yonetime atip bana transfer yapmadilar diyorlar (acikca soylemiyorlar ama ima ediyorlar) - bu sekilde isin kolayina kacip kimi oynatsaydima getiriyorlar... Sene de 3-4 milyon dolar/euro alanlar kendileri - cozum uretmekle sorumlular. Ya ayni hatayi yapani oynatmazsin baskasini bulursun yada hepsi ayni hatayi yapiyorsa elini iyice tasin altina sokar biraz fundemental dersi verirsin. Bunlar elini tasin altina sokmak istemiyor - ben A takim TDsiyim bana hazir oyuncu getirin ben sistem uygulayayim havasindalar ama bu Turk futbolcusunun gercekleri ile ortusmuyor. Derwall gibi, Kalli gibi elini tasin altina sokmak zorundalar...

Post Reply