SL 7. Hafta: Karabükspor-Galatasaray 2-1 (Baris)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: SL 7. Hafta: Karabükspor-Galatasaray (1 Ekim Cuma - 20:0

Post by Hasan Tezcan »

Torik pirskaladi cikti (Cengiz abi anlar) önlibero guya...saha söyle böyle diyecekler mac sonrasi eminim...cikip patates tarlasi diyebilir mesela. Defans son seneler gördugum en berbat defans. Gökhan Zan tekrar sakatlanabilir, simdiden söyluyorum, cunku hazir degil ve Eminike cok zorluyor. Neill'e toz kondurmayanlar bu kaci dikkatli izlesinler. Adam cok agir mubarek, ve 100% odun gercekten. Uzun toplarin kacti kaci hedefine ulasti? Birkac oyuncuya cidden aciyorum, kolay degil.

FR'in gittigi gun göbek atmayin, yerine gelecek adamin isi cok zor. Takim her hali ile bir enkaz su an. Torik, Neillllllll, KiwIl kontenjan dolduruyor sadece...Pino, Insua idare eder, yerli transfer veya yerli oyuncularin hakkinda geldiler, tuh kaka onlar...Baros mu, son senelerin en iyi yabanci oyuncusu, onu cok seviyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mert Tokman

Re: SL 7. Hafta: Karabükspor-Galatasaray (2-0)

Post by Mert Tokman »

Bireysel olarak bakildiginda belki GS'li futbolcular daha iyi markalari olan ve belki daha hunerli oyuncular olabilir ama Karabuk GS'a oranla daha iyi bir "takim" izlenimi veriyor - birbirlerine daha kenetlenmis, yardimlasan, birbirlerinin eksiklerini kapatmaya calisan "takim" Karabuk'tu ilk yarida... Buda skora yansidi...

Hakemede bravo - ben veridig yanlis penaltidan sonra bu karar altinda ezilir butun dudukleri GS lehine calmaya baslar diye dusunmustum ama hicte oyle olmadi - iki takima da ayni mesafede bir mac yonetiyor.

2. yari basliyor... Neill out Ali Turan in...

Boylece defansimizin ortasi Ali Turan-Gokhan Zan bu macin ikinci yarisinda...

Mert Tokman

Re: SL 7. Hafta: Karabükspor-Galatasaray (2-0 - D.A.)

Post by Mert Tokman »

Yabancilara bakiyorum...

Emenike > Kewell + Pino
Cernat > Misimovic
Seric > Insua
Deumi > Neill
Tozo > Cana

Ne transfer komitesi ama...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Oynadigimiz futbol stili ile pembe renkli formamiz birbirine cok uyum saglamis gozukuyor.

Bizimkiler ciddi anlamda Spor Toto ligi yerine Super Totos ligi icin hazirlanmislar...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Baris 2-1 yapti - kendi gayreti ile 40 yilda bir atabilecegi bir gol atti... Dk. 76

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mac 2-1 bitti... macin hakki 3 veya 4-1 di Karabuk adina...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ilklerin takimin GS'in ilk Karabuk maglubiyeti.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Mert Tokman wrote:GS topsuz oyunda hic yok... herkes durdugu yerde ayagina top atilsin diye bekliyor... bos alanlara kosu yapip pas koridoru yaratan kimse yok - Baros'un eksikligi burada hissediliyor en cok...
Geçen hafta, Ali Sami Yen'de oynamanın motivasyonuyla mı, yoksa erkenden 2-0 öne geçip rakibin çözülmesiyle mi bilinmez, topsuz alanda hareketli oyun konusunda G.Saray'ın geçmiş haftalara göre daha ümit verir olduğunu yazmıştım.
Bugünkü maçı izlemedim. Ama okuduğum yorumlar doğrultusunda anlaşılan o ki bu hafta takım yine eski "pamuk helva" görüntüsüne bürünmüş.
Rakibin artı özellikleriyle de kısmen alakalı olabilir tabii...
Yine de şu bizim Rijkaard bir alem... Duruyor duruyor, hiç problem yoksa bile problem çıkarıyor.
Geçen haftanın ümit verici orta sahasını yine değiştirmiş anladığım kadarıyla.
Orta sahanın sağına Barış'ı almış. Aydın'ı yedek kulübesine çekmiş.
Karabük'ün golleri erken gelince de bu kez yine Barış'tan vazgeçmeyip Cana'ya kement atmış.
Acaba Barış sahada kalmayı hakeden bir oyun mu oynuyordu? Bu çocuğun genel futbol stilini bildiğim için, bu soruya olumlu yanıt vermek zor.
Transferde yapılan yanlışların da bedeli ödeniyor... Hadi diyelim ki Servet'i şu veya bu sebeple kadro dışı bıraktın... Yerine alternatif diye kadronda barındırdığın adamlara bak: Ali Turan ve Gökhan Zan.
Cam Adam'ı biliyoruz zaten... Bulunmaz Hint kumaşıymış gibi -daha Rijkaard'ı getirmeden- bu adama imza attırdı bizim yöneticiler.
Ali Turan'ı da devre arasında Kayseri'den kopardılar. Bir oyuncuyu, sezon sonunu dahi beklemeye tahammül edemeyecek kadar ısrarla istediğine göre, bu transferin teknik direktörün izni dışında gerçekleştiğini söyleyemeyiz.
Sonuçta buram buram stoper sıkıntısı çektiğimiz kesin.
Keşke sadece bununla kalsa... Ben artık Galatasaray'ın ana sorununun, kadro kalitesinden ziyade mental sorunlar olduğuna hepten inandım artık.
Herhangi bir teknik direktörün bile az buçuk verim alabileceği oyunculardan Rijkaard sıfır verim alabilmeyi başarıyor.
Ya oyuncular teknik ekibi çözemiyorlar, ya teknik ekip oyuncuları çözemiyor. Bu kadar büyük bir ahenksizlik başka türlü olamaz.
Son olarak... Basın toplantısında Servet'in neden Karabük'e getirilmediği sorusuna, "Milli takıma hazır gitsin diye dinlendirdik" cevabı vererek kargaları güldüren Rijkaard'a babasının ölümünden dolayı başsağlığı diliyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Kemal Bakircioglu

Re: SL 7. Hafta: Karabükspor-Galatasaray 2-1 (Baris)

Post by Kemal Bakircioglu »

Bu sene tarihimizde yenilmedigimiz takimlara yenilme serisini surduruyoruz. Bursaspor, simdi Karabuk. 7.ci haftada 3 yenilgi , takimin direncinin olmadigini gosteriyor, aliskanlik oldu yenilmek, guvensizlik yerlesti, lider oyuncu diye alinanlar bir turlu sivrilemiyor, sorumluluk almaktan kaciyor.

Rijkard'in dusunce yapisi Turk futboluna ters. Milli takim icin Servet'i dinlendirdim dedi, gelde bunu anlat Servet'e veya taraftara. Elinde saglam ve formda oyuncun varken nasil oynatilmaz anlamis degilim.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Torik pirskaladi cikti (Cengiz abi anlar) önlibero guya....
Anladim elbette. Sen Harbuzi diye dayat bizimkiler gidip curuk lahana alsinlar tonla para sayip bonservisi ile birlikte Arnavut'un gozunu cikarip. Pino'ya da Mago mu diyorlardi ne. Halbukl Taco.

Elestirdigimde ya sen insafsizsin diyorlardi Frank gecen sene sacmalayip bu sene de ben sacmalayacagim demeye devam edecegi belli oldugunda. Frank bu hali ile 10 sene kalsa GS'ya bir sey verebilirmi? Nerede bu arkadaslar bir ses verin yahu. Ben artik GS maci izlememeye karar verdim.

Yenince iyi yenilince patates tarlasi demek,
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mert Tokman wrote:Yabancilara bakiyorum...

Emenike > Kewell + Pino
Cernat > Misimovic
Seric > Insua
Deumi > Neill
Tozo > Cana

Ne transfer komitesi ama...
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

Dizimize vurup disimizi sikacagiz. Bugun 1 Ekim, "Bu meslegi en iyi bilen adam" in sahne almasina surada 3 ay kaldi. Bu sefer Agustos ayinda mujdesi verilen scouting ekibi destekli geliyor.

Cildirmamak elde degil! Belki de bu gercekten ilham alinarak "Cildirin Cildirin" sarkisi akillara geldi, yazildi, ve disaridan kopya bir sarki ritmine yamandi.

Su takima Ernst, Guti, Aurelio orta sahasini monte edebilseydiniz cok sey degisirdi. Ersnt i gectim, Guti ve Aurelio su forumda kac kere yazildi, cizildi. Bu adamlarin yaslari fazla olabilir ama is etigi denen kavrama sahipler. Tipki Hyypia gibi; Bundesliga da gectigimiz sene Subat ve Mart aylarinda ayin altin karmasina girdi.

Aurelio denen oyuncu Milli Takimin degismez 11 inde. Turkiye yi taniyor, biliyor. Sessiz sedasiz isini yapmaga odakli bir sporcu. Guti desen RM den ayrilacagi aylardir biliniyordu. Sadece su iki oyuncuyu zamaninda takima katsaydik bugun buyuk ihtimal Avrupa Liginde devam ediyorduk.

Benim icin futbol Agustos sonunda bitti, hala Avrupa Kupalarindan elenmemize zemin hazirlayan zihniyete kizginim. Tromso baska bir olaydi, oynanmamasi gereken bir deplasman maci ardindan iceride oynadigimiz kotu bir mac. Bu sene ise cok farkliydi, bilerek lades dedik.

Karabuk u tebrik ederim, hakkiyla kazandilar. Skor kesinlikle maci seyretmeyenleri aldatmasin, defalarca gulunc ve komik durumlara dustugumuz bir macti. Hele ikinci yari 49 uncu dakikada uc orta saha oyuncumuzun ( Baris, Ayhan, Misimovic) santra yuvarlaginin seref tribunune yakin kisminda biribirlerine girip, orta sahayi birakip, aralarindan suzulen Karabuklu oyuncuyu suzerken ellerini kaldirip teslim olmalari var ki....
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Formsuzluklar,taktik,oyuncu seçimleri,yönetim falan bi kenara, bu sahada pas yapmak ve top sürmek oldukça zordu.Uzun oynayıp bol şut çekmemiz lazımdı onu da yapamadık.

Ama lütfen kimse bu hakem iki takıma eşit mesafede durdu falan demesin rica edeceğim...

Daha 50. saniyede penaltı olmayan bir pozisyonda penaltı çalıyor, Insua'nın yapmadığı bir faulü kıçından uydurup ikinci golü hazırlıyor, herifler her bizim ceza sahasına yaklaştığında serbest vuruş verip,çatır çutur sarı kartları çıkarıyor.Kewell'a yapılan onca faulden birini bile çalmıyorken, Karabük ile aynı şartlarda oynadık denmemeli. Art niyetli veya satılmış adını siz koyun artık...

Biz sahayı ıslattık diye 50.000TL para zecası verelim, patates tarlası zeminli, tribünleri inşaat halinde olan, gecekondudan bozma stadda bu federasyon maç oynatsın...

Şu şartlarda verillmiş bir maçtan sonra milli takıma adam göndermemek için elinden geleni yapması lazım Adnan Polat'ın.Hakemleri ile,çifte standartları ile federasyon senin yuvanı yapacak, sen en değerli oyuncuların milli takıma vereceksin,bir de üstüne hepsi sakatlanacak... Herkesin anladığı dilden konuşmak lazım bu ülkede.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Maçı seyredemedim, onun için işkembeden atmayalım.
Ama artık görülmüştür ki Rijkard'la, ne GS klübü yönetimi, nede
Türkiyedeki futbol anlayışı arasında bir uyum var.
Ne yazıkki o da Türkiyeyi hiç anlamaya çalışmadı, anlatacak adamlar tıfıl bir oğlan
veya Türkçesi sorunlu bir futbolcu eskisi olunca bu işten hayır yok.
Türkiyeyle ilgili her bilgiyi deneyerek ve yanılarak öğreniyor,
bu Batılı bir davranış değil. En azından kibirli ve önyargılı bir davranış.
Kaleci olayini çözmek bile 1 yil sürdü. Geçen yil Ufukla başlasaydin hem geçen yil kurtulurdu,
hemde simdi iyi bir kaleci olurdu.
Gerets'de batılıydı,ama çağırdı Bülent Ünderi,ondan sadece rapor istedi ve değer verdi.

Çok acı birşey. Haldır haldır sahada kavga etmeden boğuşmadan,
paslı , akıllı, daha az yıpratan, göze hoş gelip stadları dolduracak
futbol bu memlekete bir süre daha gelemeyecek.
Bizde yeni stadimizla haldır huldur boğuşarak , döverek
oynayacağız. Futbol değil, arena olacak aynı FB stadı gibi.
Adnan Sezgin gibi bir adamı futbolun yönetmenliğini ve dalaverelerini
biliyor diye tam yetkili yapıp trasferi , takım yapılandırmasını, insan yönetmeyi
ona yaptırmak ayrıca yanlıştır.

2 . yarı ile birlikte yeni stada geçeceğiz, o havayla ve bence çok değerli olan kondisyonerlerin
yükleme yapması ile belki 2. yarı açılırız ama artık iş işten geçmiştir.
Rijkard şu an itibariyle ulaşması gerekensistemsel hedefin altında kalmıştır.
Ayrıca geçmek istenen sistem tutmamaktadır. Arda, Hakan Balta , Sabri,
Servet gibi adamlar kazan kaldırıp hocayı devirip ( Oğuz Çetin, Ahmet Bulut,
Emre Belozoglu, eski futbolcuların parmağını seziyorum) sistemi baltalamaktadır.
(Bakınız GSnin başındaki Ahmet Bulut belası:
http://www.ahmetbulut.com/tr/index.php )
Ayrıca elano, misimoviç, insua, pino gibi ne işim var ağbi burada diyen yabancıları ile
hiç bir sistem tutmaz.

GS futbolcusunu koruyamıyor. Arda gibi bir değer yetiştiriyor, ama onu Ahmet Bulut'un,
Acunun, Emrenin, Sinemin, medyanın avucuna birakiyor. Alt yapıdan gelenleri koruyamıyor, onlarda korumayı başka yerde buluyor, o başka yerlerde hayatlarına ipotek koyup onları
para basma makinası olarak görüyor. Buzlu sahada takımına dayak yedirtilmesine ses çıkarmıyor, Uğur Uçar'ı kaybediyor. Sivasta ve Anadoluda oyuncuların hakem nezaretinde dayak yiyor, sesin çıkmıyor, Aziz'den korkup ses çıkaramayan silik bir başkanın var. Haftada 3-4 maça çıkarıp Arsenalin zamaninda istediği Semihi kaybediyor. Yetenekleri yerinde fakat mantal eşiğe takılan Mehmet Güven, Aydın, Emre, Cafercan gibi adamlara bu eşik atlattırılamıyor.
Ama 8 yıldır Aykuta ve kaleci antrenörü Nezihiye tahammül ediliyor.

Geçen yil santrafor ve 2 yönlüorta saha yokluğundan ve Lincolnden çok çekip havlu atmışsın.
34 lük Ayhan çatlayacak artık.
Bu yil ne yapiliyor, santrafor ve orta saha alinmiyor, onun yerine 2.Lincoln Musimovic ve 3. sol bek Insua.
3 kuruşa Malakula Manisaya gidiyor, Ataköy kadar nüfusu olmayan Karabük Emenikeyi getiriyor, Ankaragücünde milli Slovak santrafor,
rakiplerinde 3-4 tane milli ve etkili santrafor var. Trabzon da bile 3 tane var, Allah belanı versin Adnan Sezgin. Öküz olsa anlar geçen yıl yediği otun acı veya dikenli olduğunu, bizim öküzler anlamıyor, öğrenemiyor, ders almıyor.

Servete kimse haddini bildiremiyor. Bir antrenör yabancı ve efendi diye zayıf olarak kabul ediliyor.Türk futbolcusunu küfürle ve sopayla adam edeceksin deyince bana kızıyorsunuz.
Bu hayvanlar medeniyetten, taktikten, akıldan bilimden anlamaz.
Bak Hasan Şaş gazetesinde yazmış, Türkiyede taktik 2. plandadır , önemli olan
mücadeledir diye. Yalnız Lucescu gibi sabırlı ve tecrübeli adamlar bu hayvanlara yüz defa aynı videoyu seyrettirip
en basite indirgeyip( taktik öğreten değil, taktik ezberleten hocalar ) başarılı oluyor.
Aslan , koçumla ,onun bunun çocuğu ,eşeoğlu eşek lafları arasında algı mekanizmaları çalışıyor bunların.
Servet 1 yildir yaptigi terbiyesizlikleri Fatih Terime, Kalliye, Ersun Yanal'a, falan yapabilirmiydi?
Hayır yapamazdı. Köpek gibi A-2 takımına yollayacaksin, 2 yil kontratinin bitimine kadarda satmayacaksin. Ben profesyonelim deyip milyon eurolari almak değil profesyonellik. Hocana itaatide gerektirir. Hangi işyerinde üstüne terbiyesizlik edersin?

Adnan Polat ne yazıkki o koltuğu dolduramıyor. İyi bir 2. adam ama o kadar.
Böyle saçmalayıncada gazetelerde ''Rusyada Adnan Sezginle beraber uyuşturucu alıp,
mankenlerle beraber oldu, ...'' diye haber çıkartılmasınıda artık doğal karşılanıyor camia,
çünkü yapılanlar mantıklı değil ve Adnan Sezgin saplantısı mantıkla açıklanacak gibi de değil.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ferhunde Rijkaard ayak ustu bir yalan daha bukmus mactan sonra. Servet'i milli maca hazir olsun diye dinlendirdim diyerek kargalari yine guldurmus. Adi bundan sonra Ferhunde bundan sonra. Ednan Delnan Sevket ile mesut bir hayat yasiyorlar. Ednan Oguz Sezgin de Ednan Sevketin kizkardeslerini sagli sollu yataga yatiriryor. Isinin ehli olarak GS'da Yaprak Dokumunu sahneye koydular. Yakinda Ednan Sevketin klubun sirketlerini soydugu ortaya cikacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Cengiz Akgun wrote:Ferhunde Rijkaard ayak ustu bir yalan daha bukmus mactan sonra. Adi bundan sonra Ferhunde bundan sonra.
Entellektuel derinlik ve keskin zeka dedikleri bu olsa gerek.

Post Reply