Superlig 2010-2011 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eray Tunç

Superlig 2010-2011 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Eray Tunç »

Gecen sezon boyle bir baslik vardi, ligdeki diger maclari ve takimlarin durumlarini takip etmek icin guzel bir baslikti. Gecen sezon Bursa'nin sampiyonlugu vesilesiyle Anadolu takimlari'nin bu isin imkansiz olmadigini anlamalari, yayin haklari gelirlerinin artmasi ve bu gelirden 4 buyukler disindaki takimlarin daha fazla pay almaya baslamasi gibi etkenlerle lig gecmis donemlere nazaran daha ilginc bir hal aldi. 3 buyukler, Trabzon, Bursa disinda Gaziantep, Genclerbirligi, Kayseri, Ankaragucu, Belediye, Karabuk gibi takip edilesi takimlar da var.
Tabi bir yandan da bu kadar buyuk paralarin dondugu züpper ligin Sampiyonlar ligindeki tek temsilcisinin 0-4 ile basladigi, UEFA'da ise ancak tek takimla temsil edilebildigi, milli takiminin dunya kupasina katilamadigi bir ligden bahsediyoruz.

Bugun FB-BJK derbisi vardi. Takip edemedim ama Bazi cirkeflikler oldugundan, hakemin yine etki altinda kaldigindan bahsediliyor. Mac 1-1 bitmis, bizim icin sevindirici bir sonuc ama su anki izlenime gore 2 takim da olasi bir karsilasmada GS'yi yenecek durumdalar.

Burak Ayyildiz

Re: Superlig 2010-2011 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Burak Ayyildiz »

Skor bizim icin en iyisi lakin Besiktas bir gözümü korkuttu. Adamlarin orta sahasini cok begendim. Guti ve Quaresma bekledigimden cok iyi cikti. Fener'in attigi golde Lugano rakibine acik bir faul yapti. Bu sene Besiktas, Fenerden daha ciddi bir tehdit.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçe haftaya Samiyen'e geliyormuş Kasımpaşa maçı için.
Birgün öncede GS-BLD maçı var. Zavallı samiyen stadı. izmirdeki stada dönecek bizimkide. Bravo şapşal TFF bravo...

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Antep-Bursa macini seyrediyorum. Her iki takimin kaptanlari eski GSli, Yalcin ve Omer Erdogan. Omer golu atarken Yalcin'a biraz yuklendi seyirciler cileden cikti. Sahada atilan maddelerden dolayi mac durdu, hakemler soyunma odasina gittiler.

Antep tipik eski usul gariben Anadolu takimi, Bursa ise kendilerine guvenen, cabuk oyniyan, plani programi olan bir takim huviyetinde. Seyrettigim kadari ile maci on kere oynasalar 9unu Bursa alir.

Aha maci tatil ettiler. Kadikoyde olanlarin 10 da 1 olmadi mac 57-58 de iptal edildi. Hakem kafaya darbe almis, kafasi yarilmis.

Benim gorusum gol nizami. Yalcin'in ne yaptigini zaten anliyamadim. Topu seyrederek sanki sahada baskasi yokmus gibi yavasca geri geldi, Omer zipliyarak topa hamle yapip uzerinden golu atti.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bursa 1-0 yenip yine 3 puanini aldi. Bu arada nedense yarisma programina ilgi az. Burayi izleyenler bile oynamiyor. Neden acaba? Gecen hafta ben sampiyon olmusum. Herhalde G. Antep Bursa macinin sonu hukmen 3-0 olacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yine BJK uzatmalarda filan gol atmaya baslamis. Onlarda IBB'nin yenilisine anlam yukluyorlardir.

Bu hafta mac konusu acilmaya luzum gorulmeyecek kadar sitkimiz siyrildi demek. Eh bu da burada bir ilkdir. Kombinacilara selam. Mumkunse loca alin. Ben filan geldigimde misafir edersiniz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Forum uyuyor galiba. Bugun mac vardi 3-1 almisiz yazan yok mu oyunu?
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Dünkü maç hakkında başlık açılmamış olması çok ilginç. Takımdaki ölü toprağı bizim de üzerimize serpildi anlaşılan.
Dün hat-trick yapan Baros'un sakatlanması, takım adına birkaç iyimser görüşümü şüpheye düşürüyor.
Ben özellikle Aydın-Pino-Ayhan-Cana orta sahasından bahsetmek istiyorum.
Bu kombinezon, daha evvel Rijkaard'ın denediği bütün kombinezonlardan daha başarılı olacak gibi gözüküyor.
Galatasaray'ın birkaç yıldır en büyük sorunu, tempo yapamaması, hızlı oynayamaması, topsuz oyuncuların hareketsiz olması idi.
Aydın geçen senelere göre işini daha çok ciddiye alıyor gibi. Belki de kendisine tanınan son şansı değerlendirmek istiyor.
Sağ kanattaki Pino, oyun zekası ve top tekniği çok üstdüzey olmamasına rağmen, hızına yetecek kadar bilek hakimiyeti olan bir oyuncu.
En önemli şey, orta sahamızın çabuk düşünmesi... Ve dikine çabuk hareket etmesi.
Burada 33 yaşındaki Ayhan'ın formundan bahsetmemek olmaz.
Yanındaki Cana denen arkadaş fizik mücadele olarak Sarp'ın biraz iyisi. Onun dışında oyuna çok katkısı yok.
Misimovic'e gelince... Galatasaray'ın sistemine henüz alışamamış. Nasıl alışsın ki? İki senedir takımda olan oyuncular için bile tam manasıyla "alışmış" diyemeyeceğimize göre, Misi'den ayağının tozuyla bunu nasıl bekleyeceğiz?
Bir olumlu şey daha söyleyeyim... Aslında Rijkaard'ın bozmasından korkuyorum... O olumlu şeyin adı, sağ bekte kıvam tutturmaya başlayan Serkan Kurtuluş'tur.
Umarım teknik ekip Sabri gelince Serkan'ı kızağa çekmek gibi bir çiğlik içine girmez.
Aklıma takılan birşey daha var...
Takımın futbola ait birtakım nosyonları şöyle böyle de olsa başarır gözükmesinde Arda'nın yokluğunun katkısı olabilir mi?
Bunu sanırım Arda'lı maçlar yeniden başlayınca anlayacağız.
Yine de dünkü maçı ve 3-1'lik galibiyeti gözümüzde büyütmeye gerek yok.
Gollerin erken gelmesiyle 10. dakikada kazanan'ın belli olduğu bir oyun oldu.
Galatasaray'ın 90 dakika kora kor geçen maçları kaldırıp kaldıramayacağı hala soru işareti.
AYRILMAZ İKİLİ

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Salih Bora wrote:Bu kombinezon, daha evvel Rijkaard'ın denediği bütün kombinezonlardan daha başarılı olacak gibi gözüküyor.
Katılıyorum, ben de çok beğendim bu kombinezonu...

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Dün maçın 12 dk da bitmesini sağlayan 3 isim, Insua ,Cana ,Serkan idi Baros haricinde.
Özellikle Insua ve Cana topun bizim sahaya gelmesine müsade etmediler,onlar sayesinde top rakip sahada kaldı,ikisi de çok iyiydi, Sabri'nin Serkan'dan öğrenecekleri var...

Benim bildiğim "hat-trick" tabir edilen olay kafa-sağ-sol şeklinde farklı "uzuvlarla" atılmış 3 gol demektir.Zor bir olay olduğundan bizim medya 3 gol atana hat-trick yaptı der ama dün Baros'un yaptığı "textbook hat-trick" idi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Karabuk bu Florin Cernat'i nerden bulmus bilmiyorum. Bayagi meshurmus. Avrupada filan oynadiktan sonra (Dinamo Kiev'de oyanmis) 30 yasinda Karabuk'u bulmus. Simdi penaltidan Karabuk'un 1-1'lik beraberlik golunu atti. Simdi de yine Cernat bu sefer 2-2'lik beraberligi sagladi. Adam sakatlandi ve cikti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Hat trick bir macta atilan 3 gole verilen tabir.

(A hat-trick occurs in association football when a player has scored three goals in a single game. In common with other official record-keeping rules, goals in a penalty shootout are excluded from the tally.[10])

Buna gore Barosun en son hat tricki bir golu penaltidan attigi icin hat trick olarak sayilmamasi gerekir.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Hat trick bir macta atilan 3 gole verilen tabir.

(A hat-trick occurs in association football when a player has scored three goals in a single game. In common with other official record-keeping rules, goals in a penalty shootout are excluded from the tally.[10])

Buna gore Barosun en son hat tricki bir golu penaltidan attigi icin hat trick olarak sayilmamasi gerekir.
"Penalty shootout" diyor Nezih agabey. Penalty shootout uzatma sonucu berabere biten turnuva usulu maclarda mac sonunda atilan penaltilar diye biliyorum. Macin normal suresindeki olan penaltiya bu lafi etmiyorlar.

Yine bir bildigim bu terimin buz hokey'inden araklanmasi. Onlarda penalty shootout olur. Eskiden Amerikada Cosmos zamaninda berabere biten maclarda bu yapilirdi. Mac uzamaz ve futbolcu topu santradan alir yalniz basina topu surerdi. Kaleci de kalesinde durmasina gerek yoktu. O da istedigi gibi cikabilirdi. Bizim Yasin epey shootout kurtarmisti o zamanlar. Bence fena bir fikirde degildi. Normal penalti attiracaklarina FIFA bunu dusunebilir pekala. Belki hokeydekini saymadiklari icin bizim futbolda da saymiyorlardir macin turnuva maci olmasinda bereberlik uzatmada da bozulmaz ise sonda atilan bes penallti ve devaminda atilan golu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,

Bu is biraz karisik. Bak asagida hat trick icin neler yaziyor.

"The hat trick migrated to the world of both forms of hockey. It generally meant that a player had scored three times in a game. Thus it didn’t have to be three in a row, but simply three in a game for a player to have successfully completed a hat trick.

The hat trick in soccer is essentially the same as in hockey. A player must score three goals in a game. In soccer, penalty shots do not count as part of a hat trick. Scores have to be made during the non-penalty portions of the game.

Soccer actually defines several types of hat trick. A flawless hat trick in soccer refers to three goals being made by the same player in a single period. The three goals must be scored consecutively for the hat trick to be flawless. If, for example, another player scores a goal in between the three scores by a single player then the hat trick is not flawless.

Another type of hat trick in soccer is the golden or perfect hat trick. This requires tremendous skill to be performed, and is seldom accomplished. According to definition for the perfect hat trick, the player must score three goals: one from the right foot, one from the left and one from the head. "

Hat tricking bu kadar karisik oldugunu ben de yeni ogrendim. Barosa gene hat trick yapti diyelim.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eskisehirspor'a asker Bulent geleli gozle degisir bir duzelme var. Eski BJK'li giderken bana ayip yaptilar filan dedi durdu ama asil ayibi o yapiyormus galiba. Bi arada Buca da yenilmege devam ediyor.

Bu arada Manisa da Spor Toto'yu yatirmak uzere. Iyi oldu cam yarmasi bulutlarda ucuyordu. Inonude durum 1-3.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply