EL Playoff:Karpaty Liviv -Galatasaray

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Re: EL Playoff:Karpaty Liviv -Galatasaray

Post by Murat Biricik »

Mert Tokman wrote:Oleeeyyy FB gol yedi onlarda eleniyoo :lol: :lol: :lol:
Ne kadar hazindir. Her iki klubun de yoneticileri bu sonuclardaki bas sorumlular. Sark kurnazligi yapip bakalim olayi kimin ustune yikacaklar.

Kerem in kulaklari cinlasin, kariyerleri olan futbol adamlarini bitirmek ve yermek uzerine bizim ustumuze yok. Gercekten acinacak haldeyiz. Low, Hiddink, Del Bosque ve buyuk bir ihtimal Rijkaard. Bize durmak yakismaz ogutmege devam!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Cengiz Akgun wrote:
Soner Özaltındere wrote:o kişilerin kafa yapılarının değişmesi gerekiyor önce o da ne zaman olur bilemem...

Bu kisiler taraftarlar olacagina gore ve sayisi da milyonlarca bu pek kolay bir is degil. Ben geldim gidiyorum boyle bir pirilti gormedim hala. Bir takimini duzeltecek olanlar taraftaridir. O da bunu mali destekleri ile yapar. Cezali mac gibi bos tribunlere oynamadiklari surece ne futbolcusunun ne TD'nun ne de yonetim adi altinda kenefi yonetemez diye burada bas bas bagirdiklarimin kafa yapisi filan degismez. Yensen de yenilsen de yanindayiz safsatasi ile alinacak sonuc bundan ibarettir. Duzelmez. Ingilterede yalniz yurumiyeceksin diye sarkilarla taraftarlik yapanlar basariya doyduklari icin kotu durumun gecici oldugunu bilirler. Boyle senelerdir aptal yerine konulmayacaklarina emindirler.

kesinlikle kastettiğim taraftar değildi...kafa yapısını değiştirmesini beklediğim insanlar; tam aksine klübü yönetenlerin ta kendileri..Türkiye'de özellikle Galatasaray gibi kapalı bir camia içinde ben bugüne kadar taraftarın herhangi bir inisiyatif alaraak herhengi birşeyi değiştirebildiğini görmedim, göreceğimi de sanmam. Değişmesi gereken Galatasaray'ın iç yapısı ve yönetim tarzı. Klübü sizden emanet alıyorum diyerek klübü yönetmeye soyunan adamlar nasıl bu kadar çapsız hatalar yapıyorlar anlamıyorum? Kimse git Robinho'yu al demiyor ama artık şu ayhan'ları da oynatma takımda. şu takımın başında ki adamın bu işi yapamayacağını görmek için daha ne bekliyor bu yönetim anlamıyorum? daha< ne yazayım ki? ucuz etin yahnisi bu kadar olur beyler...ortada ne adam gibi malzemem var ne de o malzemeden yemek çıkaracak aşçı..
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Yonetimin veya baskan Adnan Polat'in bir daha Galatasaray'a baskan olabilecegini sanmiyorum. Galatasaray uyeleri bu ayibi unutmaz. Yurt disinda basari Galatasaray'in herseyi. Cok buyuk hata yaptilar, kotu gidisi cevirecek hamleler bir turlu gelmedi. Nasil olurda uc gun once takima giren Elano, iki gun sonraki macta oynatilmadi, bu nasil bir yoneticilik, kumardir.

Hakan Balta ve kaleci zaafi devam ediyor. Yedigimiz golde Hakan nerede, top nerede.
Kemal Bakircioglu

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Rijkaard basın toplantısında kadronun genel kalitesinin düşük olduğundan bahsetmiş.
Sakatların çokluğuna akıl erdiremiyormuş, takımdan habire ameliyatlık sakatlar çıkıyormuş.
Yönetim'den savunmaya takviye talebinde bulunmuş ama sonuç alamamış.
İstifa etmeyi düşünmüyormuş.

Galatasaray kadar kötü yönetilen bir kulüp yeryüzünde yoktur.
Ben Rijkaard'a hem hak veriyorum, hem hak vermiyorum.
Bazı oyunculara çok güveniyor, belki de tanımadığından ötürü onlara ümit bağlıyor. Geçen seneden bugüne Zan'a, Servet'e, Sarp'a, Barış'a inanılmaz şans verdi.
Emre Güngör'ü ise bir maçta sildi.
Kafasına göre transfer yapan bir yönetimin olduğu yere geliyor, kendisi de adam gibi bir transfer listesi hazırlayamıyor.
"Yönetim oyuncu bulsun" ne demektir? Beş kişilik alternatifli bir liste sunarsın, birini almazsa diğerini alır yönetim.
Öbür taraftan Ali Turan'ı haraç mezat kapan kimdi? Sonra da Sivas maçında ileriye top taşıyamıyor diye azarlayan?
Bir kaleci sorununu, sol bek sorununu, çift yönlü ve oyun kurucu orta saha sorununu, sağ bek sorununu teşhis etmek zor muydu?
Oyun zekası olmayan, at gibi koşmaktan başka birşey bilmeyen Sabri'leri Barış'ları onore eden, Arda gibi ne uzayıp ne kısalan bir tipe "sembol oyuncu" muamelesi çeken bir kulüp düşünün...
Yönetimiyle teknik ekibiyle kadrosuyla rezaletin içindeler.
AYRILMAZ İKİLİ

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

rijkaardin gitmeye niyeti yokmus haha

yazik size ya, size aciyorum gercekten, siz demedinizmi lig baslamadan bitti diye? daha ne diye bakiyorsunuz bu takimin maclarina?
ben önceden dedim, ben galatasarayi cok sevmeme ragmen MUSTAFA SARP, BARIS ÖZBEK, AYKUT ERCETIN, AYHAN AKMAN, SABRI SARIOGLU, SERVET CETIN ve HAKAN BALTA gibi kazmalarin ve GÖKHAN ZAN ve KEWELL gibi kronik sakatlarin oldugu bir takimi tutmuyorum. bu sene ve bu yönetimin oldugu sürece baska takim bulun kendinize.
ben bu sene bucasporu tutuyorum, orada galatasaraydan daha az kazma vardir...
aslan her zaman aslandir

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Bugun ve yenilen gol tarihimizin utanc gunlerinden biri... Bugunlerin gelisi taa 2002 senesinde basliyor ama herhalde dibi bulmamiz bugunmus. Bu saatten sonra ne yaparlar bilemiyorum ama bir sure GS ile bir sey duyup gormek istemiyorum. Acikcasi FB'nin yenilgisi icinde uzuldum onlarin elenmesi bizimkiyle berbaer Turkiye'nin buyuk utancidir

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Soner Özaltındere wrote: kesinlikle kastettiğim taraftar değildi...
Ben de bunu cok iyi anlayip bildigim icin soyledim ya once taraftar kafasini degistirmeli diye.
Soner Özaltındere wrote: kafa yapısını değiştirmesini beklediğim insanlar; tam aksine klübü yönetenlerin ta kendileri..
Klubunun yoneticinin kafa yapisini degistirmek icin sebeb ne olacak? Bak asagida ne guzel yazmisin.
Soner Özaltındere wrote: Türkiye'de özellikle Galatasaray gibi kapalı bir camia içinde ben bugüne kadar taraftarın herhangi bir inisiyatif alaraak herhengi birşeyi değiştirebildiğini görmedim, göreceğimi de sanmam. Değişmesi gereken Galatasaray'ın iç yapısı ve yönetim tarzı. Klübü sizden emanet alıyorum diyerek klübü yönetmeye soyunan adamlar nasıl bu kadar çapsız hatalar yapıyorlar anlamıyorum?
Bunu soyledikten sonra taraftar tutumunu degistimedigi ve koru korune bu sistemin bir pacasi olmayi kabul ettigi surece, degisecek olan ne olabilir ki?
Senelerdir bu boyle geldi, boyle gidiyor, ve de gidecek. Ancak taraftarin kendilerinin kandirilmalarinin sonucunun kendi mevkileri, san, ve sohretlerine dokunacagini ve bu klubun de alalede bir klup haline gelebilecegi korkusuna kapilanlar bu tur koklu degisiklikleri yapmak zorunda kalirlar. Bu hafta sonu davulla zurna ile tribunde yerini alanlar kufur bile etseler ne olacak ki? Utandiracaklar mi, dusundurecekler mi bu sistemin bu sekilde en az emek ve ozveri ile devam etmesini isteyenleri? Onlar alisik boyle seylere. Kufur de yerler, klubun yakilisini ve basilmasini da seyrederler. Ama bunlar gecici seylerdir. Bir yolunu bulup gunu, ayi ve yili kurtarmak cok kolay. Onlar da zaten hep bunu yapiyorlar profesyonel futbol ortaya ciktigindan beri Turkiyede. Yarin futbolcularin maaslarinda bir eksiklik olmayacak. TD ve Teknik ekibinde de. Baskan filan dediginiz adamlar da senelerdir taraftarlara soylediklerini soyleyecekler bu durumla karsilasildiginda her zaman yaptiklari gibi. Hatta bu fatura benim bile diyecekler cikacak yalandan. Ama o faturyai odemeye hicbir zaman yanasmadiklarini bildigimiz halde yonetimde, ic yapida, camia da, ve fubolcu da bir degisme beklemek neden? Duzen tikir tikir islemekte. Arada bir kayikci kavgasi olur boyle.

Bu kadar ince mi bu isi gorebilmek?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FR'a toz kondurmuyorsunuz ya, bizim yöneticilerden farksizsiniz bu hususta. Birakin Allah askina, 2 sezon dile kolay. Takimin yedigi gollere bakin, maclarin tamimina bakmiyorsaniz. Katkisi ne bana söylermisiniz. Sahada ki asil durusu mu :-D Bu sene kadro berbat diyelim, gecen sezon ne oldu peki. Sivas'in, Bursaspor'un kadrosu daha iyi mi, soruyorum sizlere. Bir gözden gecirin bakalim...sorun kadro degil, kadronun nasil degerlendirildigi ve oyuncularin genel durumu, sahada ki duruslari. Bunu TD asilar. Torik moriki bosverin siz.

Aydin gitti biliyordum, cocuk macin sonlarina dogru girdi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:FR'a toz kondurmuyorsunuz ya, bizim yöneticilerden farksizsiniz bu hususta. Birakin Allah askina, 2 sezon dile kolay. Takimin yedigi gollere bakin, maclarin tamimina bakmiyorsaniz. Katkisi ne bana söylermisiniz. Sahada ki asil durusu mu :-D Bu sene kadro berbat diyelim, gecen sezon ne oldu peki. Sivas'in, Bursaspor'un kadrosu daha iyi mi, soruyorum sizlere. Bir gözden gecirin bakalim...sorun kadro degil, kadronun nasil degerlendirildigi ve oyuncularin genel durumu, sahada ki duruslari. Bunu TD asilar. Torik moriki bosverin siz.

Aydin gitti biliyordum, cocuk macin sonlarina dogru girdi.
Hasan, sen de FR kendince kendinin hicbir sey ispat etmeye mecbur hissetmedigini anla artik. Bu isi para icin yaptigini unutma. Ne yani Turk futbolcusunun hali ortada. O alismis Ajax, Milan. Barcelona'da en iyisine. GS da bunlarin olamayacagini gordu. Simdi vaktinin bitmesini bekliyor. Ya eline tazminati sayacaklar ya da o da iste bu curuktu bu sakatti bu yeteneksizdi diye senesini dolduracak.

Hic kimse hayal filan kurmasinin bu durumu kendine dert filan ettigini sanarak. Bunlar profesyonel insanlar. Gugus oynamiyorlar. Ne kadar ekmek bu kadar kofte demesini yadirgamayin lutfen. Futur ettigini sanmiyorum Lotto gibi 2 kusur mu yoksa 3M Avro mu her neyse alacak gidecek. Iki sene icinde 6M Avro bir de kuyruguna baglayarak getirdigi kabaklar var. Kondisyoner filan gibi komiklikler. Polat icin pismis ise onun icin kurtulmus.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Serkan Yalcin

Post by Serkan Yalcin »

Geçen sezon takımdan kovulmaya çalışılan oyuncuların hepsi şuan takımda. Golü atan Aydın Yılmazın geri döndüğünden kimsenin haberi bile yoktu belkide. Rijkaardın çıkarabileceği bir kadro yok ortada. Şu Hakan Baltayıda bir kenara çekip konuşmaları gerek. Senin sorunun ne diye. Sanki GS ye zarar vermek için para alıyor gibi oynuyor. Salakça hatalar. İlk maçtada 2.golu yememize sebep olmuştu şimdide elenmemize sebep oldu. Transfer sezonunun bitmesine birkaç gün kaldı ve bu saatten sonra transfer yapabileceklerini sanmıyorum. Gelecek oyuncu varsa bile elendiğimiz için gelmez. Yarın Adnan Polat basın açıklaması yapar transfer sezonunu kapattık diye ve bütün bir sezonu ilk 10 a girmek için oynarız. Birileri koskaca GS camiasının altını oyuyor. Oyunlar dönüyor. Ve olan taraftara oluyor. Kaliteli oyuncuları satıp yerine 3.sınıf oyuncuları alanlar GS ye zarar vermeye çalışan en adi şerefsizlerdir. Adnan Sezgin kulakların çınlasın.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

2010 -2011 senesinde GS in -eger Avrupa kupalarina kalirsa - konumunu belirleyecek UEFA katsayi puani; 44.110. Bu seneden gelen nur topu gibi 2.0200 puanimiz var.
Onumuzdeki bes sene boyunca 2.02 yi cebimizde tasiyacagiz.

7.2200 7.9500 15.4000 11.5200 2.0200 44.110

Aklim almiyor, eleyebilecegin takimlar icin yapman gereken bir max iki oyuncu transferini yapmiyorsun, elindeki oyunculari cikariyorsun. Bu sene alinacak cift haneli bir katsayi puani Avrupa Liginde seribasi konumunu pekistirir, SL de ucuncu torbayi getirirdi. Aslantepe ye gecis oncesi ne buyuk vizyon ve misyon ornegi.

Iskence burada bitmedi. Bence GS taraftarini zivanadan cikartmak icin elendikten sonra transfer yapacaklar. X GS da, Y GS da yi okumaga hazir olun.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Basin toplantisinin dinlemedim ama Rijkaard sadece bir yerinde Flemish degil de Ingilizce kullanmis:

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, üst üste alınan kötü sonuçlar nedeniyle istifa etmeyi düşünmediğini söyledi.

Rijkaard, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ''İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?'' sorusu üzerine, ''İstifayı düşünmüyorum. Sezonun başındayız, bizim daha çok çalışıp başarılı olmamız gerekiyor. Benim bu sonuçlarda yüzde kaç payım olduğuna gelince; takım başarılı olduğu zaman futbolcular alkışı kazanıyor, takım kötü gittiği zaman tabii ki suçlu hoca oluyor. Çünkü takımın başındaki odur. Onun için ben kaçmayacağım ve sonuna kadar mücadele edeceğim daha yapacak çok iş var'' diye yanıt verdi.

Görevinin başında olduğunu anlatan Holandalı teknik adam, ''Sezon başı olduğundan dolayı hatalar olabilir, bunları düzeltmemiz lazım. İki tane kazanacağımız kupa var, şu anda hedefimiz bu kupaları almak'' dedi.

Rijkaard, Galatasaray'ın oyunundaki düşüşün nedenlerinin sorulması üzerine, mazeret üretmek istemediğini de vurgulayarak, ''Alınan oyuncuların hepsi sakat, herkes neredeyse sakatlandı. Defansa da oyuncu istedim. Elinizdeki ürün ve kalite böyle olunca bu tip sonuçlarla karşılaşıyorsunuz'' ifadelerini kullandı. Rijkaard'ın bu soruya, toplantıda kullandığı dil olan Flamence yerine İngilizce cevap vermesi dikkati çekti.

Hollandalı çalıştırıcı, kendileri için duygusal bir maç yaşandığını da anlatarak, ''Son dakikalarda turu getirecek golü bulduk. Ama yediğimiz golle turu rakibe hediye ettik. Futbolcularımın mücadelelerinden memnunum. Kimseyi kadro dışı bırakacak lüksüm yok. Çünkü çok eksik oyuncum var'' diye konuştu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ibret-i Alem icin asalim bakalim. Balikci koyluleri Tromso faciasindan sonra bu da Karpaty olayi. Sakin pempe formalardan en az ikiser tane almayi unutmayin bu olayi hatirlatmasi icin. Ebru hanim elcegizleri ile hazirlatmis. Bu firsat kacmamali hakiakaten. Adnanlar da imzalarsa Mert'in dedigi gibi paha bicilmez.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kafayi biraz dagitmak icin, Yilmaz Ozil in yazisindan alinti:

"
uc inek mi -- uc cocuk mu???
Üç inek yapmak ....!! Üç tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen çipurayı çiftlikte yetiştirmeyi başaran Türkiye, dünyanın en güzel meralarına sahipken, ineği de taaa Uruguay'dan getirmeyi başardı. Yeterli ineğimiz yok çünkü. Koyun sayımız iyi. Öküz de getireceklerdi aslında. Şöyle bi baktılar etrafa... Eee, yeteri kadar var. Var ama, hayvan başka şey... Hayvancılık başka şey maalesef. Bu Uruguay'dan ilk önce Lugano gelmişti bize. Bonservisi 6.5 milyon Euro'ydu, 4 yılda ödenen para 14.5 milyon Euro... Uruguay ineklerinin tanesi, 1.800 Euro... 8 bin tane gelecek, onlar da 14.5 milyon Euro... Hadi diyelim, inek yetiştiremiyoruz. .. Bi tane Lugano yetiştirip Uruguay'a göndermeyi becerebilseydik, inekler bedavaya gelecekti yani.... O nedenle, Lugano'nun kaptanı olduğu Uruguay milli takımı Dünya Kupası'na katılıyor... Biz ise Uruguay ineklerinden mangal yapıp, Kupa'yı televizyondan seyrediyoruz anca.) Top çevirmeyi bırakıp, kıyaslarsak.. . Türkiye'nin nüfusu 72 milyon. Alt tarafı 10 milyon ineği var. Uruguay alt tarafı 3.5 milyon kişi. 13 milyon ineği var. Netice itibariyle özet? Mesele uc cocuk yapmak degil Yeğennn Mesele Üç inek yapmak ....!! "

Post Reply