Adnan polat kına yak şimdi.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Adnan polat kına yak şimdi.

Post by Mehmet Gorgen »

Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi.

2012 uefa kriterleri diye saçmalığı aklına takacağına takımının avrupa kupalarına katılmasına önem verseydin takım şimdi elenmezdi.

Haldun gitti şimdi kimi haracayacaksın?

-Arda'yı mı harcayacaksın.Takım kaptanlığını mı alacaksın?

- Rijkaard'ı mı kovacaksın?

-Yoksa skibbe'ye yaptığın gibi ilk önce suçu Rjkaard'ın yardımcılarına yükleyip onları mı işine son vereceksin?

-Yoksa son kurşununla sağ kolun AS'İ Mİ HARCAYACAKSIN.

AMA ŞUNU ADIM GİBİ BİLİYORUM Kİ KESİNLİKE KENDİNDE SUÇ BULMAYACAKSIN.

BRAVO TAKIMI UEFA 2012 KRİTERLERİNE, BİZİ DE YERİN DİBİNE SOKTUN.

YOLUN SONU YAKLAŞIYOR..

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: Adnan polat kına yak şimdi.

Post by Mehmet Gorgen »

Adnan, Sezgini de al ve lütfen İSTİFA et!

Galatasaray tarihinin en çok yanlış yapan başkanı olma yolunda emin adımlarla ilerlemesine de sessiz kalamam artık!
Adnan Polat benim 20 küsur yıllık dostumdur. İnsan olartak tek laf etmem, edemem, ettirmem de.

Ama Galatasaray tarihinin en çok yanlış yapan başkanı olma yolunda emin adımlarla ilerlemesine de sessiz kalamam artık!

Bak Sevgili Adnan; Adnan Sezgin’i Galatasaray camiasında bir tek Allah’ın kulu istemiyor.

Görmeye tahammülü yok o görevde.

Futbolcusu da istemiyor.

Teknik direktörü de.

Florya’daki çalışanlar da.

Ama sen, nedense, Adnan Sezgin’e can simidi gibi yapışmışın bırakmıyorsun!

Yönetimde değilken Sezgin’i Malatyaspor’a önerdin, olmaz dediler. Sonunda Şekerspor’a yerleştirdin.

Şekerspor nere Galatasaray nere birader!

Zamanında Türk spor tarihinin en başarılı başkanı Faruk Süren ve yönetimlerini acımasızca eleştirirdin. Şimdi yüzün kızarıyordur herhalde Adnan’cığım.

Dilersen, işe transfer döneminde akıllara ziyan, bir ilkokul çocuğunun bile yapmayacağı yanlışlardan başlayalım:

1. Frank Rijkaard, Servet Çetin’i istemiyor. Lucas Neill’in yanında güveneceği, sol ayağını iyi kullanan bir stoper diye yırtınıyor. Haldun Üstünel, İngiltere’de bu stoperi buluyor. Adnan Sezgin istemedi diye “Hayır” diyorsun Adnan.

2. Lütfi Arıboğan’la 2 hafta görüşüyor Haldun. Senin onayınla sözleşme hazırlanıyor. Arıboğan, Futbol AŞ Genel Müdürlüğü’nü kabul ediyor. Haldun Üstünel, sana gelip anlatıyor. Sen “Hemen arayacağım. Aferin, iyi yapmışın!” diyorsun ama Lütfi Arıboğan’ı aramıyorsun bile.

3. Keita’nın satılmaması konusunda gerek Haldun Üstünel, gerek Murat Yalçındağ, gerek Rijkaard seni defalarca uyarıyor. Sense Adnan Sezgin’in “Daha iyisini buluruz... İyi para veriyorlar adama” sözüne kanıp Galatasaray’ın en iyi oyuncularından birini satıyorsun. Yerineyse kimseyi hala alamadın!

4. Mehmet Topal gitti. Yerine ön libero aldın; olmadı Mustafa Sarp daha iyi çıktı! Şimdi İspanya’da, Real Betis’in kapısında üçüncü ön liberoyu bekliyorsun.

5. Sağ bekin yok. Sol bekin yok. Stoperin tek. Kalecin, eh şöyle böyle.

Bu yerlere adam aramıyorsun bile.

6. Haldun Üstünel, “Adnan Sezgin istemedi diye, başkan istifa et dedi. Ben iyi bir Galatasaray’lıyım; istifamı hemen yazıp verdim. Ben Adnan Sezgin’in Galatasaray’a zarar verdiği kanısındayım” diyor. Haldun Üstünel’i Galatasaray camiası seçti. Adnan Sezgin’iyse sen atadın. Galatasaray tarihinde ilk kez bir seçilmişi bir atanmış için feda eden başkansın!

7. Yılbaşından sonra yeni statta oynayacak Galatasaray, eğer son anda bir engel çıkmazsa. Peki, yılbaşı geldiğinde, yani ilk devre bittiğinde, Galatasaray sıralamada kaçıncı olur? Bana sorarsan beşinci olarak ikinci devreye girerse büyük başarı!

8. Galatasaray Futbol Takımı özgüvenini yitirmiş. Sivas’ta 1-0 öne geçen Galatasaray, maçı 2-1 kaybeder mi? Futbolcular ancak 60 dakika top oynuyor, o kadar! Sorunları olduğu belli. Nedir bu sorunlar? Biliyor musun? Adaşın biliyor mu?!

9. Haldun Üstünel lehine tribünlerde tezahürat yapılmasın diye tribün önderlerine bedava bilet dağıtıldığı ve bunların stat önünde, iki hatta üç katı fiyatla satıldığı iddiaları doğru mu?

10. Gene Adnan Sezgin’in hatalarını örtbas etmek için, “Rijkaard’ı Türk futbolcular istemiyor” gibisinden uyduruk haberler çıkıyor kimi gazetelerde. Tekzip etmiyor, ettirmiyorsan, bunları kimin yazdırdığı konusunda camiada soru işaretleri oluşuyor!

Adnan’cığım, önünde iki seçenek var:

A) Adnan Sezgin’in istifasını iste. Haldun Üstünel’i ya da Mehmet Cıbara’yı çağır, futbolla bu ikilinin birlikte ilgilenmesini sağla. Haldun’u Futbol AŞ’nin başına getir. Transferlerde de Mehmet’le birlikte çalışsınlar.

B) Olağanüstü Kongre kararı al; istifa et.

Yoksa sana yazık olacak. Seni benim gibi gerçekten seven insanları da çok üzeceksin.

Star, Aziz Üstel

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Helal Aziz. Sen kendine once "yarin aksam yine bulusalim" diye bir sov bul.

Yarinda biriniz Hincal ne demis onu assin. Kusura bakma Gorgen. Amacim kilcik atma' degil ama al birini vur oburune durumunda olan Sihirbaz filan diye abartilmis at kuyruklunun yaptigi transferlerde ortada olmasa inanacagim. Su yazida benim daha once soyledegim at hirsizi ve Polat iliskisi konusunda yeni bir sey var mi?. Aziz bu bildiklerini uc sene once niye yazmamis? Sekerspor yeni mi aklina gelmis? Ay'da talk-show mu yapiyormus?

Ha bir de Suren yalakligi da mide bulandirici. Bugun GS finansal acidan harebe ise bunun tek suclusu da ortada iken hem de. O zaman Aziz'in onune bir kemik attigi icin su yukardaki laflari etmis olmali. Tesadufler eseri basariya ac birkac insanin durtusu ile dort ayaginin ustune dusmus bu mahlugun adi buyuk baskan diye geciyor. Bu kadar miyop bunlar iste.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Camia degil mi bu...daha neler okuyacagiz. Haldun ve tribun olayina deginmek istiyorum...neymis efendim yönetim bedava bilet dagitiyormus...dagitti diyelim, sen neden tribunlere malzeme oluyorsun peki, ne oldu senin GS'ligina...kabullenebiliyormusun senin lehine, yönetim aleyhine tezahurati?! Ben edemezdim sahsen. "Yapmayin" diyebilecek buyukluk göremedim onda (Haldun Ustunel). Sakat transferlerin, tahta bacaklarin diyarinda transferin temelini atan kendisi degil mi? FR'i kim getirdi, Adnan mi...zannetmiyorum :-D Onun vizyonu GS'in butcesini asar, ve neticede birsey elde edilecegini zannetmiyorum. "Harry'e bunu yapamazdik" diyerek kulubu zor duruma sokan kendisi degil mi, sportif ve ekonomik acidan.

...gittiler mahalle takimina elendiler, bilhassa ilk yari ve macin genelinde tek kale oynadi rakip takim...yönetimi bosverin, adamlar görevini bir sekil yapiyor, ama teknik kadro ve oyunculara ne demeli. Bu sezon erken havlu attilar...sezon ortasi ne olur bilmem ama muhtemel önlem ciddi bir maddi kulfet teskil edecek.

FR sen gercekten bos laf adamisin, halbuki seni ilk dönem birseye benzetmistim.

Not: Ilhan Cavcav New Zeeland dan bir oyuncu almis, görecegiz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Rijkaard'ı getirip, stad'ı yoluna koyduktan sonra, üstüne Dos Santos,Keita gibi adamları da kadroya katınca herkes koşulsuz desteklemeye başladı Adnan Polat'ı. Arda'nın kaptanlığı, GS Mobile, Bonus Card gibi işlerle de yenilikçiliğini gösterdi sağolsun...

Bundan önce Skibbe ve Lincoln'ü gönderme ve yönetme şekli,üstüne Bülent faciası gibi olayları vardı aslında bugünlerin habercisi olarak.O zaman da A.Sezgin vardı ve bu 2009 Haziaran sonrası toparlanma döneminde hep Haldun'u duyduk, herşey yolunda görünüyordu.

Sonra Nonda'nın gönderilmesi ile başladı saçmalıklar dizisi, Leo Franco olayı,
İstenmesine rağmen Dos Santos'u almamak, Keita'yı göndermek, Topal'ı gönderip yerine gerekli adamı alamamak,hala Baros'a bir alternatif,kaleci,orta saha oyuuncusu bulamamak,Kewell olayındaki tutum,Haldun olayı,tekrar Sezgin'in gelmesi,transfer yapılamaması ve Tromso faciasından beter bir son.Tromso'daki ilk maç futbol tarihine geçer, su-çamur futbolu olarak.En azından bahane olarak öne sürülebilcek birşey.

Bu seneyi şampiyon olarak bitiremedikçe(imkansız) Adnan Polat'ın sonu yakın.

Tüm bunların yanında Rijkaard'ı da fazla abartmışız gözümüzde. Herkes Barça,barça derken küme düşen bir Rotterdam var bu adamın yönettiği,bunun üstünde kimse durmadı.
15+ ay sonunda ne bireysel ne de takım olarak hiçbir oyuncu kendini geliştirememiş. İnatla
4-3-3 oynayamayan adamlarla bu oyunu oynamaya çalışmak ve bunda ısrarcı olmak, takımın tamamının yakın oynamayı becerememesi vs vs

Tepeden tırnağa kimsenin işini iyi yapmadığı bir ortam.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Rijkard'ın bize bir faydasının dokunmadığı kesin. Bundan sonrada dokunacağı şüpheli ama adamın istediği tek bir transferi yapmadan -sırf Adnan Sezgin ve Polat'ın- keyfine kalmış rezalet bir transfer politikası sonucunda ortaya çıkan tablonun bir numaralı sorumlusuda FR olamaz.

Bir numaralı sorumlu yönetimdir FR değil. Yönetimdir, çünkü FR gelmeden öncede saçmalıyorlardı, geldikten sonrada -bildiğimiz yada bilmediğimiz konularda- saçmalamaya devam etmiş olmaları oldukça yüksek bir ihtimal.

Rijkard'ı suçlayıp yönetimin rezaletlerini dikkatlerden kaçırmaya çalışanlar olursa onlarada yazıklar olsun!

YÖNETİM ADAM OLSUN ÖNCE!

Ya kendileri defolsun, ya Rİjkard'ı göndersin, yada kadroyu adam etsin! Koca kıçlarının üstüne oturup beklemesinler!

Post Reply