Prekazi cok kizmis!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Fahrioglu

Prekazi cok kizmis!

Post by Murat Fahrioglu »

Milliyet'e gore Prekazi GS yonetimine cok kizmis. Adnan Polat Eskisehir macindan sonra gelin demis, Jovanovic de alacaklarina karsilik bonservisini eline alip gelmis. Milliyet'in tam haberi soye:

Prekazi, Başkan Adnan Polat’ın isteği üzerine 25 yaşındaki futbolcuyu getirdiğini belirterek, “Başkan önceleri samimiydi ve ‘Eskişehir maçından sonra gelin’ diyordu. Ama İstanbul’da telefonumuza bakmadı” dedi.
Florya’da yapılan görüşmede Adnan Sezgin’in kendilerine olumsuz yaklaştığını da kaydeden Prekazi, “Jovanovic’e kulübünden ayrılırken alacaklarına karşılık bonservisini verdiler. Rijkaard da kasetlerini izlemiş ve beğenmişti. Ama nedense İstanbul’da şartlar değişti. Şimdi Galatasaray’a gelmek için kulübünden ayrılan ve açıkta kalan bir oyuncu var. Bir daha Galatasaray’dan ne bir yönetici ne de bir sorumlu beni aramasın. Çok kırıldım. Ben menajer değilim. Sadece eski kulübüme yardımcı olmak istedim” ifadelerini kullandı.

Selcuk Samli

Re: Prekazi cok kizmis!

Post by Selcuk Samli »

Bu haber dogru mu degil mi bilmiyorum ama dogruysa da sasirmam acikcasi.Adamlar transferin son gununde Istanbul'a turistik seyahat yapacak degiller herhalde.GS'in boyle yonetilmemesi lazim uzuluyorum.

Seneler once benzer bir olayi ben yasamistim(ben de menajer degilim).Avusturya'da alt liglerde oynayan yetenekli genc bir forveti bir Izmir kulubune(isim vermek istemiyorum) tavsiye etmis,ve en azindan bir deneyin demistim.Yoneticilerle konusulmus,oyuncu gelsin deneyecegiz denmisti.Cocuk kendi imkanlariyla Turkiye'ye gitmis,ve td maalesef sezon acildi deyip, denemeye bile almamisti.

O yuzden bu olaya fazla sasirmadim.
nefvakfi.org

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Doğruysa yönetim büyük başarılarına bir yenisini daha eklemiş demektir.
Böyle karaktersizlik, böyle rezillik olur mu?
İnsanlar bu kadar alçalır mı?
Resmi Siteden zorunlu açıklama bekliyorum

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Doğruysa yönetim büyük başarılarına bir yenisini daha eklemiş demektir.
Sen de cok seyler bekliyorsun. Ednan beylere komisyon vermemistir Prekazi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Doğruysa yönetim büyük başarılarına bir yenisini daha eklemiş demektir.
Abi Ednan degil Delnan kac kere soyleyecem? :)
Sakin Delnan abiler Prekazi'ye komisyon vermemis olmasin? (Ciddi degilim tabii, ama mustehzi yaklasacaksak alasini yaparim :) )

Ben anlamadim.
Prekazi istedi diye oyuncu mu alacaktik?
Koskoca klup bu, almazsa almaz. Bir B plani yapsalardi kendilerine. Hem zaten once cagirdilar sonra almadilar diye aglamak abes. Herhalde bir yuzyuze gorusulecek degil mi futbolcuyla? Madem cok istekliydi tabii ki kendisi gelecek. Cemisgezekspor muyuz biz?
Eskiden Hagi'ye Popescu'ya ne bileyim eski yabanci futbolcularimiza giydirilirdi bize futbolcu kakalayacaklar bizim yonetim de yiyecek diye. Bratu Petre diye dalga geciyorduk, e simdi Jovanovic gelse neler denirdi? Adam genc falan da degil (Prekazi'nin dedigi Branislav olani).
Bakin bu sefer oyle olmamis.
Ben demiyorum Prekazi'ye giydirilsin. Cocukluk kahramanim kendisi. Galatasaray ruhunu ogrendigim adamlardan. Ama niye ayricalik yaptik simdi taraftarlar olarak sirf TV'de guzel yorumlar yapti diye onu anlamadim? Yonetime ben de gicigim bu aralar da niye bir bokluk oldu mu herseyi boktan gormeye calisiriz biz onu anlamam.
Eren Gumrukcuoglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eren Gumrukcuoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Abi Ednan degil Delnan kac kere soyleyecem? :)
Sakin Delnan abiler Prekazi'ye komisyon vermemis olmasin? (Ciddi degilim tabii, ama mustehzi yaklasacaksak alasini yaparim :) )

...
Yap elbette. Ben Prekazi'nin avukati degilim. Adami da hic oynarken bile gormedim. Bana bir sey anlatmaz Prekazi adi. Malum Belgrad'da o kici kirik takimi 5-1 yenerlerken bu Prekazi maci veren Turk kanalinda misafir yorumcu idi. Orada salliyordu GS'a bir adam getirecegim herkez apisip kalacak cok iyi filan diye. Orada idi galiba Delnan Ednan ile de (oburu At Kuyrugi Ednan) gorustum ve kasetleride FR verdim mayismistir gibi gaz veriyordu.

Elbette Prekazi bir yoldan yolunu bulacakti. Sinirlenmesi onadir. Ama bu GS transfer isinde benim de icerden birilerinin otlandigina dair suphelerim var. Degilse bu Delnan Ednan ile At Kuyrugi Ednan bu kadar salak olabilir mi yahu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Akif Karamızrak wrote: Bir diğer konu acaba Prekazi bu işi sadece hatır gönül için mi yapacaktı yoksa işin ucunda komisyon varmıydı?
...
TV'da sordular sen bu adamin menejeri misin diye? Yok canim ben eski takimim GS'a bir gonul isi yapiyorum filan dedi. Ama boyle seylere inanmak mumkun mu ortada milyonlarca avro donerken? Elbetteki hayir. Prekazi enayi mi? Bence degil. Yalanci mi? Dogruyu TV'da soyleyecek kadar enayi degil. Cikari olmasa ne ugarsacak GS duzulecek ya da batacak konusunda. Ikincisi komisyonu oyuncudan alacak zaten. Ama o komisyon oyle ya da boyle futbolcunun fiyatina yansiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Bu olayda haksiz olan tarafin Prekazi olma olasiligi yuksek. Macta Prekazi'ye spiker "Galatasaray Ledesma'yi getirecekmis" dendiginde, "Jovanovic ondan 2-3 gomlek ustundur" diyor. Bahsettigi futbolcu 25 yasina kadar adi sani duyulmamis takimlarda oynamis. Daha yeni Partizan'a gelmis. Sanki dalga geciyor. Getirmek istedigi hicbir yerde dikis tutturamamis bir defans oyuncusu, Ledesma ise Lazio'da kendini ispat etmis gorece ofansif orta saha. Kiyaslamak bile abes. Diger Jovanovic soyadli oyuncu Marko Jovanovic ise 22 yasinda uc senedir Partizan'da oynuyor. Basin da anlamadi kimin transferinin sozkonusu oldugunu. Ben o gelirse iyi olabilir diye dusundum ama, Prekazi yasli oyuncuyu satmaya calismis.

Prekazi oyuncuyu fazla abartti, bizimkiler de bakalim demisler. Transfer olmayinca Prekazi bozulmus. Komisyon almayacaktim diyerek yalan uzerine yalan koymus Prekazi. Rijkaard'in oyuncuyu cok begendigi de uydurma bence.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Wikipedia cok guvenilir olmayabilir (sen ben edit ediyoruz sonucta) ama Jovanovic'i Partizan'dan sutlamislar. Su anda serbest oyuncu imis. Cok super bir oyuncu olsa "Ah vah sen nasil etik kurallari cigneyip baska kuluple gorusursun." diye kapi disari etmezlerdi herhalde.

http://en.wikipedia.org/wiki/Branislav_Jovanovi%C4%87

Daha onceden de garip takimlarda oynamis ve Partizan'a yeni transfer olmus. Bence Partizan bu oyuncuyu begenmeyip gondermek istemis, Prekazi de bu ise araci olmus. Yani bizi kaziklamaya kalkmis. Bizimkiler isin icinde oyun oldugunu anlayinca da Prekazi'yi kapi disari etmisler. Prekazi sakat, cer cope akan milyon eurolari gorunce "Herkese sapir supur bize yarabbi sukur mu?" diye hayiflanmistir herhalde. Bence hikaye boyle. Transfer sapsalligimiz herkesin agzinin suyunu akitiyor.

Benim bildigin bu devirde kimseye guvenmeyeceksin. Prekazi, Simovic bu isimler bize cok sempatik geliyor ama unutmayin ki Simovic sahtekarliktan hukum giydi.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Onceki senelerde kulupte gorev yapan profesyonellere nasil davranildigini
gordugum icin bu olay biraz midemi bulandirdi.Bence transferlerin durumunu kestiremedikleri icin Jovanovic'i yedekte tuttular,Prekazi'ye de oyuncuyu al gel dediler.
Diger transferler gerceklesince ikisine de sorry dediler.Davranis tarzi hos degil ve GS'a yakismiyor.Geri kalan teferrruatlar " irrelevant" bence.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Biraz daha detaylisi:

G.Saray beni kandırd

“Başkan Adnan Polat, Belgrad’a gelince benden oyuncu istedi. Jovanoviç’in CD’lerini verdim, beğendi. ‘İstanbul’a gelin’ dedi. Ancak, burada yüzümüze bakan olmadı.”

G.SARAY’ın unutulmaz futbolcularından Cevad Prekazi, Başkan Adnan Polat’ın tavsiyesi üzerine İstanbul’a getirdiği Brenislav Jovanoviç’le ilgilenen olmayınca adeta küplere bindi. Radyospor’a konuşan Prekazi, “G.Saray beni kandırdı” dedi. Prekazi, şunları söyledi: “G.Saray, OFK Belgrad maçı için Belgrad’a geldiğinde takımın kaldıkları otele gittim.
Çağırdılar geldik
Adnan Polat ile oturduk sohbet ettik. Bana ‘Bize futbolcu lazım. Senin önerebileceğin futbolcu var mı?’ diye sordu. Ben de kendisine özellikle Jovanoviç’i önerdim. Sonra da 3 tane CD’sini verdim. Aradan zaman geçti, Polat aradı. ‘Ne yaptınız, bonservisini aldınız mı?’ diye sordu.
Jovanoviç’in bonservisi için Partizan Kulübü’ne gidildi. Başkan, ‘Her şeyi halledin’ dediği için Jovanoviç Partizan’daki tüm alacaklarını bıraktı. Futbolcuya ve menajerin verilcek para bile konuşuldu. Adnan Polat daha sonra, ‘Hemen uçakla geliyorsunuz’ dedi. Biz havaalanındayken, Adnan Sezgin aradı ve ‘Siz gelmiyorsunuz. Olmadı bu iş’ dedi. Şoke olduk. Hemen G.Saray’a yakın arkadaşlarımı aradım. Sezgin daha sonra yine aradı ve ‘Tamam, geliyorsunuz’ dedi. Bonservis elimizde, Jovanoviç’in menajeri ile fiyatta anlaşılmış, Başkan Polat, ‘Gelin’ diyor, geliyoruz. Florya’ya geldik. ‘Biz sizi arayacağız’ dediler. Sonra otele gittik bekle bekle kimse aramadı. Biz aradık cevap vermediler.
Çocuk ortada kaldı
Çocuk son günde ortada kaldı. Ben kötü adam oldum. Kendimi Florya’nın kapısında dilenci gibi hissettim. Eğer fiyatı 10 milyon Euro olsaydı, belki alırlardı.

Bunun adı terbiyesizlik

Çok büyük terbiyesizlik yaptılar. Bir daha hiçbir şekilde kimseye yardım etmem. Hayatımda hiç bu kadar kötü durumda kaldığıMı bilmiyorum. Başkan Adnan Polat hep takip etti. Teknik direktör Rijkaard da izledi, beğendi. Biletleri yolladılar, İstanbul’a çağırdılar. Son günde Jovanoviç sokakta kaldı. Adnan Sezgin transferi kendi yapmadığı için istemedi. Bunun adı terbiyesizlik.

www.hurriyet.com.tr
nefvakfi.org

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cevat maçta GSnin eksikliğini görmüş, tavsiyede bulunmuş.
Herşeyi hallet gel demişler, sonra yok demişler.
Önerdiği adam çok ucuz maliyetli. Yaşı genç.
Sen Altaydan aynı mevkii için başka bir genç futbolcuya 1 milyon dolar bonservis verdin.
10 yabancı hakkından 2 tanesi boşta. Enerji ve mücadele gerektiren bu mevkiye uyar.
Nitekim adamı son anda Kızılyıldız almış. Kızılyıldız kötü takımmı?

Her tarafı komisyon olsa 100-200 bin dolar alır Prekazi.
Sadece Monacoya attığı gole değer o para..
Kendi geçmişini ve ününü tehlikeye atar mı? Onun yerine bu iyi çıkarsa
bana daha çok güvenirler, ilerki yıllarda daha çok iş alırım demez mi?

Simovic ve Prekaziye güvenmeyelim de
İstanbulsporda FBye şike yaptığı resmi olarak
mahkeme kayıtlarına geçmiş Adnan Sezgine mi güvenelim?
Keitadan ve Mehmet Topalın satışlarından resmi olarak komisyon almamış mıdır
Adnan Sezgin? prekazinin böyle bir sabıkası varmı geçmişinde ? Hayır.
Simoviç/Prekazimi , yoksa Adnan Sezgin mi dersen ,
ben Simoviç ve Prekaziyi seçerim.

Kaldıki oyuncu ne kadar yetersiz olursa olsun, davranış şekil olarak ayıptır.
Kendi efsanelerinizden birini rezil edemezsiniz, kapalı kapılar arkasında veya telefonda nazikçe reddedersiniz.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bos verin su Prekazi'yi filan birader. Bir daha yapmasin boyle seyler. Yeni mi ogreniyor is dunyasinda bu islerin sozle degil yazili olmasi gerektigini. Adamlar at hirsizi iste. Onlarin lafi ile kenefe bile gidilmez.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Alpay Dedeoglu wrote:Cevat maçta GSnin eksikliğini görmüş, tavsiyede bulunmuş.
Herşeyi hallet gel demişler, sonra yok demişler.
Sevgili Alpay, ben o maci seyrettim. Prekazi'ye spiker Galatasaray orta sahaya Ledesma'yi dusunuyor dedi. Prekazi de "gelin ben size onun yerine bir oyuncu tavsiye edeyim Ledesma'dan iki uc gomlek ustun, ismi de Jovanovic" dedi. GS ileri geri oynayan pas dagitabilen orta saha ariyor, Prekazi alay eder gibi tecrubesiz dogru durust bir yerde tutunamamis bir defans oyuncusunu oneriyor. Gidin bir Wiki sayfasina bakin oyuncunun Galatasaray'in oyuncusu mu bu adam allahaskina. Seyreden varsa da soylesin cok super adam diye.
Alpay Dedeoglu wrote: Önerdiği adam çok ucuz maliyetli. Yaşı genç.
Jovanovic'in yasi 25, alinmasi dusunulen tecrubeli oyuncularin yaslari 27-28 arasindaydi. (Ledesma, Misimovic, vs.) 25 yasinda bu adam daha Partizan'a yeni gelmis iki-uc mac oynayip nasil yildiz olmus. Milli takimda da oynamamis hic. 25 yasindan sonra birden unlenip Avrupa'da ust duzey kariyer yapan kac futbolcu var. Bir-iki tane varmis, Ugur Meleke gecenlerde biri hakkinda yazmisti.

Eger onerilen Marko Jovanovic ise butun sozlerimi geriye alirim, Prekazi'nin hikayesi dogru olabilir. Bu oyuncu 22 yasinda, uc senedir kesintisiz oynuyor Partizan'da. Gercekten bir gelecek olabilir.
Alpay Dedeoglu wrote: Nitekim adamı son anda Kızılyıldız almış. Kızılyıldız kötü takımmı?
Alin Kizilyildiz'in aninda guncellenen kulup websitesi. 20 haziran ile 31 agustos arasindaki butun gelen giden futbolcular yazilmis. Jovanovic ismi var mi? Kulup haberlerine de baktim. Yok.
http://www.crvenazvezdafk.com/letnji-pr ... ontent.htm

Wiki sayfasina gore Jovanovic su anda serbest. Yani Partizan aynen kapi onune koymus. Partizan'a da herhalde Prekazi aldirdi. Oyuncun curuk cikti, git bunu nereye kac paraya satarsan sat, bonservis uzerinden komisyon veririz demisler herhalde. Transfer suresi dolunca da aynen feshetmisler sozlesmesini. Iyi futbolcu olsa su anda serbest olur mu?
Alpay Dedeoglu wrote: Her tarafı komisyon olsa 100-200 bin dolar alır Prekazi.
Sadece Monacoya attığı gole değer o para..
Kendi geçmişini ve ününü tehlikeye atar mı? Onun yerine bu iyi çıkarsa
bana daha çok güvenirler, ilerki yıllarda daha çok iş alırım demez mi?
Bu fazla rasyonel bir bakis acisi. Rijkaard da GS'li oyuncular icin ayni seyleri dusunuyor. Futbolcu kendi formu icin nasil beslenmesini nasil yasamasini bilir. Bu kadar iyi maas aldigi kulupteki durumunu tehlikeye atar mi, diyor. Calisirlarsa, basarili olurlar ilerde ucretleri de artar, daha iyi yerlere de transfer olurlar diyor. 100-200 bin dolar para Prekazi'nin belki de 5 yillik kazancina esit.
Alpay Dedeoglu wrote: Simovic ve Prekaziye güvenmeyelim de
İstanbulsporda FBye şike yaptığı resmi olarak
mahkeme kayıtlarına geçmiş Adnan Sezgine mi güvenelim?
Keitadan ve Mehmet Topalın satışlarından resmi olarak komisyon almamış mıdır
Adnan Sezgin? prekazinin böyle bir sabıkası varmı geçmişinde ? Hayır.
Simoviç/Prekazimi , yoksa Adnan Sezgin mi dersen ,
ben Simoviç ve Prekaziyi seçerim.
Prekazi'nin Jovanovic ile ilgili iskembeden salladiklari da benim Prekazi'ye olan guvenimi sarsiyor. Adnan Sezgin maasli eleman, yap demisler yapmis. Sikeyi o donem Cem Uzan ile Aziz Yildirim aralarinda halletmistir. Ayrica mahkemede hukum giymis mi? Sezgin'i ne tanirim ne de severim, ama hakkinda yazilanlar cok abartili. Adam Mulkiye mezunu yahu, mezun oldugu donemde Turkiyenin en ust duzey sosyal bolumu. Bir de uzerine futbol oynamis, Amerika'da degisik sirketlerde calismis. Futbol federasyonunda yoneticilik yapmis. http://www.galatasaray.org/idariteknikk ... il_131.php

Adnan Sezgin'in idare ettigi yonettigi butceyi, at kuyruklu yoneticiler hicbir sorumululuk tasimadan, kulupte part-time takilarak catir catir harciyorlar ve etrafa hava atiyorlar. Butce acigini kapayip gerideki pisligi temizlemek de Sezgin'e kaliyor. Profesyoneller ile gonullu yoneticiler arasindaki kavga da buradan cikiyor. Sezgin'in kulupte sevilmemesinin bas nedeni bence bu. Kendisi cok kotu bir idareci olabilir, iyidir demiyorum ama transfer isinin tek basina onun uzerine yikilmasi da kulubun hatasi. Polat'la aralarinda sir oldugu da Hincal Uluc'un uydurdugu hikaye.
Alpay Dedeoglu wrote: Kaldıki oyuncu ne kadar yetersiz olursa olsun, davranış şekil olarak ayıptır.
Kendi efsanelerinizden birini rezil edemezsiniz, kapalı kapılar arkasında veya telefonda nazikçe reddedersiniz.
Bu yorumlar, Prekazi'nin soylediklerinin dogru oldugunu kabul ederek yapilmis. Bizimkiler de mutlaka hatalar yapmislardir ayip etmislerdir, ama bence esas oyun ceviren Prekazi. Bu kadar vasat bir oyuncuyu ballandira ballandira pazarlamaya calismasi da en buyuk ispati. Belli ki basina da haber vermis ki gelmeden once bu olayi takip edebilmisler. Galatasaray'a olmazsa baska kulube satarim diye dusundu herhalde.

Edit: Alin bir de burdan yakin, Prekazi ayni oyuncuyu gecen sene de Besiktas'a kakalamaya kalkmis. Gene Istanbul'a gelinmis ve geri donulmus.
http://www.sporx.com/futbol/superlig/jo ... Q138509SXQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Levent, benim de at hirsizi diye hakaret ettigim Adnan Sezgin'in mulkiye mezunu olup futbol oynamis ve bir iki sirketde calistigini soylemissin. Bu adamin is bilirligi anlamina gelmiyor bu herhalde. Delnan Ednan ile arasinda bir esrarli iliski lafini da Hincal'dan duyarak filan ortaya atmadim. Burada bunu ortaya atanlardan biriyim. Olanlara bakarak bunu tahmin etmek zor degil. Evet bir yerde tribun sevgilisi diye bagirlara basilian hokkabazin da ceremesi cekiliyor. Bu da kabul.

Yalniz Sezgin sike mike yapmadi ki mahkemeye verilsin. Aykut'un Istanbulspor'u calistirirken (Uzan idi sahibi evet) Aziz'den oldugu soylenen tesvik pirimini canta ile getirip futbolcu ve teknik heyete dagitigi sahitlerle belirli. Bunu o parayi alan futbolcular da soyledi. Hatta Aykut paranin getirilip dagitildigini ama kendisin almadigini filan da iddia etti. Tesvik primi sike sayilmiyor. Cunku sahaya cikan her takimin maci almak icin elinden gelen herseyi yapmasi gerektigi kabul edilmis bir standart. Bunu destekleyen para bile olsa ortada mahkemelik bir suc yok. Yapilan ilacla yapilan bir doping olmadigi surece para ile yapilan doping suc degil. Olsa olsa ortada sadece obur takimin sitemi var. Serefli, namuslu, durust birinin boyle bir seye adinin karistirtmasi mumkun degil. FB'yi bu sekilde yendirerek alinacak bir sampiyonluga ne yapalim boylesi de makbul demesi herkez icin o kadar kolay olmasa gerek.

Simdi boyle bir olaya GS aleyhinde karismis bir serefsizin GS klubunde maasli oarak GS A$'da baska bir serefsiz oyle istedi diye para kazanip oraya genel mudur yapilmasi seni rahatsiz etmiyor mu? Sen sana karsi boyle bir harakette bulunmus birini dun dundu bugun bugun diye af edermisin?

Delnan Ednan'in boyle bir adami bu klupte barindirmasinin sence ne gibi bir aciklamasi olabilir? Isini gayet iyi biliyor, GS faydalari ortada, vaktiyle bir olay olmussa olmustur gibi bir aciklama seni de at hirsizi dedigim bu adama haksizlik ediliyor diye dusunduruyorsa yapilacak fazla bir sey yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply